Erkek İnfertilitesi Spermiogram Yaptıranlar, Yaptıracaklar Buraya

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Fadik yorumun için çok teşekkür ediyorum.Aşılama konusunda hala çok kararsızım adetime daha 12 gün var bakalım neye varacağız.Birde sana şunu sormak istiyorum.Bu sperm tahlilinde kaç sperm baz alınıyor yani bi standardı varmı?100-200 diye...O 1 tane sağlam spermi kaç sperm içinde buldular merak ettimde:)

sayıyı 1 ml de bakıyorlar ama morfolojide mi böyle açıkcası tam net bilmiyorum...
yani miktarı ne kadar olursa olsun sadece 1 mildekileri sayıyorlar....

Ekincim meraba seni bu konuda aydınlatıyım tatlım,labaratuara göre değişir bu,düzende kruger için 100 adet sperme bakılır,tümlabta ise 40 tanesine bakılır.Bizi,m morfoloji düzende %1 ,tümlabta %0 şimdi ben ne yapayım bana akıl wer :))))
Allaha emanet ol...

arkadaşlar topiğinize yazmasam da sık sık takip ediyorum
eşimin son spermiyogram sonuçlarını yorumlar mısınız acaba??

who kriterlerine göre değerlendirilmiştir
gün: 4
volüm: 3ml
renk-görünüş: opak-krem
likefaksiyon süresi: >60
viskosite: aşırı artmış
ph: 8

hareket 1.saat
hızlı ileri hareketli: 0
yavaş ileri hareketli: 44%
yerinde hareketli: 9%
hareketsiz: 47%

hareket 2.saat
hızlı ileri hareketli: 0
yavaş ileri hareketli: 38%
yerinde hareketli: 12%
hareketsiz: 50%

morfoloji
normal şekilli :49%
anormal şekilli: 51%
baş anomalisi: 7%
boyun anomalisi: 18%
kuyruk anomalisi: 26%

sayı
ml'de : 30.300.000
toplam sayı: 90.900.000
canlılık: 53%
aglütinasyon: yok
9-10 yuvarlak hücre

bundan önce yaptırdığımız spermiyogram da
sayı ml de 8 milyon toplamda 24 milyondu
hareketlilik biraz daha fazlaydı.

yorumlarınıza ihtiyacım var kızlarr
şimdiden teşekkür ederimm

canım sonucun bence gayet iyi ama ileri hızlı yok galiba bununiçinde keçi boynuzu kürü kullanırsan hallolur gibi,bide cnım yazmışsın önceki değerleride ne yeptınız özel birşey mi uyguladanız yoksa eşin ameliyatmı oldu ,birde bu testi (önceki)ne zaman yaptırdın yazasan sewinirim Allaha emanet ol...

tiryak evet ileri hareketliniz yok...
maşallah sayı iyi artmış....morfolojide yarı yarıya iyi sayılır...

önceki tahlili ocak ayında yaptırmıştık canım
keçiboynuzu kürünü tadını sevmediği için uygulayamadık ama düzenli olmasak da sık sık sütün içine bol keçiboynuzu karıştırarak içirdim bi de fertilaid die bitkisel bi vitamin var yurtdışında satılıyo ondan kullandık bi kutuya yakın. şimdi yine keçiboynuzuna başlıcaz bi de saraçoğlunun sitesinden sperm artırıcı çay aldım ona başlıyoruz bu testi de aslında çaydan ne kadar fayda göreceğimizi görmek için yaptırdık sayının bu kadar yüksek çıkacağını tahmin etmemiştik çok şaşırdık.
inşaallah çay ve keçiboynuzu daha iyi gelir testi tekrarladığımızda sonuçlarını yine yazarım sizlere
çok teşekkür ederim tekrar yorumlarınız için.opuyorumnanaktan

arkadaşlar eşim varikosel ameliyatı olmadan önce ml de sayı 600.000 di Varikosel ameliyatı oldu 3 ay sonnra testte ml de 4 milyon olmuştu aradan 2 ay sonraki testte ml de 15 milyon bi 2 ay sonraki testte ml de23milyon olmuştu iyi gidiyorduk geçen ay son yaptırdığımız testte sayı ml de 600.000 e düşmüş çok kötü olduk Sperm sayısı nasıl mlde 23milyondan 600.000e düşer bi hastalık geçirmedi varikosel ameliyatı olup ta sayısı artan sonra da eşimin ki gibi sayısı düşen var mı şaşırdım kaldım. Cevaplarınızı bekliyorum

maşallah ne güzel yükseliyomuş....
ama birden bu kadar düşüz olmaz herhalde...
yükselkitten sonra düşüüş yaşayan arlkadaşlar oldu ama birden olumu bilmiyorum...

kızlar meraba sakın canınızı sıkmayın benim eşimin son testinde morfoloji ve ileri hareket 0 dı.. ama Allah a şükür doğal yoldan hamileyim Allah ın mucizesi.. kesin tüp bebek diyorlardı... eşim bi kaç vitamin kullandı onların mı faydası oldu bilmiyorum... ama size tavsiyem ilişkiden sonra ayağa kalkmayın ben pek kalkmadım... hangisi fayda sağladı bilmiyom ama Allah ım ol deyince oluyo... şu anda 8 haftalık hamileyim... geçen hafta eşim tekrar eşim test yaptırdı.. sayı 6 milyon.. ileri hareket %15 morfoloji % 12 olmuş... Allah ım hepinize nasip etsin inş... bu arada eşim sıvı lcarnıtıne kullandı..

tebrikler çok sevindim...
rabbim bütün isteyen herkese evrsin inş...

kızlar bana da yardım edin lütfen eşimin sperm değerleri şöyle
miktar:1ml
görünüm:normall
reaksiyon:7.8
sıvılaşma: 60dk dan küçğk(küçüktür işaretini koyamıyorum)
lökosit:1 den küçük
eritrosit:1 den küçük
immatür germ hücreler: 1 den küçük
epitelyal hücreler:1 den küçük
agglutinasyon notu: kümeleşme gözlenmedi
buraya kadar herşey normal değerlere uyuo

spermatazoid sayımı
sperm sayısı: 72 000 000
tüm ejakülatta:72 000 000

hareketlilik
+1 hareketsiz:%38
+2 yeribde hareketli :%15

ya bitiremeden yanlış tuşa bastım devam ediorum

+3 yavaş doğrusal olmayan hareketli: %22
+4 ileri doğru hızlı hareketli: %25

seriffe sayıda harekette güzel sorun yok yani...
ama morfoloji yokmu?
onada bakılsa iyi olurdu...

bende bişey sormak istiyorum bilen varsa..Bizde hiçbir neden bulunamadı spermiyogram yenilendi ve lökosit sayısı fazla çıktı. neden yalnızca bu olabilir mi? Şimdi antibiyotik ile bu durum düzelince hamile kalınabilir mi. diğer bütün değerler normal

lökositinde etkili olduğu söyleniyor..
ilaçla sorun çözülünce gelir inş bebeğiniz..

elfelfelf sayıda sorun yok..
ama hareket ve morfoloji oranı düşük..
ilk test sanırım.. bundan sonra en az 15 gün arayla 2 test daha yaptırın..
moral bozmaya gerek yok hiç yok değil sadece biraz düşük..

slm kızlarr ben bişey sormak istiyorum mersinde krugere göre spermiogram tahlili yapan hangi hastaneler var veya devlet hastanesinde yapılıyomu bileniniz varsa bana söyleyebilirmi acaba şimdiden teşekkürler..:uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…