Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba. 10 aylık evliyim çocuğum yok. Doktora gittim bende hiç Bi sorun çıkmadı. Gittiğimiz özel Bi hastanede Eşime bilateral varikosel grade 3 teşhisi konuldu ve ameliyat denildi. Daha sonra eğitim ve araştırma hastanesine gittik ultrason çektirdik. Sonucu henüz doktor görmedi. Ama özel hastanede çekilen ultrason sonucunda bilateral varikosel ve her iki tarafta reflü saptanmıştır yazıyordu. Bu hastanede çekilen de her iki tarafta reflü saptanmamıştır yazıyor. Kafamız karıştı var mı yok mu anlamadık

Öerhabaler

Merhabalar 2 yıldır korunmuyoruz ve 2 aşılama tecrübem de negatif sonuçlandı eşimin test değerleri ekte sizce artık tüp bebek mi yapmalıyım yoksa bu değerlerle beklemem mi gerekiyor

Doktorunuzun önerisine göre hareket edin o zaman tüp bebek için
Fatma hanım sizi görünce sormak istedim benim yumurta takibim yapıldı adetlerim ve hormonlarım normal ama yumurta tembelliği var dedi doktor incir kürüne başladım ne önerirsiniz eşimin sadece sayı ml 12 milyon diğer her şeyi normal doktor aşılama dedi ama ben klomen ile birkaç ay denemek istiyorum Yen'i proxeed plus a başladık ne önerirsiniz ?

Doktorunuzun önerisine göre hareket edin o zaman tüp bebek için
Doktorum iki aşılama yaptı olmadı sonra tüp bebek Dedi ama çevremde bu değerleri gören bazıları doğal da olur diyor ama sanırım olmayacak 7 aydır ilaç kullanıyor eşim ona rağmen bşr değişiklik yok

Canım benim de yumurtalık kistlerim var tembellik yapıyor ama adetlerim düzenlidir. Bana yumurta geliştirici ilaç ve şeker ilacı glifor verdi 4ay kullandım bir sonuç alamadım ama kistler baskılanmış ilerlememiş. Eşinin sayı düşük önce sayıyı yükseltmeye bakın. Bu sırada da siz klomen kullanın inşallah eşinizin sayı yükselir. Şeker ilacı yumurtalıklara çok iyi gelirmiş şeker hastalığım olmadığı halde verdi doktorum. Sen de doktoruna danışıp kullan istersen.
yaşlarınız kaç canım?

30 yaşındayız ikimiz de
Canım eşinin sayısı ciddi düşük ama düşüklüğe rağmen hareketlilik iyi morfoloji de çok kötü değil 7 aydır ilaç kullanmasına rağmen çokta yüksek değil sayı. Yaşınızı da göz önüne alacak olursak senin yerinde olsam tüp bebek yaptırırdım. Çünkü aşılama ile bile olmamış normal yolla olma ihtimali oldukça düşük imkansız değil elbette 1 yumurta 1 Sperm yeterli Rabbim ol dedikten sonra... Maddi durumunuz da elverişliyse vakit kaybetmeyin derim.

Çok teşekkür ederim ilginize ve cevaplarınıza en kısa zamanda tüp bebek araştırmasına başlayacağım

Çok teşekkür ederim ilginize ve cevaplarınıza en kısa zamanda tüp bebek araştırmasına başlayacağım
Rica ederim canım Rabbim isteyen herkese hayırla sağlıkla nasip etsin inşallah aratmasın kimseye çok zor... Allah yardımcımız olsun inşallah

Fatma hanım benim eşimin sperm testine de bakabilir misiniz acaba rica etsem

Eklentiler

• IMG_2827.JPG
    35,3 KB · Görüntüleme: 122
Fatma hanım benim eşimin sperm testine de bakabilir misiniz acaba rica etsem
Canım fotoğraftaki değerleri okuyamadım net değil daha yakından çekip gönderir misin. Ayrıca eşinin adı soyadı tc sine kadar var yönetimle konuş fotoğrafı sildir.

Fatmacım inşallah şimdi okuyabilirsin

Eklentiler

• IMG_2830.JPG
    38,5 KB · Görüntüleme: 113
  • IMG_2831.JPG
    36,4 KB · Görüntüleme: 97
Fatmacım inşallah şimdi okuyabilirsin
1 ml örnek vermiş bu az bir miktar. Sayıyı anlamadım ama sanırım 100 milyon bu iyi eğer öyleyse. Hareketsiz sayı çok fazla. Hareketli sayısı düşük. Morfoloji yani yapısal bozukluk var referans değeri %4 alt sınırı sizin %2. Ayrıca renk sarı olunca enfeksiyon olduğunu gösterir. Enfeksiyon da değerleri etkiler. Varikosel olabilir diye düşünüyorum. Mutlaka iyi bir Üroloji doktoruna muayene olsun eşin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…