Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Selam bayanlar bi sorum olacak sperm testinde cinsel perhizin illa 3 gun olmasi sart mi? 2 gun olsa olmaz mi?
2
Çok az semen vermiş. Ph düşük. Sperm sayınız düşük. Hareketlilik biraz düşük. Morfoloji ideal değerde. Sperm çıkışı mı az eşinizin? İyi bir Üroloji doktoruna muayene olsun eşin.
ph ne ifade ediyor peki. Belki şartlar gereği öyle olduğunu düşündük ..sayının az olmasına bizde anlam veremedik

2

ph ne ifade ediyor peki. Belki şartlar gereği öyle olduğunu düşündük ..sayının az olmasına bizde anlam veremedik
Nette bulduğumu aktarıyorum
PH: Normal semen pH’ı 7,2-8 arasındadır. pH’ın 8’in üzerinde olduğu durumlar akut enfeksiyonu veya ölçümün geç yapıldığını gösterir. pH’ın 7’nin altında olduğu azoospermi olgularında boşaltma kanallarının obstrüksiyonu (tıkanıklığı), aksesuar bezlerin agenezisi, veziküla seminalisin kronik enfeksiyonları ve idrarın semene karıştığı düşünülmelidir.

Buna göre sizin kanallarda sıkıntı var gibi semen çıkışı da az çünkü. Hipospermi araştır bir.

Mrb esmının sperm sonucu degerlendırebılırmısınız henuz dr soramadım

Eklentiler

• IMG_4605.JPG
    57,6 KB · Görüntüleme: 96
Bakabılırmısınız
Viskozite anormal yazıyor. Onu doktora muhakkak sorun.
Viskozite: Normalde semen hafifçe visköz yani kıvamlıdır. Prostatit, vezikülit gibi kronik enfeksiyonlarda viskozite artmış olabilir.
Değerler çok iyi sadece morfoloji kötü. O da çok önemli aslında onu da doktorunuza danışın

Eşimin sperm sayısını, hızını ve morfolojisini arttırmaya çalıştığımız şu son 100 gün içerisinde ancak sayıyı ml'de 90 binden 300 bine, ileri hareketi ise %0'dan %5'e çıkarabildik. %2 yerinde harekette %5 oldu. İleri hızlı hareket hala yok, morfoloji sıfır. Yoruldum valla artık. Bu hızla gidersek 2045 tarihinde çocuk sahibi olabilir kendisi. Ben ölmüş olurum muhtemelen

gece gece güldürdün canm beni.spermler 3 ayda bir yeniliyormuş kendini???ne kullanıyosun neler yaptın??

Öyle düşünme canım nasipte varsa her türlü olur. Ameliyat vitamin takviyesi filan oldu mu?

gece gece güldürdün canm beni.spermler 3 ayda bir yeniliyormuş kendini???ne kullanıyosun neler yaptın??
Kullanmadığımız şey yok sanırım, folibol, bemiks, c vit 2000 mg (son 45 gündür), ecopirin, medigard (coenzimq10 için), supradyn, evicap 400, omega3-6-9, selenyum, çinko, sıvı lcarnitine (son 1 aydır). Adamın spermler düzelmezse maden teknik aramaya bağışlıcam, içinden maden çıkarabilirler 6 aya Bunun dışında snowball diye bir ürün. internette ararsanız denk gelirsiniz, yumurtalıklarına her gün buz torbası koyuyor, özellikle geceleri yatarken.

Öyle düşünme canım nasipte varsa her türlü olur. Ameliyat vitamin takviyesi filan oldu mu?
Canım bizde ameliyatlık bir durum olmadı, varikosel yok, nedeni bilinmiyor, ama ben doğuştan olduğunu düşünüyorum. Çünkü 2 teyzesinin ilk erkek çocuklarınında da aynı sıkıntı var. Eşimde ilk erkek çocuk. Ergenlik zamanına yakın kabakulak geçirmiş, doktor belki ondan olabnibilir dendi, ama üzerinden yüz yıl geçmiş ve hiç kontrol edilmemiş. Keşke şu evlenmeden önceki testlerde bu tip testlerde zorunlu olsada her iki taraf için evlenenler başlarına ne gelebileceklerini bilseler, dandik akciğer filmlerinin yerine. Kullanmadığımız şey yok sanırım, folibol, bemiks, c vit 2000 mg (son 45 gündür), ecopirin, medigard (coenzimq10 için), supradyn, evicap 400, omega3-6-9, selenyum, çinko, sıvı lcarnitine (son 1 aydır). Sadeve bitkilsel olaylara giremedim, hiç vaktim olmuyor onları yapmaya. Onun yerine epey kaynak araştırıp bunları buldum.

buz koymayı bende denedim.bukadar ilaçtan önce bitkisel kürler denesen.keçiboynuzu kürü.o bittikten sonra havuç suyu bide prosedd pluss dene bence arada evicap da alabilir.çinki falan benim eşimde ters etki yaptı.söylemesi ayıp yaprak kıprdamıycak duruma geldi bıaktık rahatladı...bide bol bol çerez ceviz badem...

Ben bitkisel kürler ile hiç uğraşamıyorum, ayıracak zamanım ve takatim kalmadı desek yeridir. Evicap ı sanırım 110 gündür kullanıyor. Proxeed Plus içeriğine göre ilaç planlaması yapmıştım, içeriğindekileri ayrı ayrı veriyorum ben daha fazla mg lar olacak şekilde, hem daha ucuza geliyor hemde miktarlar artıyor. Keçi boynuzunu hiç haz edemedi kocam, çakşır kökü suyu denedik pek bir faydasını görmedik diyebilirim. Her ay test yaptırıyor. c vitamini (1000mgx2 adet)ve sıvı lcartini son 30-40 gündür kullanmaya başladık ve hız arttı. ayda 2 kutu proxeed plus fiyatına ben nerdeyse 60 günlük takviyesini alıyorum. Bi zararda görmedi, at bünyelidir hafif.

Soğuk press keçiboynuzu pekmezini al o zaman canım. Arı sütü bal polen karışımı satılıyor aktarlarda. Bunları da bir araştır bakalım. Ateşli hastalıklar etkiliyor malesef canım ya inşallah Rabbim gönlünüze göre versin...

Ne kdr pozitifsiniz.. inş inş 5 aya kalmaz hamile kalırsınız

Likifikasyon :Abnormal
Hacim:2.0
Ph:8.0
Lokosit Kons :1
Sperm Kons:22.3
Toplamhar.4.0
İleri. Har. : 61.0
Yerinde har:13.0
Hareketsiz har:,26.0
Kruger:15.0 KİZLr yorumlarmisiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…