Spermler Yikaniyorya

yekdenem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2007
71
0
40
Kizlar Kocxalarimizin Spermleri Yikaniyorya Asilamadan Once Tutma Ihtimali Daha Yuksek Aslinda Spermi Guclendiriyorlar Diymi Cevap Verin Lutfen

Kizlar Kocxalarimizin Spermleri Yikaniyorya Asilamadan Once Tutma Ihtimali Daha Yuksek Aslinda Spermi Guclendiriyorlar Diymi Cevap Verin Lutfen

evet en hareketlilerini ve kalitelilerini seçiyolar ama bence çok çok önemli bi faktör değil bu, çünkü aşılamanın tutabilmesi için kadının tüplerinde ve rahiminde hiç bir sorun olmaması lazım, aşılamanın ilişkiden tek farkı, spermlerin rahime biraz daha yakın yere bırakılıyo olması, yumurtayla spermin birleşmesi için kadının tüpleri ve yumurtaları önemli olan.

yekdenem valla benim aşılama tecrübem yok. yıkamayla ilgili çok detaylı bilgim de. ama doktorların söylediği aşılamada hamile kalma şansı zaten %10-%15miş yani çok büyük bir ihtimal değil. ama yıkamada yapılan işlemin spermler üzerindeki güçlendirici etkisi hakkında bilgim pek yok. o yüzden kesin bişey söylemek istemem canım.

ya valla benim kafam karıştı bu konuda biraz ama bilmiyorum .aşılamada şans daha yüksek diye biliyorsum ama benim hamile kalmakla ilgili bi problemim yoktu düşük yapıyordum diye aşılamayla başladık 1.aşılamam tutmadı şaşırdım yani hem hamile kalabiliyordum hemde eşimin spermleri işlem gördü bide 2 ay eşime keçi boynuzu vs.. yedirdim eşiminde spermlerinde öle çok büyük bir sorun da yok tu sadece standartın biraz altında e zaten hamile de kalabiliyordum anlamadım gitti valla yaaaaaaaaaa

hade hayırlısı

canlarim tsk cevaplariniz icin ben 2 sene once hamile kalmistim normal sekilde ama dustu 1 hafta oncede olk kez asilama yaptirdim benim tupler falan tkali degil normal gibi ama esimin spermleri dusuk iste aman ne biliyim ya hayirlisi bakalim haftaya belli olucak INSALLAH RABBIM her isteyene versin bazen bunaliyoruz ama sabirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrRABBIM HAYIRLISINI VERSIN BU ARALAR BEBEGE COK IHTIYACIM VAR ALLAH IM yatdimcimiz olsun ya ne diyim kizlarrrrrrrrrrr

yekdenem canim senin ilk asilaman galiba ben 9 defa asilama aptim ikide tup bebek malesef ttmadi benim esiminde spermleri biraz yetersiz evet yikiyorlar biraz daha hareketlendiriyorlar ama canim asilamada pek sans yok iki ucdefa dene olmazsa tup bebege bas vur.bana gereksiz yere asilama cok yaptilar .allah yardimciniz olsun arkadaslar.bu arada sormak istedigin bisey olursa cevaplarim canim

ya valla benim kafam karıştı bu konuda biraz ama bilmiyorum .aşılamada şans daha yüksek diye biliyorsum ama benim hamile kalmakla ilgili bi problemim yoktu düşük yapıyordum diye aşılamayla başladık 1.aşılamam tutmadı şaşırdım yani hem hamile kalabiliyordum hemde eşimin spermleri işlem gördü bide 2 ay eşime keçi boynuzu vs.. yedirdim eşiminde spermlerinde öle çok büyük bir sorun da yok tu sadece standartın biraz altında e zaten hamile de kalabiliyordum anlamadım gitti valla yaaaaaaaaaa

hade hayırlısı

valla açıkçası hamile kalabiliyosan sana aşılama yapılmasını anlayamadım, çünkü aşılama kaliteli spermin yumurtaya biraz daha çabuk ulaşmasına yani döllenmeyi kolaylaştırmaya yarayan bişey, senin döllenmen zaten gerçekleşiyosa ve düşük yapıyosan, yumurtanın tutunamama problemi var demektir ki, aşılamanın buna hiçbir etkisi olduğunu sanmıyorum ama yine de hayırlısı olsun belki de kısmet böyledir.

valla açıkçası hamile kalabiliyosan sana aşılama yapılmasını anlayamadım, çünkü aşılama kaliteli spermin yumurtaya biraz daha çabuk ulaşmasına yani döllenmeyi kolaylaştırmaya yarayan bişey, senin döllenmen zaten gerçekleşiyosa ve düşük yapıyosan, yumurtanın tutunamama problemi var demektir ki, aşılamanın buna hiçbir etkisi olduğunu sanmıyorum ama yine de hayırlısı olsun belki de kısmet böyledir.

valla sorma bende anlamadım ama.bende sorun yok görünüyor tüp bebeğe geçebilirim belki hayırlısı bakalım

merhaba
yıkamayla cok fark olmuyor tamam kadınların tüplerin acık olması yumurta vs önemli ama spermlerin hareketli olmas lazım sayıdan önce hareket lazım yumurtaya gidemedikten sonra hiçbişiye yaramıo bizdede hareket sorunu var 2 asılama yaptım malesef hızlı hareketlimiz yok yıkansada hızlısı hiçbir zaman oluşmadıı yavaşlarda gitmiomuş yumurtaya 3.den sonra bende tüpe geçicem
selvihan tüp bebeklerini tutunmamasına cok üzüldüm özeldemi yaptırmıstınız merak ettim işallah bidahaki sefere olur

Canım bence senin durumun zaten aşılamayla çözülecek bi durum gibi gelmedi bana, inşallah 3.denemen tutar Allah bilir tabiki ama, sperm hareketsizse aşılama çok zor bi ihtimal, bence doktorun sana önereceği mikroenjeksiyon olacaktır. doktor gibi konuşmuş olmiyim kafayı bozdum ben biraz bunları araştırıp karıştırmaktanda. Allah fazla uğraştırmadan hepimize hayırlısıyla verir inşallah bebeklerimizi

nazeli canim evet ozelde yapiyorum ama fransadaki tedaviyi begenmiyorum insallah bu sene turkiyede yaptirmayi dusunuyorum.ama bi kere daha denemeliyim 1.ayda cunku 6 dondurulmus embriyom var

nazeli senin sorun sadece esinin sprermimi?ben 5 senedir tedavi goruyorum ama pek umudum yok genede allahtanumut kesilmez

Merhaba cnm.Spermin yıkanması seninde tahmin edebileceğin gibi üzerindeki diğer yabancı maddelerden ayrılması oluyor.Yıkanma sırasında sperm tabiri caiz ise üzerindeki yükten kurtuluyor ve hareketi daha da hızlanıyor.Ayrıca bunun çin spermin en kaliteli olanları seçiliyor.yıkama işlemi ile bebiş oolma olasılığı daha yüksek.Yıkama bittikten sonra spermleri rahime yakın bir yere yerleştiriyorlar.Ve yıkama sayesinde sadece sperm olarak yumurtalıklara hızla ilerliyor.Bilmem anlatabildim mi?

Kizlar Cevaplariniz Icin Cok Tsk Bende Belcikadayim Selvi Hancigim Ben Ilk Kez Asilama Yaptirdim Bir Hafta Oluyor Tutmazsa Birdahada Yaptirmam Gibi Geliyor Allah Hayirlisini Versin Olacak Olan Zaten Olur Yaaaaa Stresten Baska Birsey Degil Zaten Ben Daha Once Normal Sekilde Hamile Kalmistim Ama Dustu Nasip Yaaaaaaaa Rabbim Hepimize Versin Ne Diyim

yekdenem canim sen biraz daha sanslisin en azindan bi kere olmus tutmasa bile umut var yani merak etme hayirlisi.bu arada ordaki tedaviden memnunmusun canim? ben hic degilimde..

Selvihancigim Canim Ben Memnunum Doktorumdan Iste Ben Ilk Evlendigim Siralar Normal Hamile Kaldim Ama Dustu Sonra 2 Sene Falan Bekledim Olmadi Daha Sonra Doktorum Kist Vardi Dedi Ve Ameliyat Oldum Gecen Ay Sonra Biraz Ilac Kullandim Ve Gecen Ay Ilk Kez Asilama Oldum Guzelim Doktorun Iyi Degilse Degistir Gulum Faydasini Gorursun Herhaldeeee Benimde Daha Asilamanin Sonucu Haftaya Belli Olucak Kafaya Takma Daha Cok Genciz Gulum Ben 22 Ya Sennnnn

¨pardon Gecen Hafta Ilk Kez Asilam Ayaptirdim Yanlis Yazmisim Gecen Ay Ameliyat Olmustum Umudumuzu Yitirmeyelim Guzelim

Spermlerin yıkanması şansı arttırıyor ama öyle aman aman da bişey yapmıyor.Arkadaşlar güzel açıklamışlar.Zaten normal bir çiftin bile düzenli bi ilişkiyle bi ayki gebelik şansı yüzde 20 kızlar yani.O kadar kolay bi olay değil aslında.Buradan şıp diye gebe kalabilen arkadaşlara bi alkış istiyorum :)

X