sünnet

estelcim bende özellikle haziranı bekledim havalar iyice ısınsın da hiç kapamayım altını diye..
denizcim hizmette yaptırıyorum , başhekim OSman Bey yapıcak , kendi doktorumuz onu önerdi zaten başhekim herhalde iyidir diye düşünüyorum , biraz tuzluya patlıyo bize minik bamya , genel anestezi 1000 TL , lokal 900 TL herhangi bir sosyal sigorta karşılamıyomuş sünneti , bizim özel sigorta var ama o da kapsamıyo maalesef..

estelcim bende özellikle haziranı bekledim havalar iyice ısınsın da hiç kapamayım altını diye..
denizcim hizmette yaptırıyorum , başhekim OSman Bey yapıcak , kendi doktorumuz onu önerdi zaten başhekim herhalde iyidir diye düşünüyorum , biraz tuzluya patlıyo bize minik bamya , genel anestezi 1000 TL , lokal 900 TL herhangi bir sosyal sigorta karşılamıyomuş sünneti , bizim özel sigorta var ama o da kapsamıyo maalesef..

canım çok pahalı değil mi ya
bizde yazın yaptıracağız ama daha doktor araştırmadım birde canım genel anesteziye ne gerek var boş yere azda olsa narkoz alacak tabi benim fikrim

ecemim lokal anestezi penise zarar verebiliyormuş , sadece orayı uyuşturdukları için komplikasyonlara sebep verebiliyormuş Allah korusun :Saruboceq:
o yüzden genel anestezinin daha sağlıklı olduğunda hemfikir doktorlar yani sünnet için tabi..
ücret çok pahalı ama ben sünneti ufak bir operasyon olarak göremiyorum nedense , bir doktor hatasıyla çocuğun tüm hayatı mahvolabilir bu yüzden vericez mecburen , bide sünnet böülümünde bi arkadaş anlatmıştı kötü bi hastanede başına gelenleri iyice gözüm korktu , en azından hizmet bildiğim hastane doğumu da orda yaptım , hastaya çok önem veren kaliteli bir hastane canımcım..

teşekkürler canım, bende medipolde sordum emekli sandığına 500 ödeyecez, normalde 750 imiş genel anestezi fiyatı,
bu arad genel anestezi benimde kafamı karıştırıyordu estetik cerrah bir arkadaş var ona sorduk daha iyi hem bebek hem dr için dedi,

bizde medipolde ali beye yaptıracaz ama aslında dedğim arkadaşı yakalayabilirsek istanbulda (kendisi izmirde çünkü) ona yaptırmayı daha çok istiyoruz, hastane olarakta yine medipol olur

doktor çok önemli denizcim , hangisi içine siniyorsa ona yaptır derim ben , hayırlısıyla olsalar da kurtulsalar

ya kızlar dün kayınvalidemle telefonda konuşuyorduk haziranda sünnet ettireceğimizi anlattım yaptırmayan daha erken diyor, çocuk azıcık kendini bilsin falan dedi. kafam iyice karıştı, şimdi yakında diş sıkıntısı olur dedi, ikisi birarada çok zor olur dedi, hem çocuk çeker hem siz çekersiniz çok zorlanırsınız dedi. doğru mu yaa ben iyice korkmaya başladım

beyazmelek canım olur mu öyle şey, Kayınvaliden çok yanılıyor , bi kere kendini bildiği zaman korkucak ve psikolojisi olumsuz etkilenecek , acıyı daha çok hissedecek ve yaranın iyileşmesi daha uzun sürecek..
Ben yenidoğan sünnetine çok karşıydım ama o kadar çok araştırdım ki en mantıklısı çocuğu 1 yaşına kadar yaptırmak , acıyı çok az hissediyor ve yarası en fazla 4 gün içinde iyileşiyor şimdi.. bak biziö bir aile dostumuz var , iki tane oğlu var 6 ve 8 yaşında , bu yaz sünnet ettirecekti hem de düğünlü dernekli ama çocuklar o kadar korkuyor ki herşeyi iptal ettirdi , kara kara düşünüyo napıcam ben diye
Tabi ki senin tercihin , annesi sensin ama kayınvaliden yanılıyor bunu bil , istediğin zaman yaptır sünneti ama öncelikle doktoruna danış ve doğruları öğren derim canım ben..

beyazmelek canım olur mu öyle şey, Kayınvaliden çok yanılıyor , bi kere kendini bildiği zaman korkucak ve psikolojisi olumsuz etkilenecek , acıyı daha çok hissedecek ve yaranın iyileşmesi daha uzun sürecek..
Ben yenidoğan sünnetine çok karşıydım ama o kadar çok araştırdım ki en mantıklısı çocuğu 1 yaşına kadar yaptırmak , acıyı çok az hissediyor ve yarası en fazla 4 gün içinde iyileşiyor şimdi.. bak biziö bir aile dostumuz var , iki tane oğlu var 6 ve 8 yaşında , bu yaz sünnet ettirecekti hem de düğünlü dernekli ama çocuklar o kadar korkuyor ki herşeyi iptal ettirdi , kara kara düşünüyo napıcam ben diye
Tabi ki senin tercihin , annesi sensin ama kayınvaliden yanılıyor bunu bil , istediğin zaman yaptır sünneti ama öncelikle doktoruna danış ve doğruları öğren derim canım ben..

dimi canım yaa haklısın ben de aynen senin gibi düşnüyorum hatta ben 6-7 aylık oldu geç bile kaldık diyordum çünkü şimdilerde bişeye üzüldümü ya da canı yandı mı ağlıyor ağlıyor sonra susuyor aklına getirip getirip tekrar ağlıyor benim oğlum sünnet olunca da ağrısı falan olursa bittim ben diyorum kıyamıyorum da tabi ama eninde sonunda olacak ben de şimdi olması taraftarıyım altı sürekli açık gezicek öyle mi olunca, çok fazla hareket etmemesi lazım nasıl durduracağız bizimkini bilmiyorum

canımcım batu da çoook ama çook hareketli bir bebek , iki saniye durmuyo ama en azından yürümeye başlamadı koşturmasından oturmasından iyidir yani , altı hep açık durcak , ben de çok korkuyorum inan :nazar:
her aklıma geldiğinde dualar ediyorum ama öyle yada böyle olacak ve ne kadar erken olursa o kadar iyi diyorum hatta keşke doğduğunda yaptırsaydım diye diye kafamı duvarlara vuruyorum ama dediğim gibi çok karşıydım o zamanlar zannediyodum ki ufak ya daha çok acı duyar meğersem acı neyin bilmiyolarmış ne bilim ben :eek:
şimdi hayırlısıyla atlatalım diye dualar edip duruyorum , inan heyacandan ölecem nerdeyse off off ama biliyorum ki ilerde yaparsak daha zor olucak , benim kardeşim 8 yaşında olmuştu annem hala der o günü unutamam , oğlumun çığlıkları hala kulağımda çınlar hayatımın en kötüydü deyip duruyo ..

kızlar sanırım daha bebek oldukları için açık bırakmayacağız, dr kremini sürüp bezini takarsın çişi ile iyileşir dedi

netten de baya araştırdım kızlar en iyisi küçükken yaptırmak yaptıran herkeste çok memnun o yüzden kimöseyi dinlemeyeceğim kimseye de haber vermeyeceğim babasıyla beraber alıp götüreceğiz oğlumu en iyisi bu olacak inşallah çabucakta iyileşecek yavrularımız

evet ben de baktım bez bağlanabiliyormuş hiç sorun olmuyormuş kimileri bir boy büyük bez almış bir de bir yöntem okudum çok hoşuma gitti ben de öyle yapacağım hani şu kullandığımız pet bardaklar varya hani kağıt gibi olanlar işte onlardan alıcam birkaç tane onun altını kesiyorlarmış içtiğimiz kısmı kasığa dayanacak şekilde yerleştiriyorlamış pipiye üstüne de bezi bağlıyorlarmış çok rahat etmişler öyle hiç birşey pipiye sürtmüyor rahat rahat yatıp kalkabiliyor ben de onu kullanmayı düşünüyorum altını açık bıraksakta her an açık kalamazki bu çocuk çişini söyleyemiyor her yere çişini kakasının salabilir kaydirigubbakcemile3

bardak bağlamaya gerek yok bence hijyenik olmaz belki ya da kesilen kısmı derisini çizer
pipi beze değse de hiçbirşey olmuyor
sadece bez şişmeden sık sık değiştirmek gerekiyor en fazla 2 saate bir

bir de sünnet kıyafeti almayı unutmayın resim çektirirsiniz çünkü büyüyünce bize soracaklar anne ben sünnet oldum mu diye resimlerini gösteririz

annemle babam çok heves ettiler ve sultanhamam'dan sıfır beden sünnet gömleği, maşallah yazısı ve şapkasını aldılar, hoş biz daha resim çekmedik biraz büyüsün gömleği doldursun dedik:1rolleyes:

bardak bağlamaya gerek yok bence hijyenik olmaz belki ya da kesilen kısmı derisini çizer
pipi beze değse de hiçbirşey olmuyor
sadece bez şişmeden sık sık değiştirmek gerekiyor en fazla 2 saate bir

bir de sünnet kıyafeti almayı unutmayın resim çektirirsiniz çünkü büyüyünce bize soracaklar anne ben sünnet oldum mu diye resimlerini gösteririz

annemle babam çok heves ettiler ve sultanhamam'dan sıfır beden sünnet gömleği, maşallah yazısı ve şapkasını aldılar, hoş biz daha resim çekmedik biraz büyüsün gömleği doldursun dedik:1rolleyes:

eee bir de sünnet düğünü yapacağız ama büyyünce o da var hihoyyyt

bende daha önce yazmıştım.burayada yazayım dedim.2 hafta önce sünnet yaptırdık oğlumu ve iyileşti.
tavsiye ederim çok iyi oluyo.biraz büyüyünce yani 5-6 yaşındada kısmetse düğün,mevlüt yaptırıcaz.sünnetini hatırlamasın ama düğününü hatırlasın istedik:-)

azocum hayırlı olsun , biraz detaylı anlatır mısın? 4 günde iyileşir diyolar doğru mu? acı çekti mi oğluşun.. paylaş hayatım deneyimlerini , bizim de az günümüz kaldı çok heyecanlıyım :1no2:

valla benim iki kuzenimde kemal özkanda 8-9 yaşlarında oldular.gözümüzün önünde yaptılar sünneti herkesde seyretti sahnede yapıyo böyle oyunlarla falan bilen vardır belki.hiç ağlayan olmadı çünkü ortalama hepsi aynı yaşlarda çocuklardı erkekliğe mok sürdürmemek için hiç ağlamadılar galiba:) ama canlarının yandığınıda sanmıyorum zaten de.ben şu an emeklemeye başlayan sırtı yere gelmeyen bebeğime nasıl sünnet yaptırcam yaa.tutamamki ben onu dönmek ister istedikçe canı yanar.öfff çok fena bence bi kere daha düşünün.ama yine herkesin kendi oğlu kendi kararı tabi canım.

kaldıki şu an canları yanmaya başladı yani acı nedir biliyo benimki.şurubu bile içiremiyorum.şekilde şekile giriyorum başka şey vercekmiş gibi yapıyorum falan anam hiçbişeyi yemiyo çok akıllı.burnuna sprey bile sıktırmıyo basıyo çığlığı çok korkuyo.geçen kabız olduda aman ne bağırdı poposu acıdı diye ben dayanamam ağlamasına yaa.kimse dayanamaz tabi oğluna ama sanki şu an geç kalınmış bi dönem bence.aklı başına geldi çünkü.1-2 ay önce tamam olurdu ama artık geç kalındı gbime geliyoo:)

of derin yaa zaten çok korkuyorum böyler şeyler söyleyip kafamı karıştırma

senin dediğin o hastanede 8-9 yaşalrında güzel olay bulmuşlar sünnet için heryerde öle değil işte

X