Süper annelersiniz

aloooooooooooooooooooooo gülnisam kiz orkidem iyi yazisiyorsunuz bende fazla zaman olmuyor ama yinede giriyorum merakdan.öptüm.bak ben izine gitmeden hepinizin cinsiyeti belli olsun ona göre kiztlar.25.07.sine kadar.

Arkadaşlar size bir cinsiyet tahmin etme yöntemi daha, bir topikte rastladım bu yazıya, aynen aktarıyorum:

Kizlar bugun bir yazi okudum. Plasenta solda ise kiz sagda ise erkek olma olasiligi daha yuksekmis. Erken gebelikte cinsiyet tahmini icin kullanilabilirmis. Ne kadar dogrudur bilemiyorum ama ne kadar dogru oldugunu kendimiz test etsek mi acaba?

Doktorun bize veridigi ultrason resimlerine bakinca eger bebek resmin sag yaninda ise plasenta annne karninda sola yerlesmis; eger bebek resmin sol yaninda ise plesanta anne karninda saga yerlesmis olarak yorumlaniyor.

Heyecanlandim simdi... Ozellikle bebeginin cinsiyeti belli olan hamilelerden rica etsek eski ultrason resimlerine bakabilirler mi?

Eve geldim Canlar,

Aregeon cnm ben dr agittiğimde sağda sancım var bebek sagdamı dedim bebek ortada asağıda sagda bebeğin eşi var dedi.Ay inşallah cnm ya.Valla doğana kadar emin olamıycam bu ultrason tahminlerinden.Yada renkliye gircem 16 haftalık felan olunca yani 4 boyutluya onda kendin görüyosun zaten

ben kızıma baktım da gerçekten de kesenin içinde sağ tarafa yerleşmiş, ama bu bebişimde bir şey anlamadım, ortada asılı belli belirsiz bir şey duruyor, yani plesantadai yerleşim yeri de tahminler gibi şüpheli CADIARZU

aregoncum bir turlu kizlarin ultrason resimlerini bulamiyorum
ama genelde erkek bebekler sagda olur derler ya bu yonteme gore tersi oluyor yoksa benmi yanlis anladim eger plesenta soldaysa bebek kiz oluyorsa bu durumda bebegin sagda olmasi gerekir ve daha cok erkekler sagda deniliyor
ben bu hamileligimde simdi baktim bebek bir resimde kafasi fotonun sol tarafinda
diger birindede pek anlamadim ama dr her yonden cekmis yani birinde sagda birinde ortada yani karisik bir halde ve cok net degil zaten sanki gazete kagidina basili gibi bir kagit uzerinde.

Canım dediğimizin aynızı, bebek fotoda sola yerleşmişse plesanta sağda kabul edeceksin, kesenin içinde sağda duruyorsa plesanta solda kabul edeceksinki bu da kız demek oluyor...

saol canım Allaha sukur bir sorunum yok yani rahat atlatıyorum:nazar:
benim doktor 2li teste gerek görmedi direkt ucluyu yaparız dedi
14.haftada kontrolum var o zaman ogrenirim artık cinsiyeti
o soylemezse baskasına giderim yine de ogrenirimjeyyar

sagol samiram cnm benimm valla yeme icme sifir kizlar inanirmisini int daha yeni geldiii
samiracim senin iyi olmana sevindim cnmm benim ins kaynana cekerimde oglum olur :roflol:
kizlar bu arada sag sol hikayesine aldanmayin linki bulacam simdi
buraya topik acilmisti
ve aynen cin takvimi ne donmustuu
bu arada ben bebegi ilk gunden beri solda hissediyorum dr a da dedim
bebek sagda solda olmaz dedi bebek tam ortadada dedii ee yani dogruda diyorr
cunku ult aletiyle karnimin tam ortasindan bakiyorr

Son düzenleyen: Moderatör:
aregoncum ben ultrason resimlerine bakiyorum ama sadece kese ve bebek belli baska birsey goremedim
sen nasil anliyorsun plesentanin yerini

Canım bebek kese içerisinde hangi tarafa yerleşmişse karşı tarafında plesanta var demek oluyor bu yorma göre, keseye yapışık zaten, görmen çok zor, kesenin iç duvarına yapışık

Bu arada sadece 7-9 haftalık ultrason resimlerine göre yapılıyormuş bu tahmin, sadece bu aralıkta olan resimlere bakabiliyoruz...Bu arada tabiki gerçeklik payını bilmiyoruz, maksat her söylenenden bir tahminde bulunmak :)

sagol samiram cnm benimm valla yeme icme sifir kizlar inanirmisini int daha yeni geldiii
samiracim senin iyi olmana sevindim cnmm benim ins kaynana cekerimde oglum olur :roflol:
kizlar bu arada sag sol hikayesine aldanmayin linki bulacam simdi
buraya topik acilmisti
ve aynen cin takvimi ne donmustuu
bu arada ben bebegi ilk gunden beri solda hissediyorum dr a da dedim
bebek sagda solda olmaz dedi bebek tam ortadada dedii ee yani dogruda diyorr
cunku ult aletiyle karnimin tam ortasindan bakiyorr

Dur bi Orkidem yaa, hazır bir tahmin yöntemi bulmuşuz, taptaze üstelik, eğlenelim işte , sanki o kadar bilimsel denen yöntemleri uyguladık da ne oldu, kız erkek şüphe içindeyiz sırnaşık şey

Kızlar,

Evet bir sağ sol meselesi var ama bence bu sağdan veya soldan yumurtlamakla alakalı.Ben buna cok inanıyorum.Benim gittiğim su dr Serhat bey yıllardır bunu takip etmiş ve hepsi değil ama sagdan yumurtlarsa ornegin anne adayları 50 bebeğin en az 40 ı erkek oluyo dedi.

ahh aregoncum aahh keske dogru olsalarr yahuu ne yapacagimi sapittiim
benim bu yonteme gore kiz arkadaslarr
birde dun bi yontem duydumm eger bebek ult yataysaa yannii dummmmduz yatiyosa ilk uc ayda bebek kiz
basi hafif yukardaysa oglanmiss misss misss
birde benim sekizl haftalikken kese boru gibii ve bebek en diptee yani tamamlamis bas ve ayagiyla yani ne sagda ne solda nasil yapicam aregonn

kiz gulnisa hemen kiz deme valla patliycam haaaaaa
benim giguslerde karardii jarnimin ustunde tuylerde tuy demeye bile bins ahit ister maymuna dondumm :roflol:

mrb kızlar bugün hiç fırsatım olmadı bakamadım nete.ben de takvimim bittiği için yeniden aradım' onları' hızlı gönderilebilir dediler.sonra bu ay denemekten vazgeçtim diyeti uygulayacağım eylüle kaldı.yalnız samiranın dediği gibiymiş benim temmuz ayı muhtelemen ikili gidiyormuş ayın başı ve sonunda vardır günler dedi.temmuz sonu sadece 2 gün var.2 güne denk gelmez heralde 10 günde başaramadım sonuçta.....gülnisam bugün daha iyi gibisin. ben böyle giderse ezgincim 3. yü doğururken ona yetişirim heralde:1rolleyes:annem de sıkıştırıp duruyor ne takvimi ne ovulasyonu sen böyle giderse hamile kalamazsın yaşın geçiyor falan diye bir ton kızdı bugün:kızgın:amaaan nasip:1no2:

aregoncum dogru bilimsel yontemleride denedik ama
bu son yonteme gore benim kiz cikiyor
8 haftalik resimde bebek kesenin saginda duruyor ama pozisyonu biraz garip ayaklar sag bas solda
drda demisti ters pozisyonda diye

Gülnisam içimizde biraz ümitsizlik oluştu yaa şimdi her şeyi kıza yorumlarız biz, doktor erkek tahmininde bulunsaydı tamam işte bizimki de öyle derdik, 8 haftalık resimde bebişim tam ortada tepetaklak duruyor ,yani cinsiyetiyle beni tepetaklak edeceği önceden belliymiş, şaka bir yana şu anda kız erkek kimse emin değil, kız olursa biraz ağlarız üzülürüz, geçici bir depresyon yaşarız, sonra bebişlerimiz doğar ve onları bağrımıza basarız , demekki Rabbim bize böyle nasip etmiş, ama işin tahminlerinden, bilimsel olduğu iddia edilen bilgilerden de geri kalmayalım tabi, günlerimiz daha çabuk geçer di mi ama.. jeyyar

birde dun bi yontem duydumm eger bebek ult yataysaa yannii dummmmduz yatiyosa ilk uc ayda bebek kiz
birde benim sekizl haftalikken kese boru gibii ve bebek en diptee yani tamamlamis bas ve ayagiyla yani ne sagda ne solda nasil yapicam aregonn

İyi bu yöntemi beğendim, bana uyuyor ya jeyyar üç aylık resimlerde bebişim tamamen yatmıyor, bu arada orkidem 8 haftalık resimde benimde boru gibi ama uçlarında hafif yataylık var, fasulyeye benzetebilirim , tam fasulyenin ortasında bebiş tepetaklak, işte bende bilmiyom orkidem tam ortada durmuş bebişcik...

benim annemde yap dort bestane dallan budaklan diyiii
onasil oluyosaa :bbo:

Annelerin sözü her zaman dinlenir, sonra taş olursun taş sırnaşık şey, hazır bir sürü de bilgi öğrenmişiz , değerlendirmek lazım bu bilgileri, iki üç çocukla bitmez bu bilgiler:roflol:

orkidem benim kız önceleri sağdaydı 3-4 aylıkken iyice sola kaydı.ya bunun kriteri yok bence.bende aylarca ultrasonda..!!!....aradım çaresizce:eek:her gördüğümü ona benzettim dr yanılıyordur diye .dün mesanenin duruşundan cinsiyet tayini yapan dr larıda duyuncada şaşırdımkafamçokkarıştı

Annelerin sözü her zaman dinlenir, sonra taş olursun taş sırnaşık şey, hazır bir sürü de bilgi öğrenmişiz , değerlendirmek lazım bu bilgileri, iki üç çocukla bitmez bu bilgiler:roflol:

sırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey
aregoonn bir metre sarkmis gobegimle annemle senin karsina dikilir getirin beni eski halime dirim bak ona goreeeee:roflol:

X