Su içiremiyorum

SeVoS

annesinin Tosbasıııı
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
191
0
kızlar 1 aydır oğluma meyve veriyorum dr ek gıdaya başlaya bilirsin demişti kilo az almış. meyveye başlayınca iştahı açıldı bende diğer ek gıdalara geçmedim anne sütü ala bildiği kadar alsın diye fakat su içmiyor. neler denemedim. sade su, meyve suyu, rezene çayı, milupa bitki çayı çok istemiyor. biberonla hiç almıyor kaşıklada 2-3 çay kaşığı okadar. su ihtiyacı yokmu acaba ? anlamadım :sm_confused:

pes etme canım devam et vermeye sen. süt harici yabancı şeylere alışık olmadığından almıyor. buğrada suyu çok az içiyordu bardakla verdiğimde biraz içiyordu biberonlada ağzında eveleyip geveliyordu. ben sık sık verdim şimdi biberonla kana kana içiyor. alıştı oğluşum herşeylere yav:)))

benim oğlanda pek sevmiyo suyu ama ben zorla veriyorum 10 yada 20 cc biberonu ağzında geveleyip damağını kaşıyo kereta
bende ağzına sıkıyorum mecburen içiyo günde bi defa veriyorum zaten hala anne sütü aldığı için yeterli
kardelencim maşallah buğra beye valla ooh ne güzel alışsın herbişeye bende alıştırıcam herşeye nasipse hazırada ew yapımınada zaten belli yiyecek meyve püresini pek bi severek yemişti....

tşk ederim kızlar cevaplar için. benimkide aynısını yapıyor işte ağzında geveleyip duruyor dişlerini kaşıyor

valla sevdecim bizim doktor herşeyden vermeye başlayın dedi..yoğurt meyve suyu filan ama dudağını sıkıyor açmıyor bazen..çok zorlanıyorum...annem de kaşıkla veriyor mamasını bakalım yavaş yavaş alışacak yavrucaklar, sen pes etme denemeye devam et..su ihtiyacını sütünden karşılıyordur eminim..bir bayanla tanıştım 1 yaş 3 aylık oğlu var tosun gibi maşallah bu yaşına kadar hiç su vermedim dedi..ama çocukta yutma tembelliği oluşmuş..hiç birşey almıyormuş..anne sütünden başka..zorluyormuş çocuğu şimdi..
Allah korusun böyle bir sorunu kimse yaşamasın..alıştır bir iki zorlanırsın ama sonra herşey yoluna girer..

kızlar benim oğluş da damağından mı boğazından mı tam anlamadım birşey içirirken garip sesler çıkarıyor..siz de de oluyor mu

ridacım meyve fln yemekte bi sorun yok biberonla süt içmekten daha çok seviyor. biz yemekteyken ağzıma bişey götürürken bile ağzını açıyor istiyor cokacimcoook o konuda bi sıkıntım yok ama su içmiyor yani vücudunun suya ihtiyacı olur diye düşünüyorum. neyse yarın kontrolümüz var dr bi sorim ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…