Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
test sonucu elimde detaylı yazıyorum lütfen yorumlar mısınız
perhiz:2gün
miktar:2 ml
lifekasyon süresi:20 dk
viskosite:norm
görünüm:gri-opak
sperm yoğunluğu(sayısı):57 milyon\ml
hareketli sperm oranı:%30
1 saat içindeki
a:%4
b:%12
c:%14
d:%70
abnormal morfolojili sperm oranları
a-büyük-küçük başlı:%24
b-çift başlı:%0
c-amorf başlı:%22
d-boyun defektli:%17
e-kuyruk defektli:%5
total abnormal:%68
aglutine olmuş:yok

offf ya canım çok sıkılıyor.nerelerdesiniz kızlar..persembeye kadar(yani nöbet günüm) buralarda olamayacam.annemler geliyor..bu müjdeli bir haber ama şimdi soracaktır,ne oluyor neden çocuk olmuyor diye,açıklam yapmaktan bunaldım artık

Canım sayı çok çok iyi maşallahhhhhh.

Morfoloji normalin altında gibi gözükse de %7'inin üstü olması da çok güzel. :lepi:

Hareket de normal sınırlarda. Şu an için herşey normal gözüküyor. Stress yapmadan , canını sıkmadan bekle canım. Daha önce hamilelik oluşmuş. Yine oluşacaktır Allahın izniyle. yerimseniben a.s.

Canlarım ben diğer 3 tane spermiograma da akşam bakacağım. Şimdi çıkmam gerekli. a.s.

bugün eşimin spermiogram sonucunu aldım. yarın doktora gidicem ama merak ediyorum, yorumlarsanız çok sevinirim. değerler şöyle ;

pH : 8.5
vizkozite : artmış
aglutinasyon : pozitif
hacim :2.5 ml
renk : opelasyon
sıvılaşma süresi : 60 dk
1 ml'deki spermatozoon sayısı : 38 milyon

motilite

hızlı ileri : %15
yavaş ileri : % 20
yerinde hareketli : % 20
hareketsiz : % 45
round cell : 1700 mm3

morfoloji

normal yapı : % 60
anormal yapı : % 40
baş defekti : % 25
kuyruk defekti : % 15

sizce nasıl arkadaşlar ????

şimal sayınız çok iyi .. ml deki sayı 38,000,000.. morfoloji de iyi.. sorun biraz harekette bana göre.. ileri ve hızlı ileri toplamı %50 normal olanı.. sizin çok düşük değil.. neden test yaptırdınız? ne zamandır bebek istiyorsunuz? sıkılma genelde iyi sonuçlar.. :teselli:

Canım sayı baya bir güzel. Hareket ve morfoloji sorunu var. Üroloğa gitmediyse gidip ultrasonla varikosel olup olmadığına bakılsın. Eğer yoksa hareket için ilaç verilebilir.

http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...l-arastirmalardoktor-tavsiyelerihaberler.html

Bu linkten de doğal olarak kullanabileceğiniz şeylere bakın. İnşallah bebeğiniz çok bekletmeden gelir. a.s.

sperm volümü:3,5ml PH:7.5 Likefaksiyon süresi:20dk. viskozite:normal Sperm sayısı:14.0 milyon/ml Top.spermsayısı:49 milyon
Totalmotilite%:52 ileri hareket (+4,%) :11
Yavaş ileri hareket (+3;%):22
Yerinde hareketli (+2,%) :19
Hareketsiz: % 48
Vitalite: %1
Normal morfoloji: %1(Kruger's):Akrozomal:91,sitoplazmik droplet:2,Boyun-orta kısım:4,Kuyruk:2
Aglütinasyon:yok
Lökosit sayısı:<1.2 milyon
Yuvarlak hücre:<4
Testosteron ve diğer hormonal parametreler normal düzeyde saptandı ayrıca skrotal USG'de Varikosel tespit edilmedi.
arkadaşlar bunu bana yorumlayacak birileri varmı?......

nevrosky burdamısın canım sana zahmet yorumlarmısın sonucumusenağlama

Sizin de say iyi. Morfoloji ve hareket sorunu var. Hareket sorunu ileri hareketlinin hiç olmaması ile ilgili. Bu sonuçlarla da doğal yoldan gebelik mümkün ama biraz zorlaştırıyor tabiki. Yİne bir üroloğa gösterip ultrasona girmesinde fayda var. Hareket için keçiboynuzu kürü ve e vitamini desteği alabilir. Allah gönlünüze göre versin inşallah. a.s.

Canım sadece hareket sorunu var. Keçiboynuzu kürü ve e vitamini iyi olur. Ameliyat da olmuştu sanırım. Daha da düzelecektir. Siagarayı bırakması ya da azaltması lazım. Sıcak duş yok , dengeli beslensin , streste uzak dursun. İnşallah gelecek bebiş :lepi: :Saruboceq:

Çok az bir hareket sorunu var ama genel olarak normal. Normal yoldan gebelik mümkün görünüyor. Stress yapmadan sabırla beklemenizi öneririm. Sizin değerlerinizden çok daha kötü olanlar doğal yoldan hamile kalıyorlar. Ümitsizliğe kapılmadan çalışmaları sürdürün. İnşallah en kısa zamanda güzel haberlerini duyarız. :Saruboceq:

Canım neden üzülüyorsun. Sonuçlar çok kötü değil ki. Sayı güzel.. Hareket çok az normalin altında. Ama yeterli seviyede. Morfoloji kötü sadece. Ama morfoloji değişkendir. Zaman içinde değişim gösterebilir. Canını hiç sıkma. Ne güzel varikosel de yokmuş. Bu değerlerle doğal yoldan veya aşılama ile bebiş sahibi olunabilir. Çok geçmeden bebişine kavuşursun inşallah. :Saruboceq:

canım Allah razı olsun senden..çok teşekkür ederim ilgin için..17 aralıktan beri keçiboynuzu kürü uyguluyoruz..sayende e vitamini ve selenyumu da öğrendim hemen başlayacağız..bir de ultrasonu söyliyeyim eşime,inşallah sorun çıkarmaz...Allah gönlüne göre versin.a.s.

Canım inşallah kullanılanlar şifa olur. :Saruboceq: Allah senden de razı olsun canım. :Saruboceq: Allah hepimizin gönlüne göre versin. :Saruboceq:

çok teşekkür ederim canım.yorumun için.yarın tedaviye başlıcaz inşallah randevumuz var. daha fazla beklemek istemiyoruz.

teşekkür ederim canım..bi arkadaş ph sının yüksek olduğunu, vajina asidik olduğundan bazik olan spermlerin burada yaşamadığını söyledi. sen ne diyosun? bakalım bugün doktora gidicem ve aşılama için tedaviye başlıcaz.ümitsizliğe kapılmamak zor maalesef, nerdeyse 2.5 yıl oldu..inşaallah dediğin gibi en kısa zamanda güzel haberi veririm..

çok saol canım ya morfoloji sıkıntılı biraz.birazda hareket ama 1 yıldır hamile kalamadım neyse kısmet değilmiş demek..:bbo:

renk:beyaz
Viskosite : ++,
Likefaksiy : 20 dk
Volum : 1 ml
Ph :
sayı:42 milyon ml
total motil sperm sayısı:9 milyom ml
motil sperm yüzdesi:%22
motilite kalitesi(1 st içinde):
a)ileri hızlı:%5
b)ileri yavaş:%17
c)yerinde hareketli:%26
d)hareketsiz:%52
morfloji analizi(kruger kriterlerine göre fert,ilite oranı)
normal:%4
yuvarlak baş:%20
küçük baş:%10
nokta baş:%2
çift baş:%2
kalın boyun:%10
elonge:%4
boyunda kıvrılma :%10
sitoplazma fazlalıgı:%12
kuyruksuz:%2
kıvrık kuyruk :%16
uzun kuyruk:%8

arkadaşlar ben bişey anlayamadım yorumlarsanız sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…