Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
y
Canım Valla kağıtta yazanın hepsi bu üstte kişisel bilgiler var. Morfoloji ve motilite aynı şey olmuyormu
yok canım kruger e göre olan spermlerin ne kadarının normal olduğuna bakılmamış 2 başlı iki kuyruklu yapısık bunun ayrımı yapılmamış
en az %4 olması lazım

yani motilite şey demek eşinin spermlerinin %45 i hareketliymiş bu hareketlilerin %30 i hızlı ileri hareketliymiş baya iyi düzelmiş sonuçlarınız

yani motilite şey demek eşimin spermlerinin %45 i hareketliymiş bu hareketlilerin %35 i hızlı ileri hareketliymiş baya iyi düzelmiş sonuçlarınız inşallah tez zamanda gelir bebişin
Cook tşk ederim canımm inşallahh dahada iyi olurda hepimiz hamiş oluruz. Peki bu sonucla hamilelik mümkünmü
canım bizde 71 milyon sperm var %35 hareketli olan spermin %10 hızlı hareketli morfoloji 10 ...4 farklı doktora gittim 4 ü de olur olur diyor başka bişi demiyor ama 1 bucuk yıldır cocuk mocuk yok ...bizden daha kötü durumda olanlar gebe kalmış nasip işi biraz allah nasip etsin

Peki bizim testte morfoloji yok bunu nasıl anlayıp öğretnebilirim. Toparlarsak sperm konsantrasyonu sperm sayısı motilite hareketlilik. İleri hız hareketli olanda yüzde 45 olan. Peki morfoloji ne demekki. Sperm sayısı varsa ileri hareket de varsa sonucda. Morfoloji neyi gösteriyorki. Kusura bakma cok soru sordum anlamadığım için.

böle bişi canım bu benim eşimin çok iyi olmayan morfoloji testi spermlerin boyunlarının başlarının kuyruklarının anormal olup olmadığını gösteriyor

merhaba gerçeklten ne yapmalıyız bilemiyorum her ay test yapıyorum bir umut diye sizin durum nedir morfoloji falan baktırdınızmı

merhaba gerçeklten ne yapmalıyız bilemiyorum her ay test yapıyorum bir umut diye sizin durum nedir morfoloji falan baktırdınızmı
Canım burada test sonuclarını paylaşınca coğu arkadaşlar morfoloji sonucun yok kağıtlarda dedi bende bugün sabah test yaptırdığımız kliniği aradım ve sordum. Laboratuvar bölümüne bağladılar oradaki uzman kişi morfoloji baş kuyruk vs yapısı dedi biz spermleri miroskopta coook cook büyüterek bakıyoruz orada belli oluyor eğer ki baş kuyruk yapılarında sıkıntı görüyorsak inçeliyoruz dedi sıkıntı olmayınca bakmıyoruz dedi. Önemli olan sperm sayısı ve hareketlilik dedi. Bende rahatladım. Yani demekkş bakılacak enteresan bi durum görmeyip bakmamışlar. Sayı ise birmilyon üçyüz müş hareketlilik yüzde 45. Ama sayı düşük. Ama eski sonuclara göre yüksekmiş. İnşallah olur bizlerinde bebeği. İnan bende artık yoruldum 10 yıldır cocuk diye diye kafayı sıyırcamm

inşallah artık forum okumaktan test yapmaktan sıkıldım evliliğime bir şey olacak diye korkuyorum önce sayı az geldi bana 48 milyondu sonra dr morfoloji dedi sanki sıkıntı bulmaya çalışıyorlar dediğin gibi inşallah bebişlerimizi en kısa zamanda kucaklarız canım :) hangi şehirdesin?

slm, milimde mi 48 yoksa toplamda mı 48 milyona az dedi dr??? Benim eşimin milimde 17,3 toplamda 47 milyona dr az ama kötü değil dedi.

slm, milimde mi 48 yoksa toplamda mı 48 milyona az dedi dr??? Benim eşimin milimde 17,3 toplamda 47 milyona dr az ama kötü değil dedi.

merhaba toplamda 48 milyon hareketlilik %55 ama morfoloji %2 çıktığı için bozuk morfoloji normalle olmaz aşılamada tutmaz dedi dr başkasına gittim daha detaylı test istedi ama henüz yaptıramadık bu hafta geldik tatilden haftaya yaptırıp tekrar gideceğim diğer dr bıraktım prof gidiyorum artık sizin morfoloji kaç canım

Ankara canım ya sen

ileri hareketlerin toplamı %50 den fazla olması lazım canım bide morfoloji kaç onu göremedim
Canım morfoloji sonucum yok kağıtlarda dedimiştik ya bende bugün sabah test yaptırdığımız kliniği aradım ve sordum. Laboratuvar bölümüne bağladılar oradaki uzman kişi morfoloji baş kuyruk vs yapısı dedi biz spermleri miroskopta coook cook büyüterek bakıyoruz orada belli oluyor eğer ki baş kuyruk yapılarında sıkıntı görüyorsak inçeliyoruz dedi sıkıntı olmayınca bakmıyoruz dedi. Önemli olan sperm sayısı ve hareketlilik dedi. Bende rahatladım. Yani demekkş bakılacak enteresan bi durum görmeyip bakmamışlar. Sayı ise birmilyon üçyüz müş hareketlilik yüzde 45. Ama sayı düşük. Ama eski sonuclara göre yüksekmiş. Öyle dediler

Bizde 10 aydır uğraşıyoruz canım , aşılama yaptırdık tutmadı eşimin sperm sayısı için Doktor neo fertil verdi . Tüp bebek için Eylül'de başlamayı düşünüyoruz .

Arkadasım çok faydalı bişey paylaştın bizimde kağıdımızda yok morfoloji demekki sıkıntı yok o Açıdan.

Bizde 10 aydır uğraşıyoruz canım , aşılama yaptırdık tutmadı eşimin sperm sayısı için Doktor neo fertil verdi . Tüp bebek için Eylül'de başlamayı düşünüyoruz .

inşallah ilk denemende tutar dr kime gidiyorsunuz araştırmışmıydın ist aret kamar var tüp derlerse ben ona gitmeyi düşünüyorum çok başarılı bir dr bende sanırım eylülde aşılama veya tüp seçeneğinden birine başvuracağım daha fazla beklemek istemiyorum çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…