Gebeliğe Hazırlık Sperm hareketi yuzde kac olmali?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba bi sorum olacak esimin sperm hareketi %21 sizce sonucu nasil
Bizim de 21 su anda sayi da onemli 21 biraz dusuk.bir rakam hiz icin ama sayi yuksekse mly olarak doktorumz sayi hareketi karsilar demisti bizde yetmiyor maalesef su anda bu ay ne olacak blmiyorm

Buda benim eşimin sperm testi yorumlar mısınız
Sermec cim ileri hiz yani a hizli hareketli dusuk geldi sayi 39 mly degil mi?? 39 mly a gore 15 dusuk gibi bilemedim dee amaann takdiri ilahi e diyeyim ben de atayim da bakivrrin bariii

Sermec cim ileri hiz yani a hizli hareketli dusuk geldi sayi 39 mly degil mi?? 39 mly a gore 15 dusuk gibi bilemedim dee amaann takdiri ilahi e diyeyim ben de atayim da bakivrrin bariii
Canım toplam sayı 160 ML o 1 ML deki sperm degerı ya 4 ay önce hamıle kalmıştım ama maalesef 7 haftalıkken düşük yasadım yine bu degerle hamıle kalabilir mıyım acaba

Canım toplam sayı 160 ML o 1 ML deki sperm degerı ya 4 ay önce hamıle kalmıştım ama maalesef 7 haftalıkken düşük yasadım yine bu degerle hamıle kalabilir mıyım acaba
1 kez kaldysan neden olmasin

Gonlunce olsun benim hala umudum var bazen kaybediyorum ama bazen de ilham geliyor

Merhabalar ,ilkinde hamile kalmışsanız yine kalabilirsiniz.Keçi boynuzu pekmezi ya da kürü sperm sayısı ,sperm hareketliliğini artırıyor.Bizde de aynı durum var .Bu ay çatlatma iğnesi oldum.Eşimin toplam hareketlilik %60 ,%10ileri hareketlilik, %25ileri yavaş hareketlilik , yerinde hareketlilik %15 ,İnşallah bizde bebeğimize kavuşuruz.Kürlerin işe yarayıp yaramadığını Ağustos ayında yapılacak yeni teste öğreneceğiz.En yakın zamanda tüm evlat isteyen herkesin kucakları dolar .

Yıkama işlemi hiç yapılmadı yıkama ne için yapılıyor ki aşılama tedavisi için ön bilgi mi veriyor? 2 üroloji dr göründük bir şey demediler engel değil dediler bunun için yapılacak bir şey yok dediler. Ama ben nette biraz araştırınca prostatit iltihabının aglütinasyonu pozitif gösterdiğini okudum :/ Valla bakalım yıl sonuna kadar olmazsa tüp bebek için bir ön görüşme yapmayı düşünüyoruz bir merkezle 1 ay sonra yine bir sperm testi vermek istedi eşim her seferinde yeni bir umutla gidip test yaptırıyoruz ama hız hep aynı..

Evet aşılama hazırlığı gibi canım, Bizim testlerde hep yazıyordu, o yüzden sordum.

Doktora bunu sordunuz mu peki? İnternette böyle gördük diye

Evet aşılama hazırlığı gibi canım, Bizim testlerde hep yazıyordu, o yüzden sordum.

3 defadır testi aynı hastanede yaptırdık bu sefer başka bir yerde yaptırmayı düşünüyoruz oradaki dr sorarız buradaki dr soramadım çünkü o zaman araştırmamıştım bilsem prostat muayanesi yaptırırdı eşim aşılama da ne bileyim bana hiç umut vermiyor tüp bebeğin bile başarı ihtimali en fazla %45- 50 iken....

Bizim testlerde yıkama sonrası değerler hiç yoktu bazı testlerde ben de görmüştüm burada ama pek önemsemedim nedense :)

Biz hiç aşılama yaptırmadık ama doktorumuz bu hazırlık işleminin de bilgi verdiğini söylemişti sperm kalitesiyle ilgili. Bir de başka hastaneye gitmeniz daha iyi olur bence, iyi düşünmüşsğnüz

Biz hiç aşılama yaptırmadık ama doktorumuz bu hazırlık işleminin de bilgi verdiğini söylemişti sperm kalitesiyle ilgili. Bir de başka hastaneye gitmeniz daha iyi olur bence, iyi düşünmüşsğnüz
bizimkinide yorumlayabılırmısınız dogal gebelık olur mu??sperm sayısı da yazmıyor sanki doktor dogal gebelık olur dedı ama bekleyecekte sabrim kalmadı

Eklentiler

• 08444DBD-0784-4D81-BD19-D75629D2D8C8.jpeg
    62,9 KB · Görüntüleme: 246
bizimkinide yorumlayabılırmısınız dogal gebelık olur mu??sperm sayısı da yazmıyor sanki doktor dogal gebelık olur dedı ama bekleyecekte sabrim kalmadı
70milyon yazan sayı canım. Hareket de toplam %50. İleri hızlı hareket %8, bu çok yüksek değil ama bizim değerimizden yine de yüksek mesela. Yani gebeliğe engel bir durum değil, gayet iyi. Belki bi vitamin takviyesi alabilir eşin bu süreçte. Promotil m forte gibi kompleks vitaminler var, bi doktora sorun. Faydası var zararı yok bunların. Eşim promotili kullanmıştı.

canım zaten takvıyeli hali bu değerin .daha önce farklı bir hastanede yaptırmıstık nisan’da ozaman daha mı düşüktü aynımı kalmış anlamadım göstergelerl farklı çünkü..neofortil kullanıyor bide keçiboynuzu ben de 2aydır klomen ve çatlatma ıgnesı oluyorum rahım fıl ıde cektırdım doktor bu ayda olmazs aşılama yaparız dedi ama dogal gebelık oluşur dedı eski hallerini de ekleyeyim bir kıyaslarmısın??benım tek farkettıgım morfolojı 1di 4olmus ama kadın dogum doktorları morfolojıyı onemsemıyor

Eklentiler

• F34E714E-F445-4CF6-930D-574D148D1D75.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 164
  • 15207891-809E-4FED-A465-821761843FF4.jpeg
    99,4 KB · Görüntüleme: 99
Sayınız çok artmış. Mililitrede 28ken 70olmuş canım, işe yaramış gayet güzel.

Bizim morfoloji 0dı. O da etkilemiyor aslında gebeliği. Düşük riski olabiliyor sadece, gebelik oluştuktan sonra dikkat etmek lazım morfoloji düşükse. Ama o da düzelmiş sizin %4normal sayılıyor

Ben 3kere klomen kullandım yumurtam oluşmadığı bile oldu. 2kere de femara kullandım. Bende femara işe yaradı, 2.ayında hamile kalmıştım çok şükür ki bende de inatçı bi pko var ve eşimde hız, sayı vs durumları vardı. Aşılamadan önce bir de femarayı denemeyi teklif edebilirsiniz doktorunuza. 3ay da onu deneyebiliyoruz. Rabbim tez zamanda kavuştursun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…