Erkek İnfertilitesi Sperm Morfoliji Sorunu

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Hatice Meryem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2017
1.514
1.578
33
Hanımlar çok fazla konuda çok bilgi var ama toplanmış halini bulamadım. Şimdi size sorum, eşinin sperm morfolijisinde problem olan bayanlar, %0 olanlar özellikle. Neler yaptınız? Neler kullandınız? Sorununuz çözüldü mü? Ne kadar zamanda ve ne yolla hamile kalabildiniz bizlerle paylaşabilir misiniz kısa kısa?
Mesela benim eşimin sperm sayısı ve hızı yüksek ancak morfoloji %0. E vitamini, çobançökerten, cakşır otu ve keçiboynuzu özü kullanmaya başladık daha bugün. Gelişmeleri yazacağım.

Hanımlar çok fazla konuda çok bilgi var ama toplanmış halini bulamadım. Şimdi size sorum, eşinin sperm morfolijisinde problem olan bayanlar, %0 olanlar özellikle. Neler yaptınız? Neler kullandınız? Sorununuz çözüldü mü? Ne kadar zamanda ve ne yolla hamile kalabildiniz bizlerle paylaşabilir misiniz kısa kısa?
Mesela benim eşimin sperm sayısı ve hızı yüksek ancak morfoloji %0. E vitamini, çobançökerten, cakşır otu ve keçiboynuzu özü kullanmaya başladık daha bugün. Gelişmeleri yazacağım.
Doktor birsey önerdi mi peki. Takviye e vitamini klomen emodex kullanıyor eşim. 1den 4e cıktı morfolojisi

Benim de eşimin %0 çıktı morfoloji. Henüz doktora gitmedik. Randevu gününü bekliyoruz. Takipteyim konuyu.

Ben çapada tedavi görüyorum. Morfoloji bozuklugunu malesef gözardi ediyorlar.

Çider ile bende Acıbadem’den ücretsiz randevu aldım tayfun bağışa. 24 üne kadar doluydu. O günü bekliyorum.

Geçen yıl ben hamile kaldım ama 9. Haftada kürtaj oldum kalp atışı durdu. Sonrasında 1 sene geçti olmayınca doktora gidelim dedik

sperm testinde morfoloji 0,
ileri hızlı (a) %1 ,
yavaş doğrusal olmayan hareketli (b)%11,
Yerinde hareketli (c)%8,
Hareketsiz (d) %80.

Endişe sardı beni. Bilmiyorum ne olacak.

şu morfolojiye kadar gelmeyip standart sperm miktarı testi yapan sonra suçu kadınlara atan erkeklere uyuz oluyorum.belki bizimde vardı ama kocama normal spermiyogramı zor yaptırtmıştım. en azından derdini bilir insan ona göre önlem alır değil mi? hadi ilaç içmesin sorun büyümeden bitkisel kür yapar ama yok.eziyet ve çile çektirip kadınlara ardından strese soktukları bedenlerinden çocuk istiyorlar.ben morfoloji bakılmadan erkeğin sağlıklı olduğuna inanmıyorum.
dün korunmasız ilişki yaşadık kocam yaşın geçiyor bi çocuk daha yapalım diyor.öyle bi kere ile çocuk olsaydı tüp bebekle çocuk sahibi olmazdık.(eskiden hayatımı yaşıcam ben yaaa hazır değilim derdi babası bir günde ikna etti).bebeğimiz ufak kendisi de sorumsuz.sanki anasına babasına çocuk doğuruyoruz.onlarda kızdan heveslerini almaya başlayınca erkek olsaydı demeye başladılar.anası babası ilgileniyor sözde ama ona göre ben çalışmasam açız.4 sene sonra da kalan embriyolar için arayacaklar.sanki dünyayı kurtaracaklar sülalece.herşeyleri mükemmel cahil cesaretlerinden mi bilmem.

Klomen disindakileri kullaniyor ama birsey degismiyor. Ben de 3. Asilamami olcam. Tam gaz devam :KK43:
Canım ben herseyin zamanı olduguna inanıyorum. Moralinizi bozmayın. Eşin elinden geldiğince takviyeleri alıp sağlıklı beslensin. Sende moralini yüksek tutmaya çalış. Keşke yapabilseniz de aşılama ile vakit kaybetmeseniz. Küçük bir şans diye biliyorum. Siz elinizden geleni yapın gerisi Allahın takdiri ama ben olacağına inanıyorum

Canım ben herseyin zamanı olduguna inanıyorum. Moralinizi bozmayın. Eşin elinden geldiğince takviyeleri alıp sağlıklı beslensin. Sende moralini yüksek tutmaya çalış. Keşke yapabilseniz de aşılama ile vakit kaybetmeseniz. Küçük bir şans diye biliyorum. Siz elinizden geleni yapın gerisi Allahın takdiri ama ben olacağına inanıyorum
Takviyeler derken?

Hünnap keçiboynuzu özü faydalı olur mu?

Canim haklisin herseyin hayirlisi ama insan cok yipraniyor. Devlette evlilik 3 yil olana kadar tüp bebek yapilmiyor. Bizim de suan imkani yok özelde yaptirmamizin. 3. Asilamami igneli asilama yapacaklar. Onun icin bile bir ton test bir ton doktor kontrolü istediler. 2 aya anca toparlar giderim.

Canim haklisin herseyin hayirlisi ama insan cok yipraniyor. Devlette evlilik 3 yil olana kadar tüp bebek yapilmiyor. Bizim de suan imkani yok özelde yaptirmamizin. 3. Asilamami igneli asilama yapacaklar. Onun icin bile bir ton test bir ton doktor kontrolü istediler. 2 aya anca toparlar giderim.
evet insan Çok yıpranıyor bizin de değerler iyi ama morfoloji düşük doktor takviyede yazmadı e vitamini alıp keçi boynuzuyla kullandircagim eşine saraçoğlu öneriyor :KK43:

evet insan Çok yıpranıyor bizin de değerler iyi ama morfoloji düşük doktor takviyede yazmadı e vitamini alıp keçi boynuzuyla kullandircagim eşine saraçoğlu öneriyor :KK43:
E vitamini biz 6 aydir kullaniyoruz. Keciboynuzu da. Ayrica emodeks de kullaniyoruz. Ama degisen birsey yok...

Yaa e
Doktor birsey önerdi mi peki. Takviye e vitamini klomen emodex kullanıyor eşim. 1den 4e cıktı morfolojisi
vitaminin adini soylicektin merakla bekliyorum msaAllah baya yükselmiş Rabbim evladını kucağına almayı nasip etsin ve hayırlısıyla isteyen herkese versin.

Canım merhaba eşimin 8 ay önce morfoloji si 1 çıkmıştı ve doktor bunu göz ardı edip aşılama yaptı bende de pkos var. Çok pişmanım ve şimdi gibi bilgili değilim param boşa gitti bu durumda aşılama yapan doktor vicdansızdır tek kelime ile.. Neyse ben aşılama olumsuz olunca prooxed plus, evicap 200 lük , 5 tane çiğ badem 5 kuru çekirdekli üzüm 2 tane ceviz bunları her gün uyguladım ve geçen ay 1 den 3 en çıktığını gördük. Tüp bebek sürecindeyiz çok şükür 13 tane 5.gün embriyosu donduruldu gelecek ay transfer var. İnşallah aşılaman tutar ama benim önerim aksi olursa direk tüp bebeğe geçmen

Canım merhaba eşimin 8 ay önce morfoloji si 1 çıkmıştı ve doktor bunu göz ardı edip aşılama yaptı bende de pkos var. Çok pişmanım ve şimdi gibi bilgili değilim param boşa gitti bu durumda aşılama yapan doktor vicdansızdır tek kelime ile.. Neyse ben aşılama olumsuz olunca prooxed plus, evicap 200 lük , 5 tane çiğ badem 5 kuru çekirdekli üzüm 2 tane ceviz bunları her gün uyguladım ve geçen ay 1 den 3 en çıktığını gördük. Tüp bebek sürecindeyiz çok şükür 13 tane 5.gün embriyosu donduruldu gelecek ay transfer var. İnşallah aşılaman tutar ama benim önerim aksi olursa direk tüp bebeğe geçmen
Teşekkur ederim. Insallah bebisiniz gelir daha fazla bekletmez. Bizim 2. Asilama da tutmadi. Devlette yaptirdigim icin onlar ne derse onu yapiyorum suan. Özel icin imkanimiz yok. Devlette de 3 sene evli olmadan tüp bebek yapmiyorlar. Şuan igneli asilama diyor doktor. Ne yapacagimi sasirdim... ne güzel yükselmis degerleriniz masallah. Tüp bebegi hangi merkezde yaptiracaksiniz?

Yaa e

vitaminin adini soylicektin merakla bekliyorum msaAllah baya yükselmiş Rabbim evladını kucağına almayı nasip etsin ve hayırlısıyla isteyen herkese versin.
Amin inşallah rabbim size de nasip etsin. Haftada 1 nohut yemeği, bol yeşillik, sabahları haşlama yumurta, ceviz, kabak çekirdeği, keçiboynuzu pekmezi ve kürü, arı sütü bal polen gsang karısımı, çobançökerten çayı bunlar aklıma gelenler kullandıklarımız

X