Şubat ayı hamileleri neler yaşıyorsunuz?

Ebrhll

İnsta; birgebeningunlugu (buyurun kızlar)
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2017
620
360
Merhabalar kızlar ben en son 25 Şubat da regl oldum,şu an 13+5 günlük hamileyim.Düşük riskim olmadığı için eşimle birlikte olabileceğimizi söylemişti doktorumuz ve bu sabah birlikte olduktan yaklaşık 2 saat sonra kahverengi lekelenme oldu korktuk tabi,beni takip eden doktorum hastanede olmadığı için başka bir hastaneye gittik bebeği bakıldı ultrasonla ve herşey yolunda,gayet hareketli dedi orada ki doktor bizde gördük ama yine de sağlama almak için 1 tane iğne yapıldı kendi doktorumu aradım sordum yaptır dedi.Neyse döndük geldik eve ama selpakla kontrol ediyorum ara ara ve devam ediyor o kahverengi leke ve kendi doktorum sabah da devam ediyorsa gel bakalım dedi inşallah sıkıntılı bir durum yoktur.Ve bir de yaklaşık 3 saattir falan sol tarafımda bebek sanırım çünkü sol tarafım daha şiş ve sert ayrıca eğildiğim zaman bildiğin orada olduğu fark ediliyor.Sizde de oluyor mu böyle bir şey? Ve bir de kasık sancım var şiddetli değil ama ara ara kramp gibi oluyor rahim büyüdüğü için mi bu sizde yaşıyor musunuz kızlar?

Son düzenleme:
kimse yazmamış ama ben devam edeyim yazan olur herhalde. Bu sabah gittik doktora bebek iyiymiş şükür olsun epey büyümüş hatta cinsiyetini bile gösterdi :) plesenta yada vajınal kanama yokmuş şükür,o solda hissettiğim şişlik de ben 27 Kasım da açık myom ameliyatı oldum onun dikişleriymiş rahim büyüyor diye baskı oluşmuş orada ondan olmuş. Fakat regl sancısı gibi ağrı oluyor diye ilaçlar verdi çünkü Allah korusun erken doğum sancısını tetikleyebilirmiş olmasın diye progestan 200 verdi ve ayrıca da magnezyum,probiyotik,gaviscon verdi bunların yanında regenesis max kullanıyorum vitamin ve tiroid ilacı kullanıyorum birde :/ epey fazla oldular ama Allah hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin de gerisi mühim değil.

kimse yazmamış ama ben devam edeyim yazan olur herhalde. Bu sabah gittik doktora bebek iyiymiş şükür olsun epey büyümüş hatta cinsiyetini bile gösterdi :) plesenta yada vajınal kanama yokmuş şükür,o solda hissettiğim şişlik de ben 27 Kasım da açık myom ameliyatı oldum onun dikişleriymiş rahim büyüyor diye baskı oluşmuş orada ondan olmuş. Fakat regl sancısı gibi ağrı oluyor diye ilaçlar verdi çünkü Allah korusun erken doğum sancısını tetikleyebilirmiş olmasın diye progestan 200 verdi ve ayrıca da magnezyum,probiyotik,gaviscon verdi bunların yanında regenesis max kullanıyorum vitamin ve tiroid ilacı kullanıyorum birde :/ epey fazla oldular ama Allah hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin de gerisi mühim değil.
ilişkiyle lekelenme arasında bir bağlantı varmıymış peki canım doktorun birşey söyledi mı

ilişkiyle lekelenme arasında bir bağlantı varmıymış peki canım doktorun birşey söyledi mı

Evet yüksek ihtimalle o yüzden çünkü plesanta da yada içerde hiç bir kanama yok gayet olması gereken gibi dedi.İlişkiyi de yasakladı bayram sonu tekrar gel o güne dek yasak dedi

Evet yüksek ihtimalle o yüzden çünkü plesanta da yada içerde hiç bir kanama yok gayet olması gereken gibi dedi.İlişkiyi de yasakladı bayram sonu tekrar gel o güne dek yasak dedi
bayrama surda ne kaldı :KK45: çok geçmiş olsun canım sen içini ferah tut birseycikler olmaz bebisine :dua:

bayrama surda ne kaldı :KK45: çok geçmiş olsun canım sen içini ferah tut birseycikler olmaz bebisine :dua:

Allah razı olsun inşallah sorunsuz şekilde devam eder benim de,senin de ve her hamilenin bu süreci.Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.Yarın nasipse 14 hafta oluyorum.Şu kabızlık da geçse bi çok rahat olacak her şey,hem karnımı şişiriyor hem rahatsız ediyor bende kronik kabızlık zaten vardı ama hamilelikte girince işin içine 8-9 gün tuvalete çıkamaz hale geldim bakalım inşallah ilaçlar işe yarar

Böyle bir açıklayıcı bilgi buldum burada kalsın bu da :KK66:

14 haftalık gebelikte kahverengi akıntı sebepleri nelerdir?

Bu dönemde kahverengi akıntı olması plasenta yerleşiminden kaynaklanabilir. Bu tür akıntıların miktarı fazla olmaz. Ancak beraberinde kanamada olursa, bu gebelikte düşük riskini de beraberinde getirir. Bu yüzden 14 haftalık gebelikte kahverengi akıntı sebebi acilen belirlenmelidir.

Bu haftada fetusun gelişimi arttığından, rahimde kendine uygun bir yer açmaya çalışır. Bu değişimler yüzünden rahimdeki ince damarlarda çatlamalar oluşur. Buradan sızan kan normal renksiz gebelik akıntısını kahverengi hale getirebilir. Bu tarz kahverengi akıntılarda lekelenme gibi az miktarda gelebilir. Sebebi belirlenirse akıntı gebelik için risk oluşturmaz.

14 haftalık gebelikte kahverengi akıntı öncesinde bir miktar kanama olursa, ardından kahverengi akıntı geldiyse bu kanamanın azalmasına işaret olabilir. Ancak miktarı fazla olursa, gebelik açısından tehlikeli olabilir.

Bu haftada oluşan kahverengi akıntı bazen enfeksiyonlar yüzünden de olabilir. Akıntının altında böyle bir neden bulunuyorsa, hemen tedaviye başlanmalıdır. Enfeksiyonlar fetus içinde bir tehlikedir. Özellikle doğumla birlikte bebeğe geçebilecek virüsler olabilir. Bunlardan korunma amacıyla gebe kadının tedavisi ihmal edilmemelidir. Bu yüzden gebelikte kadınlar sürekli bir jinekoloğun kontrolünde olmalıdır.

Allah razı olsun inşallah sorunsuz şekilde devam eder benim de,senin de ve her hamilenin bu süreci.Rabbim hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.Yarın nasipse 14 hafta oluyorum.Şu kabızlık da geçse bi çok rahat olacak her şey,hem karnımı şişiriyor hem rahatsız ediyor bende kronik kabızlık zaten vardı ama hamilelikte girince işin içine 8-9 gün tuvalete çıkamaz hale geldim bakalım inşallah ilaçlar işe yarar
zeytinyağı içmeyi denesen canım yada kahvaltıda zeytinyağlı kuru domates ye birkaç tane hem c vitamini deposu denemekten zarar çıkmaz :KK72:

zeytinyağı içmeyi denesen canım yada kahvaltıda zeytinyağlı kuru domates ye birkaç tane hem c vitamini deposu denemekten zarar çıkmaz :KK72:

Zeytinyağı içiyorum her sabah 1 yemek kaşığı,hamile değilken işe yarıyordu ama artık yaramıyor :KK43:

X