Süper annelersiniz

hdi yaa
ne diyosun
ya onunla ilgisi olabilirmi ki
ay nasil korktum yaa allah korusun ama oyle olsa dr lar neden vaginal dus desin ki ya o allaahin takdiridir bence
ya ne acidan yani simdi cok merak ettim
spermler mi
eger onlar oyle olsa zaten dollenme olmaz peki yumurtalar??????

Arkadaşlar hepinizin iyi dileği için teşekkürler.
Bende öyle düşündüm 2 test yaptım ve bu sabah ilişkiye girdik dün girmedik. Ay inşallah tutar cümlemizinki şansıma bu ay tam hepsi denk geldi bebeğe karar verdim, diyet yaptım, takvimim yumurtlamam ph ım tuttu. Bide dün akşam vaginal duşta yaptım inş. etkisi olmuştur. Ama hamile kalamazsam bu ay diğer aylar hiç tutmuyor çok uğraşmak lazım. bide hepinize dua ettim ama özellikle nuraya benim üstümde çok emeği var. oo kardeş senin 22 nisana da çok varmış yav hani zaman geçmek bilmiyo gibi oluyo ya böyle beklerken yerimseniben bakalım hamile kalacakmıyım test yapıp bakınca ilk buraya yazacağım. Bu arada vaginal duştan korkmayın arkadaşlar çok rahatlattı sanki beni bu 2. yapışımdı. ilk önce ph ım çok düşüktü vaginal duş ve potasyum hapı işe yaradı diyet yapanlar hemen başlasın bence 1 kere yapsınlar. 200cc suya 1 çay kaşığı karbonat kattım.
hadi hayirlisi canim insAllah tuttmusdur vaginal dusu nasil yapdin posetlemi????yada extra birseymi aldin??ne güzel herseyin tuttmus >Allah gönlündekini versin insAllah

Kızlar vajinal duştan bahsetmişsiniz.Benimde iki kızım var . üçüncü için düşünüyordum v.duşu.ancak.geçen gün hastanede biri ile tanıştım.karbonat ile v.duş yapmış.oğlu olmuş.ancak malesef özrlü olmuş.tanıdığı diğer bu duşu yapanlarında öyle olduğuna şahit olmuş.Bana kesin yapma dedi.Bende bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum.Yapsam mı yapmasam mı? Bu deneyimi sizinle paylaşmak istedim..Hepinizi öpüyorum....Hayırlısı inş....
tessekürrler canim bende bilmiyorum simdi ya sasirdim valla

Merhaba arkadaşlar sanırım benimde yumurtlamam 36 saat içinde olacak,ısı ve ovulasyon kiti buna işaret ediyor, umarım bu ay tutar ve güzel haberler veririm, aramızdan bir kaç hamiş çıksaydı bu emeklerimizin işe yarayıp yaramadığını az da olsa bilirdik, ama vajinal duşa kafam takıldı yaa, yapsam mı yapmasam mıkafamçokkarıştı

Biraz once okudum, vajinal duşun zarari genelde bu işi surekli yapan kadinlarda goruluyormuş. Surekli yapıldığı takdirde enfeksiyon ya da dış gebeliğe sebep olurmuş. Fazla yapilmazsa zarari olmadığı halde yine de pek fazla tavsiye edilmiyor vajinanın kendini temizleme mekanizmasini değiştirdiği icin. Ben derim ki yapmayın. Ne de olsa hamile kalmaya calışıyoruz. Cinsiyet bebeğin sağlığından önemli değil ama demi ya.

Günaydın Canlar,

bu vajinal duşla ilgili daha öncede söylediğim gibi benim bildiğim sadece bir kez ilişkiden YARIM SAAT ÖNCE yapılacak cok fazla derine olmayacak.Yani hamile kalmak için yaptıgımız gibi bacaklar dikilmeyecek.Devamlı ilaç gibi yapılırsa tabiki vajinanın kendini koruyan sıvısına zarar verir.
Ben sadece bir kez asırı ya kacmadan ve mutlaka ilişkiden en az yarım saat önce yapıcam.
Bu arada 3 martta adet olmam lazımdı dogum kontrol hapıyla geciktirmeye devam ediyorumBu yolla geciktiren varmı adetini acaba ilacı bırakınca hemen adet olunuyormu?
Galiba bugunde içip bırakıcam hapı 22 sinde yumutlama olması lazım bugun ayın 6 sı bugunde içsem yarın zaten olmam 8-9 martta adet olsam21 de yumurtlama olur 22 sabahı ilişki olsa takvime de uyar.Sakın unutmayın erkek bebek için sabah ilişki daha iyi daha dogrusu erkeğin dinlenmiş ve dinç olması lazım kahvede bunun için öneriliyor.

evet kızlar 1 kere vaginal duş yapacaksınız öyle çok değil. Birde bebeğin özürlü olmasıylan alakalı olduğunu hiç sanmıyorum biliyorsunuz özürlülük genlerdeki olaylardan kaynaklanıyor yada çok büyük bir darbe aldıysan yada ilaç kullandıysan. benim yaptığım 200cc suya 1 çay kaşığı karbonat katıp karıştırdım şırıngayla yaptım hiçbir zararı olmadı. Bilakis o beyaz sıvının kalitesinide artırıyo diye okudum ben o beyaz sıvıya tutunup gidiyomuş spermler. Tabiki siz bilirsiniz ama öyle çok yapmayın tabiki. Bide bana zararı olmaz bazısının cildi hassastır ters etki gösterir herkezde aynı sonucu vermeyebilir

ben bir kez yaptım. Bir kezde geçen ay yapmıştım bikereden fazla yapmayın sakın :) ya benim idrar ph ıma baktırdım ben 5 ti muz, potasyum hapı bol bol limon portakal salata yedim kesinlikle süt, yumurta, tavuk, yoğurt ağzıma sürmedim bir kerede vaginal duş yapmıştım phım 8e yükseldi Tam idrar tahliliyle baktırmıştım ph diye yazıyor orda bide vaginal ph diye bişeyde varmış onu bilmiyorum henüz ona baktıran biri yok sitede herhalde ama sonuçta onun içinde diyet aynı şeyler gerekiyor bir etkisi vardır ikisinin

Merhaba arkadaşlar, bizde de takvim gününde yumurtlamayı da yakalayarak ilişki oldu, ama vajinal duş yapmadım, geçen ay yapmıştım, aslında yapacaktım ama olaylar çabuk gelişti fırsatım olmadı tatlicadiarzu, ilişkiden bir saat önce banyo yapıpı karbonatsız vajinal duş aldım, bakalım beklemedeyiz..
Özlembay canım ben dphaston kullanmadan önce iki doğum kontrol hapıyla geciktiriyordum, bıtakınca ikinci günü regl oluyordum , fakat duphaston kullandığımda dördüncü günü regl oluyorum, vücudun doğum kontrol hapına alışık değilse bu süre üç günü bulabilir...
Misswoman canım daha erken biliyorum ama neler hissediyorsun, hamiş olacağına dair bir his var mı içinde, ben sanki üç dört ay daha bekleyeceğim gibi geliyorfisfisfis

Bence Vajinal Duş Yapmayin Yani Hiç Doğal Değil Bebeğin Sağliğini Riske Edecekse Yapmamak Daha Doğru Herşeyden önce Sağlik önemli.Allah Evladin Hayirlisini Versin Hepimize.................

Merhaba arkadaşlar, bizde de takvim gününde yumurtlamayı da yakalayarak ilişki oldu, ama vajinal duş yapmadım, geçen ay yapmıştım, aslında yapacaktım ama olaylar çabuk gelişti fırsatım olmadı tatlicadiarzu, ilişkiden bir saat önce banyo yapıpı karbonatsız vajinal duş aldım, bakalım beklemedeyiz..
Özlembay canım ben dphaston kullanmadan önce iki doğum kontrol hapıyla geciktiriyordum, bıtakınca ikinci günü regl oluyordum , fakat duphaston kullandığımda dördüncü günü regl oluyorum, vücudun doğum kontrol hapına alışık değilse bu süre üç günü bulabilir...
Misswoman canım daha erken biliyorum ama neler hissediyorsun, hamiş olacağına dair bir his var mı içinde, ben sanki üç dört ay daha bekleyeceğim gibi geliyorfisfisfis
ya tuhaf gelecek ama sanki hamileymişim gibi geliyor karnımda bişeyler oluyor gibi (piskolojikte olabilir) tabi. Çünkü hepimiz okadar odaklandıkki. Bide bu ay kalmazsam diğer aylarım yumurtlama zamanım hiç tutmuyor çok uğraş lazım. Oyüzden umarım sende hemen hamiş kalırsın hazır tutturmuşken. Sanki karnımın sol tarafında bişey hissediyorum daha doğrusu dışardan bile bakınca sola doğru bir kayıklık oldu ama griptim ateşliydim oyüzdende tedirginim açıkçası hani tutmamış olabilir diye. Ovalasyon testinin kağıdında yumurtlamanın 10.gününden itibaren hamilelik testi yapıp bakabilirsiniz yazıyordu öğrenir öğrenmez olumlu olumsuz ilk buraya yazacağım :teytey: ozaman bu işareti göndereceğim

herkese selam nasılsınız arkadaşlar geçen haftadan beri foruma giremedim sohbet artmış.misswoman inşallah hamilesindir canım sabırsızlıkla bekliyoruz.bende dün adet görmeye başladım.nisanın 24 ünde yumurtlama olucak hesaplamama göre.benimde günlerim 23 ünde bitiyor.bakalım artık ne olcak.mayısta günüm var ama denk getirebilmek için baya uğraşmam gerekiyor.vajinal duşun engelli çocuk olmasıyla bi ilgisi olduğunu sanmıyorum arkadaşım öyle yaptı ve oğlu oldu gayet sağlıklı allahınn takdiri.özlemcim sen nasılsın canım 29 unda denemelere başlamıcakmısınız 1 nisana kadar günün vardı.es geçme canım o günleri yumurtlamana denk gelebilir.hapa gelince bıraktıktan sonra 3.gününde kesin adet görüyorsun son içtiğin saatede dikkat et erken saatte iç hapı daha önce gelsin.bende bu ay yumurtlama takibi yaptırsam mı acaba.yoksa kendim evdemi yapayım.hepinizi öpüyorum çok çok herşey gönlünüzce olsun.

herkese selam nasılsınız arkadaşlar geçen haftadan beri foruma giremedim sohbet artmış.misswoman inşallah hamilesindir canım sabırsızlıkla bekliyoruz.bende dün adet görmeye başladım.nisanın 24 ünde yumurtlama olucak hesaplamama göre.benimde günlerim 23 ünde bitiyor.bakalım artık ne olcak.mayısta günüm var ama denk getirebilmek için baya uğraşmam gerekiyor.vajinal duşun engelli çocuk olmasıyla bi ilgisi olduğunu sanmıyorum arkadaşım öyle yaptı ve oğlu oldu gayet sağlıklı allahınn takdiri.özlemcim sen nasılsın canım 29 unda denemelere başlamıcakmısınız 1 nisana kadar günün vardı.es geçme canım o günleri yumurtlamana denk gelebilir.hapa gelince bıraktıktan sonra 3.gününde kesin adet görüyorsun son içtiğin saatede dikkat et erken saatte iç hapı daha önce gelsin.bende bu ay yumurtlama takibi yaptırsam mı acaba.yoksa kendim evdemi yapayım.hepinizi öpüyorum çok çok herşey gönlünüzce olsun.

Günaydın canım,

Martta denemiycem çünkü ben sadece takvimle yapmıyorum biliyorsun bir dr buldum erkek bebek konusunda uzman olmus kendim adetimi takvime uyucak sekilde geciktiriyorum.Bu ay gecikince otomatik nisanda gec olucak 22-29 nisan arası yumurtlamayı denk getircem.7 MART hala adet olmadım.İlacı bugunde içsem bıraksam 9-10 nisana gelir yumurtlamada uyar.Bu dr kontrolunde yapıcam belki çatlatma iğneside yapar benim duydugum ve gordugum catlatma ignesinden sonra ilişki olursa erkek oluyor

PHP:
Alıntı:
aregon´isimli üyeden Alıntı
Merhaba arkadaşlar, bizde de takvim gününde yumurtlamayı da yakalayarak ilişki oldu, ama vajinal duş yapmadım, geçen ay yapmıştım, aslında yapacaktım ama olaylar çabuk gelişti fırsatım olmadı , ilişkiden bir saat önce banyo yapıpı karbonatsız vajinal duş aldım, bakalım beklemedeyiz..
Misswoman canım daha erken biliyorum ama neler hissediyorsun, hamiş olacağına dair bir his var mı içinde, ben sanki üç dört ay daha bekleyeceğim gibi geliyor
ya tuhaf gelecek ama sanki hamileymişim gibi geliyor karnımda bişeyler oluyor gibi (piskolojikte olabilir) tabi. Çünkü hepimiz okadar odaklandıkki. Bide bu ay kalmazsam diğer aylarım yumurtlama zamanım hiç tutmuyor çok uğraş lazım. Oyüzden umarım sende hemen hamiş kalırsın hazır tutturmuşken. Sanki karnımın sol tarafında bişey hissediyorum daha doğrusu dışardan bile bakınca sola doğru bir kayıklık oldu ama griptim ateşliydim oyüzdende tedirginim açıkçası hani tutmamış olabilir diye. Ovalasyon testinin kağıdında yumurtlamanın 10.gününden itibaren hamilelik testi yapıp bakabilirsiniz yazıyordu öğrenir öğrenmez olumlu olumsuz ilk buraya yazacağım ozaman bu işareti göndereceğim

Sayılı günler canım hadi bakalım senden çok ümitliyim , bu ay bir gariplik var bende, hamileliğin ve ikinci bir çocuk sahibi olmanın olumsuzları hep aklıma geliyor, hamileliklerim zor geçer çünkü, özellikle ilk üç ay, nasıl yapacağım nasıl büyüteceğim diye düşünüyorum, geçen aylar ne kadar da hevesliydim, regl tarihimi geciktirmek için ilaç alırken bile heyecanlanıyordum, bir an önce takvim günlerime rast gelsin diye, neyse canım hakkımızda hayırlısı olsun, bu arada benimde nisan için sadece üç günüm var yumurtlamama denk gelebilme ihtimali fazla ama üç günde biraz tehlikeli, mayıs boş haziranda on günüm var, bu ay olmazsa hazirana kadar belki yine bebiş hyecanı basar beniCADIARZU

Canım,

Soruna cvp vermeyi unuttum.Bence dr a git ve yumurtlama kontrolu yaptır.Klomenmi ne bir ilaç var ilaç yumurtlamayı öne cekiyor yani biraz erken yumurtanın gelişmesini saglıyor
ve sonra catlatma ignesi yapar dr ve tarihe uydurursun.Sakın ihmal etme.Bu senin arkadasın yapmısmı gercekten vajinal duş.Karbonatlamı yapmıs ve nasıl yapmıs cnm.tam ögrensene

Canım,

Soruna cvp vermeyi unuttum.Bence dr a git ve yumurtlama kontrolu yaptır.Klomenmi ne bir ilaç var ilaç yumurtlamayı öne cekiyor yani biraz erken yumurtanın gelişmesini saglıyor
ve sonra catlatma ignesi yapar dr ve tarihe uydurursun.Sakın ihmal etme.Bu senin arkadasın yapmısmı gercekten vajinal duş.Karbonatlamı yapmıs ve nasıl yapmıs cnm.tam ögrensene
canım o daha önce bahsettiğim arkadaşım evet karbonat ve su karışımı tam olarak bana bir kaşık karbonatı suyla karıştır ve foşur foşur yıka dedi.kendiside yapmış bana olurmu dediğimde evet dedi.bahsettiğim arkadaş eczacı yan etkisi olsa söylemzdi.bende geçen hafta çocuktan vazgeçmiştim eşimle aramız limoniydi biraz.

merhabalar.bu adet geçiktirici olarak hangi ilacı kullanıyorsunuz.birde ne zaman ,kaç gün kullanmak lazım.teşekürler.

merhabalar.bu adet geçiktirici olarak hangi ilacı kullanıyorsunuz.birde ne zaman ,kaç gün kullanmak lazım.teşekürler.

Günaydın Kızlar,

Sayfamız nerelere düşmüş.Hayırdır haftasonu kimse girmemiş.
Ben adetimi geciktirmek icin dogum kontrol hapı kullandım adetli değilken baslarsan bırakana kadar adet olmazsın ben dun bıraktım bugun olmadım daha insallah yarın olurum.

günaydın özlemcim nasılsın?şimdi sana birşey sorcam ben nisanın 7 sinde falan adet görcem fakat mayıstaki günlerime denk gelmesi için 28 inde falan olmam gerekiyor ne yapmam lazım bu durumda.

kizlar
nasilsiniz benim gunlerim takvime gore
12 martla 16 mart arasi
ama ayin 19 undada regl olacam
yaa nedersiniz tutarmi kizlarr

X