Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhabalar arkadaşlar. iyi geceler. 15 aydik bebek deniyoruz fakat bebegimiz oluyor. ürolojidoktoruna yönlendirildigımizde esime varikosel teşhisi koyuldu ve eşim 23 kasım 2016 da ameliyat oldu. şu an ameliyatta 4. ayı doldurmuş durumdayız. ve bugün spermiyogram testi yaptırdik. aneliyat öncesı ve sonrası iki spermiyogramıda yazicam yorumlarsanız çoook memnun olurum.
VARİKOSEL AMELİYATI ÖNCESİ SPERMİYOGRAM
ph 8
miktar 3
sperm sayısi 55 milyon
total sperm sayisi 165 milyon
ileri hizlı hareketli %10
ileti yavaş hareketli %10
yerinde hareketli %10
hareketsiz %70
morfoloji
Normal yapili %75
anormal yapili %25

simdide bugün verdigimiz sonucu yazacagim
4. AYDA VERDİGIMIZ SPERMIYOGRAM

ph 8
miktar3
sperm sayısi 50 milyon/ml
total sperm sayisi 150 milyon
ileri hizli hareketli %30
ileri yavaş hareketli %5
yerinde hareketli %5
hareketsiz %60
morfoloji
normal yapili %80
anormal yapili 20
lökosit 1-2
şimdiden herkese çoook tesekkurler bebişlerimize kavuşmak dilegi ile

merhabalar benim sizlerden bir ricam var , bizim testimiz geçen sene yapıldı, eşim üroloğa gitmedi açıkçası gitmiyor da film için bile zorla götürdüm , morfoloji 2 çıktı.......
test yapıldıktan 1 ay sonra kendiliğimden hamile kaldım, rahim filmi de çekmiştim belirteyim, 9 haftalık olunca bebeğimin kalbi durdu, genetik araştırma vs hepsi yapıldı, bende kan pıhtılaşması çıktı, diş eti tedavim vardı yeni bitti,
şimdi bebek düşünüyoruz ama, eşime dedim ki tekrar test yaptıralım yine durum aynı ise direkt tüp bebeğe gidelim beklemeyelim, burada okuduğum kadarıyla düşüklere sebepte oluyor yanılıyormuyum, biraz uğraştırıcı bu konuda eşim
benim yaş 40 eşim 47 yaşında , teste bakıp yorum yapabilir misiniz arkadaşlar teşekkür ederim şimdiden

aynı dertten muzdaribiz sana da çok geçmiş olsun arkadaşım

birde sizlere sorum aynı hastaneye mi yaptırayım testi tekrar, yoksa istanbul da önerebileceğiniz bir yer var mı

aynı dertten muzdaribiz sana da çok geçmiş olsun arkadaşım
Canım ben artık şöyle düşünüyorum karnında bebeğini kaybeden o kadar kişi duyuyorum ki ya sonra sağlıklı bebekleri olmuş yada öncesinde zaten cocukları varmış 2. De kayıp yaşanmış bunların hepsimi morfoloji Allah aşkına o zaman çoğunun morfoloji düşük.Herşey olcağına varıyor valla biz kendimizide kocalarımızda sıktığımızla kalıyoruz.Benim kaybım 16+5 de oldu ve bebeğin ikili testi bile normaldi morfoloji bozuk spremle 17 haftalık bebek mi olur sağlıklı hemde.Morfoloji yapsa yapsa kimyasal gebeliğe neden olur vize prof. Genetikci Doktor bile morfoloji bozuk sprem yumurta dölleyemez dedi.Herşey yediğimiz içtiğimizden sebep...

Hayatimmm70 sizin yaş faktörünüz var onu yeni gördüm o sebepten tüp bebek merkezine başvurun bence...yaşınız daha genç olsa zamanla kendiliğinden olur derdim ama daha cabuk olsun diye tüp bebek yazdım.Tüp bebekte en kolay tedavi morfolojiymiş zaten...cünkü sadecr normal olan spremi seçiyorlar

dimi , çok teşekkür ederim canım çok sağol, biraz bizi sıkacak ama, çakmak erdem hastanesine gitmek istiyorum öncelikle
istanbul da ikamet ediyorum ben

benimde herşey normal gidiyordu, düşük tehlikesi bile yok tu, nasip , kan pıhtılaşması çıktı sonra, ikimiznde başı sağolsun, benimde ilk olduğu için suni sancı verdiler saatlerce suni sancı sonrası kürtaj ile aldılar, içerde parça kalmaması için yapıyoruz dedi doktorum

dimi , çok teşekkür ederim canım çok sağol, biraz bizi sıkacak ama, çakmak erdem hastanesine gitmek istiyorum öncelikle
istanbul da ikamet ediyorum ben
İstanbul hiç bilmiyorum ben maalesef vicdanlı doktor bulmak en önemlisi inşallah herşey güzel olur.Bu konuda arı sütü ve erkek için çoban çökerten otunu cok tavsiye ediyorlar.
İyi günler diliyorum

İstanbul hiç bilmiyorum ben maalesef vicdanlı doktor bulmak en önemlisi inşallah herşey güzel olur.Bu konuda arı sütü ve erkek için çoban çökerten otunu cok tavsiye ediyorlar.
İyi günler diliyorum
çok sağol arkadaşım , seni izlemeye aldım hemen hemen aynı durumda olduğumuz için , bir gelişme olursa yazarım sana,

Kızlar dün test sonucumuz çıktı anlayan bakabilir mi

Eklentiler

• PicsArt_1491387358087.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 84
canim sayilar güzel ama morfoloji dusük cikmiş. normal sperm orani az. Allah hepimizin yardımcisi olsun insallah V Venven

Inşallah cnm ya nejfer . 3 ay deneyin olmazsa bakalım dedi 2 ilaç verdi ama eşim çok üzgün
okadar iyi anliuorum ki seni. bizde ayni yollardan geciyoruz. bizimde hareket sıkintiliydi varikosel varmiş esimde ameliyat oldu. ameliyatin üzerinde 4.5 aygecti. hareketimiz %35 olmus. cik sükür simdi umutlarimiz artiyor hareket artinca. Rabim büyük kucaklarimizi boş birakmadin

Sorma onun üzülmesine üzülüyorum kendimi geçtim zaten güçlü durmaya çalışıyorum umudumu kaybetmem asla.acaba keçi boynuzu falan yapsam mı ilaçların yanında.sen bişey yaptın mı

Kızlar dün test sonucumuz çıktı anlayan bakabilir mi
sperm sayısı hareketi iyi ama morfolojisi düşük yani başı boynu kuyruğu düzgün olan sperm %2 imiş ...bu nedemek oluyor dersen %1 le hamile kalan bile var nasip kısmet bu işler

Sorma onun üzülmesine üzülüyorum kendimi geçtim zaten güçlü durmaya çalışıyorum umudumu kaybetmem asla.acaba keçi boynuzu falan yapsam mı ilaçların yanında.sen bişey yaptın mı
evet canim ben keciboynuzu kürü ve havuç küŕü yapiyorum. evicap folikasit ve çinko hapı kullaniyir. güçlü ol arkadaşim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…