Aile Planlaması Şüphelerimden Haklı olabilir miyim acaba?!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

kardelen2780

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2013
1.371
1.676
8 yılı geçti sprail kullanıyorum. Adetim de hiç geçikme olmaz aksine hep 1 hafta erken olurum. Hatta 15 gün dolmadan 12.ci günümde dahi oldugumu biliyorum Şuanda adetim 2 gün geçti ve bana sprailim kaymış gibi geliyor.Kasık bölgemde batmalar sanki bir demir parçası etimi kesiyormuş gibi hissetiren acı oluyor ara ara. Hiç başına sprailin kayması vakası gelen kişi var mı? Dogum yaptıgım ilk yıl dışında hiç adetimin geçiktiğini bilmem. Çok sıcak oldugu için bu ay hep çeşme suyuyla banyo yaptım acaba üşütmüş olabilir miyim? Of ya kafayı yiyeceğim.Neden hafta sonuna denk geldi ki
Dip Not : Yarın saglık ocagına gitmeyi düşünüyorum ama bugün içim içimi yedi netten de doğru dürüst bilği ögrenemedim Biz doktormuyuz sana bilği verelim diyenler çıkabilir ama ben benim gibi böyle sıkıntı yaşayan oldu mu, onu merak ediyorum

Bilgim yok benim ama 6 ayda bir filan kontrole gitmek gerekiyor diye biliyorum ben .keske dikkatli olsaydiniz

Bilgim yok benim ama 6 ayda bir filan kontrole gitmek gerekiyor diye biliyorum ben .keske dikkatli olsaydiniz
Dikkatli derken? 8 yıl bitmek üzere hiç bir sıkıntı yaşamamıştım bu ay ilk defa başıma geldi. Kontrollere 6 ayda bir gitmek gerekiyor mu ki? Doktor bana öyle bir şey demedi

Ria kullanıyorsanız 6 ayda bir kontrole gitmeliydiniz. 8 yıl içinizde hiç kontrol edilmeyen yabancı bir maddeyle nasıl yaşadınız? İnsan hiç tedirgin olmaz mı?

Sağlık ocağı doktoru anlamaz bir jinekoloğa görünmelisiniz.

8 yıl kesintisiz aynı spirali mi kullandınız? eğer öyleyse enfeksiyon riskiniz malesef yüksek. 8 yılda hiç jinekolojik muayene olmadınız mı? görüp uyarabilirlerdi. bird ekoruyuculuğu maksimum 5-6 yıl diye okumuştum. ben kullanmıyorum hiçte kullanmadım ama zamanında araştırmıştım.

Spirali kaydığı için hamile kaldığını söyleyen bir tanıdığım var.doktora gitmenizde fayda var.
Söylemeden geçemeyeceğim, daha akşam üstü siyaset bölümünde doğum kontrolüne dur diyen siz değilmiydiniz?
Aşşağıdaki mesaj size ait değil mi?

Doğum kontrol yönteminin ülkemizden neden var olduğunuz sanırım sagır sultan bile duydu. Dogum kontrol yöntemiyle genç bir Türk nufusunun önüne geçmeye çalıştılar ama ERDOĞAN buna ''DUR'' dedi. Bakın bir çok gelişmiş ülkelerde genç nufusu az ve insanları doğuma teşvik ediyor ama bizim aydınlar ise bunun aksine dogumlara ''DUR'' diyerek genç nufusa darbe vuruyor.

jinekolağa gitmeniz gerekiyor, bu durumunuz yoruma açık bir durum değil
randevunuz yoksa aile sağlığı merkezlerinde bulunan ebeler ria konusunda tecrubelidir, uygulama yaparlar
vakit kaybetmeyin

Alakayı maydonuz bir alıntı olmuş sizin ki. Ben Kalp rahtsızlıgı olan ve farklı bir kaç hastalıgı daha olan.Belimde 3 tane boynumda 3 tane olmak üzere aşırı ilerleyen fıtıgım var.Belimde 55 yaş üzeri kadınlarda görülen bir kemik şekil bozuklugu oluşmuş ve bunların hepsi zor bir dogumun bana hediyesi oldular. Ben sağlıklı olsam 2 çocukla kalmam 3 veya 4 düşünürdüm herhalde
Spraili kontrol için değil ama başka rahatsızlıklar için kadın dogum doktoruna gittigim de doktorlar sprailimide kontrol edip çok iyi durumda diyorlardı
Sprailim 10 yıllıktı ve sürenin dolmasına 1 buçuk yıl vardı

Sprailim 10 yıllıktı ve sürenin dolmasına 1 buçuk yıl vardı
evet öyle ama 5-6 yılda ağrı akıntı gibişeylere sebep olyormuş koruyucuğu azalıyormuş. açıkçası ben her dakika kaydımı vs diye tedirgin olurum diye kullanmadım. bir arkadaşımda kayıp gömülmüştü enfeksiyona neden olmuştu. bana pek sağlıklı gelmiyor. sizde bir şey yoktur umarım. değiştirirler geçer inşallah.

Çok geçmiş olsun.
Ben sağlıklı olsam 3-4 düşünürüm ama başkaları hiç korunmasın , 10 tanede doğsa kaderine razı olsun diyosun.Peki

İkinci kızım korunurken süprüz yapıp gelmişti bende 2 dogumdan 1 yıl sonra ilk adet olduğumda hemen sprail taktırmıştım
Aslında ben hiç bir sıkıtı yaşamadım ve çokda rahattım takii bu aya kadar.(Belkide benim hüsnü kuruntumdur.) Yok canım ya eskiden farklıymış ama yeni sistem sprailler 10 yıla kadar koruma özelliğine sahipmiş.Sparili takan doktorum öyle demişti. zaten hemen takılmıyor önce bir eğitim verdiler 15 gün sonrada taktılar
Çok geçmiş olsun.
Ben sağlıklı olsam 3-4 düşünürüm ama başkaları hiç korunmasın , 10 tanede doğsa kaderine razı olsun diyosun.Peki
Neden lafı kendinizce eğip büzüp yorumluyorsunuz? Kimseye zorla dogur diyen yok ama genç nufusun artması için 3 çocuk doğurun diye bilği vermenin neresi kötü? Kimse kimseye zorla başına silah dayamıyor ille dogur diye,İstemiyorsan doğurmazsın olur biter

merak ettim eğitimi. nasıl bir şey?

sıyaset topiğinde bangır bangır korunma yöntemı abd nın oyunudur dıye soylemıştın de ondan sormuştur belki :)

Ben yaşamadım ama çevremde yaşayan bir kaç Kışı var hatta öyle hamile kalıp farketmeyip bebeği kaybeden bile var ama inş sizinki soğuk algınlığıdır kadınların adet döngüsü bazen oynar

Çok geçmiş olsun.

abd'nin oyununa ortak olurum ama lafımı da çakarım diyor abla
attı tuttu o kadar dogum kontroluyle ılgılı meger kendı de korunuyormuş.

Korkum hamilelik değil ya kayma olduysa işte ondan korkuyorum
abd'nin oyununa ortak olurum ama lafımı da çakarım diyor abla
attı tuttu o kadar dogum kontroluyle ılgılı meger kendı de korunuyormuş.
Sizi çok zeki gördüm.Üstün zekanızdan dolayı tebrik ediyorum
Annenin hayatı tehlikesi söz konusuyken dogum yapmaya kalkışması intihar olmuyor mu? Ben kalp hastasıyım hanımefendi ve ikinci kızımda dogum masasında kalıyordum tüm saglık personeli başıma toplandı oksıjen verildi dogum esnasında ...
Umarım aynı durumla siz imtihan olmazsınız!..
Hiç kimse kimseye zorla bir şey yap demiyor herkes acizane fikrini söyler bunu kabul edip etmemek kişilerin özgür iradeyle kendi vereceği karardır!!..
Yazdıklarımı dinlemek için değil,sırf muhalafet olup açığımı bulmaya çalışarak okudugunuz çok açık ortada ..
Yazık ki sizin gibi insanlarda var şu hayatta
8 yıl bir spiral için çok uzun değilmi bakmayın 10 yıl koruyor demelerine
Ben doktorumun yalancısıyım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…