Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
maşallah canım ya...
eğer morfoloji ve sayıda da problem yoksa hiç bir sorununuz yok...

teşekkür ederim cevabınız için morfolojiyi sormuşsunuz.normal morfoloji (strıct)%0 yazıyo bumu herhalde.
canım ya morfolojide çok önemli...
sizde bu sıfır olduğu için aşılamada da şansınız çok az....
inşallah değerleriniz düzelir....
allah yardımcınız olsun...

Arkadaşlar eşimin normal morfolojisi %1 çıktı.Doktor testi bidaha yaptrmaya gerek yok dedi.Ancak okuduğum bazı tüp bebek merkezi web sayfalarında infertilite tanısı konmadan aralıklarla yapılmış 2-3 test istenir diyor.aceba sadece hız ve yoğunluk konusunda yetersizlik olduğunda mı tekrar bakılıyor.Yani morfoloji bozuksa zaten düzelme şansı yok gibi mi düşünülüyor? fikri yada bilgisi olan varsa ne olur paylaşsın.aptala döndük.doktorum medicalparkta.ama tüp bebek ve mikro enjeksiyon konusunda çok daha iddalı yerler var sanırım.koşuyolundaki umut tüp bebek merkezini öneriyor herkes.mikroenjeksiyonda da başarısız olunabiliyor mu aceba bilginiz var mı? Çok uzun yazdım kusura bakmayın.Dediğim gibi birsürü birsürü soru işareti var kafamızda.

kesinlikle bir testle yetinmeyin derim...
birde başka yerde yine kruger kriterlerine göre baktırın...

belki aynı çıkabilir ama en azından içiniz rahat eder....

evet morfoloji değişmesi en zor olan birşey ama yinede bazen düzelme olabiliyor...

hastane konusunda çok bilgim yok benim....

Son düzenleme:
morfoloji düzelmez diyorlar ama anlamadım. benim eşimin 3 ay önce morfolojisi%6 iken 3 ay sonra %15 çıktı. hemde aynı labaratuvarda. labaratuvarda alanında iyi. bizde şaşırdık kaldık. farklı labaratuvar olsa yada 1-2 sayı oynasa yanılma payı diyeceğim ama %9 artış göründü. ayrıca konsantrasyonda 41 milyonken 61 milyona çıktı, hareketlilik aynı %60 ama hızlı ileri hareketli %20 den %40 a çıktı. yavaş ileri hareketlide eskisinde %40 yenisinde %20 oldu. yani 2.testte herşeyin bayağı bir deiştiğini gördük.dtesti yaptırdığımız düzen labaratuvarını aradım. testi yapan doktor olabilir dedi ama aynı yerde yapılan 2 test arasında bu kadar fark olması özellikle morfolojideki artış şaşırttı bizi. sayı hareketlilik değişken oluyor ama morfoloji değişmez denir. artık ne doğru ne yanlış bilmiyorum. birkaç ay sonra gene tekrarlarız artık.

Ben doktora bi daha yaptırmamıza gerek var mı testi dediğimde %1ken %2 olur ne farkeder dedi.Gerek yok yaptırmanıza dedi.normal morfolojide %6nın altı umutsuz dedi.ama başka doktor ve bi test daha kesinlikel içimizi rahatlatıcak bence.

merhaba kızlar size birşey sormak istiyorum. eşim 6ay önce varikosel ameliyatı oldu.3ay sonra yeniledik testimizi morfoloji sorunu oldugunu gördük %1di. testlereimizi özel lab.yaptırdık biruni diye bir yer 114tlydi. ve simdi tekrar yenilemek istiyorum bi gelişme olmus mu diye merak ediyorum acıkcası. (sanmıyorum ama mafoldumben ) size sormak istedigim şu, hastaneler yapıyor mu bu testi ve ssk karsılıyor mu ?

bu testi her hastane yapmıyor yapanların çoğuda krugere göre bakmıyor...
bakan hastaneler genelde tüp bebek merkezleri...
onlardada ssk geçiyormu bilmem...
gerçi ssk geçse bile onlarda çok pahalıya yapıyorlar...

biz testimizin birisini zeynep kamil araştırma hastanesinde yaptırmıştık....
ssk olduğu müddetçe hiç para ödemiyorsun...
ama biraz zaman istiyor...
önce ürolojiye randevu alıyorsun dr seni teste yolluyor...
test içinde tüp bebek bölümüne gidiyorsun onlarda sana gün veriyor...
aslında acil olmadığı müddetçe ben öneririm....
test vermek için ayrı bir oda varmış halbuki eşin diğer özel labarutovarların hepsinde de lavaboda test vermek zorunda kalmıştı...

ssk geçen laboratuvarlar da varmış...
benim bildiğim "istanbul laboratuvarı" var...
ssk yla krugere testi, 30 tlye yaptırmıştık...
ayrıca kredi kartıda geçiyor ama o zaman 40 tl ye yakın oluyormuş...

Son düzenleme:
hani bir laf varya bu zaman da babana bile güvenme....
belki merkezin çıkarı vardır bunu bilemeyiz...
siz o dr a hiç söylemeden başka yerde yine yaptırın bence...

maşallah canım ya....
doğrusu bende şaşırdım...

canım ilk varikosel teshisi konuldugu zaman özel bir hastaneye gitmiştik dr bizi yonlendirmişti. (elle muayneden sonra) hastanede yapılıyormuş. güvenememiştik dr'a çünkü çift taraflı demişti. daha sonra devlete gittik dr tek taraflı deyip bizi bu bahsettiğim özel biruni'ye gönderdi kruger'a göre inceliyor dedigihm yer işte ama fiyat oldukca pahalı.. kalite sistem belgeli olmasına ragmen eşimin eline bir bardak verip afedersiniz wc'ye yönlendirmişler eşim cok kızmıştı ama drmuz yonlendirdi iyi bir yer diye mecbur vermişti. seninde dedigin gibi daha özel odalı yerler varmış işte. hemde daha ucuz maliyetli hem diyorum eşim baska bir ürolog'a daha gozuksun hemde spermiogramı yenilensin. acıkcası bundan da korkuyorum,çünkü ilk güvenemedigimiz ilk dr çift taraflı demişti ameliyat eden tek taraflı demişti. simdi bekliyoruz gelen giden yok.. haliyle aklıma acaba diğer tarafında da mı vardı da düzelmedi diyorum mafoldumben
birde merak ediyorum ne oldu 3ay önce degerleri belli simdiki nasıl diye..

bahsettigin istanbul lab. bir bakayım canım ben.
birde morfolojiyi düzeltmek icin herhangi birşey gerekiyor mu ? bizim dr degerleri görünce süper beklicez demiş bi padutin adında bi vitamin vermiş alırsanız da olur almazsanız da diye. içeriğini inceledim domuz pankreasndan yapılıyor diye oralı olmadım acıkcası sağlıkta olsa ne biliyim mafoldumben
birde biizm hareketimiz de sorun yok gayet güzel. morfoloji işte mafoldumben
aşılama düşünmeye basladım (

fadik canım dedigin istanbul lab.görüştüm,iki yöntem var dedi dr'nz hangiisini istedi diye sordu bende kruger dedim 30tl+kdv dedi. fiyatı oldukca uygun geldi bana 114tl nerede 30tl nerede.okudugum kadarııyla havus s,uyu iyi geliyormuş sayıya felan bir ay icircem keci boynuzu kürü ve havuc suyunu sonra teste gidicek bakalım ne oluıcak hakkımızda hayırlısı. sana da cok tesekkur ederim cnm. a.s.

dark cım benim eşim de tek taraflı ameliyat oldu...
bizim morfoloji normal ama sayı çok az birde hareket çok kötü olmasada düşük...
bizim ameliyattan 4 ay sonraki teste biraz yükselme oldu am asonra yine düşmeye başladı...
şuan ameliyat olalı 1.5 sene oldu ve değerlerimiz ameliyattan öncekinden de düşük...
bizde acaba varikosel ameliyatı başarılımı olmadı diye düşünmeye başlamaıştık ama en son gittiğimiz dr varikosel yok ameliyat başarılı geçmiş dedi...
canım anlayacağın bu değerleri sadece varikosel etkilemiyor...
ama neden düşüyor anlayamıyoruz...
sizin değerleride hemen varikosele yormayın...

canım ne yazıkki morfoloji düzelmesi en zor olan değer...
düzelen arkadaşlar da var ama şans işte...
canım bahsettiğin ilacı bence de kulllanmayın...
tamam sağlık için ilaçlarla birçok şeyi tüketiyoruz ama siz sonuçta aynı değerlerde başka vitamin de bulabilirsiniz yada dediğin bitkisel kürleri kullanın daha iyi...
birde bu ilaç gerçekten çok pahalıymış...

laboratuvara telefon ettiğimde banada 30+kdv demişti....
kdv ile de 40 tl ye yakınmış...
ama oraya gittiğimizde eğer peşin ödeyecekseniz 30 tl olur dediler...

ay canım benim inan çok üzüldüm size de allahım acil sifalar versin hepimize mafoldumben herkezin bir sorunu var iste sizin bak morfoloji düzgünmüş bizim de o bozuk, bazen dusunuyorum acaba hic anne olamayacakmiyim diye. insan kotu oluyor ya rabbim hayırlısını versin aratmasin. bizim ameliyat olalı 6.ayımız bu ay belkide ben cok vesvese yapiyorum bilmiyorum ama işte ameliyattan 3ay sonra yeniledigimizde %1di. umarım düzelme olmustur. dedigin gibi hem cok pahali bir ilac,üstelik burada zor bulduk 180tlfiyatıydı eşimin eczacı tanıdıgı vardı 150e getirtirim demiş. hem de dinimizde uygun degil haram diye dusundum allah korusun kullaniriz olur bebegimiz ama sonra basina birsey gelir vebaline giremem asla. ayrıca ben esime vitamin veriyorum canım zinco ve evicap adları onun yanında keci boynuzu pekmezi,bal,muz,ceviz vs..bu ayda işte havuc suyu sıkıp sıkıp içerecemmmm bakalım bir ay sonra yenilemeye gidicez insallah olumlu sonuclarla karsilasiriz.iistanbul lab.yaptırıcaz fiyatı gayet uygun geldi bana 40olsa bile 114tl yanında hiç bişi kaydirigubbakcemile3 iki kere 114tl verdik deli gibi ya kaydirigubbakcemile3
fadik canım çok teşekkür ederim zaman ayırıp herkeze cevap veriyorsun. allah razı olsun.

bilmiyorumkismilemerhaba kızlar benim eşimdede sorun var 1kez tüp 1kez de aşı yaptırdık olmadı bunbilmiyorumkismileu yükseltmenin başka yolu yokmu

lütfen yardımcı olurmusunuz durumumuz nedir acaba
perhiz günü :3 gün
volüm: 3cc
viskozite: normal
likefaksiyon: 20dk
ph: 8
sayı :36mil/ml
total sayı: 108,000,000
total motilite% :34
progresif hareket +4 :15
yavaş hareket + :10
yerinde hareket +2 :9
hareketsiz +1 :66
tpmss : 16,200,000
akrozom reaksiyon : 0
bu sayfanın sonundaki yorum:teratosperm

normal marfoloji :3
baş anomalisi :67
akrozom anom. :18
akroz.şekil boz. :18
nuclear şekil bıozuklugu :0
pin head :4
round head :9
büyük baş :5
küçük baş :8
çift baş :3
uzun(elonge)baş :10
amorf :10
mid-piece(boyun)anomalisi : 21
kinked:5
kırık boyun :6
bend :5
ince :5
kuyruk anomalileri :9
kısa:4
uzun :5

canım 1 seneniz daha dolmamış...inşallah değerlerinizde düzelme olur...
kullandığınız ilaçlar ve kürler şifa olur inşallah...

rica ederim canım hiç önemli değil hem elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum hemde dertleşiyoruz...

bilmiyorumkismilemerhaba kızlar benim eşimdede sorun var 1kez tüp 1kez de aşı yaptırdık olmadı bunbilmiyorumkismileu yükseltmenin başka yolu yokmu
canım sorun neydi...bazen düzelme oluyor ama şans işte...

yarın bizim ki sonuçları hemen alırsak yazıcam inş
burda olursam yardımcı olmaya çalışırım...
güzel çıkar inşallah...

sayı sorununuz yok...
ama hareket ve morfolojide biraz sorun var....
oda çok kötü değil ama işte biraz düşük....

eğer ilk testinizse tekrarlamanızı öneririm...
tek bir testle teşis konulmaz...

merhabalar bizim durumumuzu da değerlendirir misiniz acaba?
perhiz süresi:3 gün
sperm sayısı:14 milyon
motilite:%71
ileri hızlı hareketli:28
yavaş doğrusal olmayan hareketli:36
yerinde hareketli:7
hareketsiz:29
kruger testi henüz çıkmadı.Bu testi üniversite hastahanesinde yaptırdık.çok zor oldu testi vermek.
Doktor bu sayıyla aşılama olmaz tüp bebek olabilir demiş.ürologta doğal yolla eşiniz hamile kalabilir demiş.hiçbir ilaç veya herhangi bir şey söylenmedi.Açıkçası kafamız çok karıştı.YARDIMINIZ için şimdiden teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…