Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
cnm evet genetik araştırma yapıldı hiçbir sorun çıkmadı.morfolojide krugere göre yapılmış.çok teşekkürler içten dileklerin için:)

cnm evet genetik araştırma yapıldı hiçbir sorun çıkmadı.morfolojide krugere göre yapılmış.çok teşekkürler içten dileklerin için:)

rica ederim canım...
peki dr lar nediyorlar...kayıpların için hiç bir neden bulamadılar mı...

cnm zaten ilkini biz tahliye ettik.ikincisinden sonra tüm tahlillerim yapıldı haşimato tiroiti çıktı ama ilaçlarımı düzenli olarak alıyorum artık.yani yapay tiroit hormonu alıyorum dışarıdan.böyle olunca bir sorun olmaz dediler.üçüncü dediğim gibi doktor hatasıyla düştü.sonuncudada iki embriyodan birisi ikiye bölünmüş.yani aslında üçüzmüş karnımdaki ama 2 aylıkken biri şiddetli kanamayla düştü.bölünen embriyo işi bozmuş diyorlar.bide çogul gebelik risklidir diyorlar oyüzden.yani aslında benim bebek düşürme problemim yok ama hep baska nedenlerden kaybediyorum.şimdide gebe kalamıyorum altı aydır.çok mutsuzum

şimdi daha iyi anladım canım...
dünyada nasipleri yokmuşya hep birşeyler bahane olmuş...
rabbim bir daha yaşatmasın...

canım değerleriniz kötü değil ki...
normal yollada olur ama eğer acele ediyorsanız veya yaş probleminiz falan varsa aşılama deneyebilirsinz...
veya yumurta takibide olabilir...

aminnn ...yaşım 31 eşimde 34 cnm.aşılamaya pek güvenmiorum ama sanırım 2 ay daha kendi haline bırakıp sonra yumurtlama takibi yaptırmayı düşünüyorum.sen kendinden bahsedermisin biraz:)bu arada ilgin için teşekkürler...

yaş 30 geçtikten sonra fazla vakit kaybetmemek lazım bence...
çünkü yaşta önemli...
yumurta takibi iyi fikir canım eğer olmassa bir denersiniz...
canım bizim hihayemizde uzun...
ben daha önce başka yere yazmıştım ordan buraya kopyalayayım...

biz 5 yıl 8 aylık evliyiz...
ilk bebeğimiz korunmamamıza raman 1 sene sonra olmuştu... ve oda düşükle sonuçlandı....
6 ay sonra yine hamile kalmıştım ama o da düşmüştü...
bundan sonra ise 1 sene yine bebeğimiz olmadı ve biz dr a gittiğimizde bizden sperm testi istediler...
ilk o zaman yaptırdık ve 24 milyondu...bir de az da olsa hareket problemi vardı...
biz 6 ay daha bekledik ve bebek yine olmayınca yine test yaptırdık...
bu sefer 16 milyona düşmüştü ve yine biraz hareket problemi vardı...
kadın doğumcu bu değerlerle birşey yapamayacağını üroloğa gitmemiz gerektiğini söyledi...
bizde gittik...dobler falan da çektirdik,varikosel yoktu...
o umutsuzlukla hiç beklemediğimiz o ay yine hamile kalmışım....
bu sefet çok dikkat etttim ilaçlar kullandım hep yattım...
ama olmadı bu sefer düşmemişti ama nafile çünkü kalbi atmamıştı...

bundan sonra 8-9 ay kadar korunduk ve tekrarlayan düşükler için genetik araştırma yaptırdık...
hiç bir problem bulunamadı...
bundan sonra ise 5-6 ay yine denedik ama bebek olmadı...
bizde yine test yaptırdık ve 2 milyona düştüğünü öğrendik...hareket problemide biraz daha artmıştı...
biz yine üroloğun yolunu tuuttuk yine ne gerekiyorsa yaptırdık ve bu sefer varikosel olduğunu öğrendik...
ondan sonra eşim hemen ameliyat oldu...ameliyettan sonra bir ara 8 milyona çıkmıştı ama sonra yine bir düşüş aldı...
şimdi ise ameliyat olalı 1.5 sene oldu ve bizim değerle 1.5 milyona kadar düştü...
bizede bundan sonra tüp bebek yolu gözüktü ama ben bu düşüşün sebebini çok merak ediyorum....gerçi çoğu düşüşün sebebini bulamıyorlarmış ama biz yinede bir araştırma yapılmasını istiyoruz....
bu yüzden en kısa zamanda bir tıp fakültesine gitmeği düşünüyoruz...

kızlar eşimin spermiografi sonuçları
dünya sağlık örgtne göre yapılmış sanırım.ilk yazdığım eşimin değeri diğer yazdığım referans değer

perhiz 5 gün
numune renk ve koku: açık sarı beyaz özel kokulu
vikosite:normal viskoz normal
likefaksiyon süresi:22 dk
Ph: 7.5 7.2 - 7.8
volüm: 4cc
löksit 6.2 milyon <1 milyon/mm
eritrosit: <1 <1milyon/mm
germ hücresi: <1 <1milyon/mm
sperm sayısı 78 milyon >20 milyon/mm
total sperm sayısı 312 milyon >80milyon/mm
+4 ileri aktif deg. har: &#37;02
+3 ileri olmayan değ. :%05
+2 yerinde hareketli: %23 +2+3+4>50
+1 hareketsiz : %70 +1<50

sayınız güzel....
ama hareket yavaşlığı var...
ileri hareketlileriniz çok az...
birde eğer yanlış anlamadıysam 6 milyon löksit ise baya iltahap var....
ama telaşlanmayın sakın...
bu antibiyotikle düzelecektir...
iltahap çoğu zaman değerleride etkiliyor...
bir üroloji dr una giderseniz o gerekenleri söyleyecektir...

ha birde morfolojiye bakılmamışmı...
eğer bakılmamışsa bir dahaki testinizde onada muhakkak baktırın...
morfoloji spermin yapısı demek...

bakılmamış canım,ürologta yaptırdık zaten
daha doğrusu doğuda çalışıyoruz bulabileceğim en iyi doktorda yapıldı,,ben yoktum eşimin yanında yoksa kruger e göre yaptır diyecektim...
daha sağlıklı olur diye
ilaç verdi 1 ay sonra gene gel dedi...
doktor da lökositle alakalı olabilir demiş
bende prolaktin eşimde lökosit hayır olsun bakalım...
1.5 yıllık evliyiz bebek düşünmüyordum ama galiba düşünmeye başlayacağım...
hayırlısı olur inşallah

anladım canım...belkide orda krugere yapan yerde zor bulunur...
ama siz yinede bir dahaki gidişinizde söyleyin...
inşalalh bir dahaki testi sorunsuz çıkar...

proloktinle bende bir ara uğraştım...
en son düşmüştü ama bu sıralar hiç öçtürmedim...
ben DOSTINEX isimli ilacı kullanmıştım...
gerçekten çok etkili ilaç

allah yardımcınız olsun...

Son düzenleme:
fadikcim hikayeni okudum.sende enaz benim kadar yıpranışsın ,çok sıkıntı çekmişsin cnm.ben tüp bebek yaptırmış biri olarak biliyorumki erkekteki problemlerde en iyi yol mikroenjeksiyon.bu yolla bebeğine kavuşmuş çok aile var.inşallah onlardan biride siz olursunuz.tabiki herkes için en güzeli doğal yoldan olması fakat olmuyorsa tedbirimizide almamız lazım.bak güzelim benim eşimin 117 milyon değerleri ama bende gebe kalamıyorum.bu süreç çok uzayacak olursa bende yeniden mikro denemeyi düşünüyorum.ikimiz içinde hakkımızda hayırlısı olsun.

bu arada forumdaki diğer kızlar nerelerdesiniz huhuuuuu:)sizlerinde önerilerini bekliyorumm:)

evet canım bizde zaten mikroenjeksiyon düşünüyoruz...
doğal yoldan tabi daha iyi ama olmuyıncada tedavi yolunu seçmeye mecburuz...

canın sizn değerlerle doğal yoldan olma şansı baya yüksek ama bu işler biraz da kısmat işi...
birde zamanı gelmesi lazım...
bir canlının dünyaya gelmek için vakti zamanı gelmediği müddetçe biz ne kadar uğraşsak boş...
bu yüzden bazen hiç bir sorun yokkende bebiş gelmiyor...

bazende naz yapıyor dur ben beleşe gitmeyeyim bunlara biraz zahmet çektireyim deyip tüp bebekle geliyor...
rabbim hepimizin hakkında hayırlısını versin...

canım buraya sohbet için pek gelmezler...
ama sohbet edebileceğin derdini paylaşabileceğin çok yer var bu sitede...
ben genelde erkek infertilitesi diğe bir topik var oraya takılıyorum...

Son düzenleme:
arkadaşlar merhaba.bizde sperm sayısı 11 milyon,morfoloji 0,ikinci microyu deniycez.morfolojinin sıfır olması şansımızıda mı sıfır yapıyor.eşimin genetik testinde bir sorun çıkmadı.lütfen bildiklerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

merabalar eşimin spem sayısı 28 milyon normal .ama morfolojiye bakılmadı.onu ayrıca söylemekmi gerekiyor yoksa her hastanemi yapmıyor.bide biz bes günlük perhizle yaptırdık.acaba sonucu etkilermi?

tüp tedavisinde morfolojiyi dert etmeyin..
androloglar uygun olan spermi seçiyorlar sonuçta..
genetik testte de sorun yokmuş..
rahat olun dölleme kabiliyeti olan sperm seçilir..

merabalar eşimin spem sayısı 28 milyon normal .ama morfolojiye bakılmadı.onu ayrıca söylemekmi gerekiyor yoksa her hastanemi yapmıyor.bide biz bes günlük perhizle yaptırdık.acaba sonucu etkilermi?

sadece sayı değeri mi var harekette mi yok..
hareket yazmıyorsa motilite olarak yazmışlardır..
sayı sorununuz yok..
morfolojiye her yer bakmıyor malesef..
bir dahaki testi kruger kriterlerine göre yaptırırsanız iyi olur..
perhiz süresi de iyi.. en az 3 en çok 5 gün olmalı zaten..

eşimin sonuçları böyle yardımcı olursanız sevinirim miktar4 ml viskozite:vizköz renkpal ph:alkali sayım(1ccde):28.000.000 mikroskobi:h.s.6-7lökosit görüldü spermatozoithareket kabiliyeti 1 saat hareketli:&#37;80 hareketsiz:%20 sperm morfolojisi normal yapılı:%90 anormal yapılı:%10

merhaba
ben siteye yeni üye oldum. bugün spermiogram yaptırdık, doktorum üroloğa göstermeniz gerekiyo dedi. yarın sabah göstereceğiz. ama ben cok merak ediyorum bilgi verebilirseniz çok sevinirim...
hacim : 3,5
sperm sayısı : 15 milyon
hareketlilik : 53
a)hızlı ileri hareketlilik : 0
b)yavaş ileri hareketlilik : 40
c)yerinde hareketlilik: 13
d)hareketsiz: 47
morfoloji (krugere göre)
normal 1
baş anomalisi 64
boyun " 15
kuyruk " 20
lökosit 0,2

testiniz geyet normal ....
hiçbir sorun yok...

sayı biraz az ama öğle çok değil...
sınır en az 20 milyon olması lazım...

ileri hareketli hiç yok...yani hareket sorunu var...
morfolojide %1 düşük malesef...
eğer testi ilk defa yaptırdıysanız biraz zaman aralıkla bir daha yaptırmanızı öneririm...
tek bir teste bakarak sorun var diyemeyiz...
aslında bana kalsa kesin sonuç için en az 3 test yaptırmak lazım derim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…