Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
İnşallah , şuan çok karışığım , kafam durmuş gibi , hiç bilmediğim şeyler bunlar ... Allah herkese derman versin .. insan başına gelmeden bunları hiç düşünmüyor .canım sağol

Canım dna hasarı için hangi ilacı kullandınız?
Canım biz dna hasarı na baktırmadık.Baktırıp yüksek çıkanlar a ilaç tedavisi vermiş kaan aydos Topikte okudum .Biz kaan aydosa meal yoluyla ulaştık bize e vitamini takviyesi içeren ilaçlar önerdi .Bizim sperm başında hasar çok yok canım yüzde 28 hasar

Merhaba,

Morfoloji %1 ile doğal yoldan hamile olarak size diyebilirim ki sayınız sınırde ve yumurtaya ulaşabilecek hızda sperm yok. Eşinizde varikosel olabilir. Üroloğun bakmasında fayda var

Merhabalar,
uzun süredir üyelik işlemi yapmadan takip edip yorumları bir nebze olsa da okuyorum.

16 aydır evliyiz.
3 ay korunduk
sonra 7 ay falan geçti ama çocuk sahibi olamıyorduk(hala olamıyoruz )
2016 temmuzda işim ve ben doktora gittik.
bende sorun yok. Eşimde çift taraflı varikosel teşhisi konuldu.
2016 ağostusta çift taraflı ameliyat oldu.

ameliyat öncesi morfoloji ve ileri hareketlilik %2 lerde idi.
ameliayt sonrası 3. ay semen testi ve şuanda 7. ay semen testimorfoloji ve ileri hız = %0

ilk 4 ay proxed plus
sonraki 3 ay ise progeny m verildi.

sadece 1,7 m -> 5,1 m ye çıktı. (toplam sperm)

sizce tüp bebek mi
başka bir alternatif tavsiye edecek var mı.

Teşekkürler. :)

Merhaba,

Morfoloji %1 ile doğal yoldan hamile olarak size diyebilirim ki sayınız sınırde ve yumurtaya ulaşabilecek hızda sperm yok. Eşinizde varikosel olabilir. Üroloğun bakmasında fayda var
Merhaba bizim sonucumuzu da yorumlar mısın lütfen

Eklentiler

• IMG_0671.JPG
    86,1 KB · Görüntüleme: 74
Merhaba,

Doğal yoldan şansımızı nasıl artırabiliriz

Canım sayı hareketlilik morfoloji sınırın altında .Ben ce tüp bebek yaptırın tabi bu sonuçlarla normal bebek sahibi olanda vardır ama şans çok düşük .Rabbim tez zamanda hepimize nasip etsin canım

Merhaba,

rica etsem bizim sonucu da yorumlar mısın canım ?

Benim esimde de varikosel var degerler iyi denebilir ama yine de amliyat olsa mi diyordum goruyorum ki ameliyat kesij çözüm degil
Takviye biseyler kullanmayi dene bence insallah tez zamanda kavuşursun

Hareket yüzde 40 siz diyorsunuzki yumurtaya ulaşacak sperm yok yüzde 40 ı tirnağamı gidecek

Bilipp bilmeden yorum yapmayın yüzde 40 hareketli tıbbın normal dediği hareket oranıdır
Canım bu bizim sonucumuz sen başka kişiyle karıştırdın sanırım .Ben yumurtaya gidecek sperm yok demedim .Lütfen dikkatli okuyupta ithamda bulunun!!

B
Canım bu bizim sonucumuz sen başka kişiyle karıştırdın sanırım .Ben yumurtaya gidecek sperm yok demedim .Lütfen dikkatli okuyupta ithamda bulunun!!
Yanlış etiketlenme oldu canım arkadaş başka kişiye cevap yazmıştı .Ben yanlışlıkla sonucumu zu oraya atmışım. Bizim hareket normal morfoloji sıkıntı canım bakarsan eğer yüzde 2

sayı ve hareket normal ise morfoloji zerre kadar önemli değil bundan adım kadar eminim morfoloji bi çok hekim tarafından önemsenmiyor

sayı ve hareket normal ise morfoloji zerre kadar önemli değil bundan adım kadar eminim morfoloji bi çok hekim tarafından önemsenmiyor
Canım doktorlar önemsemiyor ama 8 aydır deniyoruz olmayınca acaba morfoloji normalin altında o yüzden mi olmuyor dedik ? Özür dilemene gerek yok canım yanlış anlaşılma olmuş önemli değil Rabbim tez zamanda hepimize nasip etsin

doğru zamanda doğru şekilde ilişki ile bence olur nelere özen gösteriyorsunuz paylaşmak istermisin ister buradan ister özelden belki yardımım olur

Merhaba,

Bana demek istediniz sanırım. Yorumladığım arkadaş progresif harektlisi 0 yavaş hareketlisi 11 yerinde ise 12ydi. Ben de kendimi açıklayayım, morfoloji yüzünden çok sıkıntılı zamanlar geçirdiğim için amacım insanları kırmadan yorumlamak değerleri.

Neyse yanlış anlama olmuş zaten. Önemli değil

çok çok özür dilerim herkesten lütfen kusuruma bakmayın özür dilerim

Merhaba,

Sizin değerleriniz bana kalırsa iyi görünüyor. Sayıyı ve hızı arttırmak için l arginin , l carnitin, çinko ve güçlü bir antioksidan olan coenzym q10 kullanmanızı (ayrıca e vitamini) tavsiye ederim. İleri hızınız da iyi. Vitaminlerle daha ileri çekerseniz doğal yoldan olma ihtimali var. Sizle ilgili sorun yoksa

Eki Görüntüle 1967873 rica etsem bizim sonucu da yorumlar mısın canım ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…