su gebeliği değil mol gebelik...nasıl yani???

• Konu Sahibi hayal23
Siribroncum walla içimden bir his gayet sağlikli bir bebeğinin olacağini söylüyor.4 5 6 eylülse daha yeni çikmamasi normal 8 haftadan hatta 10 haftadan sonra belli oluyor .inşallah minik bebğini avuçlarina alirsin eşinle bir ömür boyu bu mutluluğu paylaşirsin.haberi bana mutlaka bildir buraya yazamasan bile özelden mesaj at merakta birakma.benimkide ekim 16dan sonra belli olacak inş. Hayirli evlatlar nasip etsin yarabbim .muhammedin ümmedine.hayirli kandiller olsun bu arada..

• Konu Sahibi hayal23
canım ya hayalcim cok saol.oyle rahatlattınki içimi...memleketlim benim.ikimizde muglalıymışız bu arada.inşallah dediin gibidir canım ya.hbr etmezmıyım mutlaka hbr weririm sana.bi belli olsun hele.inşallah,beklemek zor zaman gecmıor ama hayırlısı ınsallah.neyseki ekim on a da az kalmışşş.tsk ederim canım.

• Konu Sahibi hayal23

• Konu Sahibi hayal23
hayal merhaba çok uzun zaman olmus ama öncelikle geçmiş olsun sana bişi sormak istiyorum senın yasadıklarının bırebır aynısını bende yasadım herşey normal dıerek baslayıpta mol gebeliğe keçip sonrasında boş gebelik diyerek kurtajla sonuçlanan bir durum terk farkımız benım kurtaj olmadan düşük başlaması lafı uzatmadan sorayım kurtaj olalı 10 gun oldu dün patoloji sonocunu aldım doktor bakıp molede benzıyo ama net değil deyip akciğer fimi ve kan tahlili yaptı haftaya salıya çağırdı ordan çıkıp takıplerımı yaptırdığım asıl doktoruma gittim mol yazmıyo bu patoloji sonucunda düşük yaptığın yazıyo dedı gebelık donemındede 4 doktor gezdım hepsıde farklı bısı solemıstı o belırsız durumu tam atlattım derken sımdı gene basladı bu seferde sonuc uzerınde farklı yorumlar var senın patoloji sonucunda '' mol gebelık v.b'' bi kavram geçiyormu benim kınde mol adı altında hiç bişi yok aca farklı bir terim mı kullanıyolar bilgi verirsen sevinirim o kadar yıpratıcı bır donem kı bu korkmamak elde değil

• Konu Sahibi hayal23

merhabalar..., öncelikle çok büyük geçmiş olsun..mol gebelik geçirdiğinizi yazmışsınız..kesin olmasada bu tani banada konmak üzere kısmi mol gebeliği diyolar..yani bebek oluşmuş..sağlıklı gözüküyo ama netten araştırdım 16 ila 20. haftaya kadar düşmeye bilir diyo..ben 11.haftadayım..daha öncede hamileliğin ilk haftalarından itibaren azda olsa leke leke kanamalarım oldu.doktorum fark etmedi ve fazla önemsemeyip düşük önleyici ilaç verdi ve bende düşük yapmadım..bilmiyorum artık iyimi yaptık kötümü?nette bebek olsa bile yaşamaz diyolar..uzun süre bu çocuk için çabaladık ama şimdi bu mol gebeliğiyle yıkıldım.bide annede kanser ve ölüm riski falan iyice bittim..ne yapacağımı bilmiyorum..sizler neler yaşadınız....?nasıl fark edildi?ne zaman aldılar bebeği.kendimi öldü yoksa?bana yardımcı olurmusun nerelere gittiniz. beta hcg sonuçları yüksek çıktı.rahim normalden büyük dendi?eşimle kan uyuşmazlığımızda var.az yemekten ve düzensiz beslenmeden de olabiliyomuş benimde yemekle aram hiç yoktur.zayıfım. neden böyle oldu..sizler kürtajdan nekadar sonra hamile kaldınız ve 2. bebeğiniz sağlıklı oldumu ...lütfen yardım....

• Konu Sahibi hayal23

üçsenelik evliydim 9 haftalık bir düşüğüm oldu üç bş ay sonra tekrar gebe kaldım yedi haftalıkken kanamam başladı ve mol gebelik olduğu ortaya cıktı testler tahliller baya zamn gittim geldim bir sene cocuk yasak dediler zaten yapamazdım eşimle ayrılmıştım ve ayrıldıktan sonra hamile olduğumu ögrendim neyse sonuçda bana bişi olmadı ama cok zor günler geçirdim kürtajdan üç aay sonra eşimle barıştık subat 11 dede yasagım bitti suan 5.5 haftalık gebeyim şimdide lekeleniyorum arada bakalım bunda neler olucak ama şey mol gebelik riskli ama erken teşhisde hiç bir sorun cıkmıyor her bin kadından bir kaçında olurmuş hayırlısı olsun ne diyelim hepimiz içinsenağlama

• Konu Sahibi hayal23
benimde şu anda mol gebelik ihtialim var ... rahim olması gerkenden büyükmüş ama beta değerleri son bir iki günde ikiye katlamadığı gibi düşüş gösterdi... bugün gebeliğime son verecekler... çok üzülüyorum... şimdi patolojiye giden parça ile mol olduğunu öğrenirsem iice moralim bozulacak çok can sıkıcı insanın ilk tecrübesini böyle yaşaması...

• Konu Sahibi hayal23
evet ben de o 1000 de bir kaça girdim sanırım : ( bakalım merak içindeyim ama ben de kanama olmadı hiç ne zaman başlar ki... gerçi bugün akşam alınacak... sanırım artık görmem...umarım...korkuyorum...

• Konu Sahibi hayal23
selam arkadaşlar..... öncelikle arkadaşlar çok çok geçmiş olsun hepinize. YÜCE ALLAHIM o kötü şeyleri bir daha yaşatmasın.. benim sorunumda sat tarııme gore 8 haftalık hamıleyım ama gecen doktora gıttım ultrasonda kese görundu ama bebek yok dedın ben o an yıkıldııımmmmm ((((((
keseye görede 5,5-6 haftalık hamıleymısım. bu durumda bebek sonradan görunurmu yoksa benım kı bos gebelık mı..???????????????????????? offfffffffffffff moral sıfırrrr...... cuma günü kontrol var. bebek görunmezse doktor dedı yapacak bırsey yok ya ılacla düşük olmasını saglayacagız dıyor yada kürtaj ((((((((((((

ilk gebeliğim benim ve inanın şoktayııımmm YÜCE ALLAHIM hepimiz için herşeyin hayırlısını versin diyorum. AMıN.

• Konu Sahibi hayal23
slm arkadaşlar hepinize büyük geçmış olsun.allah yardımcımız olsun.
mol gebelik geciren varmı aranızda arkadaşlar.
ben kalp atıslarını duymuşken kaybettım .mol gebelik gecirdim parsiyel mol şimdı tedavi görüyorum 1 yıl cocuk yasak dedi doktorum
ama degerlerım düşüyor ınşallah yarın 6 hafta umarım bhcg deherlerim 0 lanır

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi hayal23
öyle zormuş ki insan başınagelince anlıyor..çok isterdim bu yaşananları yaşamamış olmayı ama rabbimin imtihanı karşısında boynumuz kıldan ince..çok şükür geçiomuş bunlarda atlatılıyomuş ne diyelim rabbim beterinden korusun..inanın şu iki hafta nasıl geçti anlatamam,23 yaşında daha herşeye yeni başlamışken hiç duymadığım ve bilmediğim bir gebelik yüzünden kanser olunabileceği ve hayatın geri kalanında otoz pembe hayallerin yerini kapkara bulutların ve gözyaşlarının alabileceğini hiç düşünmemiştim...düşünemezdim ki çünkü ben sadece rabbimden benide annelik mertebesine eriştirmesini istemiştim, en güzel duyguya bende ulaşmak yavrumu kucağıma alıp saatlerce ağlamak istemiştim olmadı.. 4 yıllık evliyim ve 4 yıldır hastanelerdeyim.bebeğimiz olmuyordu bizde sebebine sarıldık tahliller muayeneler aşılama ve tam tüp bebek derken allahım o mucizeyi yaşattı 10gün sonra tüp bebek için gidecekken hamile olduğumu öğrendim..allahım ne sevinçti eşimin mutluluğunu anlatamam...eline doktorun POZİTİF yazan kağıdı vermesiyle hastanenin içinde ben baba oluyorum diyerek halay çekmeye başlaması bir oldu başgelemedim ve bıraktım nasıl istiyosa öle sevinsin..ben sadece şükürler olsun rabbim die ağlıyordum çaresizce..bu sevincimiz malesef ki fazla uzun sürmedi 7 haftalık olmuştu bebeğim ilk kez görecektik onu..o sabah hastanenin yolu nekadar kısa sürmüştü doktorun kapısında sıra beklerken içimdeki sevinci ancak benim gibi hasret çeken bilir..öyle mutluydum ki ben artık infertilite hastası olarak değil diğer bayanlar gibi anne adayı olarak sıra bekliyordum..sonunda içeri alınmıştım eşimde dayanamdı tabi oda görmek istedi bana el sallayacak babasını tanıyacak diyordu..doktor uzuuuun uzun baktı kaç haftalıktı dedi 7 dedim. canım ultrasonda 4 hafta görünüyor bebeğin gelişmiyor dediğinde ben masadan kalkamadım hayır dedim bir daha bakın ne olur bebeğim iyi karnım büyüyor ben hissediyorum ne olur dedim doktor öylesine kırmamak için tekrar baktı tabiki sonuç aynıydı.. gözyaşlarım sel oldu günlerce hem halime şükrettim hemde üzüntümü sadece ağlayarak atabildim 20gün içinde bebeğim kendiliğinden düştü..daha onun şokunu atlatamamıştım sadece 1 ay geçmişti tiksintilerimde mide bulantılarımda hiçbir değişiklik olmayınca tekrar doktora gittim. doktor büyük bir şaşkınlıkla 5 haftalık hamile görünüyorsun nasıl olur öbürü yeni düşmemişmiydi deyince ben ne olduğumu anlayamadım.buna sevinmelimiydim üzülmelimi..biz infertil hasta olunca tabiki bu durum eşimle ikimizi çok mutlu etmişti ama doktorum sonuçtan sanki hiç mutlu değildi.. 2 hafta sonra 7 haftalık olunca tekrar muayeneye gittim bi önceki bebeğimde yaşadığım hüsranı bunda yaşamayacağım bu bebeğim sağlıklı olacak inşallah die umut ederken doktorumun mol (üzüm gebeliği) teşhisi beni mahvetmişti..bu nedir dk hnm nasıl bir gebelik bu dediğimi hatırlıyorum ve gerisini hatırlamıyorum..orda öylece yığılıp kalmışım gözümü açtığımda eşim ve doktor yanımdaydı..dahası varmış ben bayıldığımda daha bişey denmemişti bile ama benim yüreğim bukadarına bile dayanmamıştı..doktor bunu prof. olan birinin almasının gerekli olduğunu riskli bir kürtaj olduğunu söylüyordu sonunda eşim riski nedir dedi ve ismini telaffuz ederken zorlandığım hastalık KANSER olma ihtimalini anlattı..yıkılmıştım düşüncelerim değişmişti 2 güne kadar kalsiyumlu vitaminli yiyeceklerle beslemeye çalıştığım bebeğim bana ağır gelmeye yük olmaya başlamıştı..o an elimde olsaydı çekip çıkaracaktım içimden..tek isteğim rahime bişey olmamasıydı..hastaneden çıktığımızda eşim ve ben perişan halde sessizce yürüdük ahhhhh ne zordu öyle kötü şeyler geldiki aklıma ..kesin ayrılırız diyordum rahim olmazsa çocukta olmaz, tühh kemoterapi alırsam saçlarımda dökülecek ne olur diyordum içimden eşime beni asla bırakma...
2 gün sonra tanıştığımız bir prof. beni kürtaja aldı ve sonunda gözlerimi açmıştım..çok iyiydim ameliyat başarılı geçmişti 2 büyük 20 tanede üzüm tanesi kadar küçük kese almışlar..1 yıl yasak verildi benim için işin o boyutu hiç önemli değildi şu hastalık bana yaklaşmasın benden uzak olsunda..
bugün rabbime şükürler olsun patoloji sonucum geldi iyi huylu mol dedi doktor öyle sevindim ki anlatamam başta dediğim gibi 2 hafta geçmedi geçmedi..
şuan kan tahlillerim devam ediyo kürtajdan önce 150.000 di şimdi hamdolsun 1167 inşallah dahada düşecek ve ben bu bir yılı atlatacağım..
çok uzun oldu arkadaşlar ama bu yazdıklarımı sizden başka kimseyle paylaşmadım oyüzden çok doluyum hakkınızı helal edin.herkes benim fazla etkilenmediğimi psikolojimin iyi olduğunu zannediyor öyle bilsinler napalım..benim gibi bu durumları yaşayan arkadaşlarım umudunuzu yitirmeyin ben sabretmeyi ve rabbimin imtihanından şükrederek pekiyi alabilmeyi(inşallah) öğrendim.. SABIR SABIR SABIR BİZİMDE BİRGÜN YÜZÜMÜZ GÜLECEK UNUTMAYIN ALLAHA EMANET OLUN.. DUA İLE..

• Konu Sahibi hayal23
çok geçmiş olsun canım ALLALHATAN her zaman için hayırlıısnı istemekten başka şansımız yok bende çok kötü günler yaşadım dış gebeliği iç kanama geçiridim ben sadece düşük dedim nerden bile bilirdimki dış gebelik ilk defa o zaman dış gebelik adını duymuştum molde öyle ALALAHIMM çok zormuş yüce rabbim kimsete yaşatmasın

• Konu Sahibi hayal23

amiiiinn.. imtihan diyeceğiz cnm başka türlü içim rahatlamıyor rabbim hakkımızda herşeyin hayırlısını versin..:Saruboceq:

• Konu Sahibi hayal23
canım cok ama cok gecmıs olsun yasadıkların gercekten cok zor.
Rabbım ınsallah tez zamanda acıl sıfa verır ve bu cektıklerının mükafatı olarak bebısıne kavusturur senı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…