Süper annelersiniz

merhaba benimde ikitane tatli kizim var teki 5 yi´recek tekide daha 4 aylik Allah olmayanlara versin InsAllah.bende tesadüf babychoise girdim hic duymamisdim öyle öyle kadinlar kulubüne girdim nurayahmedi bulmayaşutarafagitti valla cok tatli biri herkeze yardimci ve herseyi bilen bir hanim bilmiyorum 3 cocuk yapacam mi ama Allah biliyor ve nurayin takvimine göre deniyeceyim bu sayfada herkez cok iyi ve herkez derdini anlata biliyor ne güzel.sen 3 cocuk düsünüyormusun??fisfisfis

MERHABA CANIM.TAKVİME GÖRE BU AY BENİMİ İÇİN BİTTİ.KASIMDADA TEK GÜN DENEMİCEM. İNŞALLAH BU AY TUTAR.TURNUSOL KAĞIDINI DENEMEDİM YALNIZ 4 AYDIR KALSİYUM VE MAGNEZYUMDAN UZAK DURMAYA ÇALIŞTIM.TARİHLER DENK GELSİN DİYE ADET GECKTRİCİDE KULLANDIM.KLOMENDE KULLANDIM.İNŞALLAH O TARİHLERDE YUMURTLAMA OLMUŞTUR.ALLAH HAYIRLISINI VERSİN.BEN ÇOCUKLARI ÇOK SEVİYORUM.
KIZLARIM OLDUĞU İÇİN BU SEFER FARKLI İSTİYORUM.BİR YERDE OKUMUŞTUM
SANIRIM HADİS"ALLAH DİLEDİĞİNE KIZ DİLEDİĞİNE ERKEK VERİR.DİLEDİĞİNE HİÇ VERMEZ"DUA EDERKEN HEP BU AKLIMA GELİR.

Haklısın suzeynep şüphesiz Allah dilediğine kız dilediğine erkek verir ama bizimki ''en azından elimizden geleni yaptık '' demek için..Ne tuhaftır ki kız evladını da erkek evladını da Allah verir ama ...Oğlu olan insanlar gerine gerine kendilerine pay çıkarırlar ,kız doğuranlara da kabahat işlemiş gibi laflar dokundururlar..Bir anne için en önemlisi sağlıklı ve hayırlı çocuk sahibi olmaktır şüphesiz.Kızı da Oğlanı da veren Rabbim böbürlenenlere bunu sorsun....

Bu arada alcalidli yiyecekler & asidli yiyecekler listesi içinde bulunan besinler bazı sitelerde alkalinli sayılırken bazılarında asidli sayılıyor ,ingilizce sitelere de baktım ama orada da öyle...Kafam çok karıştı...

merhaba nuray niye okadar sayi yenimesi lazim ve ne icin ???mesala 20 elma ne demekbenneyaptımki

Haklısın suzeynep şüphesiz Allah dilediğine kız dilediğine erkek verir ama bizimki ''en azından elimizden geleni yaptık '' demek için..Ne tuhaftır ki kız evladını da erkek evladını da Allah verir ama ...Oğlu olan insanlar gerine gerine kendilerine pay çıkarırlar ,kız doğuranlara da kabahat işlemiş gibi laflar dokundururlar..Bir anne için en önemlisi sağlıklı ve hayırlı çocuk sahibi olmaktır şüphesiz.Kızı da Oğlanı da veren Rabbim böbürlenenlere bunu sorsun....

Bu arada alcalidli yiyecekler & asidli yiyecekler listesi içinde bulunan besinler bazı sitelerde alkalinli sayılırken bazılarında asidli sayılıyor ,ingilizce sitelere de baktım ama orada da öyle...Kafam çok karıştı...

Sevgili arkadaşlar ben zaten elimden geleni yaptım demek istedim.zaten yaptıklarımıda sıraladım.Allah nasip ederse olur.Diğer konuya gelince malesef çevremize bu tip (böbürlenen) insanlar var.Allah bize sağlıklı evlat versinde kimne derse desin.bu onların ayıbı.Oysa annelik nekadar yüce bir duygu
Birde Alkali yerine sodyum ve potasyum içeren besinleri araştırabilirsin.Nuraycım yazmış zaten.
benim bildiklerim
yeşil fasülye barbunya,muz,ayçekirdeği,soya,soyayağı,maya,kuru kaysı,erik
nescafe,kakao,patetes cipsi,patlıcan kurusu okuduğum yazıda ençok bunlarda vardı.

merhaba benimde ikitane tatli kizim var teki 5 yi´recek tekide daha 4 aylik Allah olmayanlara versin InsAllah.bende tesadüf babychoise girdim hic duymamisdim öyle öyle kadinlar kulubüne girdim nurayahmedi bulmayaşutarafagitti valla cok tatli biri herkeze yardimci ve herseyi bilen bir hanim bilmiyorum 3 cocuk yapacam mi ama Allah biliyor ve nurayin takvimine göre deniyeceyim bu sayfada herkez cok iyi ve herkez derdini anlata biliyor ne güzel.sen 3 cocuk düsünüyormusun??fisfisfis

Evet Nuray çok bilgili çokiyi. bizi çokiyi anlıyor ve yardım ediyor.4 ay öncesi bunları paylaşacak hiçkimseyi bulamıyordum.Neyseki Nurayı bulduk .bazı şeylere cesaret edemiyordum.paylaştıkça cesaretim arttı.bilgilerine güveniyorum.3.çocuk düşünüyorum.inşallah tutar.ama biz her ihtimale kendimizi hazırlamalıyız. senin çocuk küçükmüş.biraz büyüyünce düşünebilirsin,
zaten senin ileriki yıllar için takvimin var galiba.Allah gönlüne göre versin

günaydin herkeze niye artik bir konu üzerine yazismiyoruz???derdinizi anlatin canim??

merhaba suseynep InsAllah birde oglun olur bana haber edersin oldu mu yani bize.bazi zaten 2 kiz üstüne 1 erkek oluyor bazilari tanidigim kisiler var öyle olan kisiler.eli ayayi düz olsun.Allah versin gönlündekini.Evet benimki daha ufak zaten düsünmüyorum su an belkide hic ???bilmiyorum seninkiler kac yasindalar??ama ben hep derdim üc ya hic.yerimseniben

Arkadaşlar Bu Ay Klomen Kullanmaya Başladim Doktor Yumurta Takibi Yapti Ve Yumurtalarimin Yeterince Büyümediğini Söyledi Bilgisi Olan Varmi Klomen Adet Geciktiriyormu Ben Dün Adet Olmam Gerekiyordu Ama Olmadi Ne Olur Beni Bilgilendirin

insanların bu konuda boburlenmesi tabiki cok yanlıs size katılıorum hersey Allahtan ancak Allah da tum evreni urememizi vucudumuzu bir duzene gore yaratmıs neden bazı ınsanların ustuste defalarca kızı veya oglu oluor bunun mutlaka bır sebebı olmalı bence.devamlı kotu beslenırsek sıgara alkol alırsak yanı bısılere dıkkat etmezsek saglıgımız bozulur o zaman bu hastalık Allahtan dıyebılır mıyız??modern tıbbın buldugu bir gercek var!!Allah kız ve erkek yapan spermlerı sadece cınsıyet deıl "hassasıyet ve hız acısından" da bırbırınden farklı yaratmıs.bunun mutlaka bir hikmeti vardır.sperm sayısı dusukse veya spermler gucsuzse oglunuz olması cok zor.Allah dılerse tabıkı de olur ama arastırdıklarımdan cıkardıgım soyle de bir gercek varki "en azından bilinçli olarak" erkek cocuk sahibi olmak daha zor.eşinizin de sizin de saglıklı beslenmeniz lazım.erkegın sigara içmemesi lazım.bunla da bitmior eşinizin iç çamasırından banyosundan ilişki sıklıgınıza pozısyonuna kadar pek cok etkene dikkat etmek gerekio filan.yani kız yapmak cok daha kolay.a.s uzun lafın kısası mutlaka bızım de bır etkımız olmalı dunyada hıcbısı nedensız deıldır zaten aksı olsa tup bebek yontemınde x ve y spermlerı ayrıstırarak ıstedıgımız cınsıyete sahıp olmamız mumkun olmazdı yerimseniben (ama Allah ıstemezse 10kere tup bebek yapsan tutmaz veya tutsa da dunyaya gelmez o baska onu tartısmıorum)

sunları yemenız gerekıyor

Alkalın rezervı arttıran besınler
1 cıg ıspanak 14 rubarb 27 kuru hurma
2 yesıl pancar 15lahana 28 ıhlamur
3 pekmez 16 brokolı 29vişne
4 kereviz 17kırmızı pancar 30mandalina
5 kuru ıncır 18bruksel lahanası 31kiraz
6 havuc 19yesıl soya fasulyesı 32patates
7kuru fasulye 20salatalık 33üzüm
8 pazı yaprakları 21turp 34kayısı
9tere 22mantar 35lımon
10lahana tursusu 23 karnıbahar 36bogurtlen
11kıvırcık marul 24ananas 37portakal
12yesıl fasulye 25avokado 38domates
13kuru fasulye 26kuru uzum 39seftalı

40ahududu
41muz
42sogan
43armut
44elma
45karpuz
46taze bezelye

BUNLAR YASAKyasakkelime

midye,tereyagı,sosis,sardalya,kuru mercimek,yulaf unu,soda,spagetti makarna,tavuk,yumurta,yerfıstıgı,esmer pırınc,bugday unu kuzu eti hindi biftek beyaz ekmek mısır ceviz arpa kahve kola bira kakao aspırın peynır dondurma cıkolata seker yogurt margarın fast food bal yapay tatlandırıcı cay sodalı ıcecekler mayonez ketcap bıskuvı yanı gordugunuz gıbı en saglıksız seyler bu grupta.bebeği bırakın saglıgımız ıcın bile yuzde 80 usttekılerden yuzde 20-25 bu gruptan tuketmemız gerekıyormus

ayrıca eşinizin çinko tavsiyesi alması şart.fındık fıstık ceviz keçiboynuzu havuc suyu domates sperm sayısını arttırır.dediğim gibi spermleri uygun deilse erkek olması cok zor.

Nurayahmet bazı listede Balık ,badem ,ceviz asidik gıda sayılırken bazılarında alkalinli sayılıyor ayrıca kaç gündür ben bilmeden birsürü soda içtim ,,,, yeşil çay da alkalinli diye biliyorum ve içiyorum doğru mu yapıyorum????

bu arada Turnusol kağıdı kullanan var mı ? ben içinde 100 adet olandan aldım ph seviyesi orada verilen renklere göre 5 çıkıyor benim anladığım kadarıyle 1-6 arası asidik 7 nötür ,sonrası alkalinli (ph seviyesi iyi) çıkıyor doğru mu???

balik turlerine gore degisiyor ama cogu balik asidik onun ayrintisina girersek isin icinden cikamayis en iyisi fazla yememek zaten burdan yiyeceksiniz demek dierleri hic yenmicek degilki.onemli olan ilk listedekilere yani sebze ve meyveye agirlik vermek aburcuburdan sagliksiz besinlerden kacinmak(kahve siyah cay recel tatlandirici seker puding dondurma un seker tuz beyaz ekmek kizartma kakao kola...) yumurta sut tarzi besinleri de azaltmak.1bardak kolanin asitlestirme etkisini yoketmek icin 32 bardak 10ph olan alkalin su icmek gerekiyor yazior.bu arada baska kaynaktan da baktim maden suyu alkalin diyor.onu duzelteyim.yesil cay da alkalin deniyor ama etkisi dusuk pek faydasi olmaz ama zarari da olmaz icmeye devam et.5 ciktiysa baya asidiksin canim dedgin dogru 7.35 - 7.45 ideal ph.

Nuraycım sana nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum çok iyisin:içelim:netten baktım vajinal ph 3,8-4,5 arası olmalıymış o doğruysa ben 7 olması konusunda yanılıyorum ph derecesi arttıkça bakteriler daha çok üreme yapıyormuş...tabiki bu vajinanın sağlıklı olması için bebek cinsiyeti için durum farklı ama nete göre çok asitli sayılmam bu konuda fikrin nedir.????
Bir de ben yumurtlama kit'i almaya karar verdim Kasım ayı için ,gerçi ateşimi ölçüyorum ama ....ateş düştüğünde mi ilişki olmalı yoksa tekrar yükseldiğin de mi????:çok üzgünüm:

Nuraycım tşk.ler .senden bişey rica edecem arkadaşım için takvim yapman mümkün mü Doğum Tarihi:15 Temmuz 1975 sana çok zahmet oluyor farkındayım ama ....

11-21ekım erkek
23ekım-1kasım kız
6-13kasım erkek
20-24kasım kız
4-6aralık erkek
11-13ocak erkek
23-27 ocak kız
3-10subat erkek
15-24subat kız
26subat-7mart erkek
11-18mart kız
25-30mart erkek
8-10nısan kız
22nısan erkek
17-18mayıs kız
28mayıs-1hazıran erkek
9-15hazıran kız
20-29hazıran erkek
2-11temmuz kız
15-23 temmuz erkek
29temmuz-3agustos kız
12-15 erkek
26agustos kız
20-21 eylul erkek

Teşekkür ederim Allah gönlüne göre versin .....

X