Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
canım bizim de üroloji doktorumuz bu ne acele bekleyin olur diyor. ama kadın doğumcumuz aşılamadan sonra tüp bebek öneriyor.
Üroloji ve kadın doğum hep Zıt Konuşuyor . Kocamda haklı olarak ürolojiye inanıyor o işine geliyor . Sen Süpersin değerlerimin harika diyip yolluyor . Kocamda ee iyiymiş işte diyor . Sanki ben mükemmel sperm sonuçlarını beğenmiyorum . Keşke hamile kalsamda bitse şu işkence her ay her ay . Bir aşılama tutmadı madem çok iyidik neden tutmadı ?

Üroloji ve kadın doğum hep Zıt Konuşuyor . Kocamda haklı olarak ürolojiye inanıyor o işine geliyor . Sen Süpersin değerlerimin harika diyip yolluyor . Kocamda ee iyiymiş işte diyor . Sanki ben mükemmel sperm sonuçlarını beğenmiyorum . Keşke hamile kalsamda bitse şu işkence her ay her ay . Bir aşılama tutmadı madem çok iyidik neden tutmadı ?

bizde de aynı durum bir aşılama tutmadı 15 aydır da olmuyor. demek ki bir sıkıntı var. ürologlar kendi açılarından düşünüyorlar ama kadın doğumcular daha temkinli yaklaşıyor ki haklılar bence.

bizde de aynı durum bir aşılama tutmadı 15 aydır da olmuyor. demek ki bir sıkıntı var. ürologlar kendi açılarından düşünüyorlar ama kadın doğumcular daha temkinli yaklaşıyor ki haklılar bence.
Sorun yoksa bebek olur . Ürolojici veriyor gazı yolluyor eşimi .

Kızlar merhaba benim eşimdede sorun var test leri anlamıyorum anlayan arkadaşlar yardımcı olsalar bu ilk test daha sonra tekrar yaptırdık onuda yazacagım. Şimdiden tşkler
Volum= 3ml
Likefaksiyon = 30
Viskozite= normal
Aglütinasyon= yok
Sperm konsantrasyonu = 0,6×10-6 ml
Motilite= %17
İleri haeeketli sperm=%17
İleti harekerli sperm sayısı= 0,1 ×10-6
Yuvarlak hücre =0,1 × 10 -6

Buda 2. Test
Volüm= 2,6 ml
Likefaksiyon=30
Viskozite=normal
Aglütinasyon=yok
Sperm konsantrasyonu= 1,1 ×10-6
Motilite= %27
İleri hareketli sperm =%18
İleri hareketli sperm sayısı=0,2×10-6
Yuvarlak hücre =0,1×10-6

Bu arada 10-6 yaptım 6 - 10 un üstünde küçük halde yazıyor. :)

Ben on yıllık evliyim. 3 tüp bebek denedik tutmadı eşime hiç ilac vs veren olmadı. Tüp bebek dediler gectiler. İki test var ilk paylaştığım. Tedavi sırasında yapılan 2013 de. Sonraki ise 2015 4 ayında yaptırdık. Eşime bazı şeyler kullandık. Ama anlamıyorum ben test leri. Kendiside soramamış cekinmiş

canım bu kkadar emeğe karşılık inşallah bebeğin en kısa zamandaolur .. biraz bu işlerde utangaçlığı bi kenara bırakacak erkekler benimkide utanıyodu mecbur çocuk tutmayınca korkular sardı. bence başka doktora gidin bu son yapılan testide alıp sadece testi gösterip çaresi nedir ? diyin . test için daha sağlıklı cevaplar almış olursunuz .bazı doktorlar konuşmaktan aciz ... eşimle dr gittik doktora anlatmış derdini dr bey 7 8 aydır çocuğumz olmuyo demiş dr da oooo daha erken sabredin olur demiş gerizekalı işte ... eşimde bunun bi hazırlık aşaması yokmu sperm kalitemi merak ediuyrum demiş oda oflaya poflaya spermiyogram kağıdı istemi vermiş sonuç ne dersen kötü :KK43: tabi şeytan diyoki git lafını söle dr ama işte diyemiyosun ..

Canım ilk ankara tıpda tedavi olduk 2 tüp bebek denemesi oldu. Murat sönmezer de . Sonra ben 2 başarısız olunca anatolia ya gittim. Hakan yaralıya orada da tutmadı :KK43: artık ot cöp tarzı şeylere yöneldim. Acıkcası
ota çöpe bende 2 gün oluyo başlayalı artı doktor proxceed diye bii laç verdi onu içiyor 2 gündür ve keçiboynuzu kemiriyor :) ..ilaçta bayabi pahalı :) 280 tl bi aylığı.bakalım bu ay doping uyguluyoruz adama ne çıkar öbür ay sonuç bilmem ..çakşır otu içiriyorum . bu ilaç çok etkiliymiş sende kötü hastanelere gitmemişsin yani size bi ialç vermemelri şaşırttı

canım bu kkadar emeğe karşılık inşallah bebeğin en kısa zamandaolur .. biraz bu işlerde utangaçlığı bi kenara bırakacak erkekler benimkide utanıyodu mecbur çocuk tutmayınca korkular sardı. bence başka doktora gidin bu son yapılan testide alıp sadece testi gösterip çaresi nedir ? diyin . test için daha sağlıklı cevaplar almış olursunuz .bazı doktorlar konuşmaktan aciz ... eşimle dr gittik doktora anlatmış derdini dr bey 7 8 aydır çocuğumz olmuyo demiş dr da oooo daha erken sabredin olur demiş gerizekalı işte ... eşimde bunun bi hazırlık aşaması yokmu sperm kalitemi merak ediuyrum demiş oda oflaya poflaya spermiyogram kağıdı istemi vermiş sonuç ne dersen kötü :KK43: tabi şeytan diyoki git lafını söle dr ama işte diyemiyosun ..
Ayyyyyyyyyyyy resmen benim eşimi anlatmışsın Okurken sinirlerim bozuldu benim kocamda daha yeni denemeye başladık demiş doktora biz 4 yıllık evliyiz . elimde tapu gibi nikah cüzdanım var . Doktorda karın acele ediyor senin değerlerin iyi normal yolla olur demiş buda mal mal çıkmış gelmiş . Bana diyorki normal yolla olurmuş . Hani bu zamana kadar niye olmadı doktor beyyyyyyyyyyy . Sanki ben şımarıklıktan tüp bebek yapalım diyorum para battı sanki bana .

ota çöpe bende 2 gün oluyo başlayalı artı doktor proxceed diye bii laç verdi onu içiyor 2 gündür ve keçiboynuzu kemiriyor :) ..ilaçta bayabi pahalı :) 280 tl bi aylığı.bakalım bu ay doping uyguluyoruz adama ne çıkar öbür ay sonuç bilmem ..çakşır otu içiriyorum . bu ilaç çok etkiliymiş sende kötü hastanelere gitmemişsin yani size bi ialç vermemelri şaşırttı
canım bizde sonraki testi yaptırmadan evvel arginmax almıştım netten. Ama o sırada eşim kaza vs yaptı düzenli kullanamadı. 2 hafta anca içti. Ben önce arginmax içip test yaptırıp. Sonra çakşır suyu vs içirip yaptıracaktım faydalarını cözbebilmek adına. Arginmax 2 hafta içti ama cogu zaman unutarak içti test bu. Çakşır içerken kaciboynuzu soğuk pres. Ve ginseng kullandı. Daha teste gitmedi. Bayramdan buyanada içmiyor. Bakalım hayırlısı olsun. Benim merakım 1 test ile 2 test arasında fark varmı diye

:KK43:
Ayyyyyyyyyyyy resmen benim eşimi anlatmışsın Okurken sinirlerim bozuldu benim kocamda daha yeni denemeye başladık demiş doktora biz 4 yıllık evliyiz . elimde tapu gibi nikah cüzdanım var . Doktorda karın acele ediyor senin değerlerin iyi normal yolla olur demiş buda mal mal çıkmış gelmiş . Bana diyorki normal yolla olurmuş . Hani bu zamana kadar niye olmadı doktor beyyyyyyyyyyy . Sanki ben şımarıklıktan tüp bebek yapalım diyorum para battı sanki bana .
napcaksın şekerim bunlar böyle .. ben hem kendi derdime koşturuyorum hemde eşime ay :) vallaha yoruldum

Ben coğu kişiden duydum bu ilaç işini. Ama benim eşime kimse ilac vs vermedi. İlaçla düzelmez diyemi düşündüler bilemedim.
Yok öyle negatif düşünme belkide ilaca ihtiyacı yok diye düşünmüştür. üroloji doktorları çok rahat . Ben eşimi 2. kez gönderdim dedimki ilaç adı almadan gelme eve. Gazı veriyor doktor kocama sen süpersin değerlerin süper yolluyor bana . Sonuçta ben bütün testlerimi yaptırdım bende sorun olmadığına göre . Senin eşin kararlı bir şekilde tekrar gitsin bence doktora.

:KK43:

napcaksın şekerim bunlar böyle .. ben hem kendi derdime koşturuyorum hemde eşime ay :) vallaha yoruldum
Çocuk gibiler ya . Aşılama oldum kendimi düşünmedim ay eşim nasıl sperm verecek diye onun derdine düştüm.Ben doktora gitmem ben sperm vermem bende sorun yok sen acele ediyorsun bak bilmemkiminde geç olmuş çocuğu .Sanki ben geçen ay evlendim hemen doktora git diyorum. Yahu arkadaşlar normal çiftlerin ilk 6 ayda falan oluyor .

Yok öyle negatif düşünme belkide ilaca ihtiyacı yok diye düşünmüştür. üroloji doktorları çok rahat . Ben eşimi 2. kez gönderdim dedimki ilaç adı almadan gelme eve. Gazı veriyor doktor kocama sen süpersin değerlerin süper yolluyor bana . Sonuçta ben bütün testlerimi yaptırdım bende sorun olmadığına göre . Senin eşin kararlı bir şekilde tekrar gitsin bence doktora.
İnşallaha öyledir. Bakalım şu çakşır keci boynuzu vs işe yaramassa olmassa artık ilaç araştırcaz. On yıl oldu 30 yaşımdayım artık olsun istiyorum. :KK43: inşallah Hepimizin de olur

X