Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar bizde 3 yıllık evliyiz 6 aydır korunmuyoruz.bu süre içinde hamile kalamadım benim hormon tahlillerim yapıldı ve normal çıktı.eşimde sperm tahlili verdi ancak doktor sanırım çok sıkıldığın için tahlili uygulamamız için yeterli sperm verememişsiniz tekrar yapalım dedi.şimdi kafam çok karıştı acaba eşimde bi problemmi var diye düşünüyorum cumartesitekrar vercek.ancak şöyle bişey var ki eşim sperm tahlili verirken çok kasıldığını çok zorlandığını söyledi yani psikolojik olarak çok etkileniyor.bilmiyorum ne olacak.ben ve eşim 29 yaşındayız ve bi,ran önce problem varsa çözülmesini istiyoruz

Canım eşin streslendiği için sağlıklı verememiş olabilir. Bu cumartesi inşallah güzel verir ve sonuçlar da güzel çıkar. Buraya yazarsın , beraber bakarız canım. a.s.

Arkadaşlar herkese merhaba eşim dün spermiogram yaptırdı ve akşam üzeri tahlilleri dr a hemen götürdü dr eşime Klomen, Proviron, Trental adlı 3 adet ilaç yazmış ve bunları 3 ay düzenli kullan demiş acaba bu ilaçları eşi kullanıp sonuç alan varmı. Aağıyada spermiogram sonuçlarını yazacağım banada yardımcı olurmusunuz lütfen.

Görünüş : Krem / Opak
Viskosite : Normal
Likefaksiy : 10 dk
Volum : 1,5 ml
Ph : 8.0
A-HIZLI HAR.
1.Saat : 3
2.Saat : 0
B-YAVAŞ HAR.
1.Saat : 39
2.Saat : 7
C-YERİNDE
1.Saat : 17
2.Saat : 22
D-HAREKET
1.Saat : 41
2.Saat : 71
NORMAL ŞE. : 32
ANORMAL Ş. : 68
Baş Anomalisi : 46
Boyun Anomalisi : 8
Kuyruk Anomalisi : 14
Sayı / ml : 32,800.00
Toplam Sayı : 49,200.00
Canlılık : 60
Aglütinas : Negatif
Diğer : 25 - 30 Yuvarlak Hücre Görüldü.

Offf kafam allak bullak oldu tüm bunlar ne demek acaba. Bu ilaçlar kullanıldıktan sonra herşey normale dönecekmi hamile kalabilecekmiyim.Allah hepimize en kısa zamanda hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin bebişlerimizi.

Canım tuliny arkadaşımızın da dediği gibi morfoloji ve sayı normal. Ancak harekette düşüklük var. Bir üroloğa giderse ilaç yazar. Veyahut sen e vitamini içeren yiyeceklerden takviye yap. E vitamini kapsüller de alabilir. Keçiboynuzu kürü de uygulayabilirsin. Allah şifa versin inşallah. a.s.

işte bizim test hihoyyyt
Viskosite : normal
Görünüm : normal
Hacim : 4 ml
Sperm konsantrasyonu :29 ml
total motilite : %66
Hızlı hareketli : %7
Yavaş hareketli : %31
Yerinde hareketli : %28
Hareketsiz : %34
morfoloji kruger
normal : %2 (düşmüş :1shok: )
Baş anomalisi : %70
Boyun anomalisi : %20
Kuyruk anomalisi : %8

Bu kadar .. önceki sayı 13,000,000 du sayı problemi kalmadı.. :sm_cool: morfoloji normaldi düşmüş :1shok: hareketli düşmüş %16 dı.. Bu duruma doktorun söyledikleri de şunlar..

Sayı problemimiz kalmadı .. morfoloji ve harekette düzelicek.. şimdiki durum ameliyat ve ilaçların etkisi.. spermler bir anda çoğaldı ve kalitesiz oldu.. bundan sonra sayı da artış olmaz ve kalite üretim yapmaya başlar dedi.. aynı ilaçlara devam edicez.. yanında bal, badem, fındık, keçi boynuzu kürü kullanın dedi..
İşte böyle nevrocum .. marta kadar ikinci 3 ay doluyor.. o zamana kadar olmazsa isterseniz aşılama deneriz dedi.. ben pek istemiyorum aslında aşılamayı .. kısmet bakalım .. hepimizin hakkında hayırlısı olsun Şeniz

Canım doktor çok güzel söylemiş. Ben burada üstüne birşey söylemeyeyim. Hepsine katılıyorum. Daha da düzelecek herşey. Dediği gibi ani yükselmeyle diğer değerler aşağıya indi. Ama düzelecek zamanlar hepsi düzelecek. :sm_cool: Maşallah diyorum canım. :nazar: :teytey:

nevrosky ve tuliny çok teşekkür ederim ikinizede dr umuz eşime ilaç yazdı ilaçların isimleri Klomen, Proviron, Trental bunları 3 ay boyunca düzenli kullan demiş. Peki hareketlilik kısa zamanda düzeliyomu yani bu ilaçlar etkili olacakmı.
Bende dediğiniz gibi bu akşamdan itibaren keçiboynuzu kürüne başlatacağım eşime.
Allah en kısa zamanda bebişlerimiz kucağımıza almayı nasip etsin.

nevrosky ve tuliny çok teşekkür ederim ikinizede dr umuz eşime ilaç yazdı ilaçların isimleri Klomen, Proviron, Trental bunları 3 ay boyunca düzenli kullan demiş. Peki hareketlilik kısa zamanda düzeliyomu yani bu ilaçlar etkili olacakmı.
Bende dediğiniz gibi bu akşamdan itibaren keçiboynuzu kürüne başlatacağım eşime.
Allah en kısa zamanda bebişlerimiz kucağımıza almayı nasip etsin.

Canım o ilaçların elbet faydası olacaktır. Kabak çekirdeği de yesin her akşam. :lepi: Bizim de ilk başta hareket ve sayımız çok düşüktü. Sonralarda düzeldi ilaçlarla. Trental bilhassa çok iyi gelmişti. Ama bünyeden bünyeye değişir elbet. İnşallah tez zamanda şifa bulur ve bebişiniz gelir. :Saruboceq: :ecrin_bebek:

arkadaslar bu spermıyogram ozel hastanlerde yada laboratuarlarda ne kadara yapılyor bılgı verebılırmısınız

Canım dr umuz bize bu testi Kızılayda yaptırabileceğimiz söylemişti. Ve benim eşim Kızılayda yaptırdı.Fiyatıda 30 tl.

Nevrosky çok teşekkür ederim inşallah dediğin gibi tez zamnada gelir bebişimiz.

arkadaslar cok kotuyum bugun belli oldu ikinci testimiz malefki oda sifir artik ameliyat olcak esim
size sonuclari yaziyorum fransizca ama yinede tahmin edersiniz neyin ne oldugunaa

simdiki(31.12.08) ilk yaptirdigimda(06.10.08)

volume : 2,3 1,6
aspect: normal
ph : 7,9 8,1

numeration des spermatozoides :0,00 millions/ml 0,00
soit dans la totalite de l'ejaculat :0,00 millions 0,00

numeration des cellules rondes :1,0millions/ml 1,1

bu kadar atlardaki hic yazmiyo hepsi //// 0 oldugu oldugundan dolayi sanirim
cok guzel testim var dimi ,hep 0 ve hic umudum kalmadi bitti

arkadaslar cok kotuyum bugun belli oldu ikinci testimiz malefki oda sifir artik ameliyat olcak esim
size sonuclari yaziyorum fransizca ama yinede tahmin edersiniz neyin ne oldugunaa

simdiki(31.12.08) ilk yaptirdigimda(06.10.08)

volume : 2,3 1,6
aspect: normal
ph : 7,9 8,1

numeration des spermatozoides :0,00 millions/ml 0,00
soit dans la totalite de l'ejaculat :0,00 millions 0,00

numeration des cellules rondes :1,0millions/ml 1,1

bu kadar atlardaki hic yazmiyo hepsi //// 0 oldugu oldugundan dolayi sanirim
cok guzel testim var dimi ,hep 0 ve hic umudum kalmadi bitti

Canım çok üzüldümm ben de senin adına.. :çok üzgünüm: Gelişme olmaması moralimizi bozdu. Ama bu durumda çok insan var biliyorsun di mi? Şu an çaresiz hissediyorsun kendini anlıyorum. :teselli: Ama tıp ilerledi çok şükür. Ya o da olmasaydı. Ameliyatla da olsa olabilme ihtimali var. Bu şansınız her zaman baki. 1 sperm olsa daha ümitli olacaktın belki ama Allahtan ümit kesilmez. İnşallah bir şekilde sen de anne olacaksın. Buna ameliyat vesile olacak belki. Zamana ihtiyacınız var. Kendinizi toparlamadan sakın tedaviye başlamayın. a.s.

canim cevabin icin cok tesekkur ederim suan aglamakliyim ,ilk gunleri daha kotu oluyo
daha tedaviya ne zaman baslicaz blmiyorum tup bebek merkezinden randovu alcaz oda en gec 2 aya verirmis ozamana toparlaniriz ama, sanki ameliyatta sperm bulunmucak gibi icime oyle geliyo, cok kisinin oldugunu biliyorum ama yinede umutsuzluga kapailiyorum
doktor dedi ameliyatlada sperm bulunmazsa tek care sperm bankalaindan sperm almak tabi onuda dusunun isteyip istememek siz kalmis bunuda ben yapamam ,gidip kimin neyin ne oldugunu bilmeden sperminimi alcam , suanda tek umut ameliyat degilse bittim

Merhabalar ben eşimin durumundan birkaç gün önce bahsetmiştim. Oligospermi (umarım doğru yazmışımdır :)) teşhisi kondu eşime. Eşim de bir doktor ve alternatif tıppa karşı. Keçiboynuzu kürünü burada birçok kişi de okudum. ısrarlarım üzerine de eşime bunu başlattım. Bu kürden kesin sonuç alan var mı acaba? Israrlarımın sonucu içirtmem boşa çıkmasa barı. (bu arada eşime doktorumuz L-argınıne, evıcap ve trental adlı ilaçları verdi bunlardan sonuç alabilir miyiz?

Merhabalar ben eşimin durumundan birkaç gün önce bahsetmiştim. Oligospermi (umarım doğru yazmışımdır :)) teşhisi kondu eşime. Eşim de bir doktor ve alternatif tıppa karşı. Keçiboynuzu kürünü burada birçok kişi de okudum. ısrarlarım üzerine de eşime bunu başlattım. Bu kürden kesin sonuç alan var mı acaba? Israrlarımın sonucu içirtmem boşa çıkmasa barı. (bu arada eşime doktorumuz L-argınıne, evıcap ve trental adlı ilaçları verdi bunlardan sonuç alabilir miyiz?

Canım keçiboynuzu küründen çok fayda görenler oldu. Trental ve evicap ile biz baya iyi artışlar gördük. Sayı ve hareketimizde. Ama unutmaki her bünye farklı. İnşallah size de şifa olur. :Saruboceq: :içelim:

herkese iyiakşamlar ben hala beklemedyim sters oluyorum çok azcıkta korkuyorum sanırım dua edin canlarım olurmu sizler nasılsınız kızlar pek takip edemiyorum yeni bebiş haberleri varmı

herkese iyiakşamlar ben hala beklemedyim sters oluyorum çok azcıkta korkuyorum sanırım dua edin canlarım olurmu sizler nasılsınız kızlar pek takip edemiyorum yeni bebiş haberleri varmı

Canım yine yanlış yere yazdın sanırım. kaydirigubbakcemile3 Bizler öbür topikte toplandık. Erkek infertilitesi topiği :1hug: a.s.

Nevrosky ya bişi sormak istiyorum eşime keçiboynuzu kürü vermeye başladım ama tadının acı olduğunu içine bal ataıp atamayacağını sordu bende kıramadım attım bi kaşık bal.Artık balla tatlandırıp öyle veriyorum acaba bu şekilde yapmamızın bi sakıncası olurmu etkisi azalırmı ne bilim kıramadım doğrumu yaptım acaba diye düşünüyorum şimdi.Ayrıca her akşam bol bol kuru incir kuru kayısı yiyo bıde dr kola hazır gıda fast food tarzı şeyleri tüketmemesi gerektiğini söyledi. Hergün elma,portakal,greyfurt,havuç,brokoli karışımından oluşan meyve suyunu her sabah ve her akşam taze olarak sıkıp bunu her ikimizde tüketiyoruz.Daha başka neler yapmalıyım.

Merhaba ,Kolay Gelsin
Aşağıdaki Spermiogram sonucumu değerlendirirmisiniz
Eşim 29 yaşında 5 yıllık evliyiz ve 5-6 aydır çocuk düşünüyoruz

Volum 5ml
Likefaksiyon Süresi 15 dk
Viskozite Normal
Agglutinasyon Yok
Sperm Sayısı 67 mil/ml
---------------------------------------------------------
Motilite

(+1) Hareketsiz 49
(+2) Yerinde Hareketli 12
(+3) Yavaş Hareketli 38
(+4) Hızlı Hareketli 1
-------------------------------------------------------------
Morfoloji

Normal 5
Baş 41
Boyun 11
Kuyruk 10
Mixed 33
------------------------------------------------------------------------
Yuvarlak Hücre Sayısı < 1 mil/ml

Merhaba ,Kolay Gelsin
Aşağıdaki Spermiogram sonucumu değerlendirirmisiniz
Eşim 29 yaşında 5 yıllık evliyiz ve 5-6 aydır çocuk düşünüyoruz

Volum 5ml
Likefaksiyon Süresi 15 dk
Viskozite Normal
Agglutinasyon Yok
Sperm Sayısı 67 mil/ml
---------------------------------------------------------
Motilite

(+1) Hareketsiz 49
(+2) Yerinde Hareketli 12
(+3) Yavaş Hareketli 38
(+4) Hızlı Hareketli 1
-------------------------------------------------------------
Morfoloji

Normal 5
Baş 41
Boyun 11
Kuyruk 10
Mixed 33
------------------------------------------------------------------------
Yuvarlak Hücre Sayısı < 1 mil/ml

Merhaba canım.. Sayınız çok iyi .. ama hareket sorununuz var.. Morfoloji de krugere göre bakıldı galiba o da biraz düşük.. %7 olması lazım.. Keçi boynuzu kürüyle hareket sorununu bir nebze olsun düzeltebilirsiniz.. bal, fındık, badem yesin eşiniz.. varikosel sorunu çıktı mı sizde? üroloji bölümüne gittiniz değil mi?

yok sadece test yaptırdık henüz ürolojiye gitmedik eşim ameliyattan korkuyo varikosel. :)
ilaç falan yokmu hareket ve şekil için

Yarın eşim yine spermiogram ve hormon testleri yaptıracak.
Rabbim insallah biraz umutlanmamızı sağlıycak sonuclar almamızı nasip etsin.

yok sadece test yaptırdık henüz ürolojiye gitmedik eşim ameliyattan korkuyo varikosel. :)
ilaç falan yokmu hareket ve şekil için

eğer teşhis konduysa ameliyat olsa iyi olur canım.. korkulacak bir ameliyat değil .. benim eşimde oldu.. ufak bir kesiyle yapılıyor.. lokal anestezi uygulanıyor.. çok ağır bir ameliyat değil.. bence eşiniz bir an önce ameliyat olsun.. ameliyat sonrası da beklemeniz gerekicek.. değerlerin düzelmesi için.. Allah yardımcınız olsun arkadaşım.. keçi boynuzu kürü uygulayabilirsiniz.. vitamin hapı kullanabilirsiniz.. ama başka ilacı doktor kontrolü dışında kullanmayın..

X