Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım bencede değerler iyi morfoloji düşük ancak düzelir
sayı ve hareket için keçiboynuzu uygula ve eşinde çinko hapı kullansın baya etkili oluyor

teşekkür edrim tatlım. bu keçi boynuzu kürü derken. keçiboynuzu pekmezimi yoksa kendisinimi yemeli.

Teşekkür ederim tatlım. Zamanı gelince derken; 5 yıllık evliyim yaşım 31 olacak. Geçen sene bebeğimi keybetmemde büyük hüzün vericiydi. Hep kendimi bidahaki daha sağlıklı olacak diye teselli ettim. ama oda olmadı. Doktorum bu sabırsızlığımı görünce daha fazla bekleme, bekleye bekleye bi bakarsın yaş 34olmuş. aşılamaya geçin dedi. Ama bunu söylerkende benm yerime iyi bir tüp bebek merkezinde yaptırın dedi.

teşekkür edrim tatlım. bu keçi boynuzu kürü derken. keçiboynuzu pekmezimi yoksa kendisinimi yemeli.

Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken eşinize içiriniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiriniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.

canım bugun gıttım doktora çok şukur kistim gitmiş bana tekrar farlutal verdı 5 gun kullanıp adetımın 3.gunu terkar gıdıcekmışım yumurtlama takıbı tedavısımı ne uygulucakmış yanı yumurtalarımın çalışmasınamı bakıcakmış ne bakalım hayırlısı artık

kistin gitmesi güzel canım gözünüz aydınhihoyyyt
yumurta takibi yapcakmışsınız...hayırlısı olsun canım...
rabbim yardımcınız olsun...

Son düzenleme:
arkadaşlar ayın 14 nde hastalanmam gerekiyodu ama hala gelen giden yok.dün gebelik testi alıp yaptım negatif çıktı şimdide kan testi yaptırmaktan korkuyorum.sizce erkenmi test için daha nekadar beklemeliyim.tekrar olumsuz bi sonuç duymak istemiyorum.bu sefer çok umutlandım ilk defa adetim gecikiyo öncedende yazmıştım bu ay normalden farklı olarak hiçbi belirti olmadı bende diye göğüslerim 14nde şişmeye başladı kasık ağrımda o gün başladı hala devam ediyo acaba geç olacağımın belirtisimidir.offff allahım inşallah umutlarımı boşa çıkarmaz.benim için dua edin çok ihtiyacım var kızlar.:Saruboceq:

canım zaman çok çabuk geçiyor..
dediklerinde haklısın..
ama biz ne kadar olsun diye uğraşsakta Allah'ın verdiği zaman gelmedikçe hepsi boş..
imkanlarınız ölçüsünde yine diğer tedavileri deneyin tabi..
ben kendimi bu düşünceye alıştıralı çok oldu..
çok kötü değerlerle hamile kalan arkadaşlarımı görünce demek ki zamanı gelmiş ki olmuş dedim hep..
hayırlısı olsun inş bu zaman fazla uzamaz sizin için..

tedavin hayırlı olsun canım..
yumurta takibi işe yarar inş..
bende denediler sonuç alamadık ve spermler bozuldu..
artık çare aşılama ya da tüp bebekte gibi..
eğer düzgünken aşılama yapılsaydı belki tutardı ama doktor işte..
takibi fazla uzatma canım..
spermlerin ne olacağı hiç belli olmuyor..

canım öncelikle inş emeline kavuşmuşsundur diyorum..
belki henüz erkendir test için..
kiminde adet öncesi belli oluyor kimi 1-2 gün gecikmeyle belli oluyor..
testte çıkmayınca da geç döllenmiştir belki diyoruz..
inş seninde öyledir henüz kana karışmamıştır bhcg..
o yüzden negatif çıkmıştır..
sonuç ne olursa olsun kendini üzme..
çünkü ne tedaviler görüp olumsuz sonu alanlar var..
Allah hakkında hayırlı olanı versin inş..

tuliny canım çok saol .evet canım çok haklısın zaten nankörlük olur üzülmek herşey bizim için bi sınav sende demişsin zamanı gelince inşallah rabbim bizim içinde ol diyecek.gecikince insan olumlu bi sonuç duymak istiyo olmazsada hayırlısı bu değilmiş diyeceğiz tabiki.evde yapılan gebelik testlerinde çıkmasada kan testinde çıkar diyorlar doğrumudur acaba geç döllenmiş olsada bu gün kan testi yaptırsam çıkarmı acaba.çok sabırsızlanıyorum.umarım anlıyorsunuzdur.

heyecanını anlıyorum canım..
benimde bir kere 5 gün gecikmişti ilk kez oldu tamam artık kesin oldu dedim ama olmadı..
kan testinde değer düşükte olsa çıkar canım..
ama kan testini para veripte özelde yaptıracaksan boş yere para vermiş olursun..
devlet hastanesine gidicem diyorsan durma git gel..
durumu da netleştirirsin kafanda..
değer 5 in üzerindeyse hamilelik oluşuyor demektir..
hayırlı haberlerle gelirsin umarım..

canım çok saol.sanırım yarını bekliyeceğim.yarın akşam izmire eşimin ailesine gideceğiz bayram için.gitmeden netleşir umarım.eşimde yarını bekle biraz sabırlı ol diyor.sonu güzel olsunda ben beklemeye razıyım:Saruboceq:allahım hepimizin yüzüne gülsün inşallah.

canım çok teşekkür ederim spor ve dengeli beslenmeyle artırcaz değerleri inşallah

canım seni üzmek istemiyorum ama bu gecikme oruç tutuyorsan ondanda olabilir ister istemez hormon dengen bozuluyor ama canım ya inşallah hamilesindir.Biliyormusun benim stresten 10 gün geciktiğim bile olmuştu hemde adetim düzenliyken. hepsinde hemen hemen her ay kan testi yaptırırdım artık kansızlık başladı kan vere vere ,ama artık vermicem yeter artık canıma yazık kesin emin olana kadar test yaptırmıycam

Son düzenleme:

evet canım her ihtimali düşünüyorum bende haklısın ramazanın etkisi olabilir ama insan ümitleniyor işte.allahtan herşeyin hayırlısı hayatım olmazsa çalışmalara devam artıklaelaelaelaelaeben daha henüz hiç kan tahlili yaptırmadım ona fırsat kalmadı ne yazıkki ama eğer bu günde olmazsa yarın yaptırmayı düşünüyorum.zaten hamileysem çıkar sanırım yarın.bakalım bukadar sabrettik artık 1 gün daha sabredicez

arkadaşlar test sonucunu şimdi aldım malesef negatifmafoldumbençok sinir bozucu bişeymiş böle gecikip negatif sonucunu almak.bunuda yaşadım ama eminimki o testin sonucunu bir gün pozitif olarak alacağım.allahım hepimize o günü göstersin:Saruboceq:adetimde hala gelmedi onun olmamasına ayrı sinir oluyorum sanki benimle dalga geçiyooffffffff çok mutsuzum oruçluyumda şu haberin üzerine bir sigara yakamıyorumda kafayı yiycem:çok üzgünüm:

arkadaşlar kaan aydosuntan randevu almak istiyorum mailde verdiği tel no ulaşılamıyo...numarası varsa özele mesaj atarmısınız.....

üzülme canım ben bunun için ümitlenme diyordum işte ben bu durumu tam 2 sene yaşadım artık akışına bıraktım ne yapalım ALLAH en iyisini bilir ,boşver takma kafanı şimdide kafanda şu sorular olacak eminim bundan (acaba doktor testlerimi karıştırdı tekrarmı test yaptırsam acaba ,belkide bebek daha yeni olduğundan hormonlarda görünmedi çünkü hala hastalanmadım vs.) diye saçma sapan aklına takılacaklar bunlara aldırma boşver stres yaptığından hastalanamıyorsun kafamçokkarıştı

Merhabalar Arkadaslar bana yardimci olursaniz cok sevinecegim. Sabahtan beri degerlere bakip bir anlam cikarmaya calisiyorum ama olmuyor. Bizim 1.5 senedir falan bebegimiz olmuyor. son 3 ay yumurta gelistirici hap(femera) ve catlatma ignesi vuruldum ise yaramadi. Rahim filmim temiz cikmisti, diger tahlillerimde fsh bir ara yuksek olmasina ragmen sigarayi birakinca en son aylar o da normal seviyelere indi.

laboratuvar sonucu altta; simdiden cok tesekkur ediyorum.

TEST NETıCE REFERANSLAR
SPERMıOGRAM STANDART ( ) WHO&KRUGER ( X )
EJAKÜLAT ( x ) ANı DıLÜSYON ( )

BULGULAR NORMAL DEĞERLER
Abstinans Süresi : 3 gün ( C.ı ) 2 gün - 7 gün
Viskosity : Yapışkan Az Yapışkan
Volüm : 2.9 cc. > 2 cc
Renk : D.Beyaz D.Beyaz
Görünüm : Gri-Opalasan Gri-Opalasan
pH : 7.89 7.2 - 8.0
Kan : Yok yok
ırin-Partikül : Yok yok
Fruktoz : - < 13 umol/ejekülat
Yuvarlak Hücre : &#37; 35 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri ) < % 50

Motilite :
Hızlı ıleri Hareketli:%44 Yavaş ıleri Hareketli:% 4 Yerinde Hareketli: % 5
Hareketsiz : % 47

ımmotilite :
% 47 ( HAREKET ETMEYEN ) < %50
Likefaksiyon : 60 dk. < 60 dk.
1.cc deki Sperma :
43.103.448 >30-80 milyon/ml
Total Sperma : 125.000000 (makler counting camber) 70 -250 milyon/ejekülat
Sperm Mar (IgG) : - < 22.0
Vitalite : %53
H.O.S Test : %64 >% 60 Normal - %50-59 Şüpheli - < %50 Anomali

Lökosit : 212. 000 / ml < 1.000.000 /ml
Eritrosit : Negatif Negatif
Aglütinasyon : Negatif Negatif
Retrograd Ejakl. : -
Pellet : -

--------------------------------MORFOLOJı(D-Q)----------------------------------------
WHO(Dünya Sağlık Örgütü)Criteria
Normal yapı : %61 Anormal Yapı : %39 > %50 Normal

KRUGER STRıCT CRıTERıA

Değerlendirilen Spermatozoid Sayısı : 32
Normal Yapı : % 18
Anormal Yapı : % 82

% 0 - 4 Kötü Prognoz (GEBELıK % 7,6)
% 4-14 ıyi Prognoz (GEBELıK %49,4)
>14 Normal Morfoloji (GEBELıK%88,3)

YORUM
Mikroskopi : Her sahada 10-12 yuvarlak hücre, 1-2 lökosit görüldü.Eritrosite rastlanmadı.
Sperma hücreleri sayı ve hareket bakımından normal gözlendi.3 saatlik inkübasyon sonucu normal dışı yavaşlama ve
ölü sayısında artış gözlenmedi.
_________________________________________________________________________________________________________________
Not: Laboratuvarlarımızda spermiogram testi &#8220;WHO&#8220;( Dünya Sağlık Örgütü )ve Kruger normlarına uygun
tekniklerle,ısolate spermiogram kitleriyle yapılmaktadır.Testler bilgisayar destekli uygulanmaktadır.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…