Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Sen sperm tahlinini tam ve eksiksi yazarmisin rica etsem

Canım sperm sayınız sınırda hareketler çok düşük bence deformasyona takilma değerlerine biraz üzüldüm ama ilaçlarla bence hersey yoluna girer

sağol canım teşekkür ederim evet raporun sonucuna bakınca bırak üzüldüğün deformasyon oranı mı diyesi geliyor insanın 1 sene evvelki tahlil sonucumuzu görseydin bir de herşey mükemmeldi! tek bir sıkıntılı değer bile yoku varikosel sağolsun bir senede devirmiş bütün değerleri. eşim yeni ameliyat oldu canım zaten varikoselden 15 gün oluyor henüz. bu ameliyattan hemen önceki testi idi ve ben bunla hamile kaldım! ama malesef düştü. o yüzden moralimiz pek bozuk değil açıkçası iyi halini de gördük ya bir senede bu kadar bozulduysa ameliyatla da düzelir inşallah diye düşünüyoruz

Özele gelsene canim benim eşimde varikoselden ameliyat oldu özelden yazarmisin benim eşim ameliyat oldu bir kaç bilgi veririm sana aklına takilani sor

Valla 3 testide atıyorum , kendimi salak gibi hissediyorum eşimede umut verdim bide sabahın köründe hastaneye gittim okadar emindim

Eklentiler

• image.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 159
Valla 3 testide atıyorum , kendimi salak gibi hissediyorum eşimede umut verdim bide sabahın köründe hastaneye gittim okadar emindim
hadi sağdaki 2 tanesi dağılmış test bozuk diyelim ama ilki gayet çift çizgi! hyırlısı olsun hakkımızda demekten başka birşey gelmiyor elimizden... inşallah yükselir değerin cnm ya..

hadi sağdaki 2 tanesi dağılmış test bozuk diyelim ama ilki gayet çift çizgi! hyırlısı olsun hakkımızda demekten başka birşey gelmiyor elimizden... inşallah yükselir değerin cnm ya..
Eşime gösterdim kendi kendime havalara girdim kendimi salak gibi hissediyorum bide 3 tane Yaptım güya garantiledim , umut tacirliği bu testler başka bişey değil ...

Öncelikle herkese mutlu bayramlar.Merhabalar bir sorum olacaktı hastaneler de yapılan spermiyogramla yıkamalı spermiyogram farklı mı?onu nerede yaptırabiliyoruz?

Kızlar selam 5 aydır denemeler sonuc vermeyince sperm testi yaptırdık henüz yorumlanmadı yardımcı olursanız cok sevinirim,ben bu terim ve sayılardan hiçbişey anlamadım bilen anlayan bi el atsın nolur

Eklentiler

• image.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 192
Kızlar selam 5 aydır denemeler sonuc vermeyince sperm testi yaptırdık henüz yorumlanmadı yardımcı olursanız cok sevinirim,ben bu terim ve sayılardan hiçbişey anlamadım bilen anlayan bi el atsın nolur
Canım sonuçlarınız normal ama biraz morfoloji düşük galiba normali %14 olarak değerlendiriliyor ama %4 ün altında olmaması gayet iyi. Morfoloj i düşüklüğü sperm yapısında biraz pürüz var demek o da lökositten kaynaklanıyor olabilir.

Teşekkür ederim canım yorumun için bariz bi sorun yok 5 ay oldu ama denemeye devam edicez demekki

Kizlar bizim ileri hizli %5 cok mu dusuk ama a+b=41.... sayi ve morfoloji iyi
canım bizim de aynı ileri hareket sıfır. ilaç kullanıyor eşim. aşılama yapıldı tutmadı. doktor tüp bebeğe yönlendirdi. ama bir başka doktor tekrar aşılama dedi. sizinki nasıl yorumladı

merhaba kızlar size kısaca hikayemi anlatmak istiyorum 16 ay önce eşim nüksten dolayı tekrar varikosel ameliyatı oldu ve 6 ay sonra proxed kullanırken hamile kaldım ama keseyi göremeden düşük yaptım 4 yıllık evliyim ve eşimin son durumdaki değerlerini ekte gönderiyorum bu değerlere yakın değerlerle hamile kalmıştım. sizce ne yapayım bekleyeyimmi yoksa aşılamamı yapayım spermiogramı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Eklentiler

• IMG-20150516-WA0000.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 135
  • IMG-20150516-WA0001.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 119
Kızlar herkese merhaba öncelikle inş bir an önce hamiş oluruz diyorum 5 aydır deniyoruz bizde ama maalesef bu ayda olmadı ve bu ay eşime test yaptırdık olmayana anlayanınız varsa değerlendirebilirseniz sevinirim
TETKIKLER
SONUC
UNITE
REFERANS
Spermogram
Miktar 3 mL 0-0
pH 7.8 7.2-8
Likefikasyon Süresi 60 Dak. 0-0
Visikozite Normal 0-0
Görünüm Gri-Opak 0-0
Hareketli Sperm Yüzdesi 50 % 0-0
Hızlı İleri Hareketli (+4) 20 0-0
Yavaş İleri Hareketli (+3) 20 0-0
Yerinde Hareketli (+2) 10 0-0
Hareketsiz (+1) 50 0-0
Sperm Sayısı 60 Milyon/mL 0-0

Merhaba, yeni üye oldum. An itibariyle meraktan catlayacağım. Eşimin test sonucunda şöyle diyor: Semen çökeltisinin mikroskopik incelemesinde 2-3 hareketli ve 1-2 hareketsiz spermatozoaya ve seyrek lökosite rastlandı. Dolayısıyla motilite morfoloji spermotozoa sayısı açısından değerlendirilemedi.

Ne demek ki bu

Kizlar yorumlar misiniz. Doktor cok umut vaadetmiyo. Asilama önerdi. Keçiboynuzu da uyguladık ama degisen bişey yok. Varikosel de yok. Sizce baska ne yapılabilir

Eklentiler

• Screenshot_2015-07-22-18-03-21.png
    307,1 KB · Görüntüleme: 91
Benim eşim 18 milyondu aşılama olduk tutmadı . Bir doktor aşılama için yetersiz dedi sperm başka doktor aynı sonuçlara doğal yolla olur acele etmeyin dedi dalga geçer gibi hangisi doğru biz nerden bilcez

Kizlar yorumlar misiniz. Doktor cok umut vaadetmiyo. Asilama önerdi. Keçiboynuzu da uyguladık ama degisen bişey yok. Varikosel de yok. Sizce baska ne yapılabilir
merhaba şimdi girdimde senin eşinin sonuçları benimkine çok benziyo ben bu değerlere yakın değerlerle hamile kaldım ama düşük yaptım. eşimde varikosel vardı ameliyat oldu 6 ay sonra hamile kaldım ama keseyi göremeden düştü. Demek istediğim olabilir doğal yolla aşılamada yapılabilir diye düşünüyorum ama bende çok kararsızım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…