Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Arkadaslar hayirli gunler birde benimkini yorumlayabilir.misiniz dogal.yoldan.hamile kalma.sansimiz nedir

Eklentiler

• IMG_20180404_093920_191.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 446
  • IMG_20180404_093844_015.jpg
    32,6 KB · Görüntüleme: 396
  • Screenshot_2018-04-04-09-37-40.png
    79,7 KB · Görüntüleme: 394
Arkadaslar hayirli gunler birde benimkini yorumlayabilir.misiniz dogal.yoldan.hamile kalma.sansimiz nedir
Onu Allah bilir daha kotu durumda olup hamile kalanlar var sizin morfolojiniz 3 çıkmış 4 ve üzeri normal kabul ediliyo bide ileri hızlı hareketli sayınız yok

Onu Allah bilir daha kotu durumda olup hamile kalanlar var sizin morfolojiniz 3 çıkmış 4 ve üzeri normal kabul ediliyo bide ileri hızlı hareketli sayınız yok
Tesekkur ederim.sagolun . Insallah hakkimizda hayirlisi olsun herkes icin

Merhaba arkadaşlar , 2 yıllık evliyim.Eşimin sperm analizinde Perhiz 3 gün, Sperm say. 72 milyon.Miktar,Renk,Ph,Likefaksiyon,Vikozite,Aglütinasyon değeri normal aralıkta.Lökositi 1 milyon.Fakat Total Hareketi%35 --- Hızlı ileri hareketi %5 ,Yavaş ileri hareketi%30,Yerinde hareketi%10,Hareketsizleri ise %55. Morfoloji testinde ise %2 Normal değeri tespit edildi. Baş anormalileri %53, diğer anormaller %45 tespit edildi. Skrotal usg de ise sol testiste 2,5 mm reflü akımı izlendi.Grade 3 varosikel tespit edildi? Daha önce 1,5 YIL sonra geçte olsa normal yolla geçte olsa gebe kaldım ama 7. haftada kalp durması sonucu kürtaj oldum.Morfolojinin bunda etkisi olur mu? Ameliyat olması şart mı? Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba esimin test sonuclari yorumlar misiniz lutfen

Eklentiler

• EFCEE256-05F4-472B-8113-FB31AEAFCD17.jpeg
    50,6 KB · Görüntüleme: 412
MERHABA,
EKTEKİ VARİKOSAL SONRASI YAPILAN TEST SONUCUDUR? DOKTORUMUZ PEK ANLAYAMAID (FARKLI YERLERDE TEST YAPILDIĞI İÇİN. LÜTFEN YORUMLAMA BİLGİSİ OLAN YARDIMCI OLURMU) TŞKLER...

Eklentiler

• SPM GÜNCEL.JPG
    59,1 KB · Görüntüleme: 270
MErhabalar varıkosel ameliyatı için önerebilceğiniz bursada doktor var mı

DR. ÖMER AYDIN. HAYAT HASTANESİNDE MEMNUN KALDIK, M.CERRAHİ İLE YAPIYOR. FAKAT 3 AY OLDU NET SONUÇ ALMAK İÇİN BEKLİYROUZ. TEST TAKİP EDİYORUZ. ESKİ TECRÜBEL BİR DR. BİR ARAŞTIRIN DERİM

benimkini de bir göz atsanız. Testleri farklı hastanelerde yaptrıdığımız için biz çözemedik, dr. çözer dedik oda tam anlayamadı. (anlaması gerekir aslında) bazı terimlerin isimleri bazı hastanelerin testlerinde farklı isimde çıkmış..

Kızlar eşimin testini yorumlar mısınız

Eklentiler

• _20200123_171007.JPG
    62 KB · Görüntüleme: 272
İyi günler bizimde sonuçlarımıza bakar misniz ?

Eklentiler

• 15B3075D-D7A7-4210-9076-8BA58FBD1F90.png
    402,6 KB · Görüntüleme: 128
kızlar 6 aydır bebek için uğraşıyoruz farklı aralıklarla femara ve klomen kullandım 3 kez çatlatma iğnesi oldum hep negatifti sonuç cuma günü eşim sperm testi yaptırdı sonucunu yüklüyorum yorumlamanız mümkün mü takibinde olduğum kadın doğumcu sonucu görünce tüp bebek uzmanına yönlendirdi Bizi neler bekliyor bilemiyorum yorumlarınızı bekliyorum

Bayanlar merhaba
bizde 3.5 yıldır bebek çalışmalarına devam ediyoruz eşim ve llk defa sperm testi verecek İstanbul Anadolu yakasında labaratuvarlara bakıyoruz. Sonucu doktorumuza götüreceğiz. İstanbul labaratuvarlari var bileniniz var mi nasıl dir. Birkaç lavratuar daha araştırdım ama bakılan değerler olsun uygulanan yöntem olsun farklı farklı yani kime güveneceğimise şaşırmış durumdayız. Birde Kartal'da bir lavratuar var bunuda arkadaşıma devlet hastanesi doktoru tavsiye etmiş intermar klinik varmış bana varmı bu konuda tavsiyeniz

İki farklı şehir ve hastanede yaptırdık testi sonuçlar çok farklı. Son teste göre doktor normal dedi fakat içim rahat değil. 1.5 yıldır çocuk istiyoruz bir yıl önce düşük yaptım hormonlar normal hsg de sorun yok. Eşimin ilk testinde;
Morfoloji 5
Spermatozid sayı 42 tüm ejakülatda 147
Baş anomalisi 76
İleri hareket 35
Ikinci test sanırım yapı olarak farklı;
Sperm 82 milyon
Hareketli %70
Normal morfoloji %68
İleri hızlı %50 ileri yavaş %10
Lıkefaksiyon 30dk ph 8
Miktar her ıkisinde de 3.5ml ve ıkisinde de sonunda 2-3 yuvarlak hücre görüldü yazıyor. Lütfen yardımcı olur musunuz bu aşamadan sonra nasıl hareket etmek gerekiyor doktorum bu ay adet olunca yumurta kontrolü için gel dedi.

Kızlar selam, biz de geçen ay spermiyogram yaptırdık. Sonuçlarda Morfoloji 1 çıktı. Doktoru aradık, biz Kruger methoduna pek bakmıyoruz, önemli değil dedi. Ama aklıma takılıyor. Burada çok arkadaşın morfolojiyi yükseltmeye çalıştığını, ondan dert yandığını biliyorum. Üstelik ileri hızlı hareket de düşük görünüyor. Sonuçlar iyi, problem yok dedi ama içime sinmedi. Bu sonuçlarda umut vaadeden kısım hangisi ? Bakmam gereken en önemli nokta neresi oluyor?

Eklentiler

• IMG_20210103_101917.jpg
    99,4 KB · Görüntüleme: 173
  • IMG_20210103_101825.jpg
    71,2 KB · Görüntüleme: 154
  • IMG_20210103_130751.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 163
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…