Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Morfoloji röntgen mi canım
Yok canım semen analizinde kruger morfolojisine de bakılması gerekiyor. Anormal Sperm yüzdesini gösteriyor en az %4 normal Sperm olması gerekiyor. Yani baş, kuyruk anormallikleri yapışıklıklar vs. Üniversite hastanelerinde ayrıntılı bakılıyor diye biliyorum.

Yok canım semen analizinde kruger morfolojisine de bakılması gerekiyor. Anormal Sperm yüzdesini gösteriyor en az %4 normal Sperm olması gerekiyor. Yani baş, kuyruk anormallikleri yapışıklıklar vs. Üniversite hastanelerinde ayrıntılı bakılıyor diye biliyorum.
Biz özele gittik canım sperm testinden sonra yumurtalık röntgeni için gün verdi sadece araştırmaya gitmedik aşırı kalabalık oluyor diye

Morfoloji röntgen mi canım
Sperm testinde bakılan bir değer aslında morfoloji ama bazı özel sağlık kuruluşları yada lab lar morfolojiyede bakılsın demediğiniz sürece bakmıyor, ilave ücret isteyebiliyor. Bşaka bir yerde bir spermiyogram daha yaptırıp morfolojiyede bakılmasını isteyebilirsiniz, daha sağlıklı olur. Morfoloji %4 ün altındaysa o zaman sıkıntı var demektir.

benim eşime doktor klomen verdi 3 kutu yani 1 ay sperm sayısı artsın diye
Peki artis oldu mu?

Merhabalar eşim sperm testi yaptırdı sonuçlarını yazıyorum yardımlarınızı bekliyorum doktor sorun var demiş moral olarak çöktüm

Miktar 3ml
Mikroskobi. Lök < 1 ml
Spermatozoit sayısı 11 ml
Total Spermatozoit oranı 33 ml
Hareketli Spermatozoit %36
Hareketsiz Spermatozoit %64
İleri hareketli Spermatozoit %30
Yerinde hareketli %6
Ph 8

Yorumlarınızı bekliyorum lütfen
Canim keske esimde 1000 tane sperm olsa nasil sevinirim inanamazsin. Biz azospermiz. Ama cok shukr 3-tane filan cikiyor. Tup bebek bizim yolumuz ama cok shukr Rabbime. Ve asla umudunuzu kayb etmeyin olmuycak diye bir sey yoktur. Ol der olur. Yeter ki dogru yerde aramasini bilelim.

Peki artis oldu mu?

Canim keske esimde 1000 tane sperm olsa nasil sevinirim inanamazsin. Biz azospermiz. Ama cok shukr 3-tane filan cikiyor. Tup bebek bizim yolumuz ama cok shukr Rabbime. Ve asla umudunuzu kayb etmeyin olmuycak diye bir sey yoktur. Ol der olur. Yeter ki dogru yerde aramasini bilelim.
Canım Allah yardımcımız olsun direk doktor sorun sende diyince yıkıldık

Peki artis oldu mu?

canım daha bir kutusu bitti..2 kutu daha bitecek sonra test yaptıracağız bir daha...
yani sonuç belli değil henüz

Arkadaşlar merhaba, Sperm çıkışımız maalesef sıfır.
LH:5,79
FSH:19,57
Prolaktin:7,38
Testosteron:12,1

değerler bu şekilde arkadaşlar. Doktor birkaç ay iğne sonra da mikrotese demiş.Ne diyorsunuz?

Arkadaşlar lütfen sonucumuza bi yorum getirir misiniz dünden beri kafayı yedim bakıyorum boş boş biliyorum düşük ama tüp bebek şart mı düzeltilebilir mi ?

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    67,9 KB · Görüntüleme: 71
Sadece bunlar mı yazıyor canım?
Evet Can'ım diğer sayfada sonuçlar çıkmamış pH 8 lökosit 1 milyon ya da fazla hacim 2.5 ml ve gönderdiğim resimde ki sonuçlar var doktor biraz düşük demiş doblere yollamış 34 ün yarısı hareketli olmalı demiş sadece bunu söylemiş sen ne dersin Can'ım ya çok üzgünüm eşime de belli etmemeye çalışıyorum

Evet Can'ım diğer sayfada sonuçlar çıkmamış pH 8 lökosit 1 milyon ya da fazla hacim 2.5 ml ve gönderdiğim resimde ki sonuçlar var doktor biraz düşük demiş doblere yollamış 34 ün yarısı hareketli olmalı demiş sadece bunu söylemiş sen ne dersin Can'ım ya çok üzgünüm eşime de belli etmemeye çalışıyorum
Sperm sayınız düşük o yüzden hareketli sayıda düşük. Çokta kötü değil milyonlarda en azından sayı. Burda binlerde olanlar da var. Hatta 3-5 Sperm olsa tüp bebek için diyen insanlar var. 1 yumurta 1 Sperm den geldik hepimiz Rabbim ol der ve olur. Hiç üzme kendini eşini de. Erkekler bu konuda çok hassas olur ona moral ver. Muhtemelen varikosel var eşinde. Eğer öyleyse ameliyat ile düzelir. Vitamin takviyesi verir hallolur. Sen de keçiboynuzu kürü, çakşır kökü suyu, arı sütü bal polen karışımlı macunları bir araştır aklına yatan olursa uygulamaya başlayın eşine.

Sperm sayınız düşük o yüzden hareketli sayıda düşük. Çokta kötü değil milyonlarda en azından sayı. Burda binlerde olanlar da var. Hatta 3-5 Sperm olsa tüp bebek için diyen insanlar var. 1 yumurta 1 Sperm den geldik hepimiz Rabbim ol der ve olur. Hiç üzme kendini eşini de. Erkekler bu konuda çok hassas olur ona moral ver. Muhtemelen varikosel var eşinde. Eğer öyleyse ameliyat ile düzelir. Vitamin takviyesi verir hallolur. Sen de keçiboynuzu kürü, çakşır kökü suyu, arı sütü bal polen karışımlı macunları bir araştır aklına yatan olursa uygulamaya başlayın eşine.
Allah razı olsun senden rabbim her isteyene nasip etsin bizlerde içinde inşallah keçi boynuzu başladım hemen rabbim ol derse olur inşallah çok teşekkür ederim tekrar

Allah razı olsun senden rabbim her isteyene nasip etsin bizlerde içinde inşallah keçi boynuzu başladım hemen rabbim ol derse olur inşallah çok teşekkür ederim tekrar
İnşallah canım Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah... Bak bizim Sperm sonuçları gayet normal bende polikistik over var çok başındaymış engel değilmiş ama 1 buçuk senedir olmuyor. Rabbim evlat verecek bir gün daha vakti gelmedi. Öyle düşün. :KK68:

İnşallah canım Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah... Bak bizim Sperm sonuçları gayet normal bende polikistik over var çok başındaymış engel değilmiş ama 1 buçuk senedir olmuyor. Rabbim evlat verecek bir gün daha vakti gelmedi. Öyle düşün. :KK68:
Bakalım benim sonuçlar bugün çıkacak haklısın Can'ım inşallah bizlerinde kucakları boş kalmaz rabbim hayırlı evlatlar hepimize nasip eder

herkeze merhaba tavsiye alabilrmiyim eşimin tahlili ekledim

6m9nm7.png
Canım 1mldeki Sperm sayısı düşük en az 20 milyon olmalı ama eşin 10ml semen örneği vermiş bunu tek seferde mi verdi? Oldukça fazla çünkü. Hareketli hiç Sperm yok ileri hareketli en az %25 olmalı. Ve morfolojik bozukluk var onun da en az %4 olması gerekiyor. İyi bir Üroloji doktoruna muayene olsun eşin.

tşk ederim. Daha önce varikosel teşhisi kondu ama ameliyat konusunda kararsız kaldık sanırım iyi bir uzmana gitmemiz lazım

bu arada o rakam doğru test sonuçlarında normalden hep fazla normali >1,5 cc miş. şimdi baktımda hiperspermi diye birşey deniyormuş

bu arada o rakam doğru test sonuçlarında normalden hep fazla normali >1,5 cc miş. şimdi baktımda hiperspermi diye birşey deniyormuş
Anladım canım bu da Sperm seyrelmesine sebep oluyormuş infertiliteye neden oluyormuş. Muhakkak iyi bir doktor bulun. Varikosel ameliyatını tekrar düşünün derim.

X