Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Kizlar morfoloji %2 normal- %98anormal ne demek diger sonuclar referans araligina gore iyi gibi ama bu kism ne demek yardmci olun nolurrr

Merhaba, yeni üye oldum. An itibariyle meraktan catlayacağım. Eşimin test sonucunda şöyle diyor: Semen çökeltisinin mikroskopik incelemesinde 2-3 hareketli ve 1-2 hareketsiz spermatozoaya ve seyrek lökosite rastlandı. Dolayısıyla motilite morfoloji spermotozoa sayısı açısından değerlendirilemedi.

Ne demek ki bu :KK43:
Canım merhaba. Öncelikle sakin ol,korkacak bir şey yok,sonuçlara göre eşinde aşırı lökosit yani enfeksiyon var,buna bağlı olarak da likefaksiyon yüksek yani spermin sıvılaşma süresi uzun biraz. O sebepten dolayı hareket az.Benim geçmişime bakarsan aynı konudaki tecrübelerimi görebilirsin. Gerçi hamile değilim henüz ama inşallah yakında güzel haberler veririm. Benim eşim enfeksiyon için antibiyotik kullandı,şuanda da proxeed plus, klomen ve pentoks diye ilaç kullanıyor. Eşindeki enfeksiyon fazla olduğu için ilaç ya da iğne vermeli,antibiyotikler sperm sayısında biraz azalmaya sebep oluyor fakat sonra tekrar düzeliyor.

Benim eşim 18 milyondu aşılama olduk tutmadı . Bir doktor aşılama için yetersiz dedi sperm başka doktor aynı sonuçlara doğal yolla olur acele etmeyin dedi dalga geçer gibi hangisi doğru biz nerden bilcez
merhaba canım,eşinin sayısı kötü değil sadece biraz artmaya ihtiyacı var,hem biliyorsun ki sadece bir tane sperm yumurtayı döllüyor.dr lar para delisi,hastahaneler de para tuzağı olmuş gerçekten,benim de eşimin sayısı 28 milyon ama hareket toplam %14 dü, hemen varikosel dedi,iyi ki tek dr a bağlı kalmamışız yoksa boş yere ameliyat olacaktı eşim. En son tahlilde sayısı 15,6 ml ye düştü sayı lökosit için kullandığı antibiyotiklerden dolayı ama hareket toplam %57 ye çıktı. Sizin hareketiniz kaç?

Kizlar bizim ileri hizli %5 cok mu dusuk :KK43: ama a+b=41.... sayi ve morfoloji iyi
canım benim eşimin de ileri hareket %6 yerinde hareket ise %8 di hareketsiz de %86. Sonucu alınca acayip kötü olduk fakat sonra başka hastahanede test verdi eşim. Lökosit çok etkiliyor spermleri, lökositi nasıl? Ayrıca ilk testiniz mi bu? İlk testiniz ise başka bir hastahanede tekrar test versin eşin.

Kizlar yorumlar misiniz. Doktor cok umut vaadetmiyo. Asilama önerdi. Keçiboynuzu da uyguladık ama degisen bişey yok. Varikosel de yok. Sizce baska ne yapılabilir :KK43:
Canım aşılama için acele etme,eşinin lökosit sorunu çözülsün ondan sonra hareket çok düzelir. benim eşimdeki lökositten dolayı ilk korunmadığımız zamanlarda adet zamanlarımda özellikle sancılanıyordum. Bir süre korunduk o yüzden.

Canım aşılama için acele etme,eşinin lökosit sorunu çözülsün ondan sonra hareket çok düzelir. benim eşimdeki lökositten dolayı ilk korunmadığımız zamanlarda adet zamanlarımda özellikle sancılanıyordum. Bir süre korunduk o yüzden.
Canim doktor bize lökosit fazla demedi. Bana da yüksek gibi geldi. Ama kafamiza göre de antibiyotik kullanmak istemiyoruz. Trental diye bi ilac verdi bide l arginin. Sizce antibiyotik etki eder mi. Kac milimlik hangi antibiyotigi kullanalim

Doktor eşimede neofertil verdi . 18 milyon spermi var onu yükseltmek için .

Canim doktor bize lökosit fazla demedi. Bana da yüksek gibi geldi. Ama kafamiza göre de antibiyotik kullanmak istemiyoruz. Trental diye bi ilac verdi bide l arginin. Sizce antibiyotik etki eder mi. Kac milimlik hangi antibiyotigi kullanalim
tabii kafanıza göre antibiyotik kullanmayın canım,Oha yaaaa nasıl fazla demez 4milyon lökosite hayret bir şey. anlayamıyorum,normal aralık yan tarafında yazıyor zaten 1 milyondan az olmalı diye. Benim eşimin lökositi 1,5 milyon ona rağmen hemen antibiyotiğe başlattı eşimi,eşim 2 ay antibiyotik kullandı. Bence eşin başka bir test daha versin başka bir hastahanede ve başka bir dr a gösterin sonuçlarınızı.

merhaba kızlar size kısaca hikayemi anlatmak istiyorum 16 ay önce eşim nüksten dolayı tekrar varikosel ameliyatı oldu ve 6 ay sonra proxed kullanırken hamile kaldım ama keseyi göremeden düşük yaptım 4 yıllık evliyim ve eşimin son durumdaki değerlerini ekte gönderiyorum bu değerlere yakın değerlerle hamile kalmıştım. sizce ne yapayım bekleyeyimmi yoksa aşılamamı yapayım spermiogramı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
canım eşinin sonuçları sayı ve hareket bakımından normal ama sanırım morfoloji biraz düşük,düşük yapma sebebin de morfolojiden kaynaklıdır,eşine ilaç olarak dr ne önerdi?

Benim eşim 18 milyondu aşılama olduk tutmadı . Bir doktor aşılama için yetersiz dedi sperm başka doktor aynı sonuçlara doğal yolla olur acele etmeyin dedi dalga geçer gibi hangisi doğru biz nerden bilcez
Ya canım sperm sayısının normal aralığı ml de 20 milyon,nasıl hemen aşılama demiş anlamadım,bence aşılama yaptırman için sırf öyle demiştir,Bence de normal olur eğer hareket ve morfolojide sıkıntı yoksa.

Ya canım sperm sayısının normal aralığı ml de 20 milyon,nasıl hemen aşılama demiş anlamadım,bence aşılama yaptırman için sırf öyle demiştir,Bence de normal olur eğer hareket ve morfolojide sıkıntı yoksa.
18 milyon 20 milyona yakın bir rakam diye aşılama yapalım dedi . Ama tam aşılama masasında az bu sperm dedi . Adet olunca gel kontrole dedi . İnsanın doktoru bile yaptığı operasyona güvenmezse kendide ümidini yitiriyor . Üroloji doktoru neo fertil verdi eşime dediki doğal yolla olur gencsin herşey normal dedi ben 25 eşim 27 yaşında . ocak ayında 55 milyon olan sperm haziranda 18 milyona düşmüş .

4 yıllık evliyim doğal yolla olmadı benim herşyim düzenli hsg temiz . adetim düzenli . Herkes nasıl olmuyor diyip duruyor sanki ben olmasın diye uğraşıyorum .

18 milyon 20 milyona yakın bir rakam diye aşılama yapalım dedi . Ama tam aşılama masasında az bu sperm dedi . Adet olunca gel kontrole dedi . İnsanın doktoru bile yaptığı operasyona güvenmezse kendide ümidini yitiriyor . Üroloji doktoru neo fertil verdi eşime dediki doğal yolla olur gencsin herşey normal dedi ben 25 eşim 27 yaşında . ocak ayında 55 milyon olan sperm haziranda 18 milyona düşmüş .
Canım iyi bir dr herkesin isteği ama malesef hastahaneler para tuzağı dr lar da para delisi olmuş. Benim eşim 36 yaşına girecek eşimin ilk testte 28milyondu antibiyotik kullanınca ve hormonları bozulduktan sonra yapılan sustanon iğne sayıyı düşürdü ama çook şükür buna da,inşallah zamanla daha da düzelecek eşlerimiz.Bizim drumuz normal olur hiç stres yapmayın dedi ki sayı 15,6 milyondu en son testte.

4 yıllık evliyim doğal yolla olmadı benim herşyim düzenli hsg temiz . adetim düzenli . Herkes nasıl olmuyor diyip duruyor sanki ben olmasın diye uğraşıyorum .
canım takma insanları kafanı rahtlat ki olumlu olsun,stres yaptıkça yumurta ve spermler etkileniyor. Mümkün olduğu kadar bebek fikrini unutmamız lazım. Başarılı olur muyuz bilmem ama herkes bebek fikrinden uzaklaştıktan sonra hamile kalıyor.

Doktorlar kendi içlerinde uzlaşamıyor . üroloji doktoru gayet iyisin diyor . aynı kağıda bakan kadın doğımcu aşılama için az diyor . Normal yolla baba olan herkesin sanki sperm sayısı çok mu yüksek . 4 yıllık evli olduğum için baskı çok fazla var . Herkes sorun bende sanıyor bende bişey demiyorum eşim üzülür diye . Ben okadar rahim filmi bile çektirdim ağlaya ağlaya klomen kullandım kist yaptı kist iç kanama yaptı. bizden sonra evlenen herkes hamile . arayıp müjde veriyorlar . biz bir aşılama daha deneyelim olmazsa mecbur tüp bebek çünkü eğer olsaydı ilk birkaç ayda olurdu haksızmıyım .

Doğal yolla olanlara bak ilk bikaç ayda oluyor . Yumurta takibide yaptırdık olmadı . Yani herşey denendi bizde bi tüp bebek kaldı . Eşim hiç bişey yapmadı sperm 55 den 18 e düştü . Aşılama günü sperm yıkandı 11 milyona düştü .

Doğal yolla olanlara bak ilk bikaç ayda oluyor . Yumurta takibide yaptırdık olmadı . Yani herşey denendi bizde bi tüp bebek kaldı . Eşim hiç bişey yapmadı sperm 55 den 18 e düştü . Aşılama günü sperm yıkandı 11 milyona düştü .
eşinde varikosel var mıydı canım? ben bu ameliyata fena bel bağladım. bizimde 108 milyondan 42 milyona düştü bir sene de varikosel nedeniyle. hız ve morfoloji de yerlerde idi. ameliyata karar verdik oldu eşim 1 ay oluyor hemen hemen. ameliyattan sonra genelde 6 ay içinde olmuş herkeste gebelik. bu defa da olmazsa yada yine düşerse(3 düşüğüm var) pgtli tüp bebek deneyeceğiz biz.

Doktorlar kendi içlerinde uzlaşamıyor . üroloji doktoru gayet iyisin diyor . aynı kağıda bakan kadın doğımcu aşılama için az diyor . Normal yolla baba olan herkesin sanki sperm sayısı çok mu yüksek . 4 yıllık evli olduğum için baskı çok fazla var . Herkes sorun bende sanıyor bende bişey demiyorum eşim üzülür diye . Ben okadar rahim filmi bile çektirdim ağlaya ağlaya klomen kullandım kist yaptı kist iç kanama yaptı. bizden sonra evlenen herkes hamile . arayıp müjde veriyorlar . biz bir aşılama daha deneyelim olmazsa mecbur tüp bebek çünkü eğer olsaydı ilk birkaç ayda olurdu haksızmıyım .
Canım benim bu site hemen hamile kalan da gördü,seneler sonra gözden kaçan küçük bir sorun sonucunda hamile kalan da. Herkese nasip eden Rabbim bizlere de nasip edecek inan. Seni anlıyorum,insanlar evlenene kadar ne zaman evleneceksin evlendikten sonra da ne zaman çocuk yapacaksın diye sorup dururlar. Benim eşimin ailesi de beni korunuyor sanıp sürekli laf söylüyorlardı,en son eşim dayanamadı söyledi ve üzerimden büyük bir yük kalktı. Ben bu ay predeed jele başlayacağım eğer olmazsa önümüzdeki ay adetimden sonra rahim filmi çektirip predeed jel kullanacağım.

X