ŞÜKÜR GÜNLÜĞÜ

oralardamevsimyazmi

Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2023
67
94
Merhaba arkadaşlar,
Kişisel gelişimle ilgilenen herkesin şükür enerjisi hakkında bir şeyler okuduğuna eminim. Dinimizde 'şükür nimetin garantisidir' diye ifade edilirken diğer tüm öğretilerde şükredilen şeyin arttığı savunuluyor ki gerçek de bu zaten.

Hatta yine çekim yasası ile ilgileniyorsanız önce olana, sonra da sahip olmak istediklerimize onlara şuanda sahipmiş gibi-şimdiki zamanla şükretme egzersizlerini de biliyorsunuzdur.

The Power kitabından şükür ile ilgili birkaç alıntı paylaşıyorum;

Eğer iyi hissetmiyorsanız ve bu hissinizi değiştirmek istiyorsanız ya da iyi duygularınızı artırmak istiyorsanız birkaç dakika durun ve aklınızdan sevdiklerinizi sıralayın! Bunu sabah giyinirken, yürürken, araba kullanırken ya da bir yere seyahat ederken yapabilirsiniz. Uygulaması çok kolay olmasına rağmen hayatınız üzerindeki etkisi inanılmazdır.

Eğer iyi hissetmiyorsanız ve bu hissinizi değiştirmek istiyorsanız ya da iyi duygularınızı artırmak istiyorsanız birkaç dakika durun ve aklınızdan sevdiklerinizi sıralayın! Bunu sabah giyinirken, yürürken, araba kullanırken ya da bir yere seyahat ederken yapabilirsiniz. Uygulaması çok kolay olmasına rağmen hayatınız üzerindeki etkisi inanılmazdır.

İyi duygularımı artırmak için de sevdiğim şeyleri düşündüm. Onları arka arkaya sıraladım: Ailem, arkadaşlarım, evim, bahçedeki çiçekler, hava, renkler, durumlar, olaylar ve hafta, ay ya da yıl boyunca hoşuma gidenler. Kendimi harika hissedinceye kadar zihnimde sevdiklerimi listelemeye devam ettim. İşte duygularınızı artırmanız bu kadar kolay ve bunu her yerde, her zaman yapabilirsiniz.

Ve Secret'tan;

İyi duygularımı artırmak için de sevdiğim şeyleri düşündüm. Onları arka arkaya sıraladım: Ailem, arkadaşlarım, evim, bahçedeki çiçekler, hava, renkler, durumlar, olaylar ve hafta, ay ya da yıl boyunca hoşuma gidenler. Kendimi harika hissedinceye kadar zihnimde sevdiklerimi listelemeye devam ettim. İşte duygularınızı artırmanız bu kadar kolay ve bunu her yerde, her zaman yapabilirsiniz.

Sevmek ve şükretmek denizleri ikiye ayırabilir, dağları yerinden oynatabilir, mucizeler yaratabilir. Sevgi ve şükran tüm hastalıkları ortadan kaldırabilir.

Bu sayfa hepimiz için günlük şükür egzersizi alanı olur diye düşündüm. Şükrederek çoğalsın tüm güzellikler inş.

Sağlıkla,sıhhatle uyandığımız bu yeni gün için şükürler olsun
Evimi temiz bırakıp evden öyle çıkabildiğim için şükürler olsun
Dünkü rapor işini tamamladığım için şükürler olsun
Dualarımı eksiksiz okuduğum için şükürler olsun
Eşim,çocuklarım ve sahip olduğum herşey için şükürler olsun
Yarın cuma olduğu için şükürler olsunn
Haftasonu evi temizleyip dinlenmeyi istiyorum huzurla, evim ve sahip olduğum herşey için binlerce kez şükürler olsun

Allahım isteyen herkese en güzeliyle versin tüm nimetlerinden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…