Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar merhaba,
spermogramın sonucuna yorum yapabilirmisiniz.Doktor ayrıntılı birşey söylemedi..:çok üzgünüm:

miktar : 3.5 cc
renk : opak
vizkozite : normal
lefeaksiyon süresi 30
ph : 7.8
spermatozoid sayısı 8.000.000/cc
motilite
normal hareketli % : 35
ortahareketli %: 5
zayıf hareketli %: 5
hareketsiz % : 55

morfoloji
normal şekil % :90
anormal şekil% :10
mikroskopi : 7-8 spermatosit

( ilk mesajım bu..umarım yanlış bişiler yapmamışımdır :kedi:

morfolojimiz %6 :nazar: harekette a ve b toplamı %50 yi geçiyor :nazar: sayıda 25 milyon :nazar: tabi ameliyat olalı 1 seneye yaklaştı bu aşamaya gelene kadar neler çektik morfolojimiz %4 idi sayı düşük hareketse %9 du ALLAH a şükür biraz düzeldi doktor normal yoldan olur dedi 2 ay kendimiz denedik ama görüyorsun hastayım ama artık yeter aşılamaya geçicez inşallah ilk aşılamada tutar duanı bekliyorum

canım eşinin değerleriyle bizimki aynı ameliyat olalı ne kadar oldu..doktorunuz bundan sonraki süreç için ne diyo?bize bu değerler iyi olur bekleyin diyorlar size ne deniliyo ..ameliyat olalı dokuz ay oldu hala tık yok..

leylmelek canım teşekkür ederim ALLAH senin yüzünüde güldürsün inşallah ama eşinin ameliyat olması gerekiyor senin yaşın kaçtı

canım eşinin değerleriyle bizimki aynı ameliyat olalı ne kadar oldu..doktorunuz bundan sonraki süreç için ne diyo?bize bu değerler iyi olur bekleyin diyorlar size ne deniliyo ..ameliyat olalı dokuz ay oldu hala tık yok..

eşim ameliyat olalı 11 ay oldu bizdede tık yok hala doktoru bize şuan bana dışarıdan normal bir erkek gelsin seninle aynı değerleri verir dedi fakat herşey normalken çocuk sahibi olamayanlar var dedi %20 lik bir kısım onun arasında olabilmeniz şans dedi ALLAH korusun inşallah değilizdir, işte gelecek ay aşılama yapyoruz bu kadar fazla bir değişiklik yok şimdilik hayatımızda ama inşallah birgün tersine dönecek bu inanıyorum ben, bir gün bebeğimi kucağıma alıcam
Şu hamile olanlar o kadar canımı sıkıyorki oflayıp pufluyorlar sinir oluyorum kıymet bilmiyorlar bayramda çok karşılaştımda hatırlayınca çok sinirleniyorum ben öyle yapmıcam büyük konuşmayımda ALLAH nasip etsin of bile demicem

bayramdan nefret ettim bu sefer ....herkes artık çocuk yapın,niye yok falan falan ... hep içime atıyorum ama birgün patlayacağım.... inşallah tez vakitte bebeklerimize kavuşuruz hayırlısıyla...

kızlar merhaba,
spermogramın sonucuna yorum yapabilirmisiniz.Doktor ayrıntılı birşey söylemedi..:çok üzgünüm:

lefeaksiyon süresi 30
motilite

morfoloji

canım benim anladığım kadarıyla sayıda sorun var 25 milyon ve üstü olması lazım bide harekette sorun var galiba a ve b toplamı 40 ediyor % 50 ve üzeri normal sayılıyor fakat hareket çok kötü değil sanırım

kızlar merhaba,

lefeaksiyon süresi 30
motilite

morfoloji

sadece sayı probleminiz var...
cc de sayının en az 20 milyon olması lazım sizin 8 milyon...
hareketle morfoloji iyi...

bayramdan nefret ettim bu sefer ....herkes artık çocuk yapın,niye yok falan falan ... hep içime atıyorum ama birgün patlayacağım.... inşallah tez vakitte bebeklerimize kavuşuruz hayırlısıyla...
inşallah canım...
aynı şeyleri bizlerde yaşıyoruz...
rabbim hepimiizn yüzünü güldürsün...
aminnnn...

canım benim anladığım kadarıyla sayıda sorun var 25 milyon ve üstü olması lazım bide harekette sorun var galiba a ve b toplamı 40 ediyor % 50 ve üzeri normal sayılıyor fakat hareket çok kötü değil sanırım

canım evet harekette a ile b nin toplamı %40
ama sadece a nın %25 üzeri olamsıda iyi...
çünkü en az (a) ile (b) nin toplamının % 50 olması,yada (a) nın % 25 olması lazım...
bu yüzden hareket sorunu yok sayılır...

leylmelek canım teşekkür ederim ALLAH senin yüzünüde güldürsün inşallah ama eşinin ameliyat olması gerekiyor senin yaşın kaçtı
canım yaşım 31 eşimin 32.biliyorum olması lazımda doktor gerek yok dediğinden yanaşmıyor ameliyata.sanırım daha öncede konuşmuştuk varikosel 1 aşamada olduğundan doktor ameliyata gerek yok demiş bizim zaten sadece morfolojide sorun var diğer değerler problemli değil ama yinede olmuyo işte.istersen test sonucunu yazayım bide sen bak bakalım bizim durum nekadar vahimyerimseniben
BAZAL DEĞERLENDİRME

ABSTİNANS SÜRESİ:4
LİKEFAKSİYON:20
VİSKOZİTE:NORMAL
VOLUM(ML):4
SPERM SAYISI(milyon/ml):48
TOP.SPERM SAYISI(milyon):192
TOTAL MOTİLİTE(%):65
İLERİ HAREKETLİ(+4,%):19
YAV.İLERİ HAREKETLİ(+3,%):33
YERİNDE HAREKETLİ(+2,%):13
HAREKETSİZ(%):35
NORMAL MORFOLOJİ(%):3
AGLUTİNASYON:YOK
LÖKOSİT(milyon/ml):<1
YUVARLAK HÜCRE(milyon/ml):<5
TPMSS(milyon):99

TANI:TERATOZOOSPERMİ

HAZIRLIK SONRASI

HAZIRLIK İŞLEMİ:SWİM-UP
VOLÜM(ml):1
SPERM SAYISI(milyon/ml):23
TOP.SPERM SAYISI(milyon):23
TOTAL MOTİLİTE(%):100
İLERİ HAREKETLİ(+4,%):80
YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ(+3,%):20
TPMSS(milyon):23

keçi boynuzu kürüne başladık... inşallah iyi gelir...şu anda maddi problemlerde var ve olması mı iyi olmaması mı bilmiyorum..ama yaş 36 olunca olsunda istiyorum ama özel bir tedavi olmuyorum... Allahım sen hayırlısını ver diye dualarım hep.. Bu sitedeki bütün arkadaşlara dua ediyorum her zaman..en yakınımızdakilerle paylaşmadıklarımızı paylaşıp manevi destek oluyorlar.. teşekkürler sizede ...

canım yaşım 31 eşimin 32.biliyorum olması lazımda doktor gerek yok dediğinden yanaşmıyor ameliyata.sanırım daha öncede konuşmuştuk varikosel 1 aşamada olduğundan doktor ameliyata gerek yok demiş bizim zaten sadece morfolojide sorun var diğer değerler problemli değil ama yinede olmuyo işte.istersen test sonucunu yazayım bide sen bak bakalım bizim durum nekadar vahimyerimseniben
BAZAL DEĞERLENDİRME

ABSTİNANS SÜRESİ:4
LİKEFAKSİYON:20
VİSKOZİTE:NORMAL
VOLUM(ML):4
SPERM SAYISI(milyon/ml):48
TOP.SPERM SAYISI(milyon):192
TOTAL MOTİLİTE(%):65
İLERİ HAREKETLİ(+4,%):19
YAV.İLERİ HAREKETLİ(+3,%):33
YERİNDE HAREKETLİ(+2,%):13
HAREKETSİZ(%):35
NORMAL MORFOLOJİ(%):3
AGLUTİNASYON:YOK
LÖKOSİT(milyon/ml):<1
YUVARLAK HÜCRE(milyon/ml):<5
TPMSS(milyon):99

TANI:TERATOZOOSPERMİ

HAZIRLIK SONRASI

HAZIRLIK İŞLEMİ:SWİM-UP
VOLÜM(ml):1
SPERM SAYISI(milyon/ml):23
TOP.SPERM SAYISI(milyon):23
TOTAL MOTİLİTE(%):100
İLERİ HAREKETLİ(+4,%):80
YAVAŞ İLERİ HAREKETLİ(+3,%):20
TPMSS(milyon):23

canım inşallah olur ya üzülme içini ferah tut benim yaşım küçük ama içimdeki şu iki buçuk senenin sıkıntısını anlatsam yaşım kırka falan çıkar galiba neyse herşeye sabır

canım evet harekette a ile b nin toplamı %40
ama sadece a nın %25 üzeri olamsıda iyi...
çünkü en az (a) ile (b) nin toplamının % 50 olması,yada (a) nın % 25 olması lazım...
bu yüzden hareket sorunu yok sayılır...

tamam canım ben yanlış biliyormuşum sağol

eşim ameliyat olalı 11 ay oldu bizdede tık yok hala doktoru bize şuan bana dışarıdan normal bir erkek gelsin seninle aynı değerleri verir dedi fakat herşey normalken çocuk sahibi olamayanlar var dedi %20 lik bir kısım onun arasında olabilmeniz şans dedi ALLAH korusun inşallah değilizdir, işte gelecek ay aşılama yapyoruz bu kadar fazla bir değişiklik yok şimdilik hayatımızda ama inşallah birgün tersine dönecek bu inanıyorum ben, bir gün bebeğimi kucağıma alıcam
Şu hamile olanlar o kadar canımı sıkıyorki oflayıp pufluyorlar sinir oluyorum kıymet bilmiyorlar bayramda çok karşılaştımda hatırlayınca çok sinirleniyorum ben öyle yapmıcam büyük konuşmayımda ALLAH nasip etsin of bile demicem
aleynacım birazda kafanıza takmamayı deneyin canım biliyorum çok zor ama gerçekten çok önemli bu.arkadaşımda problem vardı olmuyodu baya bi uğraştılar en sonda eşinde varikosel çıktı doktor ameliyat olmadan olmaz dedi bunların paraları yoktu ameliyat olamadılar nasıl olsa olmıyacak deyip ne yumurtlama günü hesapladı ne ayaklar tavanda 1 saat bekledilaelaelaelaelae o ay sadece 1kez birlikte olmuşlardı ayrıca ama hamile kaldı çünkü herşeyi akışına bırakmıştı ve artık onların zamanı gelmişti rabbim ol dedikten sonra olduramıyacağı hiçbişey yok canım.biliyorum çok zor sorsan bende takmadan duramıyorum ama belki sen başarırsın diye söyledimyerimseniben

keçi boynuzu kürüne başladık... inşallah iyi gelir...şu anda maddi problemlerde var ve olması mı iyi olmaması mı bilmiyorum..ama yaş 36 olunca olsunda istiyorum ama özel bir tedavi olmuyorum... Allahım sen hayırlısını ver diye dualarım hep.. Bu sitedeki bütün arkadaşlara dua ediyorum her zaman..en yakınımızdakilerle paylaşmadıklarımızı paylaşıp manevi destek oluyorlar.. teşekkürler sizede ...

inşallah canım...

yaşınızdan dolayı çok vakit kaybetmeyin derim...
biran önce tedavilere başlayın...
sgk nız yokmu...kaç yıllık evlisiniz?

evet canım inan herkez öle başkalarının hayatına burunlarını sokmak nekadar hoşuna gidiyo bazılarınınkötükedihüsoama sabrın sonu selamet inşallah:Saruboceq:

inşallah canım...

yaşınızdan dolayı çok vakit kaybetmeyin derim...
biran önce tedavilere başlayın...
sgk nız yokmu...kaç yıllık evlisiniz?

1 yıl oldu daha... tedavi masrafı değil problem... bakalım önümüzdeki aylarda tedaviye başlarız sanıyorum..hiç kimsenin bu problemimizden haberi de yok... tahminlerde yaşım nedeniyle benimle ilgili :umursamaz: yeni iş kurdu eşim.başka sıkıntılar var canım... inşallah hiç birşeye gerek olmadan bebişimiz olur ...:emir_bebek:

1 yıl oldu daha... tedavi masrafı değil problem... bakalım önümüzdeki aylarda tedaviye başlarız sanıyorum..hiç kimsenin bu problemimizden haberi de yok... tahminlerde yaşım nedeniyle benimle ilgili :umursamaz: yeni iş kurdu eşim.başka sıkıntılar var canım... inşallah hiç birşeye gerek olmadan bebişimiz olur ...:emir_bebek:

hıı 1 yıllık evli olduğunuz için ssk dan yararlanamassınız...ama maddi imkanınız varsa hiç kimseye birşey söylemeden tedaviye başlayabilirsiniz...
zaten çoğumuz tedavileri hiç kimseye söylemiyoruz...
rabbim sıkıntılarınızı kısa zamnda gidersin inşallah...
allah yardımcınız olsun...

hıı 1 yıllık evli olduğunuz için ssk dan yararlanamassınız...ama maddi imkanınız varsa hiç kimseye birşey söylemeden tedaviye başlayabilirsiniz...
zaten çoğumuz tedavileri hiç kimseye söylemiyoruz...
rabbim sıkıntılarınızı kısa zamnda gidersin inşallah...
allah yardımcınız olsun...

çok sağolun..yine güzel haberlerle görüşürüz inşallah.. iyi akşamlar :Saruboceq:

X