Erkek İnfertilitesi Spermiogram sonucu ve varikosel

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

elif1572003

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2017
10
2
58
Merhaba,
Yaklaşık 3-4 aydır korunmamıza rağmen hamilelik gerçekleşmedi bizde haftasonu doktora gittik değerlere baktıralım diye eşimin ultrasonda sol tarafta varikosel çıktı (2.3 mm genişleme ve 3-4 sn süren reflü akım)
Daha sonra ise spermiogram sonucu çıktı sonuç şu şekilde;

Bazal Örnek
Hacim= 2,5 ml
Sperm konsantrasyonu=45 milyon/ml
Total motilite= %52
+4 ileri hızlı hareketli=%0
+3 Yavaş Hareketli= %22
+2 Yerinde Hareketli= %30
+1 Hareketsiz= %48
TPMSS (Total porgressive sperm)=28 milyon
Sperm morfolojik analiz= %3 normal

Hazırlık sonrası
Hacim= ,5 ml
Sperm konsantrasyonu=30 milyon/ml
Total motilite= %52
+4 ileri hızlı hareketli=%0
+3 Yavaş Hareketli= %80
+2 Yerinde Hareketli= %5
+1 Hareketsiz= %15
TPMSS (Total porgressive sperm)=12 milyon

Bu sonuçlara doktor (Prof.Dr. Sinan Ekici) sol varikoselden ameliyat olmasını söyledi. Detayları pazartesi görüşeceğiz.

Benim öğrenmek istediğim ameliyat olmadan neler yapılabilir?
Normal yoldan hamile kalınabilir mi?
Tek çare ameliyat mı?
Bu durumda olanlar ameliyat olunca herşey düzeldi mi yoksa forumlarda gördüğüm kadarıyla at kestanesi hapı ve diğer takviyeler işe yarıyor mu?

Bilgi verebilir seniz çok sevinirim.

Canim ileri hareketli 0 yani hic yok ileri giden.Benim esimde de 3 mm nin altinda varikosel var bir kac dr a gittik sadece 1 i ameliyat dedi.Digerleri 3 mm nin altına ameliyat onermiyoruz sakin yaptırmayın dedi.Bizim ilk %6 ydi ileri hareket simdi %16 3 ayda 10 deger artti.Proxeed plus kullaniyoruz keciboynuzu kürü yapiyorum incir kürü falan yapmak isterden detayli anlatirim ama hemen ameliyat düşünmeyin baska doktorlara da gidin

canım teşekkürler cevabın için birkaç doktora daha gitmeyi düşünüyoruz
siz neler yaptınız tam olarak detaylı anlatabilir misin? Birde sizde morfoloji kaçtı?

Morfoloji %2
Saracoglu keciboynuzu kürü yapiyorum (videosunu bulabilirsin )
1 inciri 4 e bolup zeytinyağında bekletiyorum sabah ac karna esime yediriyorum
Aksamlari cobancokerten cayi yapiyorum (1bardak kaynayan suya 1 t kasigi atip 3 dk kaynatiyorum)
Bol nol ceviz yediriyorum
Proxeed plus ve evicap 200 kullaniyor esim

Canım az önce doktordan geldik 2.decere varikosel var Çarşamba amelıyat olcak varikosel spermlerın hareketını sayısını çoook etkiliyor kuzenimde ameliyat oldu sayısı 7 milyondan 110milyona çıktı eşi normal yolla gebe kaldı Suan 4.cocuga hamile tabi herkesçe böyle olmayabiliyor genelde sonuç alınıyormuş varikosel kürle düzelecek bişey değil canım

Eklentiler

• IMG_0012.PNG
    144,6 KB · Görüntüleme: 557
Merhaba canım. Biz ameliyat olduk hala gebelik yok 9.ayımız ameliyat sonrası ama sperm sayımız iki katına çıktı 4 aydır promotil kullanıyor eşim ama ameliyat işe yarıyor bunu gördük biz. Siz de ne olur bilemem tabi

Aslında sayı da biz de pek sıkıntı yoktu ama sonrasında daha da arttı. Zaman alıyor düzelmesi 9.ayımız takviye ilacı da 4 aydır kullanıyor.
Ne kullaniyorsunuz peki en son ne zaman test yaptirdiniz hiz kacti canim

Cok ilginc gercekten doktorlari anlamiyorum
sizin sorun sadece varikoselmi acaba

sizin sorun sadece varikoselmi acaba
Bizde sadece sorun varikoseldi ameliyat öncesi ml de 10milyon sperm vardı şimdi çok daha fazla iki katı.harekette amrliyat sonrası idare eder hale geldi daha artmalı ileri hızlı pek iyi değil yavaş hareketli genelde bizimkiler. birde morfoloji düzelmedi.sayıyı çok yükseltti ama ameliyat.

Hımm inşallah ameliyat bize de iyi gelir bizim tek sorun varikosel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…