Aile Planlaması Spiralin iplerini nasl kontrol ediyorsunuz??ACL!

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bilge85

RABBİ HEBLİ MİNESSALİHİYN
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
2.057
9
selam hanımlar...spiral kullanan tecrübeli hanımlara bi sorum oacakspiralin iplerini nasıl kontrol ediyorsunuz ve de kayarsa ipleri kontrol ederek nasıl anlarsınız?kaydı mı ,kaycak mı diye kafayı yemek üzereyim,acil cevaplarsanız sevinirimmafoldumben:1no2::1no2:

canım ya merak etme yeni taktırmışsın galiba acemisin hiç korkma ipleri falan eline gelmiyor batmıyor ben 5+3 yıldır kullanıyorum hiç bir şikayetim yok çok memnunum düşme falanda olmadı bende gayet rahatım varlığını hissetmiyorum bile sende alışırsın zamanla kafana takma sakın unut opuyorumnanaktan

ama ipleri kontrol etmek lazımmış...yerinde mi değil mi diye?!

kontrol etmek lazım çünkü regl olduğumuzda vajina genişlermiş bu yüzdende kayabilir.elinizi sokucaksınız vajinaya ip elinize geliyosa doğru yerde gelmiyosa kaymış demek diye biliyorum:kedi:ben böyle biliyorum.ama yinede hem spiral hemde prezervatifte ekstra korunulabilir.a.s

bende taktırmıştım ama takıldığı ay düştü.bi daha asla taktırmam şahsen.şimdi hap kullanıyorum çok memnunum.aynen bende çok stres olmuştum yok kaydımı yok ipi doğru yerdemi hiç sevmedim ben yani

evet kayma olması kötü,o ihtimale karşı ipleri kontrol etmek lazım zaten..tabi bu da tecrübeyle olcak artık,ama rahat bi yöntem...

kızlar bende 5 yıldır kullanıyorum fakat korttugum için iplerini bile hiç kontrol etmedim fakat elimede ip falan gelmedi hiç acaba bendeki kaymış olabilirmi adet dönemine yakınkende sol kasıgıma bi agrı oluyoki dayanılcak bişey deil acaba spiralden olmuş olabilirmi bana yardımcı olursanız sevinirim

kızlar ben taktıralıda 1 yıl oldu öyle elle kontrol edilirmi bilmiyorum ama illaki insan kayar diye korkuyo bence adet dönemlerinde rahim açıldığı için ağır kaldırma... kaymasının en büyük nedeni ben elle kontrol etmiyorum valla hem aferdesiniz ama adetli nasıl el içeri sokulurki

sahracım bi ara bendede öyle şiddetli ağrılar oldu dr gittim ama bazı terslikler oldu muayene olamadım şimdi ağrılarım geçti çok şükür ama kayınca bacağa ağrı vuruyomuş Allahım kaymasından korusun hepimizi

bacaga agri vurmasi kaymasindan degil.. simdi herkes telaslanir falan, yazayim dedim.. o spiralin olagan, yan etkisi.. benim de bacagimda kramp seklinde agrilar oluyor ve doktora kontrol ettiriyorum, milim kipirdamamis, yerinde duruyor.

valla ben elimle diil de parmağımla hissedebiliyorum ipini -tatlicadiarzu-
ancak benimde ilişki sırasında çok ağrım oluyo acaba spirall mi etkiliyo anlayamadım bi türlü :sm_confused:

o dediğin sol kasıktaki ağrı bende de var,zaman zaman oluyor,özellikle adet günlerinde,ağrı kesici almadan geçmiyor

bi arkadaş demiş regl iken nasıl kontrol edicez diye zaten regl iken değil bittikten sonra kontrol ediceksiniz a.s

spralın ıplerını kontrol edıldıgınıde hıç duymamıstım...doktor taktıktan sonra hıç dokunmamak gerekıyor...elınızle falan mudahale etmeyın...sadece adetlı oldugunuz gunlerde agır kaldırmamak gerekıyor...baska bırsey yok...

dr gideceksin ultrasonda kayıp kaymadığı görünüyor

ewt cnm bende öyle biliyorum

aynen katılıyorum canım

spiralin iplerinin kontrol edildiğine dair bir yazı:

RIA takıldıktan sonra, rahim içinde olduğundan emin olmak için, ipini kontrol ediniz. Aynı zamanda birkaç kez adet döneminden sonra da ipini kontrol ediniz. Bunu parmağınızı vajen içine sokarak, rahim ağzı yakınında ipi hissederek yapabilirsiniz. ıpi hissettiğiniz sürece spiral normal pozisyonundadır ve gebe kalma ihtimaliniz çok azdır. Eğer sert plastiği hissederseniz, doğru yerinde değildir. Değiştirmek için hekiminize başvurmalısınız.
:

http://www.gebelikveannelik.com/spiral-nedir-nasil-kullanilir.asp

ahh ahh bende tırsıyorum 4 aydan berı gıdıp taktırtıcam inşallah off yaa gell cesaret banada uğraaaaaaaaa:)

evet kızlar spiralin ara ara ipinin kontrol edilmesi gerekiyormuş bunu duymuştum...ama benim merak ettigim çok afedersiniz ama ilişki sırasında eşiniz bu ipi farketmiyomu yada ilşki esnasında ipe fılan temas olunca yerinden oynama oluyormu??? bende taktırcam ama korkuyorum....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…