Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
arkadaşlar size bi sorum olacak sperm testini nerde yaptırırsak doğru sonuç alırız?
devlet hastanesimi tüp bebek merkezinimi tavsiye edersiniz?

canım sperm tastti malum gözle yapılan bişey eğer büyük şehideysen tıp fakülteleri olur bence

ama sıradan bi devlet hastanesi bence güvenilir olmuyor,değerleri farklı çıkarıyolar

yapan kişi embiriyolog olursa daha güvenilir olur,özeldede güvenebileceğin tüp bebek merkezi olan biyer varsa yaptırabilirsin bence

Merhaba eşimin analiz sonuçlarını yorumlayabilirmisiniz

sperm sayısı :101 000 000/ml
ileri hızlı %2
ileri yavaş %24
yerinde hareket % 11
hareketsiz % 65
morfoloji % 3

sizce doğal şansımız varmı

sadece hareket sorununuz var bence ,sayı çoook iyi morfolojide %4 normal olması gerekiyo ama %3 de hiç kötü değil
hareket sorunuzda çok dert edilecek tarzdan değil.preseed kullanabilirsin haraket için
bu değerlerinde doğal şansı olmuycaksa biz kendimizi köprüden atalım:KK59:

bende 2 yıllık evliyim ama eşimi ikna edemiyorum bu teste.bebek istiyorum.zaten ben pcos hastasıyım.drum illa eşiminde testini görmek istiyor.kars ta oturuyorum.doğum evinde yapılıyor mu test.yani sıra falan mı alı:KK59::KK59::KK59::KK59:yoz.önce ürologla mı görüşüyoz nasıl oluyor arkadaşlar?????

sadece hareket sorununuz var bence ,sayı çoook iyi morfolojide %4 normal olması gerekiyo ama %3 de hiç kötü değil
hareket sorunuzda çok dert edilecek tarzdan değil.preseed kullanabilirsin haraket için
bu değerlerinde doğal şansı olmuycaksa biz kendimizi köprüden atalım:KK59:

canım teşekkür ederim. allah isteyen herkese nasip etsin hepimize :)

meraba ablalarım aranızda çok yeniyim bizde 7 aylık evliyiz ve eşim bi bebeğimiz olmasını çok istiyor.Geçen ben dr gittim ve herhangi bi prblem olmadığını söledi dr eşim ise dün dr gitmiş ve spermiogram yaptırmış ama sonucunda ise söle yazıyor semenin mikroskobik incelemesinde hareketli yada hareketsiz sperm görülmedi ikimizden üzüntüden kahroluyoruz.TEk tesellimiz 3-4 gün öncesinde ilişki içerisinde olmadan tahlil verilmeliymiş oysa biz 3 gündür beraberdik hep.dr demiş 15 gün sonra yine gel tekrar olsun ama kısırlık söz konusu olabilir bu konuda fikirlerinizi bekliyorum yoksa kocamı öyle görünce kahrımdan ölücem ablalarım...

meraba ablalarım aranızda çok yeniyim bizde 7 aylık evliyiz ve eşim bi bebeğimiz olmasını çok istiyor.Geçen ben dr gittim ve herhangi bi prblem olmadığını söledi dr eşim ise dün dr gitmiş ve spermiogram yaptırmış ama sonucunda ise söle yazıyor semenin mikroskobik incelemesinde hareketli yada hareketsiz sperm görülmedi ikimizden üzüntüden kahroluyoruz.TEk tesellimiz 3-4 gün öncesinde ilişki içerisinde olmadan tahlil verilmeliymiş oysa biz 3 gündür beraberdik hep.dr demiş 15 gün sonra yine gel tekrar olsun ama kısırlık söz konusu olabilir bu konuda fikirlerinizi bekliyorum yoksa kocamı öyle görünce kahrımdan ölücem ablalarım...

Üzülme gizem sadece siz değilsiniz..
artık doğumlar eskiden olduğu gibi kolay olmuyor..
ya erkekte ya kadında sorun çıkıyor..
testten önce 3 ile 5 gün arası perhizli olunması lazım..
inş sebebi perhizsiz olduğu içindir..
daha yolun başındasınız hemen pes etmeyin..
tedavi şansı vardır yine..

Üzülme gizem sadece siz değilsiniz..
artık doğumlar eskiden olduğu gibi kolay olmuyor..
ya erkekte ya kadında sorun çıkıyor..
testten önce 3 ile 5 gün arası perhizli olunması lazım..
inş sebebi perhizsiz olduğu içindir..
daha yolun başındasınız hemen pes etmeyin..
tedavi şansı vardır yine..

ablacım tedavi şansı var derken bilmiyorum ne yapacamızı kafayı yiyecek eşim düşünmekten ben onu öyle gördükçe kahroluyorum diyorum daha zamanla olur inşallah allahım nasip ederse inş. olur diyorum ama yok kendi kendine atıp tutmaktan hasta olacak bu kadar stresten acaba çakşır bitkisi keçiboynuzu kürü filan mı denesek bilmiyorum ki

selam kızlar eşim test yaptırdı doktor sonuçların iyi olduğunu söylemiş fakat morfolojiye bakılmamış eşimde demekki gerek görülmedi diyor bana pek mantıklı gelmedi sperm sayısının iyi olduğu durumlarda morfolojiye bakılmazmı acaba ?? bu arada sonuçları şöyle

sperm sayısı 1 ml. 74 000 0000
hareket 60' % 70
ph alkalı
hacim 2.5 cc
renk krem

lütfen yorumlarmısınız????

ablacım tedavi şansı var derken bilmiyorum ne yapacamızı kafayı yiyecek eşim düşünmekten ben onu öyle gördükçe kahroluyorum diyorum daha zamanla olur inşallah allahım nasip ederse inş. olur diyorum ama yok kendi kendine atıp tutmaktan hasta olacak bu kadar stresten acaba çakşır bitkisi keçiboynuzu kürü filan mı denesek bilmiyorum ki

öncelikle geçmiş olsun canım
bence testi 4 günlük perhizle tekrarlayın öncelikle
değerler yine kötü çıkarsa elbet bi çaresi vardır,hormonlarına bakıldımı eşinin daha önce
ama canını sıkma derim değerleri sıfır olupta uygun tedaviyle evlat sahibi olan insanlar var
sizinkide halledilir bence allah dermansız dert vermesin

slm kızlar,bende eşimi ikna ettim ve sperm testi yaptırmak için üniversite hastanesine gidicezz,üroloji bölümüne mi yoksa infartilite bölümüne mi randevu alıcazz.kızlar bilen var mı
inşlhh değerleri iyi çıkarrr

kızlar birde evimiz hastaneye yakınsa bu testi evde yapıp yarım saat yada 1 saat içinde hastaneye götürsek olurmu

slm kızlar,bende eşimi ikna ettim ve sperm testi yaptırmak için üniversite hastanesine gidicezz,üroloji bölümüne mi yoksa infartilite bölümüne mi randevu alıcazz.kızlar bilen var mı
inşlhh değerleri iyi çıkarrr

sanırım öncelikle ürolojiye gitmesi daha iyi olur eşinin
durumu anlatır onlar da yönledirirler sizi

eviniz hastaneye yakınsa eğer evdede yapabilir ama hemen götürmesi gerekir tam süresini bilmiyorum ama 15-20 dk iyi olur gibi

Merhaba,
abstınen : 4 gün
volüm : 3 ml
likefaksiyon : 15 dk
viskozite : Normal
agglütinasyon : Yok
ph : Bu değirin karşısı boş
sperm sayısı : 53.000.000/ml
a : %6
b : %45
c : %14
d : %35
yuvarlak hücre : <1.000.0007ml
sonucu yorumlayabilirmisiniz. şimddien teşekürler

cevap vercek sonucu yorumlayacak kimse yokmu arkadaşlar..

Merhaba,
abstınen : 4 gün
volüm : 3 ml
likefaksiyon : 15 dk
viskozite : Normal
agglütinasyon : Yok
ph : Bu değirin karşısı boş
sperm sayısı : 53.000.000/ml
a : %6
b : %45
c : %14
d : %35
yuvarlak hücre : <1.000.0007ml
sonucu yorumlayabilirmisiniz. şimddien teşekürler

sayı ve hareket gayet iyi bence ama morfolojiye bakılmamış oda çok önemli

hızlı ileriniz bira düşük ama bu değer bile iş görür bence yani %1 le bile hamile kalanlar var

sanırım öncelikle ürolojiye gitmesi daha iyi olur eşinin
durumu anlatır onlar da yönledirirler sizi

eviniz hastaneye yakınsa eğer evdede yapabilir ama hemen götürmesi gerekir tam süresini bilmiyorum ama 15-20 dk iyi olur gibi

sağol canımmm:KK16::KK16::KK16:

herkese merhaba. Ben de artık siteye üye olarak aranıza katılmış bulunuyorum.
1,5 yıllık evliyim.eşime spermiogram testi yaptırdık.tek taraflı varikosel söz konusu. test sonucu anladığım kadarıyla pek parlak görünmüyor fakat sizlerden gelecek olan yorumlara ihtiyacım var.sanırım spermlerinden yapısal bozukluk ve hareket problemi var bu durumda ne yapılması gerekiyor.cevaplarsanız çok sevinirim.şimdiden teşekkürler.

değerlendirme normal değerler
Volum:2,5
Sperm Sayısı: 50.0 : >15 milyon
Top.Sperm Sayısı:125.0 >39 milyon
Total motilite :68 >40
İleri Hareketli(+4,%)(a) :7 >32
Yav.İ.Hareketli:KK43:+3.%)(b): 34
Yerinde Hareketli(+2,%): 27
Hareketsiz : 32
Normal Morfoloji :1 >4
Lökosit: <1 <1 milyon
TPMSS(milyon) :8,75

hazırlık sonrası değerler:
Volum:1
Sperm Sayısı (milyon):24.0
Top.Sperm Sayısı(milyon) 24
Total Motilite%: 88
İleri Hareketli:9
YAvaş İleri Hareketli:62
Yerinde Hareketli:17
Hareketsiz:12
TPMSS(milyon):12

Büyük Baş:2
Küçük Baş:3
Uzun Baş:12
Çoklu Baş:0
Serbest Baş:3
Normal:0
Anormal:3

sayı ve hareket gayet iyi bence ama morfolojiye bakılmamış oda çok önemli

hızlı ileriniz bira düşük ama bu değer bile iş görür bence yani %1 le bile hamile kalanlar var
teşekürler. morfoloji derken bu ne demek biraz acabılırmısınız. özel hastanede yapıldı hersey ii denildi. morfoloji için ne yapılması gerekiyor.

Doktorum bu testte bir sorun yok dese de benim içim içimi yiyiyor.%3 morfolojimiz sonuçta.

Abstinans süresi: 4 gün
Miktar: 2.5 cc
Renk:Sarımtrak
pH:8.0
Vizkozite: ++
Likefaksiyon: 45 dk.
Fruktoz: +
1 CC'deki spermatozoon 22.000.000
Total: 55.000.000

Motilite:
İleri Hareketli: %32 N>32 Vital Boyama: %79 N>%58
Yerinde Hareketli: %28
Hareketsiz: %40

Vitalite:
Vital Boyama: %79
Lökosit: 200.000/cc N<1.000.000
Eritrosit: /cc

Morfoloji:
Kruger Strict Criteria Değerlendirilen spermatozoa sayısı: 100 adet

Normal yapı: %3 N > %4

Anormal yapı: %97
Baş defekti: %57
Boyun defekti: %24
Kuyruk defekti: %16

Lütfen yorumlar mısınız?

teşekürler. morfoloji derken bu ne demek biraz acabılırmısınız. özel hastanede yapıldı hersey ii denildi. morfoloji için ne yapılması gerekiyor.

morfoloji sağlıklı ve sağlıksız spermlerin oranı gibi bişey
krugere göre normal sperm % 4-% 14 arası olması gerekir

bazı merkezler spermin morfolojik incelemesini detaylı yapıyor
yani ,kuyruk ,gövde vs tek tek inceliyorlar

yaptırdığınız yerde demekki bakmamışlar,farklı bir yerde daha verin istersen verirkende sorarsınız ayrıca yapan kişinin embiriyolog olması da önmeli

miktar 3.1
ph 8.0
viskozite normal
görünüm opak
sıvılaşma süresi 30
sayı 78.500.000
total sayım 243.350.000
morfoloji
normal yapı 42
baş anamolisi 49
büyük baş 10
küçük baş 23
top baş 3
başsız 13
boyun anomalisi 13
kuyruk anomalisi
uzun kuyruk 2
kısa kuyruk 4
her sahada 1-2 lökosit görüldü

hareketlilik
2.saat hızlı 27
2.saat yavaş 17
2.saat yerinde 10
2.saat duran 46

bizim sonuçlarımızda bu henüz doktora göstermedik.banada bir yorum yazarsanız sevinirim..

X