Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
slm arkadaşlar aranızda spermogram değerlerimizi yorumlayan olursa sevinirim ileri DOĞRU HIZLI HAREKETLİ %10 YAVAŞ DOĞRUSAL OLMAYAN HAREKETLİ%20 YERİNDE HAREKETLİ %30 HAREKETSİZ ( İ M M O T İ L)%40 ŞİMDİDEN SAĞOL UN

slm arkadaşlar aranızda spermogram değerlerimizi yorumlayan olursa sevinirim ileri DOĞRU HIZLI HAREKETLı %10 YAVAŞ DOĞRUSAL OLMAYAN HAREKETLı%20 YERıNDE HAREKETLı %30 HAREKETSıZ ( ı M M O T ı L)%40 ŞıMDıDEN SAĞOL UN

sayıyı ve morfolojiyi yazmamışsın.. onlara bakılmadı mı.. hareketliniz %60 fena değil.. ama hızlı ileri hareket 10 dan fazla olsa daha iyi olur..

canım sağol morfoloji ve hareket yok bu sonuçlar nasıl normal yolla çocuk olurmu bu ablamın eşinin tahlil sonucu benim eşim azosperm tşk

canım sağol morfoloji ve hareket yok bu sonuçlar nasıl normal yolla çocuk olurmu bu ablamın eşinin tahlil sonucu benim eşim azosperm tşk

hareketli yüzdesinin %50 olması lazım.. sonucunuzda toplam hareketli %60.. bu yönden iyi evet.. inş sayısı da yeterlidir ve morfolojisi de yani spermin yapısı da normaldir de olur ddoğal yolla da.. Allah yardımcınız olsun..

arkadaşlar merhaba eşimin sonuçlarını üroloji değerlendirdi birde size sormak istiyorum sonuç şunlar
PH.7,5
HACıM.2,0
GÖRÜNÜM,OPELASAN
LıKEFAKSıYON,20
VıSKOSıTE,NORMAL
SAYI,27 MıLYON
AGGLUTUNASYON, NEGATıF
HAREKET 30 DAKıKADA:
HIZLI ıLERLEYıCı%15
ıLERLEYıCı%25
LOKAL HAREKETLı%15
HAREKETSıZ%45
HAREKET 2 SAAT:
HIZLI ıLERLEYıCı%10
ıLERLEYıCı%20
LOKAL HAREKETLı%20
HAREKETSıZ %50
MORFOLOJı(KRUGER KESıN KRıTERLERE GÖRE)
NORMAL,%4
KAFA ANOMALıSı,%74
BOYUN VE ORTA HAT ANOMALıSı%12
KUYRUK ANOMALıSı,%10
MıKROSKOPı:HER SAHADA :2-3 LÖKOSıT,1-2 SPERMATıD,NADıR
SPERMATOGONıA VE NADıR MAKROFAJ GÖRÜLDÜ.
Arkadaşlar perhiz en az 3 gün olmalıymış eşim bir buçuk günde gitmişti üroloji doktoru tamam korkulacak bişey yok hamileliğe mani değil fakat bir ay sonra bidaha gelin yine bakalım dedi sizce doğrumu söyledi ben biraz araştırdımda siz bu değerleri az bulmuşsunuz ama doktor böyle dedi ayyy kafam karıştı:uhm: nolur bilir kişilerdencevap bekliyorum:çok üzgünüm:

Abtınans 4 gÜn
gÖrÜnÜŞ krem/opak
vıskosıte Çok artmıŞ
lıkefaksıy 30 dk.
Volum 2.2 ml.
Ph 8.0
a-hızlı har.
1. Saat 0
2. Saat 0
b-yavaŞ har.
1. Saat 21
2. Saat 17
c-yeryıde har
1. Saat 45
2. Saat 39
d-hareketlı
1. Saat 34
2. Saat 44
normal se 54
anormal se 46
bas anomalı 18
boyun anomalı 8
kuyruk anomal 20
sayı 82 mılyon
toplam sayı 180.400.000
canlılık %66
aglÜtınas (+++)
dıger 25-30 yuvarlak hÜcre gÖrÜldÜ

arkadaŞlar buda benım eŞımın testı yorumlarsanız sevınırım

kanguru öncelikle perhiz süresinin en az 3 en çok 5 gün ollması lazım.. altında ya da üstünde değerler pek gerçeği yansıtmıyor ve yanıltıcı oluyormuş.. bu durumda herşey iyi görünüyor.. sayı 1 mldeki sayıysa o da güzel.. ama 1,5 günlük olduğu içinde az olmuş olabilir.. bence de tekrar 3 günlük perhizle yaptırın.. hayırlısı olsun canım.. korkmana gerek yok...

severcim sayınız çok iyi.. ama hareket problemi var.. :1no2: hızlı ileri hareketiniz hiç yokmuş.. yavaş hareketli 21 fena değil.. morfolojiyi who ya göre değerlendirmişler sanırım.. o da 70 olması lazım.. sizin 54 biraz düşük... keçi boynuzu kürüne başlayın.. sigara kullanmıyorsa havuç suyu da içebilir eşin.. bal badem çikolatalı muz yesin eşin.. doktorunuz ilaç verdi mi...

canım tşk ederim doktorumuza yarın gidicez bakalım ne diyecek ilaçla hallolcak bişeymi bilmiyorum bi yere daha yazmıştım doktor demişki labarotuarda temizlenir halolur illa aşılamamı olması gerekiyo bilmiyorum hepimiz için hayırlısı olsun

canım hızlı ileri hareketin olması gerekli daha kolay olması nedeniyle.. aşılamada spermleri yıkayıp sağlam olanları almaya çalışıyorlar.. o yüzden öyle demiştir doktor.. dediğim bitkiselleri yapın.. bizde olumlu sonuç verdi..

tuliny teşekürler verdiğin bilgiler için RABBİM herkesin günlüne göre versin:Saruboceq:

Neden sigara kullanmıyorsa havuç suyu da içebilir dedin?? Ne olurki sigara kullanıpta havuç suyu içerse?

Neden sigara kullanmıyorsa havuç suyu da içebilir dedin?? Ne olurki sigara kullanıpta havuç suyu içerse?

buyrun sorunuzun cevabı..

Beta-karotenin deri ve cilt kanserini önlediği bilinmektedir. Bu nedenle bir grup Avusturalyalı bilim adamı, beta-karotenin bu gücünü ortaya koymak için klinik deney başlatmışlardır. Yapılan bu klinik deneylerin sonucunu, 21 Mayıs 2003 tarihinde, Journal of the National Cancer Institute dergisinde açıkladılar. Bu araştırmanın sonuçları oldukça şaşırtıcıdır. Alkol veya sigara içenler beta-karoten aldıkları taktirde bağırsak adenomlarında, bağırsak kanserinin ön basamak oluşumlarında enaz iki misli artış gözlenmiştir. Alkol ve sigara kullanmayan larda ise, tam aksine %44 azalma gözlenmiştir.

Bu nedenle sigara veya alkol tüketenlerin zengin beta-karoten içeren besinlerde ölçülü olmaları önerilmiştir. Havuç, zengin bir bata-karoten kaynağıdır. Eğer, sigara veya alkol tüketiyorsanız havuç kürü uygulamayınız. Şayet, sigara veya alkol tüketmiyorsanız, bu taktirde uygulayacağınız havuç kürü veya zengin beta-karoten kaynaklı besinler tüketmeniz, aynı zamanda bağırsak kanserine karşı %44 daha az yakalanma riskine sahipsiniz anlamına gelmektedir. Kısaca, beta-karoten içerikli besinler, sigara veya alkol kullananlarda bağırsak kanserine yakalanma riskini iki kat artırırken, sigara veya alkol tüketmeyenlerde ise, bağırsak kanserine yakalanma riskinide %44 oranında önleyebilmektedir. Değerli okuyucu, eğer sigara veya alkol tüketiyorsanız havuç kürünü uygulamayınız.

Merhaba,
Havuç suyundan söz açılmışken araya girmek istedim :)
Keçi boynuzu kürü ile aynı zamanda havuç suyu da içilebilir mi?
ıbrahim Saraçoğlu'nun sitesinde iki kürü aynı anda uygulamayız yazıyordu, sordum ama cevap alamadım.
Belki sizin bilginiz vardır...
Sevgiler,

evet bosna şimdi baktım bende.. aynı anda kullanılamazmış.. bizim kızlar kullanıyordu..
sperm hareketliliğini arttırmak için 1 ay her akşam taze sıkılmış havuç suyu içilebilir..
sperm sayısı içinde keçi boynuzu kürü uygulayınız diyor.. dönüşümlü olarak uygulanmalıymış..

Biz keçiboynuzunda 1 ayı bitirdik.
3 aya tamamlayıp ondan sonra havuç suyunu geçeceğiz bu durumda...
Diğer arkadaşların da dikkatine :)

mrb arkadaşlar benimde sonucumu yorumlarmısınız eşim tekrar tahlil yaptırdı
abstinans süresi 4 gün
likefaksiyon süresi 18 dk
viskozite normal
ph 8,0
volum 3,4 ml
sperm sayısı 68.200.000 / ml
toplam sperme sayısı 231.880.000
total motilite %62
ileri hareketli %40
yavaş ileri hareketli %10
yerinde hareketli %12
hareketsiz %38
normal morfoloji %14
aglunitasyon (+) pozitif
lökosit 400.000 / ml
yuvarlak hücreler 500.000 / ml
tşk ederim Allah razı olsun

demetzeynep herşey iyi canım merak etme.. hepsi mükemmel.. inş bebeğinizde gelir hemen..

dr da öyle demiş canım bugün gitti eşim
bu şartlarda eşinizin hamile kalması lazım demiş
l-arginine evicap klomen kullandı 3 ay dr gene yazmış aynı düzeyde kalsın diye
bugünde ben gideceğim iş çıkışı akşam
bide bana baksın dr
daha önce yumurtalıklarda bi problem yok dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…