Sultanahmet'te patlama!

http://www.radikal.com.tr/turkiye/sultanahmette-patlama-1497971#

RADİKAL - İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda patlama meydana geldi. Saat 10.20 sularında yaşanan patlamada olay yerinde ölü ve yaralılar olduğu bildiriliyor. İslam Eserleri Müzesi'nin karşısındaki Dikilitaş yakınında yaşandığı belirtilen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildiği belirtiliyor. Polis patlama alanına giriş çıkışları kapatırken televizyon canlı yayınlarında bölgedeki turistlerin şaşkınlık içerisinde oturdukları belirtiliyor. Bölgede çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı bulunuyor. Olay yerindeki muhabirler patlamanın canlı bomba eyleminden kaynaklı olabileceğini belirtiyor. Patlamanın Beşiktaş'a kadar uzanan bir alanda duyulduğu ifade ediliyor. Bir görgü tanığı ise patlama anında 'alev topu gibi' bir ateş çıktığını söyledi. (DHA)

polis aracı kaza geçirmemiş. orada devriye gezerken patlama olmuş. onun şiddetinden araba ters dönmüş. vatandaşlar yaralı polisleri çıkarmışlar arabadan

Buralarda yaşanmıyor artık. Ben cok uzun zamandır cok yakınımda olmasina ragmen Eminönü , Sultanahmet , Beyazıt gibi kalabalık yerlere sirf bomba korkusuyla adımımı atmıyorum.
Sokaga çıkmaya korkuyorum. Az kalabalik bi yerde bulunsam burda bomba patlarsa diye dusunmeden edemiyorum.

Gecen kızım Feshanenin ordaki Lunaparka gitmek istedi asla dedim. Kalabalıklar tehlike bu memlekette. Ne olacak böyle?

Ambulans sesleri bitmiyor. Cok fena

Sultanahmet'te en az 10 ölü var.

RADİKAL - İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda patlama meydana geldi. DHA, saat 10.20 sularında yaşanan patlamada ölü ve yaralılar olduğunu bildirdi. İslam Eserleri Müzesi'nin karşısındaki Dikilitaş yakınında yaşandığı belirtilen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi, yaralılar hastaneye kaldırıldı. Çevik Kuvvet ekibi ile polis helikopteri çevrede önlem aldı. Patlamanın canlı bomba eyleminden kaynaklı olabileceğini belirtiyor. Bomba imha ekipleri bölgede ikinci bir bomba olma ihtimaline karşı çalışmalarını sürdürüyor.

Polis patlama alanına giriş çıkışları kapatırken televizyon canlı yayınlarında bölgedeki turistlerin şaşkınlık içerisinde oturdukları belirtiliyor. Patlamanın Beşiktaş'a kadar uzanan bir alanda duyulduğu ifade ediliyor. Bir görgü tanığı ise patlama anında 'alev topu gibi' bir ateş çıktığını söyledi.

CESET PARÇALARI MÜZE KAPISINDA

İslam Eserleri Müzesi’nin tam karşısında yaşanan patlamada ceset parçaları müze kapısına ve bahçesine kadar dağıldı. Müze yetkilileri müzeyi ziyarete kapattıklarını, içerdeki ziyaretçileri de arka kapıdan tahliye ettiklerini duyurdu. Patlamanın büyük bir gürültü ile geldiğini ve arkasından müze bahçesini kesif bir duman ve koku sardığını söyleyen görgü tanıkları canlı bomba olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirttiler.

POLİS ARACI TERS DÖNDÜ

Bu arada Sultanahmet tramvay durağı civarında bir polis aracının yan döndüğü görüldü. Polis aracı çevredeki polisler ve vatandaşların yardımıyla düzeltildi. Polis aracının olay yerine giderken kaza geçirdiği ortaya çıktı. (DHA/Ajanslar)

Eylemlerini batıya taşımaktan bahsediyorlardı birileri. Yine bu forumda da yarın istanbulda da yapsınlar gibi temenniler duyuyorduk yurtdışında yaşayan arkadaşlardan.

Kına yakabilirsiniz.
Lake pkk da olabilir ama bence Isid yaptı. Ozellikle turistlerin hedef alinmasi bana onu düşündurdu.

Valla büyükşehirler buralardan (doğudan) daha tehlikeli olmaya başladı. Nerede ne zaman ne olacağı belli değil. En azından biz burada pek dışarıya çıkmıyoruz. Kızlar dikkat edin kendinize kalabalık ortamlarda falan pek bulunmayın. Şu lanet olası terör bitene kadar. Allah ölenlere rahmet eylesin ailelerine sabır versin

Evden çıkarken bidaha sag salim gelebilcek miyim kaygısıyla yaşamak .s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…