Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Şimdiden geçmiş olsun canım..
eşim ameliyat olalı 2 sene olucak nerdeyse..
ege doğumevine gittik biz en son..
aşılama ve tüp denemem orda oldu..
üniversiteyi sevmiyorum ben çok karışık..
ve tedavide almaması gereken parayı bağış adıyla alıyor..
1000 liraydı şimdi 1500 lira olmuş galiba öyle duymuştum..
yasal olan 420 ilk denemede..
333 ikinci denemede..
biz sadece 420 lira verdik hastaneye..
doktorlarımızdan memnunuz o ayrı da şimdilik tedavi istemiyorum..
hazır kafamı boşaltmış rahatlamışken biraz oluruna bırakıcam..
hakkınızda hayırlısı olsun ameliyat kolay korkmayın.. :KK70:

canım eşimde hastaneyi istemediğinden özel muayenehanesine gidiyoz
umarım rahat ve verimli bir ameliyat olur
burdan hepimiz inşallah güzel haberlerimizi paylaşırız

nevrosky,canım benimde eşim sperm testi yaptırdı.testdeki tüm bilgileri aynen yazıyorum.lütfen benide aydınlatırsan cok sevinirim.
perhiz:2,5 gün
volüm:3 ml
görünüm:normal
viskozite:++
likefaksiyon süresi:30 dk
konsantrasyon:28 milyon
total sperm sayısı:84 milyon
motilite:%60
progresif motilite:%20
non progresif motilite:%30
yerinde motil:%10
immotil:%50
TPMSS:16 milyon 800 bin
canım biz 9 aydır korunmasız ilişkiye girdik ama olmadı.ben yeni üye oldum bu siteye ve bana cok faydası oldu bilgilendim.şimdiden çok teskkür ederim.allah herkesin gonlüne göre versin.hayırlı günler .

nevrosky,canım benimde eşim sperm testi yaptırdı.testdeki tüm bilgileri aynen yazıyorum.lütfen benide aydınlatırsan cok sevinirim.
perhiz:2,5 gün
volüm:3 ml
görünüm:normal
viskozite:++
likefaksiyon süresi:30 dk
konsantrasyon:28 milyon
total sperm sayısı:84 milyon
motilite:%60
progresif motilite:%20
non progresif motilite:%30
yerinde motil:%10
immotil:%50
TPMSS:16 milyon 800 bin
canım biz 9 aydır korunmasız ilişkiye girdik ama olmadı.ben yeni üye oldum bu siteye ve bana cok faydası oldu bilgilendim.şimdiden çok teskkür ederim.allah herkesin gonlüne göre versin.hayırlı günler .

sayıda harekette iyi sorun yok...
ama morfolojiye bakılmamış mı?
morfolojide çok önemli...

demekki morfolojiye bakılmamış...
bir daha yaptıracak olursanız morfolojiyede baktırın derim...

peki sen gereken testleri yaptırdınmı...
birde 9 ay çok uzun bir zaman değil çok kafaya takmayın...
inş yakın zamanda gelir bebilşiniz....

selamlar
benim eşimdede fsh düşüklüğü problemi var tedavi oluyoruz 2 ay oldu başlayalı gonal f iğne kullanıyor bugün kontrol oldu sperm değeri sayı 9 milyon/ml den 20 milyona ileri hareket sıfırdı yine sıfır ama yavaş haraket %10 artmış çok sevindik sizce bu hızla yakında dahada değerler iyileşir ve ben kuzuma kavuşabilirmiyimm?:KK49:

selamlar
benim eşimdede fsh düşüklüğü problemi var tedavi oluyoruz 2 ay oldu başlayalı gonal f iğne kullanıyor bugün kontrol oldu sperm değeri sayı 9 milyon/ml den 20 milyona ileri hareket sıfırdı yine sıfır ama yavaş haraket %10 artmış çok sevindik sizce bu hızla yakında dahada değerler iyileşir ve ben kuzuma kavuşabilirmiyimm?:KK49:

hormondan kaynaklanan düşüklüklerde çok bilgili değilim...
ama maşallah sayınız artmış...
inş harekette yavaş yavaş artar...
allah yardımcınız olsun...

AMİN
Teşekkür ederim Fadik
Seninde Allah bebeğini sağsağalim kucağınada almayı nasip etsin

fadik;zaten önce ben gittim doktora.doktor benden progesteron ve prolaktin hormonu istedi.benim sonuçlar normal degerlerde cıktı.doktorda bu degerlere gore yumurtlama oluyor,tam emin olmak için ileri tetkikler yapmak lazım dedi.ama öncesinde eşininde muayene olması çok fayda saglar dedi.
bunun üzerine eşimede sperm testi baktırdık.kısacası bizim durum böyle fadik.ama ben tekrar doktora gideceğim.ama eşimin tekrar kolayca gidecegini hiç sanmıyorum.bu testi yaptırırken dahi baya zorlandık.hayırlısı bakalım.

fadik;zaten önce ben gittim doktora.doktor benden progesteron ve prolaktin hormonu istedi.benim sonuçlar normal degerlerde cıktı.doktorda bu degerlere gore yumurtlama oluyor,tam emin olmak için ileri tetkikler yapmak lazım dedi.ama öncesinde eşininde muayene olması çok fayda saglar dedi.
bunun üzerine eşimede sperm testi baktırdık.kısacası bizim durum böyle fadik.ama ben tekrar doktora gideceğim.ama eşimin tekrar kolayca gidecegini hiç sanmıyorum.bu testi yaptırırken dahi baya zorlandık.hayırlısı bakalım.

erkekler hep aynı canım...

sen dr gitmeye devam et istersen....dr gerekenleri söyleyecektir....
rabbim yüzünüzü güldürsün...

günaydın kızlar
doktordan geldik, 5ayda bukadar düşüşün normal olmadığını söyledi ve tekrar test istedi bu sefer tümlabta değil başka yerde yaptırıcam aradaki farkı görmek için büyük ihtimal medicalparka gidicez ama hala kararsızım bu konudada, ayrıca sayı son testtten daha fazla çıksana ben size ameliyat diyorum çünkü 1 seneyi geçmişiniz ve hala gebelik yok demekki varikosel spermleri etkiliyor bunu ortadan kaldırmalı dedi bizim drum böyle 15gün sonra testimizi yenilicez

canım bence acele etmeyin 1 ay kadar zaman ayırın kendinize psikolojik olarak rahatlamanız gerekiyo şimdi gitsenizde sonuç aynı çıkabilir bizdede aynı durum var hatta dr bizi acil olarak tüp bebek merkezine yönlendirdi biz bir kaç kür yapıyoruz 1 ay sonra tekrar başka daha donanımlı bir hastanede test vericez sakin rahat kafayla şuanda üzülmek yerine yapabileceğimiz şeyleri yapmaya çalışıyoruz gerisi Rabbimin nasibiyle ilgili

moralim o kadar bozuk ki hemen konuya gireceğim benim değerlerim normal çıktı eşimde sorun var düşük deper çıkanların hepsini yazıyorum anlayanlar yardım edebilir mi???

sperm konsantrasyonu 6.7
morf.%normal formlar(who) 23.8
ortalama hız 4
sperm hareket indeksi 22
total sperm 33.5
ileri haraketlilik(a+b) 8.5

moralim o kadar bozuk ki hemen konuya gireceğim benim değerlerim normal çıktı eşimde sorun var düşük deper çıkanların hepsini yazıyorum anlayanlar yardım edebilir mi???

sperm konsantrasyonu 6.7
morf.%normal formlar(who) 23.8
ortalama hız 4
sperm hareket indeksi 22
total sperm 33.5
ileri haraketlilik(a+b) 8.5

dur üzülme sıkılma panik yapma. Bizim sperm 7 milyon hareketlilik %6 dr a gittin mi sen ne dedi

dur üzülme sıkılma panik yapma. Bizim sperm 7 milyon hareketlilik %6 dr a gittin mi sen ne dedi

dr. çok bişe demedi tedavi olmalı eşin dedi aşılam dedi...tedaviden kastı aşılamamıydı onu da anlamadım ya bi tedavi dedi abi aşılama dedi kafam allak bullak şok olunca hiç beklemiyormusum demek..

dr. çok bişe demedi tedavi olmalı eşin dedi aşılam dedi...tedaviden kastı aşılamamıydı onu da anlamadım ya bi tedavi dedi abi aşılama dedi kafam allak bullak şok olunca hiç beklemiyormusum demek..

bende şok oldum önce. ama dr neden saçmalamış ya bizde hemen ilaç tedavisine başlattı. + ek vitamin verdi evicap ve l-arginin 3 ay takibe alalım sonra yönlendiririm biyerlere dedi ki benim bu halde bile içime sinmedi dr. Hemen ii bi dr bul bence canım

X