Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
inşallah canım ama sen içini ferah tut bence en kısa zamanda kavuşacaksın bebegine:1hug:

kızlar herkese merhaba daha bir kaç ay önce bende bu topikteydim hatta nevrosky yorumlamıştı spermiogram sonucunu.ben artık hamileyim 6+5 günlük oldum bu inanılmaz birşey.
sizlere umudunuzu yitimemenizi aklınıza kötü şeyler getirmemenizi söylemek istiemek istedim.hep iyi düşünün iyi olsun. allah en kısa zamanada isteyen herkese bu mutluluğu yaşatacak eminim.
sizlerle bu mutluluğumu paylaşmak istedim çünkü bende daha önce aynı sizler gibiydim.lütfen kızlar umutsuzluğa kapılmayın .

gözün aydın, çok sevindim ve umutlandım,
biraz açıklar mısın durumunu. nasıl oldu?

gözün aydın, çok sevindim ve umutlandım,
biraz açıklar mısın durumunu. nasıl oldu?

canım bız 1 yılı aşkındır istiyoduk ve olmuyodu sonra tavsiye üzerine bir kadın doğum dr na gittik durumu anlattık oda eşimden spermiogram istedi sonuçlarda hareketlilik yavaş çıktı dr eşime 3 ilaç yazdı biri klomen bayanların kullandığı bir ilaç bız özel dr a gidiyorduk ilaçları ssk ya yazdırıyoduk ama tanıdık sayesınde hatta ssk daki dr tanıdığa bu ilaçların bırbırleriyle alakasız olduğunu hastayı bırde kendisinin görmesi gerektiğini söylemişti bızım dr muz bıze bunu söylemişti ama öncesinde hani bakın başka dr bu ilaçların yanlış olduğunu tedavi şeklinin yanlış olduğunu söyleyebilir diye uyarmıştı ama kendisinin 15 yılı aşkındırda hastalarını bu yolla tedavi ettiğini söyledi ilaçları 3 ay düzenli kullanmasını ayrıcada alkol, sigara, kola, fast food, tüm bunları yasaklamıştı ve bıze 3 ay içinde hamile bile kalabileceğimi söylediğinde açıkçası pek inanmamıştım ama sonrada allaha dua etmiştim inşallah diye.ve sonuç ilaçlara başladıktan 2.5 ay sonra hamile olduğumu öğrendim çok sevindim inanamadım halada şoktayım diyebilirim 6+5 günlük hamileyim ama dr muz çok inaçlı bir bayandı allahın izni ile hamile kalacaksın demişti sağolsun.
sizlerde umutlarınız yitirmeyin arkadaşlar allah en kısa zamanda isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın.

kızlar bende yazıyorum sonuçları gerçi aşılama yaptırdım ve sonuç bekliorum iii olmadığını da biliyorum ama benm gibi olup hamiş olan var mı merakımı yenemiyorum bu arada bende pko yum...

VıZKOZıTE: NORMAL
VOLÜM: 1.5 ML
KONSANTRASYON: 1 MıLYON
TOTAL KONSTRASYON 1.5 MıLYON
MOTıLıTE %50
HIZLI PROGRESıF HAREKET %0
YAVAŞ PROGRESıF HAREKET %70
PROGRESıF OLMAYAN %5
HAREKETSıZ %25
YIKAMA SONRASI

KONSTRASYON 1 MıLYON
MOTıLıTE %75
HIZLI PROGRESıF HAREKET %0
YAVAŞ PROGRESıF HAREKET %85
PROGRESıF OLMAYAN %0
DURUM FENA DEMı??((

Son düzenleme:
miktar :2 ml
ph :7.7
1saatte hareketli :%50
hızlı hareketli :%15
yavaş ileri hareketli: %30
yerinde hareketli:%5
hareketsiz : %50
sperm yoğunluğu :7.000.000 ml
yuvarlak hücre : 1.000.000 ml
lokosit : 1.000.000 ml

işte değerler çokmu kötü yaaaaaaa offffffffff senağlama senağlama

Canım sadece bunu cevaplayıp çıkıyorum ama sonra yine geleceğim. Diğer mesajları cevaplayacağım. Kimse kusura bakmasın lütfen. Yarın büyük ihtimalle hepsi cevaplanacak.

Canım ml'deki sayı az. Ancak toplamda normalin üstüne çıkıyor. Morfolojiye bakılmamış. Ki o da çok önemli bir etken. Lökosit ve yuvarlak hücre sayısı çok. İltihap var. Üroloğa görünüp ilaç almalı eşiniz. İltihap olması sperm değerlerinin kötü çıkmasına sebep olur. O zaman daha güzel çıkar sonuçlar. Hareket de normal sayılır. Öncelikle doktora gidin vereceği ilacı kullanın. Sonra da daha detaylı bir yerde morfolojiye de baktırarak yeni bir spermiogram verin. Hem de bakarsınız iltihap geçmiş mi diye. Bu değerlerle de hamilelik olur ama şansı artırmak için peşine düşülse çok daha iyi olur canım. Şeniz Şeniz Şeniz

çok teşekkür ederim keçi boynuzuna başladık doktorda stress yapmassak doğal yoldan olabiliceğini söyledi ama o da kolay deil inş benim gibi bekleyen herkes bebğine en kısa zamanda kavuşur:Saruboceq:

angelic çok saol canım nasılsın nerelerdesin sen angeliccimm

angelic çok saol canım nasılsın nerelerdesin sen angeliccimm

saol canım iyiyim, sen nasılsın? Eskisi kadar takılamıyorum, çok yoğunum bu sıralar ama aklımdasınız hephihoyyyt Artık ne ateş ölçebiliyom, ne de başka şeyler yapaniliyom saldım çayıra yane Sen naptın, nasıl gidiyor, bu sıralar araştırma olaylarına daha bi girmişsin sanki, kendimi görür gibi oldum bi an Eşinin sonuçları iyi canımcım, bence sizde hiçbi sorun yok, tek sorun fazlasıyla istemek, tıpkı bizde olduğu gibi, biraz kafadan atabilirsen -nasıl olur onu ben de bilmiyorum- senin melek pat diye gelecek, sadece istemeye ara vermek gerek:bbo:

kızlar benim eşimde yaptırdı sperm sayısı 47.000.000 hareketsiz %45 dr varikosel olduğunu söyledi.aranızda eşi ameliyat ameliyat olan varmı varsa ameliyattan kaç ay sonra değerler düzelir

kızlar benim eşimde yaptırdı sperm sayısı 47.000.000 hareketsiz %45 dr varikosel olduğunu söyledi.aranızda eşi ameliyat ameliyat olan varmı varsa ameliyattan kaç ay sonra değerler düzelir

Canım benim geçmiş olsun nasıl öyle bir kanıya vardı ki sperm sayısı iyi çıkmış..Benim değerlerle kontrol edince varikosel olma riski olabilirmi biranda aklım karıştı..

canım dr saırdı muayane sırasında farketti ameliyat olacak.yaa zaten kadın doğuma gittik bende bişey çıkmayınca ürolojiye sevk etti.ölü sperm fazlaymış öyle dedi

canım dr saırdı muayane sırasında farketti ameliyat olacak.yaa zaten kadın doğuma gittik bende bişey çıkmayınca ürolojiye sevk etti.ölü sperm fazlaymış öyle dedi

merhaba.. ameliyat sonrası düzelme 6 aydan önce başlamıyor.. hatta bazen düşebiliyor.. endişelenmeyin.. morfolojiye bakılmamış sanırım sizde.. sabırla beklemelisiniz.. ameliyat sorunsuz geçen, kasıktan ufak bir kesiyle yapılan, epidural verilerek yapılan bir işlem.. bir gece kalıp çıkarsınız.. hakkınızda hayırlısı olsun.. geçmiş olsun..

Eşim 4 yıl önce varikosel ameliyatı geçirmişti.(toplam 3 kere) Sonuçlar kafamı karıştırdı yorumlarsanız sevinirim. daha önce sadece sayımı yazmıştım ama morfolojiyide ekledim.

SEMEN ANALIZI SONUC N O R M A L D E G E R L E R
(D.S.O Kriterlerine Gore)
Miktar : 2.0 ml
pH : 7.7
Likefikasyon Suresi(37C) : 15 dakika
Viskosite : Normal
Gorunum : Gri-Opak
1. Saatte Hareketli Sperm Yuzdesi : % 50
Hareketin Degerlendirilmesi (1.Saat)
(a) Hizli Ileri Hareketli : % 15
(b) Yavas Ileri Hareketli : % 30
(c) Yerinde Hareketli : % 5
(d) Hareketsiz : % 50
Sperm Yogunlugu : 7.000.000 / ml
Anormal Morfolojili Sperm Yuzdesi : -
Yuvarlak Hucre : <1,000,000/ml
Lokosit : <1,000,000/ml

SPERM MORFOLOJiSi (KRUGER KRITERLERINE GORE)
I-NORMAL MORFOLOJILI SPERM YUZDESI : % 16
II-BAS ANOMALiSi : % 82
1-Akrozomal Defektler : % 7
2-Strukturel Defektler(amorf,megalo,kucuk,
uzun, birden fazla ve vakuolar basli) : % 75
III-BOYUN ve ARAPARCA (MIDPIECE) ANOMALISI : % 2
IV- KUYRUK ANOMALISI : % 15
(Kuyruksuz, kuyruk aci, birden fazla kuyruk, duzensiz kuyruk anomalisi)
V-SITOPLAZMIK CIKINTI : % 2
VI-NORMAL BASI OLUP BOYUN, ARAPARCA ve
KUYRUK ANOMALISI : % 2
Normal Sperm Yuzdesine Gore Degerlendirme
> % 14 :Fertil
% 5 - 14 :Subfertil/Fertil
% 1 - 4 :Subfertil

olmas ben şimdi karıştırdım yaa.. normal sperm yüzdesi kurgere göre &#37;16 çıkmış.. bu toplamının değerlendirilmesi değil mi ki.. fadik sende bakıyosun herhalde canım.. aklım karıştı benim.. bizim testte bu kadar fazla detay yoktu.. ya %16 sı normal ya da toplam sperm sayısına göre %16 .. eğer ikinci dediğimse durum çok iyi..

Son düzenleme:
canım sizin değrlerde bir problem yok...ama çok çok iyi değil...mesala sayıyla hareket tam sınırda diyebiliriz...yinede sınırın altında olmaması çok güzel...morfoloji güzel bir sorun yok...
canım testiniz bizim 3 sene önce verdiğimiz ilk testinen nerdeyse aynı...
ama biizm testler zamnla çok düştü....sonrada varikosel çıktı ve şuan 2.milyona düştü....
canım şimdilik değerleriniz güzel ama zamanla değerlerinizin düşüp düşmediğini kotron edin bence....

canım sayıyla hareket sorununuz var...ama benim anladığım kadarıyla morfoloji güzel...
morfolojiden nevro iyi anlıyor...birde o baksın canım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…