su gebeliği değil mol gebelik...nasıl yani???

H

hayal23

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi hayal23

evet patoloji sonucunu getiren doktor bunlari söylediğinde beni ne gibi bir zoruğun beklediğinden haberim yoktu...5 aylik evliydim daha farkli nedenle gittiğimiz doktor hamilesiniz dediğinde yaşadiğim şaşkinlik ve sevinci anlatamam size kocamin gözlerinde ki o çocuksu masum işiltiyi tarif edemem....bu ilk gebeliğimdi ama çok sürmedi ve 1.5 aylik olan bebğimizi kaybettik.aradn 1 ay geçti ve ben çok şiddetli böbrek rahatsizliğina yakalandim hem taş düşürüyor ve kum döküyordum..her neyse düşükten 2 ay sonra ben kulaktan dolma bilgiler neticesinde hamile kaldim..dünyalar benim olmuştu tekrar rabbim bana bölesine kutsal bir varlik vermişti..düzenli kontrolle gittim ölçüm yaptirdim beta hcg testiyle ölçüm yapildi..her şey normaldi..doktor vitamin almami ve 2 aylik olunca tekrar gelmemi söledi yani 8 haftayi tamamlamam gerekiyordu..o gün geldi çatti deli gibiydim resmen ilk kez miniğimi görecektim ..doktor ultrasyon odasina aldi.bakti bakti....hiç birşey sölemeden elime bir kağit parçasi tutuşturdu ve doktoruna git dedi..anlamiştim ters giden bişeyler wardi..doktorum elimde ki kağidi görünce .bi garip oldu çünkü biliyordu benim o bebişi ne kadar çok istediğimi.bakin dedi sakin olun hamileliğinizde farkli bir durum var ..boş kese görünüyor dediğinde .tokat yemiştim resmen ama anlamamiştimda ne kesesi ne boşu oda ne??doktor gayet soğuk kanli şekilde belirtileriniz son derece normaldi ama üzgünüm bebek yok kese var ama bebk yok ..hemen sizi kürtaja almamiz gerekiyor dediğindeki ruh halimi sadece ben ve yüce rabbim bilebilir..her neyse uzatmiycam bi şekilde ..kürtaj oldum ..berbat bi şeydi .feci bir duygu .bebek olmadiği halde sanki bunun sorumlusu benmişim gibi hala bir garip olurum...her neyse beni bayiltmadan bu işlemi gerçekleştirdiler .1 hafta sonrada sonucu almaya gittiğimde süpriz oldu benim adima doktor milyonda bir görülen bir gebelik yaşadiğimi bunun mol gebelik olduğunu ...yani bebğin olduğunu ama kromozom bozukluğundan ötürü zaten yaşamasinin mümkün olmadiğini..şansli olduğumu erken teşhiş olduğunu ..yoksa bu gebeliğin rahim içerisinde 1000 parçaya bölünüp üzüm tanesi şeklini aldiktan sonra rahmi sardiğini ve ak ciğerlere siçrayan bir tür kansere dönüştüğünü sölediğinde şok üstüne şok yaşadim..ha ne oldu 1 sene yasak geldi ..ilaç olarak d.kontrol hapi verildi.kullandim 1 senem haziranda doldu ....ve şimdi bebğimin olmasini çok istiyorum .çok şükür bin şükür buğününe herkez için en hayirli evlat ve en hayirli zamani diliyorum...akliniza takilan olursa seve seve cevaplarim ...ha son birşey hayatta ne olursa olsun sizden daha değerli bir şey yok ..kafaniza takilip üzülmeyin ..siz sağlikli olun ki sağlikli bebklerimiz dünyaya gelsin...

• Konu Sahibi hayal23
canım çok geçmiş olsun.. rabbim bir daha böyle şeyler yaşatmasın.. boş gebelik geçirdiğim için seni anlıyorum...

• Konu Sahibi hayal23
evet sizi anlıyorum bende 4 aylık evliyken bilinçsizce hamile kaldım ve aynı şeyi doktorumda bana söyledi.kese var bebek yok.çok üzüldüm acı çektim.bu zamana kadar bekledim.bir buçuk senelik evliyim ilk kez bu ay bi kaç kere korunmadık.yarın regl günüm çok merak ediyorum hamişmiyim die:)))))

• Konu Sahibi hayal23
Allah herkese hayirlisini saglikli olani versin gecmis olsun canim

• Konu Sahibi hayal23
hayalcim cok gecmis olsun o anki ruh halini cok iyi anlayabiliyorum...yasayan bilir cok zor seyler yasamissin umarim bir sonraki gebeligin sorunsuz olur...

• Konu Sahibi hayal23
canım öncelikle çok geçmiş olsun
bende temmuz ayında bebeğimin kalbi atmadığı için kürtaj oldum
ilk regleye kadar korunmamı söylemişti dr um kürtajın 35 günü ilk reglem geldi ve ilk regleden sonra korunmayı bıraktık ikinci reglem 21 gün sonra geldi üçüncü reglemi bekliyorum bugün 24 gün oldu hala yok acaba diyorum acaba cennet kokulum bana gelmek üzre yolamı çıktı

• Konu Sahibi hayal23
canım çok geçmiş olsun.. Rabbim bir daha böyle şeyler yaşatmasın.. Boş gebelik geçirdiğim için seni anlıyorum...
çok çokm geçmiş olsun canim benim seni çok iyi anliyorum sanada hayirli zamanlar diliyorum en doğru zamanda en hayirli evlat versin rabbim...

• Konu Sahibi hayal23

apple çok teşekkür ederim..senide çok iyi anliyorum..heberdar et merak ettim iyi weya kötü heber ver olurmu..hayirlisin olsun hayirli haberler alirsin umarim...

• Konu Sahibi hayal23
hayalcim cok gecmis olsun o anki ruh halini cok iyi anlayabiliyorum...yasayan bilir cok zor seyler yasamissin umarim bir sonraki gebeligin sorunsuz olur...

çok teşekkür ederim evet çok zor bir durum hem kendi sağliğin var ortada hemde suçluluk duygusu çok şükür atlattim.o kötü günleri..4 aydir ilaç içmiyorum.bebğemin olmasini çok arzuluyorum .adet olmamak için gün sayiyorum resmen:)

• Konu Sahibi hayal23

elifcim inşallah hayirli haberler werirsin merak ettim paylaş benimlede durumu olurmu ...

• Konu Sahibi hayal23
hayal23 canım benim çok geçmiş olsun.Ne güzel ucuz atlatkışsın yoksa kendi sağlığından olacakmışsın.
Rabbim bir daha yaşatmasın. Sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin herkese içinde de sana ve bana:CüvCüv::ecrin_bebek:

• Konu Sahibi hayal23

çok ama çok teşekkür ederim canım benim...kürtaj olduktan sonra çok ağladım hep hayırlısı değilmiş dedim durdum..ama sonradan şunu anladım ki o evlat benim için hayıurlıymış ki daha kötü olmadan erken teşhisle kurtuldum....rabbim çok büyük ..sanada en hayırlı zamanda eli ayağı düzgün bir evlat nasip etsin....

• Konu Sahibi hayal23
hayalcim cok gecmiş olsun.Allah beterinden saklasın...ben bişi sormak istiorum sana,bende 3 yıllık evliyim.bundan once bi kurtaj gecırdım.suan hamıleyım ama dr agıttımde gebelık kesesı gozukmedı.ozaman benım tahmınıme gore 5 haftalık hamıleydım.son reglım agustos 18.dr benden kan ıdrar testı ıstedı.yaptırdım ve bana normal bı gebelık degerlerı bunlar,korkacak bişi yok dedı.20 gun sora gel dedı.ama ben huzursuzum.dış gebelık mol gebelıı bı cok seyden supelenıorum.ama hiç bi şikayetım yok.sadece goğüslerım şiş.bu mol gebelıı hcg de falan bellı oluyomu?yada annede belırtı falan goruluomu?20 gunu nasıl gecırcem bılmıorum(((

• Konu Sahibi hayal23
Siribroncum canim benim canini sikmamakla başlamalisin.yarattiğin stres sana zarar verir.en nihayetinde sen şuan gebesin..şuan ki ortalamaya göre 18 ağustosta adet gördüysen 5 haftalik gibi görünüyor..zaten doktorda bu belirsizlikten şüphelenmiş yani sen 18 ağustosta adet olmuşsun.hemen senin hamile kalman gerekirki 5 haftayi tamamlamiş olacaksin.bu bir ihmimal şu anda çünkü.yumurtlama takvimi var temmuzun kaçinda adet gördüysen ilk günü bu ağustostaki adetinin ilk günü arasindaki günü hesaplayip 14 den çikaracaksin..14 dende 4 çikarip 2 ekleyeceksin ..bu tarih senin hamile kalmana en müsait günler.tabi sonradanda hamile kalmiş olabilirsin..bu ihtimale göre doktor periyodik bir tablo belirlemiş ve o tarihte akla kara belli olacak.walla başta bende bilemedim ama ilişki sonrasi leke geldi bende .onun dişinda herşey normaldi.ha bişeyi unuttum hamilelik değerlerim biraz yüksek çikmişti beta hcg de.ultrasyonla baktimi doktor peki????

• Konu Sahibi hayal23
Pardon ya yazmişsin ultrasyonda diş gebelikse eğer belli olurdu o açidan rahat ol.hakkinda hayirlisi olsun ..hayir mübarek gündeyiz benim içinde dua edin ne olur .bende çok istiyorum minik bir varliği avuçlarima almayi .

• Konu Sahibi hayal23
efet canım ultrasonla baktı ama kese gosukmedi.18 agustosta regıl oldum ama ilişkiye eşimle eylul 4 5 6 sında girmiştik.dr gec dollenme olabılır dedi.kan testıme hcg ye falan baktıında 5 gunluk regıl gecıkmesı için gayet normal degerler dedi.we hatta düşük onleyici hap werdi.her ihtimale karsı içelim bu hapı dedi.suan kullanıorum.ultrasondada kese gozukmedı.vajinal ultrasonla da bakmadı.

• Konu Sahibi hayal23
canım benim çok tşk ederim...bugun mübarek gün.hepimiz için dua edelim.Rabbim herkese nasip eder insallah,saglıklı sıhhatli bebişler nasip etsin hepimize.umudunu kaybetme hayalcim.hepimiz için hayırlısı.

• Konu Sahibi hayal23
Karından yapılan ultrason la gebelik kesesi erken dönemde gözükmeyebilir. Bence vajinal ultrasyon yapmak lazım. Benim 5. haftada vajinal ultrasonla görünmüştü çok küçüktü. Endişelenme. Muhtemelen gec döllenme olmuştur. Birde gebelik kesesinin gözükebilmesi için BHcg değerinin 1500 ve üstü olması lazım. Embriyo gözükmes için değerin 5000 ve üstü olmalı. Bu konularda bir hayli araştırma yapmıştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…