Süper annelersiniz

inşallah canım ya çok sağol.senin oğlun var herhalde inşallah sağlıklı birde kızın olur.takvimdeki günlere bağlı kalman gerekiyor.evet yumurtlama testini dikkatle uygula iki çizginin çıktığı gün 2 gün öncesi olucak senin için ek avantaj olur.hangi testten aldın bu arada.bu ay yumurtlamana denk geliyormu olumlu günlerin.öptüm hepinizi herşey gönlünüzce olsun.

Mart icin cok umitliydim ama yumurtlamaya denk gelmiyor. Hesaplara gore 14'unde yumurtlama ama kiz gunlerim 23unde basliyor. Ben testte iki cizgi ciktigi ilk gun de deneyeyim diyorum. Ne dersininz ya? Olur mu acaba? Bir de o gunler erkek gunune den geliyorsa diye korkuyorum.
Ben internetten aldim testi. Su anda markasi aklimda degil ama biraz sonra bakar yazarim.

yumurtalık setimde 24 ima 36 saat öncesi Lh konsantrasyonu 10 ila 20 kat artmaktadır. LH in artması ile yumurtlama başlangıcı, yani gebe kalma süreci başlamış oluyor yazıyor. Bu arada arkadaşlar ph im 5 di benim potasyum hapı kullandım felaket işe yaramış bide vaginal duş yapmıştım çok korkarak yaptım ama çok rahatlattı sanki :) şimdi ph ım 8 e yükselmiş şaşırdım

Arkadaslar, yeniyim pek detaylarını bilmiyorum forumun ama simdi yeni mesajlara bakıyordum. Hakikatten canını çok sıkmısız galiba Samira'nın. Baska bir yerde de bahsetmis sıkıldıgından. Ya ben bu kadar derin oldugunu bilmiyordum bu konunun. Hay Allah, cok uzuldum valla ya. Ama simdi zaman gönül alma zamanı.
Samira'cım yardimlarin icin çok çok tesekkur ederim kardesim. üst üste sorular sordugum icin de özür dilerim valla. Ben hakikatten bu kadar bunaldıgını bilmiyordum. Umut kapısı oldun bana o yüzden sabırsızca yüklendim sana herhalde. Ne olur kusuruma bakma...
anlatmak istediğim tamamen buydu iyi niyetle yapıyorsunuz hiç kuşkum yok ama yüklenmeyin, dikkat edelim daha çok kişi faydalansın falandı amacım kendi kendine öz eleştiri yapabilecek cesareti gösterdiğin için çok teşekkür ederim :1hug:
süpersin

3 şubatta adet gördüm ben canım bakalım martta oynama ne kadar olcak.05.02.81 doğumluyum ben.mayıs 13 ünde başlıyo 8 gün falandı yanlış hatırlamıyorsam.senin nasıl?

Canım Günaydın,

Cok enteresan bende 3 subatta regl oldum ve 15 subatta yumurtladım 13.gun yani.Aslında benim adet arası uzunlugu 31-33 gun oldugu için daha gec yumurtlamam lazımdı ama erken oldu o nedenle geciktiriyorum.
Benim dog. tarihi 7.7.1977 ama senle takvimlerimiz nerdeyse aynı benim mart bos yani 31mart-1 nisan cok zor yani, nisan 22-29 nisan,mayıs 16-24 mayıs.Subat bitiyor yarın heyecanlanıyorum gunler gectikce.

merhaba samira.benim 2.oğlumda son adet tarihim 21 mart 2007.doğum tarihim 21 temmuz 1971.son ilişki tarihi 3 nisan .adet döngüm 31 gün.benim sormak istediğim şu;normalde 5 nisanda yumurtlamam gerekiyor 2 gün beklenip mi döllenme olmuşta erkek.o yıl mart yada nisan da kız hangi tarihlere denk gelirdi.şimdiden teşekürler.

alıntı:"Düzenli yumurtlaması olan bir kadında 28 günlük bir siklusun ilk 14 gününde vücut ısısı (BBT) 36-37 derece cıvarındadır. BBT ovulasyondan (yumurtlama) sonraki gün 0,5-1 derece (37 derecenin üstüne) yükselir. -----------Vücut ısısı (BBT) yükseldiğinde gebe kalmak için genellikle zaman geçmiştir.------(buraya dikkat)! Cinsel birleşme BBT yükselmeden önceki günler içinde olmalıdır. Ovulasyon (yumurtlama) sonrası, luteal faz denilen adet döneminin 2. yarısı başlar. Bu dönemde hormonların etkisiyle (progesteron) BBT 37 derecenin üstünde kalır. Sonraki adetinin ilk gününden itibaren BBT düşer. Eğer gebelik olursa BBT düşmez ve doğuma kadar 37 derecenin üstünde kalmaya devam eder. "

bazı bilgiler:
yumurtalık kitleri:Bu çubuklarla Luteinizi Edici (Luteinising Hormon) Hormonun yumurtlamadan hemen önce hızla yükseldiği dönem belirlenebilir. Bu hızlı yükselmeyi takiben 24-36 saat sonra yumurta çatlamaktadır. Pozitif sonuç alındığında yumurtlama ertesi gün olacak demektir. Buna göre cinsel birleşme planlanabilir
--------- Yumurtlamayı takiben yumurta yaklaşık 24 saat süreyle canlı kalıyormuş----
----------Spermiogramda sperm sayısı normal ise ovulasyon döneminde mukus Ph'sı ölçülüp,Ph 7'nin altında ise cinsel ilişki öncesi 200 cc temiz su içine bir çay kaşığı karbonat konularak vagina yıkandıktan sonra cinsel ilişki önerilebilir. Bu yöntem Ph'nın 7 'nin altında olduğu mukus kalitesi kötü olan hastalarda iyi sonuçlar elde edildiğini ileri sürenler vardır.
---------------- ya biz hep idrar ph ına baktık bu arada bu dikkatimi çekti burda mukus ph ından bahsediliyor

bazı bilgiler:
yumurtalık kitleri:Bu çubuklarla Luteinizi Edici (Luteinising Hormon) Hormonun yumurtlamadan hemen önce hızla yükseldiği dönem belirlenebilir. Bu hızlı yükselmeyi takiben 24-36 saat sonra yumurta çatlamaktadır. Pozitif sonuç alındığında yumurtlama ertesi gün olacak demektir. Buna göre cinsel birleşme planlanabilir
--------- Yumurtlamayı takiben yumurta yaklaşık 24 saat süreyle canlı kalıyormuş----
----------Spermiogramda sperm sayısı normal ise ovulasyon döneminde mukus Ph'sı ölçülüp,Ph 7'nin altında ise cinsel ilişki öncesi 200 cc temiz su içine bir çay kaşığı karbonat konularak vagina yıkandıktan sonra cinsel ilişki önerilebilir. Bu yöntem Ph'nın 7 'nin altında olduğu mukus kalitesi kötü olan hastalarda iyi sonuçlar elde edildiğini ileri sürenler vardır.
---------------- ya biz hep idrar ph ına baktık bu arada bu dikkatimi çekti burda mukus ph ından bahsediliyor

Bunu ben yazmıstım vajen ph ı olucak diye soyleyince dr ama ikisi baglantılıdır diye dusunuyorum.Bu yazıları nerden okuyorsun.Erkek bebek için yumurta catladıktan 24-36 saat sonra ilişki diye biliyorum

Mart icin cok umitliydim ama yumurtlamaya denk gelmiyor. Hesaplara gore 14'unde yumurtlama ama kiz gunlerim 23unde basliyor. Ben testte iki cizgi ciktigi ilk gun de deneyeyim diyorum. Ne dersininz ya? Olur mu acaba? Bir de o gunler erkek gunune den geliyorsa diye korkuyorum.
Ben internetten aldim testi. Su anda markasi aklimda degil ama biraz sonra bakar yazarim.
martta 14 ünde yumurtlama kız günlerin 23 ünde bence kız günlerinden önce deneme yapma erkek günlerine yada nötr günlerine denk gelme olasılığı çok fazla.nisan ayında nasıl günlerin yumurtlama dönemine denk geliyormu?

yumurtalık setimde 24 ima 36 saat öncesi Lh konsantrasyonu 10 ila 20 kat artmaktadır. LH in artması ile yumurtlama başlangıcı, yani gebe kalma süreci başlamış oluyor yazıyor. Bu arada arkadaşlar ph im 5 di benim potasyum hapı kullandım felaket işe yaramış bide vaginal duş yapmıştım çok korkarak yaptım ama çok rahatlattı sanki :) şimdi ph ım 8 e yükselmiş şaşırdım
canım ebn idrar ph ımı ölçtürdüm 5.8 çıktı.ama böyle değilmiş vajinadan ölçülmesi gerekiyormuş.ne yapıcam ki.yinede her ihtimale karşı alsam mı acaba potasyum hapı.sen bu değerlendirmeyi idrar ph ına göremi yaptın.

Canım Günaydın,

Cok enteresan bende 3 subatta regl oldum ve 15 subatta yumurtladım 13.gun yani.Aslında benim adet arası uzunlugu 31-33 gun oldugu için daha gec yumurtlamam lazımdı ama erken oldu o nedenle geciktiriyorum.
Benim dog. tarihi 7.7.1977 ama senle takvimlerimiz nerdeyse aynı benim mart bos yani 31mart-1 nisan cok zor yani, nisan 22-29 nisan,mayıs 16-24 mayıs.Subat bitiyor yarın heyecanlanıyorum gunler gectikce.
merhaba özlemcim adet döngün bu kadar uzun yani.benimde öyle.13.günde yumurtlama olduğunu testlemi belirledin canım.belki bu şekilde bir sürprizle karşılaşabilirim herhalde.senin günün daha fazlaymış canım ya.benim o kadar yok.inşallah tuttururum.

Bunu ben yazmıstım vajen ph ı olucak diye soyleyince dr ama ikisi baglantılıdır diye dusunuyorum.Bu yazıları nerden okuyorsun.Erkek bebek için yumurta catladıktan 24-36 saat sonra ilişki diye biliyorum
bencede ikisi bağlantılıdır.yoksa neden diet diye birşey olsun ki.bende yumrtanın çatlayacağı gün ve bir gün öncesi diye biliyorum canım 2-4 gün öncesi kız olma olasılığı daha fazla diye okudum.

canım ebn idrar ph ımı ölçtürdüm 5.8 çıktı.ama böyle değilmiş vajinadan ölçülmesi gerekiyormuş.ne yapıcam ki.yinede her ihtimale karşı alsam mı acaba potasyum hapı.sen bu değerlendirmeyi idrar ph ına göremi yaptın.

Canım,

Vajen ph ını dr gidiyorsun sıvı alıp anında olcuyormus ben martta baktırcam.Daha once yazdım ben bunu.Ama idrar ph ıda onemli.
Zaten ikiside aynı olur diye dusunuyorum yani arada buyuk fark olmaz gibi.
Mutlaka potasyum hapı al.Adı kalinor efervesan tablet.15 GUN İC.dİYETE DİKKAT ET YİNEDE.VE MUTLAKA EŞİN ÇİNKO TAKVİYESİ ALSIN.gnc DE dogal ilaçlar satılıyor.Ordan alabilirsin erkek bebek te eşin çinko eksikliği olmaması gerekiyo

merhaba özlemcim adet döngün bu kadar uzun yani.benimde öyle.13.günde yumurtlama olduğunu testlemi belirledin canım.belki bu şekilde bir sürprizle karşılaşabilirim herhalde.senin günün daha fazlaymış canım ya.benim o kadar yok.inşallah tuttururum.

ADETİMİN 13 GUNU medi smart ovulayon testi yaptım tam cizgi cıktı aynı koyulukta ertesi gun dr gittim yumurtlama olmus dedi.Zaten test pozitif cıkınca 24 saat sonra oluyo yumurtlama.Sabah aksam yapılırsa daha bu test ama sabah ilk idrar olmiycak.ilk idrardan sonra 3 saat idrar tutcan sonra test yapcan.Mutlaka yap derim ovulasyon testi.Cunku ben ayın 20 sinde felan yumurtlarım derken 15.de oldu.

Merhaba arkadaşlar, herkesin takvim tarihleri yavaş yavaş yaklaaşıyor sanırım, geçen ay günlerim yumurtlamama denk gelmişti bu ay da öyle bakalım hayırlısı, geçen ayı iyi değerlendiremedik ama bu ay aksilik olmazsa çalışmaları daha sıkı tutacağız :) ,misswoman canım seninde bu ay heyecanlı ayın sanırım, hadi hayırlısı bu ay hamiş kalırız umarım, ben de bol bol maden suyu içiyorum, sebze ağırlıklı besleniyorum, yumurtlama günüme dört beş gün var, gelişmelerden haberdar ederim, sevgilerle...

Selam Kızlar,

Su dr Serhat Sakız ı aradım asistanıyla konustum.Kız bebek te sansları biraz daha dusukmüş ama erkek bebekte tutturma sansımız cok daha yuksek dedi.Ne kadar dedim.%90 larda dedi.Süper bisey.Artık kalan %10 heralde erkegin spermleriyle kadının vajen ph ıyla ilgili diye dusunuyorum.Ben bu dr a gidicem kızlar.Dr birde diyet veriyormus asıl yumurta takibiyle hangi gun ilişki olcagını soyluyormus.

Selam Kızlar,

Su dr Serhat Sakız ı aradım asistanıyla konustum.Kız bebek te sansları biraz daha dusukmüş ama erkek bebekte tutturma sansımız cok daha yuksek dedi.Ne kadar dedim.%90 larda dedi.Süper bisey.Artık kalan %10 heralde erkegin spermleriyle kadının vajen ph ıyla ilgili diye dusunuyorum.Ben bu dr a gidicem kızlar.Dr birde diyet veriyormus asıl yumurta takibiyle hangi gun ilişki olcagını soyluyormus.
günaydın özlemcim sabah sabah bu haberi duymak güzeldi gerçekten teşekkürler.bende uğur ateş'i aramıştım geçen ay takvimle %87 başarı sağladığını söyledi.artık bu gidşle bende doktora istanbula gelicem herhalde.eşimle bir tura çıkma niyetimiz var:)fırsat bu fırsat.

yaw kizlar ne diyosunuz
ama hangi konuda ozlemcim
nasil yani asilamaylami yuksek erkek bebek
yaa catliycam banada anlatinn

Selam Kızlar,

ay ne güzel canim insAllah bizede yazarmisin canim dieti ozaman benim gitmem o doktora cok cok zor öptüm canim

Son düzenleme:
X