Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Rica ederim canım Rabbim şifanızı tez zamanda versin inşallah...

FatmaMurat arkadaşım ne kadar güzel bilgilisin bu konuda, bana da yardımcı olur musun lütfen. Sperm çıkışımız hiç yok ve sadece FSH biraz yüksek çıkmış onun dışında testesteron değerlerimiz falan da normal değerler içinde. Spermimiz hiç yok işte maalesef. Doktor direkt mikrotese demiş. varikosel var ama önemli değil ameliyat etmesek de olur demiş. Şu meşhur kaan aydosu biz de ziyaret etsek iyi olacak galiba. Ne diyorsun hiç sperm çıkışı olmamasına falan?

İnternetten öğrendiğim kadarıyla yardımcı oluyorum canım. Senin durumun hakkında çok bilgim yok yani semen analizini az çok yorumlarım ama fsh, lh, prolaktin, Testesteron hormonları bir erkekte olması gereken değeri bilmiyorum. Ama nette şöyle bir bilgi buldum.
Erkek infertilitesinin değerlendirilmesinde serum hormon ölçümleri de bazı durumlarda istenmektedir. Özellikle azoospermi durumlarında FSH, LH, testosteron ve prolaktin düzeyleri istenmektedir. Eğer azoospermi testisten sperm üretim problemine bağlı ise FSH yüksek olacaktır. Kanallardaki tıkanıklığa bağlı azoospermi durumlarında ise FSH normal düzeylerdedir. Sperm üretiminin olmaması hormonların yetersiz salınımına bağlı ise FSH ve LH düşük bulunacaktır. Hormon salınımının yetersiz olduğu bu gibi durumlarda belirli bir süre etkin hormon tedavileri ile menide sperm hücreleri çıkmaya başlayabilir.
Sizin Sperm üretimi olmadığı için fsh yüksek sanırım. Varikosel ameliyatını o yüzden gereksiz görmüş olabilir doktor. Çünkü damarlar açılsa bile üretim olmadığı için birşey farketmeyecek. Kaan aydos hakkında çok güzel şeyler okudum imkanınız varsa mutlaka gidin derim. Rabbim şifa versin inşallah

çok çok çok teşekkür ederim. evet haklısın, üretim olmadığı için herhalde direkt mikrotese dedi. Kaan hocadan randevu alıp o güne kadar da doğal kürler uygulayıp zamanı geçirmeyi düşünüyorum. İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.

Merhabalarr.. bizde cuma günü sperm testini yaptircaz kismetse.. yarinda kan testleri.. hersey yolunda giderse insaallah tüp bebek.. sperm kalitesiz olup tup bebekle hamile kalan arkadaslar varmi acaba.. bu ikinci denememiz olcak.. spermlerin duzelmesi icin doktor ilaca baslayacak sanirim..

Sonuçlarımı aldım ben de Can'ım pco dan korkuyordum ama çok şükür değerlerim şöyle yorumlarsan sevinirim sorun yok gibi geldi bana tsh:3.02 E2:35.51 LH:5.95 FSH:7.77 prolaktin : 22.19

Sonuçlarımı aldım ben de Can'ım pco dan korkuyordum ama çok şükür değerlerim şöyle yorumlarsan sevinirim sorun yok gibi geldi bana tsh:3.02 E2:35.51 LH:5.95 FSH:7.77 prolaktin : 22.19
Ben söyleyeyim sakıncası yoksa süper her şey gayet güzel zaten sorun olsa idi E2 yüksek çıkardı Fsh gayet güzel

Canım fsh benim de 6,5-7,5 arası değişiyor yaşıma göre yüksek demişti doktorum yumurta rezervi hakkında kısmen bilgi veriyormuş erken menopozdan şüphelenmişti doktorum o yüzden amh testi istemişti istersen o testi de yaptır. Her yer yapmıyor özel hastane laboratuvarında yaptırmıştım. Tsh gebelik planlayan ve gebelik dönemindeki kadınlarda 2,5 u geçmesini istemiyor doktorlar mümkünse 2 altında isteniyor. Ben haşimato hastasıyım tsh dengesiz en son 4 tü baskılayıcı ilaç verdi doktorum hamilelik istediğim için. Onun için de doktoruna danış mutlaka...

Ben söyleyeyim sakıncası yoksa süper her şey gayet güzel zaten sorun olsa idi E2 yüksek çıkardı Fsh gayet güzel
Allah razı olsun arkadaşım cevapladığın için bakalım eşimin değerlerini yükseltmeye çalışacaz Allah hepimizin kucağını doldursun inşallah en kısa zamanda hayırlı haberler alalım hep birlikte

A
amin cnm senden de Allah razı olsun senden dolayı sorun yok çok şükür yaradanım hayırlısını versin inşallah

Yaş 31 canım tüm değerler referans aralığında benim de tsh dikkatimi çekti ama çokta fazla değil aslında kasım da tekrar gidecek eşim onun değerleri de çıksın inşallah hayırlısı ile o Zaman doktora gidicez tekrar hepimiz için hayırlısı olur inşallah

İnşallah canım Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize.

arkadaşım benim değerlermi de yorumlar mısın
Estradiol 83.3
Progesteron 0.6
FSH 4.33
Prolaktin 11.92
LH 3.61
Total HCG 2

arkadaşım benim değerlermi de yorumlar mısın
Estradiol 83.3
Progesteron 0.6
FSH 4.33
Prolaktin 11.92
LH 3.61
Total HCG 2
Normal canım sonuçlar. Progesteron adet döngüsünün 20-23. günleri bakılması gerekiyor yumurta kalitesini anlamak için.

İnşallah canım Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize.
Can'ım kusura bakma yine bişey Kafama takıldı. Doktor eşimden dobler istemiş sperm biraz düşük demiş dobler kağıdına sol verikoselden şüphelenmiş ve azospermi yazmış acaba sol verikoselde spermin olmadığından mı şüphelenmiş yoksa azospermi olsa hiç spermi olmazdı değil mi bizim var ama sayı az sen ne dersin ?

Dobler hakkında bilgim yok canım. Azoospermi nin çeşitleri var hormon kaynaklı, Testislerde üretim olmaması, kanallardan kaynaklı gibi. Varikosel o kanalları kapattığı için Sperm geçişi olmaz yada az olur. Belki sizin solda varikosel kaynaklı Sperm geçişi yoktur o yüzden öyle yazılmıştır. En mantıklı açıklaması bu olur canım...

Haklısın Can'ım kasım da bakalım netleşir bizim durum tabi ben duymuyorum keçi boynuzu başladık b12 hapı incir badem ceviz yaban Mersin'i ve havuç yiyoruz Allah büyük inanıyorum ben hepimizin olacak evladı rabbim boş bırakmayacak bizi bu Arada pco başlangıcı var demiştin sen soğan kürü ve hayıt denedin mi ?

Arkadaşlar , 2 yıllık evliyiz 1 yıldız çocuk istiyoruz eşim yeni muayene oldu sol varikosel 1 tanısı koydular fakat eşimizin hiç şikayeti yok bunula ilgili , Hormon testleri normal çıktı.Sperm testi de aşağıda ki gibi , doktor kesin ameliyat olması gerekiyor diyor, ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olun
Hacim: 3,0
ph:8.0
lökosit 1den küçük
sperm konsantrasyonu:16,9
toplam hareket :57,0
ileri hareket:29,0
yerinde hareket:28,0
hareketsiz:43,0
Morfoloji kruger: 6,0
son sayfa
hareketli sperm:29,0
toplam ileri hareket:14,9
fonksiyonel sperm:2,2

Yok canım denemedim soğan kürünü denemek istiyorum ama hep bişeyler oluyor yapamıyorum unutuyorum kalıyor gidiyor...

Sayınız biraz düşük ama diğer değerler güzel. Niye direk ameliyat dedi ki doktorunuz? Başka bir doktora daha gidin isterseniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…