Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Selam arkadaşlar,
Kaan bey'e bzide gitmeyi çok istedik ama olmadı biz istanbuldayız sık sık tedavi için ankara gidip gelmemiz zor idi.....
sizlerden ricam istanbulda eşim için gidebilecegimiz iyi bir doktor ismi istiyorum............
şimdiden teşekkür ederim kızlar.............

demian testinizde hiçbir sorun yok canım..
hepsi gayet normal hatta normalin üstünde..
hareket %44 ileri hızlısı hemde..
sayı zaten mlde 43 milyon küsur..
morfoloji de %18 normali %14 sizin üzerinde..
gebeliğin oluşmamış olması için sadece vaktinin gelmediğini söyleyebilirim..
bu değerlerde hiçbir sorun yok..

sarıcivciv benim bildiğim doktor yok malesef canım..
tüp bebek bölümünde doktorların önerildiği bölüm var sanırım oraya bak istersen..

Merhaba eşimde test yaptırdı. Yrdımcı olursanız sevinirm.

PH:8
FRUKTOZ 384
SAYI (1CC DE) 136 MıLYON
NADıR LOKOSıT GÖRÜLDÜ.

HAREKETLı % 85 (YARIM SAAT) % 80 (1 SAAT) % 75 (2 SAAT)
YAVAŞ HAREKETLı %10 (YARIM SAAT) %10 (1 SAAT) % 10 (2 SAAT)
HAREKETSıZ %5 (YARIM SAAT) %10 (1 SAAT) %15 (2 SAAT)

SPERM MORFOLOJıSı
NORMAL YAPILI: %26
KÜÇÜK BAŞLI :10
AMORF :%50
BÜYÜKBAŞ %1
ÇıFT BAŞLI :%1
ORTA KISIM ANOMALıSı %5
AKROZMAL VAKUOL %5
YUVARLAK BAŞ %2

NOT: SPERM ÖRNEĞıNıN VıTALıTE VE HARKETı VıTAL-SCREEN, LOKOSıT ıÇERıĞı LEUCO-SCREEN ıLE DEĞERLEDıRLMıŞTıR.

NEDıR BU DEĞERLER?

zeyhat sayı ve hareket oldukça iyi..
morfoloji biraz düşük.
test krugere göre değil sanırım..
krugere göre inceleme yapıldıysa morfoloji de sorunsuz.. rahat olabilirsiniz..
genel anlamda gayet iyi bu sonuçlar..

merhaba aleynacım bayramda eşimin ailesini ziyarete izmire gittiğimizden nete giremedim canım geçmiş bayramını kutluyoruma.s.
evet canım dediğin gibi oldu herşey bir sürü umut verici düşünceler geldi aklıma baya bi umutlandım gerçekten çok can sıkıcıydı izmire gidene kadar aynı umutla bekledim ama kayınvalidemin evine gittiğimizde umutlarımda bitti malesef:1no2:en iyi yanı oturup üzülüp kafa yoracak vaktim olmadı eminim istanbulda tek başıma olsam ağlamaktan gözlerim şişerdi ama orada ağlamaya vakit bile bulamadım canım.oradada can sıkıcı birçok şeyle karşılaştım tabi birsürü soru laelaelaelaelaekafayı yedim tabi niye bekliyormuşuz vakti gelmişmiş geç olmadan olsunmuş....daha bir sürü şey.eşimin annesi oğlum yoksa istiyosunuzda olmuyomu yoksa demiş eminim ilk aklına gelende bende bir sorun olduğudurklava:tabi eşim yok anne biz daha düşünmüyoruz demişkafamçokkarıştı.çok istedim istiyoruzda senin oğlunda sorun var demeyi ama olmadı tabiyerimsenibenşöle bi yüreğine inseydi sadece kadından kaynaklı olmayacağını anlasaydı.neyse canım böle bi bayram tatiliydi işte ama şunuda anlamış oldum daha fazla vakit geçerse bu çocuğun olmaması olayı herkez tarafından anlaşılacak bunu hiç istemiyorum umarım bunlar olmadan bebişim gelir canım:Saruboceq:bu arada seninde bayramda hastalanman gerekiyodu sanırım ne oldu iyi haberler varmı canım

Çok teşekkür ederim dr testi değerlendiriken biraz düşünerek iyi normal değerler içinde dedi. Bu morfolojininin iyi olmaması ne demek bir sıkıntı yaratırmı?

Çok teşekkür ederim dr testi değerlendiriken biraz düşünerek iyi normal değerler içinde dedi. Bu morfolojininin iyi olmaması ne demek bir sıkıntı yaratırmı?

morfoloji gebelik oluşumunda oldukça önemli..
çünkü morfoloji spermin yapısı demek..
ne kadarı normal ne kadarı değil onu gösteriyor..
sizinki çok düşük değil %36 iyi bir rakam..
sıkıntı yaratacak kadar az değil normal spermleriniz..
ki sayınız ve hareketiniz oldukça iyi..
Allah hayırlısını versin sıkılmadan çalışmalara devam..
kafanıza takmayın..

yok be leylmelek dün hastalandım malesef, gelecek ay aşılama inşallah ,sen ne yaptın hastalandınmı galiba test sonucun negatifti

yok be leylmelek dün hastalandım malesef, gelecek ay aşılama inşallah ,sen ne yaptın hastalandınmı galiba test sonucun negatifti
evet canım 5 günlük gecikmeden sonra hastalandım malesef.sizin sorun neydi canım bizim morfoloji %3 :çok üzgünüm:bizde artık yavaş yavaş tedavi düşünmeliyiz sanırım ama nerden nasıl başlıycaz bilemiyorum.

1 cc de : 15 400 000
Tüm ejekülatda : 24 640 000
Hareket Muayenesi
Taze
ıleri Hareketli %2
Az hareketli %3
Yerinde Hareketlii %4
Hareketsiz %91

Normal yapıda %69
Baş anomalisi %10
Orta parça anomalisi %7
Kuyruk anomalisi%14
Frukoz :%258

bizimde son durum böyle arkadaşlar..........proxeed diye ilaç duydunuzmu??
keçiboynuzu fayda etmedi....istanbulda iyi bir doktora gidecegiz....bendede pko var.....

sayı ve hareket probleminiz var...
sayı neysede hareket çok düşük...
o ilaç hakkında hiçbir fikrim yok...
peki üroloğa gittinizmi...varikosel olma ihtimali varmı?

morfolojimiz %6 harekette a ve b toplamı %50 yi geçiyor sayıda 25 milyon tabi ameliyat olalı 1 seneye yaklaştı bu aşamaya gelene kadar neler çektik morfolojimiz %4 idi sayı düşük hareketse %9 du ALLAH a şükür biraz düzeldi doktor normal yoldan olur dedi 2 ay kendimiz denedik ama görüyorsun hastayım ama artık yeter aşılamaya geçicez inşallah ilk aşılamada tutar duanı bekliyorum

sayı ve hareket probleminiz var...
sayı neysede hareket çok düşük...
o ilaç hakkında hiçbir fikrim yok...
peki üroloğa gittinizmi...varikosel olma ihtimali varmı?

tatlım ürologa gitmedik...benim doktorum test istemişti...aşılama yapmadan önce görelim diye...eşimin ürolağa gidip ilaç tedavisi olmasını söylemişti.....bizde ara verdik...bende gitmiyorum doktora alternatif tıp ile ilgili şeyler araştırıyorum...hareketlilik hiç degişmiyor....3 yıldır yaptırıyor kendisi görmek için yaptırıyor sonuç hep aynı......

bence daha fazla geciktirmeden dr a gidin...
sebebi araştırıllısın bakalım...

istanbulda araştırma yapıyorum iyi bir üroloğ için....
benim bildiğim yok...
rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın...

maşallah canım değerleriniz ne güzel artmışheralde sonunda bizimde bu ameliyatı olmamız gerekecek ama eşim nasıl ikna olur bilemiyorum:sm_confusedzaman kadar nekadar zaman geçer benim psikolojim ne olur hiç düşünemiyorum bilehaklısın canım beklemek çok zor allahım inşallah hayırlısıyla aşılamada yüzüne gülsün canım:Saruboceq:zaten değerlerinizde çok iyi inşallah olucak bu sefer:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…