Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Merhaba, Eşimin sperm analizlerini yorumlarmısınız. ilk analizde bunlar yazıyo.
miktar=3ml.
likefakisyon=15 dk.
reaksiyon=alkali
lokosit=bol lokosit
eritrosit=yok
hareket tipi=0-1-2-3-4
hareket=% 40
4, derece hareket=% 20
sayı= 5 milyon/ml.
normal sperm=% 6
aglütinasyon=yok
trikomonas=yok
KRUGER KRİTERLERİNE GÖRE MORFOLOJİ
normal=%6
Yassı sperm=%8
mikrospermi=%4
makrospermi=%7
kuyruk anomalısı=%14
başsız sperm=%3
çiftbaşlı sperm= yok
immatür sperm=%2
vakuollu sperm yok
şekilsiz sperm %56

ilk analiz yukardakı gibi. Kent hastanesınde doktorum bize tüp bebek önerdi ama biz eşim için iyi bir doktora gıttık 5-6 ay dır tedavi görüyor. geçen ayki tahlilide şöyle

volum=3 ml.
renk=sarı
vızkosıte=normal
likefaksıyon=20 dk.
sayı=10 milyon
normal morfolojı=%60
hareket (1 saatte)=%50
dırekt mıkroskopi= her sahada 5-6 lokosıt goruldu

1. ve 2. tahlilleri lutfen yorumlayın bana. eşimin doktoru en son 3 aylık klomen tedavısı, çinko ve
e vitamını verdi. 3 ay ın sonuna kadar da hayırlı haberlerını beklıyorum dedı ama ben sızlerden de yardım beklıyorum..

Merhaba, Eşimin sperm analizlerini yorumlarmısınız. ilk analizde bunlar yazıyo.
miktar=3ml.
likefakisyon=15 dk.
reaksiyon=alkali
lokosit=bol lokosit
eritrosit=yok
hareket tipi=0-1-2-3-4
hareket=% 40
4, derece hareket=% 20
sayı= 5 milyon/ml.
normal sperm=% 6
aglütinasyon=yok
trikomonas=yok
KRUGER KRİTERLERİNE GÖRE MORFOLOJİ
normal=%6
Yassı sperm=%8
mikrospermi=%4
makrospermi=%7
kuyruk anomalısı=%14
başsız sperm=%3
çiftbaşlı sperm= yok
immatür sperm=%2
vakuollu sperm yok
şekilsiz sperm %56

ilk analiz yukardakı gibi. Kent hastanesınde doktorum bize tüp bebek önerdi ama biz eşim için iyi bir doktora gıttık 5-6 ay dır tedavi görüyor. geçen ayki tahlilide şöyle

volum=3 ml.
renk=sarı
vızkosıte=normal
likefaksıyon=20 dk.
sayı=10 milyon
normal morfolojı=%60
hareket (1 saatte)=%50
dırekt mıkroskopi= her sahada 5-6 lokosıt goruldu

1. ve 2. tahlilleri lutfen yorumlayın bana. eşimin doktoru en son 3 aylık klomen tedavısı, çinko ve
e vitamını verdi. 3 ay ın sonuna kadar da hayırlı haberlerını beklıyorum dedı ama ben sızlerden de yardım beklıyorum..
canım sadece bu ilaçlarımı kullandın ve ne kadarlık dozlarda kullandın.sayınız iki misli artmış harekette güzel normalinden az fakat iyi bir gelişme normalde 20 milyon olması gerekir ,yumurtlama günlerini takip edersen böylede hamile kalabilirsin:KK49:.bu konuda fazla bilgim yok fakat iyi görünüyor.başka arkadaşların yorumunuda al.

canım sadece bu ilaçlarımı kullandın ve ne kadarlık dozlarda kullandın.sayınız iki misli artmış harekette güzel normalinden az fakat iyi bir gelişme normalde 20 milyon olması gerekir ,yumurtlama günlerini takip edersen böylede hamile kalabilirsin:KK49:.bu konuda fazla bilgim yok fakat iyi görünüyor.başka arkadaşların yorumunuda al.

eşimde ileri derecede enfeksıyon varmış. 5-6 ay boyunca enfeksiyonu gıdermeye çalıştık. enson bır iğne verdi 10 tane iğneyi bittikten 1 hafta sonra yaptırdıgımız tahlıl sonucunda. enfeksıyon gıtmış ve duzelme başlamış dedi. ve klomen ve vıtamınlerı verdi. 1 aydırda klomen kullanıyoruz..

eşimde ileri derecede enfeksıyon varmış. 5-6 ay boyunca enfeksiyonu gıdermeye çalıştık. enson bır iğne verdi 10 tane iğneyi bittikten 1 hafta sonra yaptırdıgımız tahlıl sonucunda. enfeksıyon gıtmış ve duzelme başlamış dedi. ve klomen ve vıtamınlerı verdi. 1 aydırda klomen kullanıyoruz..
bir ayda güzel gelişme olmuş tabi enfeksiyonun geçmiş olmasınında faydası olmuştur doktorunuz kim öğrenebilirmiyim.

Kızlarrr
Spermıogram testımızın sonucları ıyı cıkdı burayada yazmısdım hatta
Fakat merak ettıgım konu su
YArın eşim doppler cektırcxek doktor bunuda ıstemısdı
spermıogram sonucu 58 mılyon olupta varıkosel yada doppler sonucu kotu cıkanlar varmı acaba ?
Cunku bunu cok merak edıyorum
bu ay tamamıyla gun tutarak ılıskı yasadım
yanı streslı degıl kesınlıkle fakat ovulasyon gunlerıme dıkkat ettım bu ayda olmazsa kesın bısey var dıcemde artık :18:

bu dr. hangi hastanede ya da muaynehanesi nerede birde tel nosunu alabilirmiyim.:KK55:

Ege Üniversitesi nde görevli ama biz sürekli alsancakta ki muayene hanesıne gıttık. 232 422 58 88 -
422 64 99 eşin çok sevecek. ilk muayeneye ikimiz birlikte gitmiştik çok babacan bir insan. İnşallah sizede hayırlı olur..

Son düzenleme:
Ege Üniversitesi nde görevli ama biz sürekli alsancakta ki muayene hanesıne gıttık. 232 422 58 88 -
422 64 99 eşin çok sevecek. ilk muayeneye ikimiz birlikte gitmiştik çok babacan bir insan. İnşallah sizede hayırlı olur..

sağ ol canım.rabbim tüm evlat hasretiyle yanan bizim gibilere bu duyguyu hayırlısı ile yaşatsın.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

kızlar varikoselin ameliyatının 3 ayı doldu öncesi ve sonrası aşağıda okadar bıktımki nasıl yorumlayabileceğimi bile şaşırdım kafam allak bullak siz nedersiniz

arkadaşlar varikosel ameliyatının 3. ay değeri ve hemen öncesinin değerleri aşağıdaki gibi okadar sıkıldımki artık yorumlayamıyorum bile nedersiniz

önce ameliyattan hemen öncesini yazayım
toplam sayı:84 milyon
hızlı ileri hareket:%5
yavaş ileri %35
yerinde har. %8
hareketsiz %52
morfoloji
normal şekilli %39
anormal%61
baş anormalisi%12
boyun anormalisi%17
kuyruk%32

yenisi

sayı 42 milyon yarı yarıya düşmüş
hızlı %10
yavaş %20
yerinde %20
hareketsiz %50
morfoloji
normal %80 tek iç rahatlatıcı değer bu olsa gerek
anormal%12

birde her ikisinde aglütinasyon görüldü diyor :KK5:

SPERMĠOGRAM STANDART ( ) WHO&KRUGER ( X )
EJAKÜLAT ( x ) ANİ DİLÜSYON ( )
BULGULAR NORMAL DEĞERLER
Abstinans Süresi : 5 gün( C.İ ) 2 gün - 7 gün
Viskosity : Az Yapışkan Az Yapışkan
Volüm : 2 cc > 2 cc
Renk : D.Beyaz D.Beyaz
Görünüm : Gri-Opalasan Gri-Opalasan
pH : 7.61 7.2 - 8.0
Kan : Yok Yok
İrin-Partikül : Yok Yok
Fruktoz : ---- < 13 umol/ejekülat
Yuvarlak Hücre : % 5 ( lökositler,epiteller,germ hücreleri ) < % 50

Motilite : Hızlı İleri Hareketli: % 61 Yavaş İleri Hareketli: % 5 Yerinde Hareketli: % 5
Hareketsiz : %28
NORMAL DEĞERLER
İmmotilite : % 28 ( HAREKET ETMEYEN ) < %50
Likefaksiyon : 30 dk. < 60 dk.
1.cc deki Sperma : 45.500.000 30-80 milyon/ml
Total Sperma : 91.000.000 (makler counting camber) 70 -250 milyon/ejekülat

Sperm Mar (IgG) : -- < 22.0
Vitalite : % 74 ( HAREKET EDEN )
H.O.S Test : % 71 >% 60 Normal %50-59 Şüpheli
(Hipo Ozmolar Şişme Testi) < %50 Anomali
Lökosit : 102.000 / ml < 1.000.000 /ml
Eritrosit : Negatif Negatif
Aglütinasyon : - Negatif
Retrograd Ejakl. : -
Pellet : -
--------------------------------MORFOLOJ&#288;(D-Q)----------------------------------------
WHO(Dünya Sağlık Örgütü)Criteria
Normal yapı : %72 Anormal Yapı : %28 > %50 Normal
KRUGER STR&#288;CT CR&#288;TER&#288;A
Değerlendirilen Spermatozoid Sayısı :43
Normal Yapı : % 17 % 0 - 4 Kötü Prognoz (GEBELİK % 7,6)
Anormal Yapı : % 83 % 4-14 İyi Prognoz (GEBELİK %49,4)
> 14 Normal Morfoloji (GEBELİK%88,3 )
YORUM : NORMOZOOSPERM&#288;
Mikroskopi : Her sahada 2-3 yuvarlak hücre, 2-3 lökosit görüldü.Eritrosite rastlanmadı.
Sperma hücreleri morfolojisinde anormal bir durum gözlenmedi. 3 saatlik inkübasyon sonucu normal dışı yavaşlama
ve ölü sayısında artış gözlenmedi.

Arkadaşlar size bişey sorucam belki cahilce olucak ama yşne de merak ediyorum.Eşime spermiyogram yaptırdığımızda 3 günlük cinsel perhiz sonrası örneğin verilmesi gerektiğini bilmiyorduk gerçi laboratuvardan söylediler bize ama eşim işten zar zor izin almıştı ve önümüzde 10 günlük bir kurban bayramı tatili vardı.Ben de regl dim o dönemde ve 1 hafta filan birlikte olmamıştık yani 7-8 günlük bir cinsel perhiz oldu bu:)) biz de merak etmektense verelim testi dedik izin alması da zordu bidaha. sonra yeniden yaptırırız dedik.
Spermiogram - *
Miktar 3,0ml - *
pH 8,2 - *
Renk krem - *
Kıvam normal 30dk - *
Sayı 28,550,000 - *
Motilite 1h nrm hrk%60 yvş hrk%5 - *
Mikroskop - - *

aynen böyle yazıyor.
süre uzadıkça spermlerin cansızlaştığını kalitesinin düştüğünü biliyoruz.
peki normal şartlarda 3 günlük testin sonucu bundan daha mı iyi olurduki acaba?
diceksinizki yeniden yaptırın gerekirse tabiki yaptırır ama sonrasında ben tek tüplü olduğumu öğrendim ve yumurtlama takibine başladım. yani bu konuda bir fikri olan var mı doktora soran tecrübesi olan nolur bana yardımcı olun...

haaa oyle birkac gun surmuyor degil mi aynı gun aliniyor yani. Bir de bazı insan perhiz icin 3 gun bazısı 4 gun diyor, acaba en iyisi nedir?

3 yada 4 gün arasında çok fark olucağını sanmıyoruum bizde genelde bu günlerde veriyoruz ama 4. günü geçirmemek en iyisi bence
sonuçaları en kötü ihtimalle bu gün verdiyseniz yarın alırsınız

kızlar eşimin testinin sonucları geldi yorumlayabilecek kimse var mı su anda?

Kızlar ben sonucu yaziyorum, nolur biri yorumlasın,

Volum : 2 CC
Renk: Sarı-Beyaz
Likefaksiyon Süresi: 30 Dk
Sperm Sayısı (ml): 10 milyon
Motilite %45
Progresyon: %5 (+4), %25(+3), %15 (+2)
Morfolojik Analiz %1
Yıkama işleminden sonra
Sperm Sayısı 7 milyon
Motilite %75
Progresyon %10(+4), %40 (+3),%25(+2)
Not: Major Baş Anomalisi Mevcut

Kızlar ben sonucu yaziyorum, nolur biri yorumlasın,

Volum : 2 CC
Renk: Sarı-Beyaz
Likefaksiyon Süresi: 30 Dk
Sperm Sayısı (ml): 10 milyon
Motilite %45
Progresyon: %5 (+4), %25(+3), %15 (+2)
Morfolojik Analiz %1
Yıkama işleminden sonra
Sperm Sayısı 7 milyon
Motilite %75
Progresyon %10(+4), %40 (+3),%25(+2)
Not: Major Baş Anomalisi Mevcut

canım hem sayı hemde morfoloji oldukça düşük, moralinizi bozmadan en kısa zamanda bir üroloji doktora gidin ve eşin muayene olsun, seni rahatlatmak için şöyle diyim bizimde sayı 7 milyon morfoloji 2ydi varikosel varmış ameliyat olduk yani dermansız dert değil geçmiş olsun

X