Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
bu seferkı testımızde bır ıyılesme soz konusu yanı bı de doktor vıagra yazdı acaba spermlere bı kotu etkısı olur mu kı?

ya arkadaşlar eşimi bir türlü ikna edemiyorum ben veremem nasıl vercem diyor 1aydır oyalanıyor konusu açılınca sinirleniyor biraz herkes nasıl veriyorsa sende öyle vercen diyorum ben yapamam diyip duruyor en sonunda konuyu birdaha açma dedi sizlerde bir problem oldumu?vermicem demiyorum nasıl yapcam diyip duruyor

benim eşimde aynen öle yapmıştı ama sonradan kendisi istedi dr gitmeyi biraz zamana bırak belki senin eşinde kendiliğinden istiycektir.erkekler biraz daha bencil oluyor oysaki biz kadınlar bu tedavi aşamasında hertürlü fedakarlığı yapıyoruz...yani muayene olmam utanıyorum vs diyen duymadımm

ArkadaŞlarrrrrrrrrrrrrrr yarın

(tÜp bebek fıyatlarında ındırım ıstıyoruz )

topıĞınde maıl gÜnÜ lÜtfen topıĞe uĞrayıp hazırlanan dılekÇeyı gereklı yerlere maıl olarak atarmısınız

lÜtfen herkese haber verelım

allaha şükür benim eşim hiç sorun çıkarmadı benim rytin smear testimin vakti gelmişti o da bende bi sperm tahlili yaptırsammı dedi belki bende bişi vardır dedi. ve gittik yaptırdık özel bir hastanede ama aynen eline bir idrar kabı verip wc ye yollamışlar kapısı bile kilitlenmeyen pis bir wc ye. adam yine gık demedi.sgk geçiyordu 10tl idi,dr muayenesi de 15 tl di. ama sonraki tahlillerimizi tümlab nişantaşında yaptırdık ürolog teoman beyin isteği üzerine. belgeli bir yermiş güvenilir. spermiyogram 100tl. ama özel odası varmış,deri rahat koltuk,plazma tv ve film.. filan. eşim oloması gereken de buydu zaten diyordu. erkekler için zaten stresli bir durum çünkü ya sorun bendeyse korkusu var üstüne bir de böyle olumsuz ortam eklenince iyice stres yapıyorlar. sonucu da 3 saatte veriyolar.bence eşlerinizi kalabalık hastanelere götüreceğinize böyle bir özel laboratuara götürün. emin olun dır dır etmeyeceklerdir.

benim eskiden beri gittiğim kadın doğum dr.uma eşimin sperm durumunu anlattım bana dediki 10 milyonun altına aşılama önermiyorum bile tutmuyor genelde dedi. bende 5 milyon diye biliyordum ama şimdi araştırıyorumda gerçekten aşılama tutmayan çok fazla vaka var. birde demiştiki dr. aşılamanın normal yoldan gebe kalmaktan sadece %5 fazla şansı varmış. yani spontan gebelik gibi sayılır. o yüzden hareket ve morfoloji sorunu olan spermler pek başarılı olamıyor dedi. bende bunu sizinle paylaşmak istedim.

fadıkcım bızım bu ıkıncı testımız ıkı ay once yapıldı ılk testımız 11.000.000du sayı morfolojı 7ydı hareket yıne aynı sayılırdı
o zaman maşallah baya artış var...
peki ilaçlamı düzeldi...
inşallah daha da iyi olur....

bu seferkı testımızde bır ıyılesme soz konusu yanı bı de doktor vıagra yazdı acaba spermlere bı kotu etkısı olur mu kı?
canım bu konud hiç bir fikrim yok...

yukarda Yeshill_Yansima arkadaşın da bahsettiği gibi çok rahat test verebileceği yerlerde var...
isterse oralardan birine gidebilir...
birde evinize yakın bir laboratuvar varsa evde verip vücut ısısında saklayarak yarım saati geçmeden götürebilir...
tabi önce laboratuvarla görüşmeniz lazım...

yorumunuzda size katılıyorum...
zaten en az sınır 5 milyon yani 5 milyon üstü olması lazım...
bu yüzden aşılama için en uygun sayı 10 milyon diye kabul edilebilir...
tabi hareket ve morfolojiyide hesaba katmak lazım...

fadıkcım hıc ılac fılan kullanmadı esım o gıttıgımızde ben de beraberınde gıtmıstım o odaya gırdı ben de oturup dısarda bekledım cıktıgında az geldı olmadı fılan deyıp duruyodu ben de ıkıncı teste gıtmemeye karar verdım ona soylemedım tabıı kendı kendıne gıttı yaptırdı testı bu arada ona bol bol fındık portakal fılan yedırdım o kadar baska ekstradan bısey yapmadım :)) kendısı benden gızlı bı polıtıka yurutuyosa bılemıycem artıkzemuszemus morfolojı cok duzelmıs en cok ona sevındık yaaaaa

arkadaşlar bugün eşim test sonuçlarını aldı bütün değerler 2kat artmış sormak istediğim bişey var yazacapım değerler ne onu anlamadım bir bileniniz varsa söyleyebilirmi acaba?
MOTıLıTE başlığı altında geçiyor
grade A 30-60-120 DL :10-10-5 ->25
grade B 60-60-120 DL : 20-20-15 grade A+B>50
grade C 30-60-120 DL : 60-60-60 grade C&D
grade D 30-60-120 DL : 10-10-20 grade C&D

aradakiler eşimin değerleri sonuncu normal değerler ama ben anlamadım bu motilite neyi gösteriyoor???

canım molite hareket demek...
başında yazan 30 yarım saat içindeki hareketi,60 birinci saat içindeki hareketi,120 de ikinci saatetki hareketi gösteriir...
zaman geçtikçe harekette düşmeler olur...

sizde biraz hareket problemi var...
A nın 1. saate içindeki hareketi en az %25 olması lazım yada A+B nin toplamının %50 olması lazım...
sizde toplam %30 ediyor...

belki ilk testi stresten tam verememiştir...
birde fındık ta spermlere iyi geliyor...
birrde zaten c vitaminide öneriliyor...
buda portakalda var...

morfolojinizin maşalahı var canım...

%7 de iyi bir sonuç ama %18 maşallah.....

sağol cevapların ıcın fadıkcım burdakı en bılgılı kısı sensın galıba aklinialirimsmile

kızlar eşim bugün spermiyogram testi yaptırdı.sonuçlar şöyle
SAYI : 1 ml' de 50 milyon , toplam 160 milyon
HAREKETLıLıK : Progresif Hareketli %16
Yavaş Hareketli %30
Yerinde Hareketli %16
Hareketsiz %38
MORFOLOJı : normal sperm YOK

kızlar doktor sayı iyi ama morfoloji 0 dedi.bu yüzden varikosel ameliyatı olman gerek dedi eşime.fakat ben varikosel ameliyatı morfolojiyi etkilemiyor diye biliyorum.sizce bu durumda ameliyat olmasına gerek varmı? Yani varikosel ameliyatıyla morfoloji değişir mi?

Son düzenleme:
sağol cevapların ıcın fadıkcım burdakı en bılgılı kısı sensın galıba aklinialirimsmile
önemli değil canım...
elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışyorum...

slm kızlar morfolojınınde yuzde 50 ve uzeerı olması lazım yuzde 18 cok az bır sayı
canım WHO ya göre en az %50 olması lazım...
kruger kreterlerine göre %14 güzel sayı...

evet morfoloji sorununuz var....
ameliyat için birşey diğemeyeceğim...
morfoloji düzelmesi en zor değer ama tabiki bazen düzelmede oluyor...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…