Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hayır onu demek istemedim ameliyattan 6 ay sonraki yaptırdığımız testte amel.olmadan öncekinden daha çok düştü zaten doktorlar 9. ayda tekrar test istiyor o yazığım ameliyattan önceki değerler biz şimdi 10. ayımızdayız şimdi yükseldi çok şükür inmezse eğer:Saruboceq:

Evet aleyna222 hareketlilik ve morfoloji yok.Zaten ''Sayının çok düşük olması nedeniyle hareketli sperm yüzdesi net olarak belirlenememiştir.Yaklaşık %20 dolayında hareketli spermin varlığı gözlenmiştir'' aynen böyle bir yazı var.Yani sperm sayısı az olduğu için bakılamamış.Ama burda %20 dolayında haraketli sperm varlığından bahsedilmiş.ışte bana bunu yorumlayacak birisi varmı acaba?

kendini üzme canım artık herşeyin bir çaresi var bir erkekte hiç sperm ve hareketsiz olsa bile tüb bebek tedavisinde doktorlar afedersin erkeğin testisindeki sperm deposundan ameliyat ile 1 sperm alıp onu ilaçlarla hareketlendirip kadının yumurtasına enjekte ediyorlar kendini üzme ama sabret eşinede moral ver , et bol yedir çünkü sperm proteinden oluşuyor etin içeriğide ne protein ,kendini bırakma iyi şeyler düşün, hem herşey çocukmu ALLAH kocalarımıza ömür versin değilmi ,boşver amaaan ALLAH sağlık versin olacaksa olur olmayacaksa ne yapalım kaderimizmiş deyip otururuz:teselli:

Arkadaşlar lütfen bir yardımcı olun..Yaklaşık %20 dolayında hareketli spermin varlığı gözlenmiştir demek ne demek? Neyin %20 si... Toplam sperm sayısının mı % 20 si? Yani alt sınır 20 milyonsa bunun %20si mi?

Son düzenleme:
mrb arkadaşlar 1 ay sonra aşılama yaptırcam eşimin son yaptırdığı sperm tahlilini yazıyorum SPERMATAZOıD SAYIMI 1cc 56 MıLYON TÜM EJEKÜLATDA 112 MıLYON, NORMAL HAREKETLı %5 YAVAŞ HAREKETLı %10HAREKETSıZ %85 ,MORFOLOJı NORMAL YAPILI %36 BAŞANOMALıSı %46 BOYUNANOMALıSı%4 KUYRUKANOMALıSı%14 BU SONUCLA BENıM AŞILAMA TUTARMI .ACıL CVB

Eşimin spermiogram değerleri
hacim 3ml,
ph 8
sıvılaşma zamanı 30 dakika
viskozite normal
sperm sayısı 75 milyon
hareketlilik %77
lokosit:görülmedi
hızlı lineer hareket(+4)% görülmedi
yavaş lineel hareket(+3)% %50 38milyon
lokalize(+2)% %27 20 milyon
hareketsiz(+1)% %23 17 milyon
kuyruk kısım anatomisi %1
stoplazmik droplet %19
phss:% 50
morfoloji meusc %5
baş anatomisi %63
akrozom anatomisi %5
orta kısım anatomisi %5
Eşimin ultrasonografi ile görülebilen varikoseli var.Ama doktorlar ameliyata gerek olmadığını söylediler.Ama +4 hareketlilik 0 çıkması kafamı karıştırdı 3 Aşılama oldum olmadı şimdide tüp bebek deneyeceğiz aşılamalarda sperm yıkama yapıyorlar Bunların hepsinde yıkamadan sonra +4 hareketlilikte çıktı benle aynı durumda olan var mı Çocuk sahibi olabilir miyim bu değeler sizce

Eşimin spermiogram değerleri
hacim 3ml,
ph 8
sıvılaşma zamanı 30 dakika
viskozite normal
sperm sayısı 75 milyon
hareketlilik %77
lokosit:görülmedi
hızlı lineer hareket(+4)% görülmedi
yavaş lineel hareket(+3)% %50 38milyon
lokalize(+2)% %27 20 milyon
hareketsiz(+1)% %23 17 milyon
kuyruk kısım anatomisi %1
stoplazmik droplet %19
phss:% 50
morfoloji meusc %5
baş anatomisi %63
akrozom anatomisi %5
orta kısım anatomisi %5
Eşimin ultrasonografi ile görülebilen varikoseli var.Ama doktorlar ameliyata gerek olmadığını söylediler.Ama +4 hareketlilik 0 çıkması kafamı karıştırdı 3 Aşılama oldum olmadı şimdide tüp bebek deneyeceğiz aşılamalarda sperm yıkama yapıyorlar Bunların hepsinde yıkamadan sonra +4 hareketlilikte çıktı benle aynı durumda olan var mı?Sizce çocuk sahibi olabilir miyim bu değeler

canım tüliny arkadaşımız testlerden daha iyi anlıyor...
ama hafta sonu yazlığa gitti galiba...
ben tam anlayamadım....yinede yorum yapayım arkadaşımız geldiğnde o da bakar...

anladığım kadarıyla sperm çok az çünkü not olarak ortalma her migroskop sahada 1 tane sperm hücresi görüldü yazıyor...
kesin bir sayı söylenmemiş...test içerisinde sperm yoğunlğu yani sayısıda boş bırakılmış...
buda çok az olduğunu gösterir...
canım eşin bir üroloji dr una gitsin...belki buna sebeb olan bir rahatsızlığı falan vardır...
hele bir sebebi araştırılsın...
ama sakın ümüdini yitirme...hiç spem olmayan arkadaşlar bile tese ameliyatı ile tüp bebkte anne oldular....
allah yardımcınız olsun...

canım evet hareket probleminiz var...+4 0 ama +3 ün %50 olası biraz iyi...
yıkamada eğer +4 dede sperm oluyorsa şansınız biraz daha artar canım...
sizin değerler çok kötü değil bence...ama zaten hiç problemi olmayan hastalara bile aşılamada %10-%15 gibi şans veriyorlar...
eğer yaşınız gençse tüp bebekten önce yine aşıma deneyebilirsiniz...
hatta doğal yolla bile bekleyabilirsiniz...
dr lara sorarsanı olmaz derler...ama +4 0 ile doğal yoldan bebişi olan arkadaşlar oldu...
rabbim büyük o istese olur tabiki...

canım sayınız güzel morfolojide iyi sayılır...
biraz hareketsizlik var ama aşılamada yıkama olduğu için hareket artıyor...
yani bence aşılama için testiniz gayet güzel...

merhaba arkadaslar,
bizimde 1 yıl korunmamamıza rağmen bebişimiz olmamıştı eşime 3 kez spermiogram yapıldı başka başka hastanelerde.
ilkinde sperm hareketi az dendi,ikincisinde sperm sayısı az dendi,üçüncüsünde herşey normal dendi :sinifsinif: eşim ilk spermiogramdan sonra evicap e vitamini içmeye başladı nette okumuştum ona dayanarak başladık.
en son tüp bebek merkezine başvurmuştuk testler falan istendi bizden yine ben o testler için regl olmayı bekliyordum fakat olmadım.o ay hamile kalmışım.
yüce rabbim umarım hepinize o günleri gösterir banada bebeğimi sağlıkla kucaklamayı nasip eder :Saruboceq::Saruboceq:

Merhaba arkadaşlar ben de 2,5 senelik evliyim eşim geçensene askerdeydi. Geldiğinde ben de yaptıralım dedim %30 hareketli yazıyordu, normal demişlerdi. Burada %50 normal yazıyor. Naapsak başka doktora tekrar göstersek mi?

gözünüz aydın canım...ne güzel mücizeniz gelmiş...
rabbin sağsalim kucağınıza almayıda nasip etsin....

canım genelde hareket yüzdesi +4,+3;+2,+1 olmak üzere dörde bölünür...
bölündikten sonra +4 %25 ve üzeri olursa normal sayılır...

yada +4 le +3 ün toplamı %50 ve üzeri olursa normal sayılıyor...

Teşekkür ederim..Yalnız birde şunu öğrenmek istiyorum.Şimdi eşim direk Üroloji ye mi gitsin..Yoksa 1-2 spermogram testi daha mı yaptıralım..Eğer yaptırmak daha mantıklıysa aynı yerdemi yoksa başka başka yerlerdemi yaptıralım?1 tane teste bağlı kalarak hareket etmek biraz saçma geliyor bana.Birde eşim sabahları kahvaltı yapmıyor ve öğlenleride bişey yemiyor.Sadece akşam yemek yiyor.5-6 yıldır böyle.Acaba bu beslenme şekli sperm sayısını düşürmüş olabilir mi? Düzenli bir beslenmeye geçse 3 öğün yese bişeyler değişirmi? Bu konularda yardımcı olursanız bana sevinirim..

evet bir teste bağlı kalarak hemen teşis koymak doğru olmaz...
bence başka yerde yine test yaptırın ve buna benzer yine sorun çıkarsa o zaman üroloğa gidin...
düzensiz beslenme değerleri bu kadar etkileyemez diye düşünüyorum...
başka sorunlar olabilir...
varikosel veya hormonlarda bir problem olabilir...
tabi böyle tahminlerle iş yürümez...
siz testinizi yaptırın sonra gereken araştırma yapılacaktır...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…