Su gibi akıntı amniyon sıvısı mı !!

Bugün doktora gittim şükür bebeğimin suyu değil gayet iyi bebiş idrar iltihabı çıktı tahmin ettiğimiz gibi o kadar da dikkat ediyordum munoral verdi tek kullanımlık fitil verdi iki hafta sonra bi daha gidicem geçmezse antibiyotik kullanıcam öyle yani kızlar bide günde 4 litre ve fazlası sıvı tüketmeye çalışıcam

Gecmis olsun cnm insan korkuyor bisi olur mu die bu arada pedi bulamadin degilmi yok cunki

Gecmis olsun cnm insan korkuyor bisi olur mu die bu arada pedi bulamadin degilmi yok cunki
Yok Can'ım ne eczane getirebildi ne ben bulabildim ablam bi eczane sitesinde buldu yok Can'ım dedim o kadar aradım ben Almaya çalıştım alınmıyor tabi sistem habire hata veriyor neyse turnusol kağıdı aldım netten cok uygun fiyata bi daha akıntım gelince gazlı beze sarıp onu koyucam sende öyle yapabilirsin Can'ım

turnusol kagıdı bi mavi bi kırmızı var hangi renk olması önemlimi alırken?benımde su gibi akıntım var 14 haftalık hamileyim

Arkadaşlar merhaba. Konunun üzerinden yıllar geçmiş biliyorum bir ümit birisi görür diye yazıyorum. Benim de bebeğimin 17. Haftada kesesi delindi. Su 2 cm kalacak şekilde boşaldı. Ertesi gün kese kapandı ve 19. Haftama kadar 7 cm civarı su yaptı bebeğim. Bu arada ölçüm tek cepte yapılıyor. 19. Haftamin başında yine su geldi ve bu sefer maalesef kese kapanmadı. Şu an 22. Haftamdayim ve sürekli 2 cm suyu var. Doktorlar 17. Haftadan beri almak istiyorlar. Tabi ki ben kıyamıyorum. Bebeğin doğduktan sonra su olmadığı için cigerlerinin gelismeyecegini söylüyorlar. Benim rahim agzimda acilmam veya enfeksiyonum yok. Takip ediliyorum. Aranızda böyle az suyu kalan ve doğum yapan biri var mı acaba? Bebekte sıkıntı olur diye çok korkuyorum.

Uzerinden cok yil gecmis ama belki gorursunuz mesajimi. Benim de 16.haftada hic bi sebep yokken suyum geldi aniden bosaldi ve 1 gun boyunca surekli akti gitti. Ultrasonda bebegin suyunun cok az kaldigini soylediler. Su anda hastanede 3.gunum ve bebegin suyu bitme seviyesinde oldugunu bu durumda bu erken haftada boyle olmasiyla bebegin yasama sansi yok diyorlar. Gebeligin sonlandirilmasini soyluyorlar. Size ne demislerdi acaba hatirliyor musunuz bebegin suyu yetersiz degil miydi ne guzel devam etmis gebeliginiz. Buyuk ihtimalle sizin amniyon kesesi kendini onarmis olabilir genelde amniyon sivisi alinmasi sonrasi su gelisleri daha kucuk bi yerden sizinti oldugu icin daha yuksek ihtimalle duzelebiliyormus heralde sizdeki de oyle bi durum oldu.

Merhaba son durumunuz ne oldu acaba ben de ayni durumdayim bebeginiz saglikla dogmustur insallah

Merhaba son durumunuz ne oldu acaba ben de ayni durumdayim bebeginiz saglikla dogmustur insallah
Bende de cok olan bir durum. Ustune iki kere doktor muayenesi gecirdim. Ve doktorum perinatolog oldugu icin hastasi da az oluyor ve daha sakin. Her gidisimde detayli usg yapiyoruz nerdeyse. Ilk baktigi rahim agzi kapali mi o oluyor. Ben bu akingi sikayetimden bahsedince daha da dikkatli bakti. Zaten amniyon sivisi olsa surekli akar ve rahminde de onun akabilecegi aciklik olur dedi ama cervix imiz su an kapali bebegi korumak icin. Zaten onu tutan zar yirtilinca suyumuz geliyor. Netflixdeki explained serisine de bakabilirsiniz orda cok guzel anlatmislar herkesin anlayabilecegi gibi.
Ama tabii panik oluyor cunku su gibi yani beyaz parcali akinti da geliyor o normal gebelik yuzunden ama bu ne diyorsunuz yani. Her gittigimde suyuma bakti hic bir sorun yokmus cok sukur. Bi de surekli surekli olmuyor. Bi gun bikac kez geliyor sonra iki gun yok. Bi gun daha fazla bi gun az. Doktorunuza guvenin. Sonucta o da ihmal edip bu sorumlulugu almak istemez. Iciniz rahat olsun. Saglikla kucagimiza aliriz insallah:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…