Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Cemre hanım bizim spermiogramimizi da yorumlayabilirmisiniz en son 6 ay önce yapılmıştı ileri hareket sifirdi yükselmiş ama hala az birde siz bakın dna hasar testi de yaptırdık ama sonuc geç çıkıyormuş

Eklentiler

• Screenshot_2017-01-29-13-27-58.png
    128 KB · Görüntüleme: 115
Arkadaslar kaan aydos mail Atmistim eşimin sperm test sonucunu

Normal yolla olur demiş

Sperm sayısı 17 bin çıkmıştı

A değer 5
b 50 çıkmıştı

Yani a arti b 55 oluyordu

Ama yine de dna hasar testi önermis

Sadece sperm testi yeterli olmaz demiş​

Bu değerlerle çocuk hayal mi Bugün öğrendim yıkıldımm
Morfoloji %1
Sayı:5
Total sayı 15,9
T. İleri hareketli sperm 4,9

Kesinlikle hayal falan değil.bak hayatım benim arkadaşımın mofoloji %1 total sayı 9 mil. ken yaptırdı tüp bebeğini hamile şuan.Ben de tedaviye başlıycam bu ay.O çok güvendi doktoruna ben de aynı doktora gidicem.Tabi herşey nasip ama bakalım.ART da Ozan Özolcay a gidicem ben,inşallah bizim de yüzümüz güler.güzel haberlerle görüşmek dileğiyle

Allah kucağımızı boş bırakmasın canım dünya başıma yıkıldı sonuçları görünce bir yıl denedik zorla götürdüm teste. Şimdi de başka doktora gitmedi kürleri deniyeli öyle dedi ne bulduysa yiyo korkuyorum valla. Keçi boynuzu kürü ve pekmezi yiyo. Bal,polen,arı sütü karışı, bi de e vitamini takviyesi ve promotil die doktor yine vitamin tarzında bişey verdi. İnşallah sonuç alıroz dualarla. Morfoloji korkutuyor beni pek bilgim yok ama düzelmiomuş vs yazıo yorumlar da.

Merhaba arkadaşlar, bende 4,5 yıllık evliyim iki senedir istiyoruz ancak olmadı, ilk önce bana bakıldı bir problem çıkmadı sonra eşime bakıldı değerler çok düşüktü ve varikosel dendi aralık 2015 te ameliyat oldu. Ameliyat öncesi 3,5 milyon sperm mayıs ayında 36 milyona çıktı. Şubat 2017 de tekrar test yaptırdı sayı 42 milyon olmuştu ancak morfoloji ve hız da değişiklik yok... lütfen tecrübeli arkadaşlar incelermisiniz nedir sorun ne yapabiliriz

Eklentiler

• IMG_0653.JPG
    48,5 KB · Görüntüleme: 89
Canım sayı oldukca iyi toplam hareket 60 yazıyo değil mi eğer öylese cok büyük bir sorun yok demektir tabi ben cok fazla anlamıyorum türkce olduğu icin ama fazla zaman kaybetmeyin yinede bir tüp bebek merkezine gidin. Benim eşimin sonucları cok iyi gelmişti varikosel amaliyatından sonra ama üstünden 4 sene gecti 3 tüp bebek yapdırdık hepsi negatif aonuclandı

Morfoloji de ve hızda ciddi eksiklik var doktoru da hiç ilaç vermedi hiç bişey kullanmadı eşim tüp bebek için acele etmeyelim diyor doğal yoldan olacağına inanıyor bu arada benim yaşım 31,

Morfoloji de ve hızda ciddi eksiklik var doktoru da hiç ilaç vermedi hiç bişey kullanmadı eşim tüp bebek için acele etmeyelim diyor doğal yoldan olacağına inanıyor bu arada benim yaşım 31,
durumunuz cok kötü değil ama normal yoldan olmasını beklemenizi tavsiye etmem canım bende hic sorun olmadığı halde, eşim varikosel amaliyatı olmadan önce normal yolla hamile kalmıştım ama düşükle sonuclandı doktorlar morfoloji yüzünden düşük yapmış olabilirsin dediler. Aradan 4 sene gecti 3 tüp bebek denemesi negatif sonuclandı ve eşimin spermleri hala kötü durumda ben almanya da yaşıyorum 4. Tüp bebek icin istanbula gelicez mart ayında memorial hastanesinde en iyi ve dna sı düzgün spermleri seciyorlar benim yaşım henüz 23 uzun oldu kusura bakma canım ama Allah verirse normal yoldanda olur

İnşallah canım Allah nasip eder bize de mis kokulu yavrular
Canım merhaba likefikasyon çok yüksek
Sebepleri sigara vsrikosel tekrarı veya bakteriler olabilir ileri hızlı biraz düşük sebebi sigara vsrikosel ve düzensiz beslenme olabilim

Morfoloji de aynı sebeplerden ötürü bozulabilir

Lakin benim yaptığım eşime solgar 200 mg e vitamini keçi boynuzu özü çakşir suyu kuru incir kürü ve 4 lü bal insallah faydasini görürüz birde testisler bolca soğuk su ile yikasinlar

Likefikasyon nedir? Eşim varikosel ameliyat olalı 1 yılı geçti spermler 3,5 milyondan 42 milyona geldi

Likefikasyon nedir??

Spermin sıvılaşma süresi yani prostat sivisinin likefikasyon olması likefikasyon olmadan spermler yuzemez yumurtaya normalde 30 dk aşağısı makul olan

Hımm ben 5 dk da ulaştığını okumuştum demek ki onlar kaliteli spermlermiş. O zaman sıvılaşmanın uzun sürmesi hızı etkiliyor nasıl düzelir acaba

Canım bende öle biliyordum ama üroloji hekimine sorduk eşimle birlikte likefikasyon olmadan spermlerin yüzmesini zormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…