Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
çapada dediğin gibi oluyor etfalda görüntüyü kapatabiliyormuşsun çapada açık olyormuş:KK43:

ben ankaradayım canım.vereceğimiz yere sordum televizyonlu oda varmış içeriğini merak ettim.:26:saol..

çapada dediğin gibi oluyor etfalda görüntüyü kapatabiliyormuşsun çapada açık olyormuş:KK43:

ben ankaradayım canım.vereceğimiz yere sordum televizyonlu oda varmış içeriğini merak ettim.:26:saol..

kızlar bende polikistik over varmış doktor eşimden de spermiogram istedi. ay o da ne biçim bi durum ya eşim de pek sıkıldı gidip vermeye :) onun sıkıntısı beni de sardı. evde yapıp verileni yokmu bu işin :)

walla gıcık bir durum.bizde bugün verdik.erkekler böyle şeylere alışkın olmaqdıkları için geriliyorlar.biz kadınlar artık herşeye alıştık.......Yarın çıkıcak bakalım hayırlısı..

kızlar benımde esimin sperm testi böyle konuyu açtım ama yanlıs yere acmısım yardım ederseniz sevinirim teşekkürler
Spermogram
Miktarı 4 CC
PH 8
Viskozite NORMAL
Canlı % 1.Saat 60 %
Cm3sayı 16.000.000
Her Sahada 15-20 LÖKOSİT GÖRÜLDÜ. Mld

sayı toplamda iyi.. mlde sınır 20 milyon sizinki 16 milyon..
çok fark yok tabi..
hareketin toplamını vermişler %60..
ama bu test hiç açıklayıcı olmamış..
testi krugere göre tekrarlamanızda fayda var..

Arkadaşlar biz ilk defa vericez bu sperm testinide,televiyonlu oda nasıl oluyor.Cinsel içerikli cd'ler mi koyuyolar içeriye??:KK30:

testi vermişsiniz zaten görmüşsünüzdür tam da dediğiniz gibi.. :KK52:

kızlar bende polikistik over varmış doktor eşimden de spermiogram istedi. ay o da ne biçim bi durum ya eşim de pek sıkıldı gidip vermeye :) onun sıkıntısı beni de sardı. evde yapıp verileni yokmu bu işin :)

başta sıkılır sonra alışır..
kadınlarda da durum aynı önceleri sıkılıyoruz sonra geçiyor..
napıcaksın sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.. ne gerekiyorsa yapılacak..
hastaneden alacağınız kabı eşiniz evde doldurur en çok yarım saat içinde de hastaneye verirsiniz..

kızlar eşim ilk defa krugere göre test yaptırdı eşim. değerler hem iyi hem kötü, sayımız daha önce ml. 5 milyondu, şimdi 15 milyon çıktı. 4 ay keçiboynuzu kürü yapmıştım. son bir aydır da endol ve trental kullandık. yalnız morfoloji %1 çıktı. bu moralimizi çok bozdu. who ya göre %60 falan çıkıyordu bu kadar fark olur mu ya...bi de volüm biraz düşük. normal de 4-5 ml çıkardı, bu sefer hastanede çok beklettiler 1 buçuk saat falan. hem stres yaptı hem acıktı çok.
bu ekimde yapılan spermiyogram
ejakulat volümü 5.8
ml.de sperm sayısı 5 400 000
total sperm sayısı 31 320 000
nomal hareketli %10
yavaş hareketli %30
hareketsiz %60
mofoloji
normal yapılı %60
anormal %40

bu da bugün çıkan
volum 2ml
sperm sayısı ml 15 milyon
total 30 milyon
total motilitite %50
ileri hareketli a %5
yav. ileri hareketli b %30
yerinde hareketli %15
hareketsiz %50
normal morfoloji %1
bunlar bazal değerlendirme
bir de hazırlık sonrası demiş, sanırım yıkandıktan sonra oluyor bu
volüm 1ml
sperm sayısı 5 milyon
total motilite 90
ileri hareketli 18
yavaş ileri hareketli 63
yerinde hareketli 9
hareketsiz 10

arkadaşlar benim eşiminde spermiogram test sonucları şöyle;

hacim : 6 cc
likefaksiyon :30 dk
renk :eek:pelesan
ml hücre sayısı :25 milyon
ileri hareketli : %40
yavaş hareketli : %30
yerinde hareketli : %15
hareketsiz : %15
canlı hücre sayısı :127,5 milyon
toplam hücre sayısı :150 milyon

iyimi kötümü bi yorumlayabilecek var mı?

arkadaşlar benim eşiminde spermiogram test sonucları şöyle;

hacim : 6 cc
likefaksiyon :30 dk
renk :eek:pelesan
ml hücre sayısı :25 milyon
ileri hareketli : %40
yavaş hareketli : %30
yerinde hareketli : %15
hareketsiz : %15
canlı hücre sayısı :127,5 milyon
toplam hücre sayısı :150 milyon

iyimi kötümü bi yorumlayabilecek var mı?
cnm çok güzel morfoloji kaç biz bu rakamın dörtte biri ile umut ediyoruz:)))

sayı toplamda iyi.. mlde sınır 20 milyon sizinki 16 milyon..
çok fark yok tabi..
hareketin toplamını vermişler %60..
ama bu test hiç açıklayıcı olmamış..
testi krugere göre tekrarlamanızda fayda var..

testi vermişsiniz zaten görmüşsünüzdür tam da dediğiniz gibi.. :KK52:
[

başta sıkılır sonra alışır..
kadınlarda da durum aynı önceleri sıkılıyoruz sonra geçiyor..
napıcaksın sonuca ulaşmaya çalışıyoruz.. ne gerekiyorsa yapılacak..
hastaneden alacağınız kabı eşiniz evde doldurur en çok yarım saat içinde de hastaneye verirsiniz..

B] Yok dediğimiz gibi olmamış canım.Wc'ye almışlar içeride:KK9:[/B]

B] Yok dediğimiz gibi olmamış canım.Wc'ye almışlar içeride:KK9:[/B]

bisey sorucam benim esimde haftaya test yapacak nasil uygulaniyor benide aydinlatirmisiniz benim hic bi bilgim yok cevaplayin lütfenhttp://1.1.1.4/bmi/www.kadinlarkulubu.com/images/eski_kk2/emir_bebek.gif

Bizim testimizide yorumlarmısınız???Acillll!!!
volüm 3ml
renk sarı
koku normal
viskozile normal
likefaksiyon süresi 30dk
sperm sayısı(ml'De)82 milyon
sperm sayısı(total)246
motilite(%)
+4(%) -
+3(%) 8
+2(%)24
+1(%)68
mofoloji
normal(%) 1
baş anomalisi(%)61
boyun anomalisi(%)26
kuyruk anomalisi(%)4
sitoplazmik droplet(%)-
serbest baş(%)-
diğer(%)8

??????????

volüm 3ml
renk sarı
koku normal
viskozile normal
likefaksiyon süresi 30dk
sperm sayısı(total)246
motilite(%)
+4(%) -
+3(%) 8
+2(%)24
+1(%)68
mofoloji
normal(%) 1
baş anomalisi(%)61
boyun anomalisi(%)26
kuyruk anomalisi(%)4
sitoplazmik droplet(%)-
serbest baş(%)-
diğer(%)8

??????????

filizcim sperm sayısı güzel mesela benim eşimin şu an 30 milyon bunu bile güzel diyor dr ama morfoloji biraz düşük sen de bir sorun yoksa bence hamileliğin yakındır belki vitamin desteği iyi gelir proxeed bize pek katkıda bulunmadı ama devam

bisey sorucam benim esimde haftaya test yapacak nasil uygulaniyor benide aydinlatirmisiniz benim hic bi bilgim yok cevaplayin lütfenhttp://1.1.1.4/bmi/www.kadinlarkulubu.com/images/eski_kk2/emir_bebek.gif
Ayrı bir odada eşin testi veriyor işte tatlım.
filizcim sperm sayısı güzel mesela benim eşimin şu an 30 milyon bunu bile güzel diyor dr ama morfoloji biraz düşük sen de bir sorun yoksa bence hamileliğin yakındır belki vitamin desteği iyi gelir proxeed bize pek katkıda bulunmadı ama devam

Sadece bu kadarmı?

cnm çok güzel morfoloji kaç biz bu rakamın dörtte biri ile umut ediyoruz:)))

canım çok teşekkür ederim içim rahatladı :KK66: yani sonuçlar iyi diyorsun ? morfoloji diye bişey yazmıyordu ama testte ne yazdıysa aynen yazdım, olmazsa eşime bi soruyum... buarada morfoloji ne tam olarak acaba?

canım çok teşekkür ederim içim rahatladı :KK66: yani sonuçlar iyi diyorsun ? morfoloji diye bişey yazmıyordu ama testte ne yazdıysa aynen yazdım, olmazsa eşime bi soruyum... buarada morfoloji ne tam olarak acaba?

semen analizinin son bölümünde yazar bir çok dr göre sperm sayısından daha önemlidir yüzde 4 ün üstü olunca normal sayılıyor krugere göre test yaptırın :)

arkadaşlar sadece özel hastanedemi yapılıyor sperm testi sigortada yapılıyormu bilgisi olan paylaşbilirmi teşekkürler.....

Arkadaşlar merhaba. Bugün morfoloji sonucumuzu aldık.sizdende yorum alıyım. Sperm sayısı:21 milyon morfoloji:%4 ileri hızlı:%6 ileri yavaş:%35 yerinde hareketli:%13 hareketsiz:%46 kaan hoca iyi değerler ama bu 4 tanenin dnası önemli demiş.bir ay sonra dnaya bakılacak.

volüm 3ml
renk sarı
koku normal
viskozile normal
likefaksiyon süresi 30dk
sperm sayısı(total)246
motilite(%)
+4(%) -
+3(%) 8

+2(%)24
+1(%)68
mofoloji
normal(%) 1
baş anomalisi(%)61

boyun anomalisi(%)26
kuyruk anomalisi(%)4
sitoplazmik droplet(%)-
serbest baş(%)-
diğer(%)8

??????????

Sorunlu kısımları kırmızladım.iLERİ ve yerinde hareketli toplamı %50 olması gerekirken sizde %8
morfoloji alt sınır %4 ken sizde %1 ve en önemlisi baş anomalisi fazla %61 dölleme sorunu oluşturuyor.

Sorunlu kısımları kırmızladım.iLERİ ve yerinde hareketli toplamı %50 olması gerekirken sizde %8
morfoloji alt sınır %4 ken sizde %1 ve en önemlisi baş anomalisi fazla %61 dölleme sorunu oluşturuyor.

Saol canım.Bugün ultrasonada girdik.Hepsini başka bir doktorada götürdük.Testimizde bir tutarsızlık olduğunu söyledi.Salı günü tekrar yapılcakmış...Hatalı test olabiliyormu acaba?

X