Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hayır malesef aksiliklerden ötürü hala gidemedik sonuç hakkında yorum yaparsanız sevınırım. :KK34:ABSİNANS : 4. GÜN
HACİM (ml) : 2 ml
likefeksiyon : 30 dak.
vizkozite : (++)
aglütinasyon : yok

HAZIRLIK ÖNCESİ
Sayı : 52 milyon (ml)
hareketlili % : 35%
progresif hareketli sperm sayısı : 14 milyon (ml)
progresif hareketlilik : 70%
sprem dışı hücre : 700 bin / ml

MORFOLOJİ (Kruger) : 10%

HAZIRLIK SONRASI

hacim ( ml ) : 0,5 ml
sayı : 22 milyon ml
hareketlilik : 80%
PROGRESİF HAREKETLİ SPERM SAYISI : 18 MİLYON
PROGRESİF HAREKETLİLİK : 95 %
CANIM BİZİM SONUÇLARIMIZ BÖYLE ÇIKTI NASIL IYI MI? KOTUMU?
Biz varıkosel den süpelenıyoruz ama yarın dr. gösreticez sonuçları ama ben yıne de merak ettım sızınle paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.....

teşekkürler tüliny ben de de polikistik over sendromu var dediğin gibi 6 ay kısa bi süre ama ikimizde de sorun olduğunu bildiğimiz için tahlil yaptırdık hayırlısı olsun hayırlı zamanda tüm isteyenlerin bebişi olsun inşallah

arkadaşlar spermogram sonucumu yazıyorum. Lütfen yoruımlayın.
Abstinens Süresi : 3
Miktar: 3,9 ml.
Renk: Kirli Sarı
Viskozite : Viskoz
Ph: 8,00
Sıvılaşma Süresi: 20
Spon Aglütinasyon: Negatif
1 ml.spemataozon sayısı : 46,000,000
Toplam spermatazon sayısı : 179,400,000
MOTİLİTE
Hızlı İleri Hareketli : %12
Yavaş İleri Hareketli : %21
Yerinde Hareketli : %7
Hareketsiz: %60
Morfolojik İnceleme
Toplam
Normal : %13
Baş anomalisi : %9
Boyun Anomalisi : %5
Kuyruk anomalisi : %73
Mikroskobik İnceleme: x40 büyütmr ile her alanda 2-3 yuvarlak (lökosit ve/veya immatür gern) hücresi görüldü.

Arkadaşlar beni bilgilendirin lütfrn.

arkadaşlar benide bilgilendirin. 2,5 yıldır çocuğum olmuyor.

arkadaşlar spermogram sonucumu yazıyorum. Lütfen yoruımlayın.
Abstinens Süresi : 3
Miktar: 3,9 ml.
Renk: Kirli Sarı
Viskozite : Viskoz
Ph: 8,00
Sıvılaşma Süresi: 20
Spon Aglütinasyon: Negatif
1 ml.spemataozon sayısı : 46,000,000
Toplam spermatazon sayısı : 179,400,000
MOTİLİTE
Hızlı İleri Hareketli : %12
Yavaş İleri Hareketli : %21
Yerinde Hareketli : %7
Hareketsiz: %60
Morfolojik İnceleme
Toplam
Normal : %13
Baş anomalisi : %9
Boyun Anomalisi : %5
Kuyruk anomalisi : %73
Mikroskobik İnceleme: x40 büyütmr ile her alanda 2-3 yuvarlak (lökosit ve/veya immatür gern) hücresi görüldü.

Arkadaşlar beni bilgilendirin lütfrn.
sayı güzel...
harekette çok az yavaşlık var ama kötü değil...
morfoloji krugere göre bakılmışsa morfolojide güzel...
yani testtinizde sorun yok diyebiliriz..
tuliny çok teşekkür ederim.eşimde reflülü varikosel varmış.ameliyat diyo doktor.ameliyat olmasa bu şartlarda hamile kalabilir miyim?şunu da yazayım benm yazdığım morfoloji kruger değil.onu yaptıralım en iyisi.
testiniz güzel bence şuan ameliyata gerek yok...
ama biraz zam sonra yine test yaptırırsanız hem düşüş olup olmadığına bakarsınız hemde krugere göre baktırmış olursunuz...

Ben eşimin test sonuçlarını yazmıştım buraya hareketsizlik vardı...Ve ben sanırım hamileyim bugün test yaptım silik çıktı yarın kesinleşicek...
gözün aydın canım rabbim tamamına erdirsin...
peki yine test yaptırmışmıydınız...
yaptırdıysanız o nasıldı...

hayır malesef aksiliklerden ötürü hala gidemedik sonuç hakkında yorum yaparsanız sevınırım. :KK34:ABSİNANS : 4. GÜN
HACİM (ml) : 2 ml
likefeksiyon : 30 dak.
vizkozite : (++)
aglütinasyon : yok

HAZIRLIK ÖNCESİ
Sayı : 52 milyon (ml)
hareketlili % : 35%
progresif hareketli sperm sayısı : 14 milyon (ml)
progresif hareketlilik : 70%
sprem dışı hücre : 700 bin / ml

MORFOLOJİ (Kruger) : 10%

HAZIRLIK SONRASI

hacim ( ml ) : 0,5 ml
sayı : 22 milyon ml
hareketlilik : 80%
PROGRESİF HAREKETLİ SPERM SAYISI : 18 MİLYON
PROGRESİF HAREKETLİLİK : 95 %
CANIM BİZİM SONUÇLARIMIZ BÖYLE ÇIKTI NASIL IYI MI? KOTUMU?
Biz varıkosel den süpelenıyoruz ama yarın dr. gösreticez sonuçları ama ben yıne de merak ettım sızınle paylaşmak istedim yardımcı olursanız sevinirim.....

testiniz güzel sorun yok...
hareketli sperm %70 bu çok güzel...
ama hareketlilerin ne kadarı yavaş ne kadarı hızlı orasını pek anlayamadım...
ileri hareketli sperm olmasıda önemli....

Gebeliğim kimyasal gebelikmiş arkadaşlar çok üzgünüm.Kan değerim 81.73 tü 2 gün önce bugün ise 55.45 :KK43:(Şimdi düşmesini bekliyorum...............................

Arkadaşlar selam,
Bilgisi olanlar eşimin sperm testini yorumlayabilir mi:

Abstinans süresi: 3 gün
Hacim:3 ml
Likefaksiyon:<30 dakika
Vizkozite:Normal
Sayı: 22 000 000/ml
Hareketlilik:%63
hızlı ileri hareket %26
yavaş ileri hareket %29
yerinde hareketli %8
hareketsiz %37
Normal oranı: %14
Aglütinasyon: negatif

Yıkama sonrası:
Hacim:1 ml
Sayı: 18 000 000/ml
Hareketlilik: %79

Morfoloji kruger strict kriterine göre değerlendirilmiştir.
Morfoloji >%14 olması gerekirken %14 çıkmış normal mi?

Arkadaşlar selam,
Bilgisi olanlar eşimin sperm testini yorumlayabilir mi:

Abstinans süresi: 3 gün
Hacim:3 ml
Likefaksiyon:<30 dakika
Vizkozite:Normal
Sayı: 22 000 000/ml
Hareketlilik:%63
hızlı ileri hareket %26
yavaş ileri hareket %29
yerinde hareketli %8
hareketsiz %37
Normal oranı: %14
Aglütinasyon: negatif

Yıkama sonrası:
Hacim:1 ml
Sayı: 18 000 000/ml
Hareketlilik: %79

Morfoloji kruger strict kriterine göre değerlendirilmiştir.
Morfoloji >%14 olması gerekirken %14 çıkmış normal mi?
değerleriniz güzel sorun yok...
morfoloji % 14 maşallah çok güzel bir sonuç...
%4 ile %14 arası iyi anlamına geliyor sizin %14

Gebeliğim kimyasal gebelikmiş arkadaşlar çok üzgünüm.Kan değerim 81.73 tü 2 gün önce bugün ise 55.45 :KK43:(Şimdi düşmesini bekliyorum...............................
üzüldüm canım yaa...
geçmiş olsun...

değerleriniz güzel sorun yok...
morfoloji % 14 maşallah çok güzel bir sonuç...
%4 ile %14 arası iyi anlamına geliyor sizin %14
QUOTE]

Çok teşekkür ederim canım ya. Referans değerlerinde >14 yazıyordu panikledim ben de.
Bir biyokimyasal gebelik geçirdim 2 ay evvel, bir yerlerde o gebelikteki oluşum hatalarından kaynaklanabildiği gibi, erkekteki morfoloji bozukluğundan da olabilir gibi birşeyler okudum, aklımda kalmış. Panik oldum birden.
Normal diyosun yani...

Saolun arkadaşlar ben burada testimizi yazmıştım bu kimyasal gebelik bu testle ilgili olabilirmi arkadaşlar?????

Saolun arkadaşlar ben burada testimizi yazmıştım bu kimyasal gebelik bu testle ilgili olabilirmi arkadaşlar?????

Kimyasal gebelik genellikle o gebelikle ilgili meydana gelen hatalardan kaynaklanıyormuş...Ben de ocak ayında kimyasal gebelik sebebiyle düşük yaptım...

Kimyasal gebelik genellikle o gebelikle ilgili meydana gelen hatalardan kaynaklanıyormuş...Ben de ocak ayında kimyasal gebelik sebebiyle düşük yaptım...

Nasıl hata?Pek anlamadım kafam hiç bir şeye basmıyor bugün:KK43:

Nasıl hata?Pek anlamadım kafam hiç bir şeye basmıyor bugün:KK43:

Ne tip hata kastedildiğini bilmiyorum ama gebelik materyalinin oluşumundaki hatalardan bahsediliyor sanırım. Yani sağlıklı bir embriyo olmadığı için vücut tarafından reddediliyor. Gebeliklerin %50si böyle sonlanıyor, yani çok yaygın.

Arkadaşlar merhaba.ben ankarada özel ve güvenilir bir labarotuvarda spermiyogram yaptırmak istiyorum.önerebileceğiniz bir yer varmı??

bugün adet olmam gerekiyordu.hep bu ay hamile kalacağımı hissettim.aksine şu perhiz nedeniyle çok birlikte de olamadık.daha önceki aylarda kaç defa evde test yapmıştım hep tek çizgi çıkmıştı.bu ay bişrçok arkadaşım bebek istediğimizi bilmediği halde hamile olduğumu görmüş.hatta üst üste iki gece rüyasında beni hamile gören olmuş.daha önce gördüğüm tek çizgilerden dolayı bu ay test yapmamaya karar vermiştim ki dün akşam gördüğüm rüya beni zorladı.dün rüyamda bir sürü bir sürü çiçek görüyordum.bir de o çiçeklerin tohumlarını topluyordum bir sonraki yıl ekmek için.sabah rüya tabirlerine baktım.hamileliğe işaretmiş.iş çıkışı iki test aldım.hayalkırıklığı olursa diğerini de bir sonraki ay kullanayım diye:))sürekli tek çizgiye alışmış gözlerime inanamadım.çift çizgi çıktı bu kez.hemen evimin yanındaki doğumevine gittim ve kan verdim.sonucu yarın alacam.inşallah hayırlısı olur.
bu arada eşime varikosel ameliyatı demişti doktor.haftaya olacaktı.ameliyat öncesi hamile kalma ihtimali %15demişti.Rabbimin taktiri.:nazar:Allah bekleyen herkese nasip etsin.:KK49:

teşekkür ederim antalya.spermiyogramımızı yorumlamış bana moral vermiştin.Allah senden razı olsun.Allah isteyen herkese sizlere de nasip etsin.
Allah sağlıkla kuçağına almayıda nasip etsin :nazar:Raabbim bizlerede yaşatsın bu duyguyu.....:nazar:

X