Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

morfoloji bakılmamış galiba...
eğer morfolojide de sorun yoksa testiniz güzel tutma olasılığıda yüksek...
tabi bu işler birazda nasip işi...
vakti zamanı gelmişse olur elbet...
alalh (cc) yüzünüzü güldürsün...
inş pozitif sonuç alırsınız...

amin Allah razı olsun cevapladığın için.. Normal morfoloji sanırım hiç yok, o yüzden olmuyor galiba.. Ama sayı ve hareketlilik önceki sonuca göre baya artmış..En azından onlar normale dönmüş, çok teşekkürler..

morfoloji bakılmamış galiba...
eğer morfolojide de sorun yoksa testiniz güzel tutma olasılığıda yüksek...
tabi bu işler birazda nasip işi...
vakti zamanı gelmişse olur elbet...
alalh (cc) yüzünüzü güldürsün...
inş pozitif sonuç alırsınız...

amin Allah razı olsun cevapladığın için.. Normal morfoloji sanırım hiç yok, o yüzden olmuyor galiba.. Ama sayı ve hareketlilik önceki sonuca göre baya artmış..En azından onlar normale dönmüş, çok teşekkürler..:80:

amin Allah razı olsun cevapladığın için.. Normal morfoloji sanırım hiç yok, o yüzden olmuyor galiba.. Ama sayı ve hareketlilik önceki sonuca göre baya artmış..En azından onlar normale dönmüş, çok teşekkürler..:80:
rica ederim önemli değil...

normal morfoloji hiç olmasaydı 0 yazardı diye düşünüyorum...
bana bakılmamış gibi geldi...
diğer testlerinizde morfoloji baktırdıysanız morfolijiyi o testte göre değerlendirebilirsiniz...

çoook teşekkür ederim fadikyüreğim ferahladı.1 yıllık evliyiz çocuk düşünüyoruz artık bende de bazı sorunlar var ama eşim için ameliyat denmesi moralimi çok bozmuştu. cevapladığın ve zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim....

değerleriniz güzeliken yumurta takibi yaptırabilirsiz...
tabi önce sizin sorunları halledin...

rica ederin önemli değil...

Son düzenleme:
ARKADAŞLAR HERKESLERE MERHABA BEN YAKLAŞIK 10 GÜN ÖNCE VARİKOSEL AMELİYATINDAN 3 AY SONRA YAPTIRDIĞIMIZ TESTİN SONUÇLARINI PAYLAŞMIŞTIM SİZLERLE İLERİ HAREKETLİLİK %8 YAVAŞ İLERİ HAREKETLİLİK DEĞERİMİZ %42 İDİ VE BEN 2 GÜN ÖNCE ÖĞRENDİMKİ HAMİLEYİMMMM :KK49:
ARANIZDA MERAK EDENLER OLMUŞTUR DİYE PAYLAŞMAK İSTEDİM AMELİYATTAN 3 AY SONRA OLDU BİZİM BIDIK..DARISI SİZLERİN BAŞINA..:emir_bebek::nazar:

Öncelikle biz kadınların sorunlarını ve merak ettiklerini kolay ve rahat bir şekilde öğrenmelerini sağlayan çözüme kavuşturan böyle bir formuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Eşimin spermiogram testi şöyle:

Miktar 6 (2-6)
Görünüm opelasyon
Likefaksiyon 25 (15-30)
Viskozite Hipervisköz
Ph 8 (7-8)
Aglütinasyon (Bu ne demek ?)
Spermatozoa 15 milyon >20 milyon
Total 90 milyon <40

Motilite
İleri hızlı 15 >%25
İleri yavaş 15 hızlı+yavaş=>%50
Yeride 15
Hareketsiz 56

Normal morfoloji 8
Anormal morfoloji 92
Boyun 4
Kuyruk 4
Baş anomali 84

Dopler sonucu da solda grade 2 varikosel.Sol pampiniform pleksus vençz yapılarda geenişleme ve tortioz vardır.En geniş ven çapı 2,5 mm valsalva manevrası ve bu venöz yapılarda reflü akım izlenmiştir.Doktor varikosel ameliyatı dedi olunca normal gebelik mümkün mü?

arkadaşlar merhaba;
dün eşim sperm testi yaptırdı doktor herşeyin çok çok güzel olduğunu söyledi hiçbir sorun yok dedi fakat ben sizede danışmak istiyorum.
Volüm:3CC
Renk,Görünüm:Krem Rengi,Visköz,Opelesan
Likefaksiyon Hızı:20 dk
PH:8
Direkt Mikroskobi:
Hareket Oranı:30':% 85
60':%80
120':% 75
Sperm Morfolojisi:
Normal Yapılı:%80
Baş Anomalisi:%10
Kuyruk Anomalisi:%8
Mikrosefal:%2
Dev Cüsseli:%-
Sperm Sayısı:70,000,000
Total Ejakülatta:210,000,000
Mikroskopi:Her sahada 10-12 Lokosit,Nadir sahalarda 1-2 Sperm Kümesi görüldü.
Yorumlarsanız sevinirim arkadaşlar.Allahım hepimize evlat versin inşaalllah...:KK5:

Fadikçim merhaba, hatırladın mı beni bilmem hadi bizimkini de yorumla

abstinans süresi: 3
görünüm :gri-opak
likefaksiyon süresi:30
ph:7,5
miktar:4,7ml
total sayım:62,51 mil/ml
sperm sayısı:13.3 mil/ml
lökosit: 3700/ml >
vitalite : %40 canlı

motilite
total hareketlilik %36
ileri hareketli:%28
yerinde hareketli:%8
hareketsiz:%64

morfoloji
normal morfoloji:%2
baş anormalliği :%81
boyun -orta parça a.:%10

Bosom tebrikler canım..
Allah sağ salim kavuşmayı da nasip etsin..

anneolmakistiyorum testinizde sorun yok..
değerler normal..

yusufburcu sizin testinizde de sorun yok..
ama bir dahaki testi krugere göre yaptırırsanız daha net bir sonuç alırsınız..
hareket oranları detaylı açıklanmamış..

ebrubu tekrar hoşgeldin canım nasılsın..
sayı normalin biraz altında 13 milyon..
hareket oranı gayet iyi..
morfoloji %2.. bu da iyi sayılır..
lökosit varmış antibiyotik verebilir doktor..

Testte 2-3 spermatogenetik hücre izlendi yazıyor bu ne demek kızlar bir cevaplarsanız sevinirim..iyi akşamlar..

Testte 2-3 spermatogenetik hücre izlendi yazıyor bu ne demek kızlar bir cevaplarsanız sevinirim..iyi akşamlar..

melisela testte başka bir ayrıntı ya da değer yok sanırım..
tam olarak bilmesemde 2-3 sperm hücresi deniyorsa azosperm olabilir..

canım zaten eşim azospermdi ama bu testte 51.2 milyon sayı vardı ancak %100 hareketsiz yazıyordu..ve en altta da bu yazıyordu..öyle bir sorayım dedim..

selam tuliny benim eşimin de test sonucunu yorumlarmısın.dr bu ay dan sonra aşılama ya da tüp bebek dedi ama bu şekilde de hamile kalınabileceğini söylediii..bizde toplam sayı 120 milyon,1ml deki konsantrasyon 38 milyon..aslında sorun şu ileri hareket %0 yavaş hareketli %50..bi de morfoloji %2.hareket ve morfoloji de sorun var..düzelir mi bilmiyorum

canım zaten eşim azospermdi ama bu testte 51.2 milyon sayı vardı ancak %100 hareketsiz yazıyordu..ve en altta da bu yazıyordu..öyle bir sorayım dedim..

hareketsiz olunca sayınında pek anlamı yok malesef..
ölü sperm olmuş oluyor canım..

selam tuliny benim eşimin de test sonucunu yorumlarmısın.dr bu ay dan sonra aşılama ya da tüp bebek dedi ama bu şekilde de hamile kalınabileceğini söylediii..bizde toplam sayı 120 milyon,1ml deki konsantrasyon 38 milyon..aslında sorun şu ileri hareket %0 yavaş hareketli %50..bi de morfoloji %2.hareket ve morfoloji de sorun var..düzelir mi bilmiyorum

sperm yenilendiği zaman harekt ve morfoloji değişebilir..
sayı çok iyi.. hareket yavaşta olsa %50 ise onda da sorun yok pek..
morfoloji de %2 iyi sayılabilir..
aşılama için %4 deniyor zaten ama artık sperm kalitesi düştüğünden morfoloji 0 olmadığı sürece iyi sayılabilir..

Doktor öyle dediyse vardır mutlaka bir bildiği..
tabi testlerde tüm sayının hepsi incelenmiyor..
tüp tedavisi yapılacaksa seçme işlemi sırasında kaliteli spermi bulabilirler..
umarım herşey sizin için iyi olur..
klomen herkese iyi etki göstermiyor.. ama proxed bitkisel bir ilaçmış iyi diyorlardı..
Allah yardımcınız olsun..

Doktor öyle dediyse vardır mutlaka bir bildiği..
tabi testlerde tüm sayının hepsi incelenmiyor..
tüp tedavisi yapılacaksa seçme işlemi sırasında kaliteli spermi bulabilirler..
umarım herşey sizin için iyi olur..
klomen herkese iyi etki göstermiyor.. ama proxed bitkisel bir ilaçmış iyi diyorlardı..
Allah yardımcınız olsun..

saol canım senden de Allah razı olsun..klomen bizde ilk testten sonra işe yaramıştı, 100000 den 26.6 milyona çıkmıştı ama ondada 300 bin canlı sperm yazıyordu..hep farklı yerlerde yaptırdığımızdan hangisi doğru bilmiyoruz canım yaa..zaten toplamda temmuzdan bu yana 4 test yaptırdık..haftaya veya bu cuma bikez daha yaptırcaz hayırlısı bakalım..çok saol tekrardan..diğer yazışıma güzel bir sonuç yazarım inş sizin yorumlamanız için..

hareketsiz olunca sayınında pek anlamı yok malesef..
ölü sperm olmuş oluyor canım..

sperm yenilendiği zaman harekt ve morfoloji değişebilir..
sayı çok iyi.. hareket yavaşta olsa %50 ise onda da sorun yok pek..
morfoloji de %2 iyi sayılabilir..
aşılama için %4 deniyor zaten ama artık sperm kalitesi düştüğünden morfoloji 0 olmadığı sürece iyi sayılabilir..

açıkçası tüp bebek için acele etmek istemiyorum yaşıkm 25 en azından 27 ye kadar beklemek istiyorum.bu değerlerle hamile kalabileceğimi bilsem aşılama bile yapmıcam.eşim sigarayı bıraktı belki işe yarar.dr ilaç yazmadı sadece vitamin kullanıyoo.saol yorumun için.

iyi akşamlar arkadaşlar,5 ay korunma olmamasına rağmen,hamilelik olmadı,biz de vakit kaybetmeden testlerimizi yaptırdık..benim sonuçlarım normal..eşimin spermiyogram sonuçlarında sayı düşüklüğü var,doktora gittik normal yolla olabilir biraz daha bekleyelim orta derecede bir sperm dedi sayı düşük ama hamilelik oluşabilir dedi..ama ben kafama takmadan yapamıyorum..tecrübeli arkadaşlar sonuca bakıp yorumlarsanız sevinirim,teşekkür ederim

total sayı 12 milyon
ileri hareket %25
yavaş ileri %20
yerinde hareket %6
hareketsiz %49
vitalite %51
morfoloji krugere göre %12

iyi akşamlar arkadaşlar,5 ay korunma olmamasına rağmen,hamilelik olmadı,biz de vakit kaybetmeden testlerimizi yaptırdık..benim sonuçlarım normal..eşimin spermiyogram sonuçlarında sayı düşüklüğü var,doktora gittik normal yolla olabilir biraz daha bekleyelim orta derecede bir sperm dedi sayı düşük ama hamilelik oluşabilir dedi..ama ben kafama takmadan yapamıyorum..tecrübeli arkadaşlar sonuca bakıp yorumlarsanız sevinirim,teşekkür ederim

total sayı 12 milyon
ileri hareket %25
yavaş ileri %20
yerinde hareket %6
hareketsiz %49
vitalite %51
morfoloji krugere göre %12

Dünya sağlık örgütünün verilerine göre 1 ML de sperm sayısının 20 milyon olması lazım. Fakat 12 milyon olmasıda hamilelik oluşmaz anlamına gelmez. Bana sorarsanız değerleriniz ne iyi ne kötü doğal yoldan gebelik oluşabilir. Avantajınız morfolojiniz iyi; bu güzel bir durum. Sıkıntı ve stresten uzak durun. Eşinize ya havuç suyu kürü, ya da keçiboynuzu kürü uygulayın. (ikisini bir arada uygulamayın) Mutlaka etkisini göreceksiniz. Domatesi sofranızdan eksik etmeyin. Kendinize 1 yıl verin bunun sonunda gebelik oluşmaz ise aşılama yöntemini deneyin derim. Allah tüm bebek isteyenlerin yardımcısı olsun.

Dünya sağlık örgütünün verilerine göre 1 ML de sperm sayısının 20 milyon olması lazım. Fakat 12 milyon olmasıda hamilelik oluşmaz anlamına gelmez. Bana sorarsanız değerleriniz ne iyi ne kötü doğal yoldan gebelik oluşabilir. Avantajınız morfolojiniz iyi; bu güzel bir durum. Sıkıntı ve stresten uzak durun. Eşinize ya havuç suyu kürü, ya da keçiboynuzu kürü uygulayın. (ikisini bir arada uygulamayın) Mutlaka etkisini göreceksiniz. Domatesi sofranızdan eksik etmeyin. Kendinize 1 yıl verin bunun sonunda gebelik oluşmaz ise aşılama yöntemini deneyin derim. Allah tüm bebek isteyenlerin yardımcısı olsun.

çok teşekkür ederim cvp için,bu arada siz cvp verince farkettim 1ml deki sperm miktrını yazmayı unutmuşum toplamda 12 milyon ama ml de 2.5 milyon..bence çok düşük ama nedense doktor doğal yoldan hamile kalabilirsin sperm orta derecede dedi..benim de kafm karıştı işte..bu ay yumurtlama takibi yaptı yumurtanın çatladığı günde ve sonrasında ilişki oldu bakalım bekliyoruz şimdi..tekrar teşekkürler

X