Sperm düşüklüğü ve hareketlsiziliği

Sperm kalitesini arttırmak için iyi bir ürologa gitmek gerek sanırım öyle mi ?
Aslında şöyle anlatayım size ;
Sizin tüp bebeğe başlamadan önce iyi bir üroloji doktor görsün. Ama tavsiye üzerine ve güvenilir olsun. Örneğin, ben olsam emin olmadan eşimi ameliyata falan sokturmam gibi. Birkaç doktor görüşü alırım. Tek doktorla da yetinmem

Öncesinde takviye kullanır eşiniz, gerekli testler yapılır ondan sonra tüp bebeğe başlarsanız size faydası olur aslında.
Belki de fazladan sperm çıkar vs vs.

Çok sıkıldım valla ne yapacağımı bilmiyorum

Evet haklısınız ben de biraz araştırdım da sperm kaliteli değilken tüp bebek yapanlar varmış. Tabi ki de negatif sonuç alıyorlar. Bakalım birkaç yer bakıyorum şimdiden

Ya bizim doktorumuzda böyle söyledi. Eşim emodex kullanıyor şuan bizimde morfoloji %1 ileri hareketlilik düşük, sperm sayısı iyi. Başka bir doktor reçete etmişti. İsterseniz kullanın ama mucize beklemeyin özellikle morfoloji düzelmez dedi. Her doktor anlaşmalı olduğu şirketin ilaçlarını reçete eder umut bağlamayın vitaminlere dedi. Eşime de yan etki yaptığı için bıraktı valla sadece arada keçi boynuzu pekmezi içiyor :/ rahim filminden sonra 3 ay içinde olmazsa direk aşılamaya geçeceğiz o da olmazsa tüp bebek dedi bizimki direk.

Ya Bence burda önemli olan kadının yaşı ve yumurta durumu. Sen ayrıntılı muayne olmadıysan bence ayrıntılı bir baktır. Her şey yolundaysa ve yaşında gençse tüp’e geçmeden önce beklenebilir, alternatif yöntemler denenebilir. Benim de eşimin morfolojisi %1 ileri hareketlilik + yerinde hareketlilik %15 sperm sayısı iyi. Doktor önce beni muayne etti 33 yaşındayım. Yumurtalarım fazlaymış zaman sıkıntın yok şuan için dedi. Rahim filmi çekelim ihtimal artıyor 3 ay içinde dedi. Olmazsa da aşılama o da olmazsa da tüpe geçelim dedi.

Morfoloji 2 iken aşılama ile başarılı olma oranınız yüzde 8 demişti doktorumuz bize

Morfoloji 2 iken aşılama ile başarılı olma oranınız yüzde 8 demişti doktorumuz bize
Kruger çok kesin kurallara göre yapılıyor dedi. Sperm sayısı yüksek çıktığı için denenebilir dedi doktorum bize. Yani örneğin 10 milyondaki %1 morfolojiyle 40 milyondaki %1 morfoloji fark ediyormuş.

Ben 28 yaşındayım herşeyim normal ama sperm sayısı ve hareketliliği olmadıktan sonra nasıl olacak o iş bilmiyorum. Bitkisel şeylere yonelecegim işe yarar umarım

Kızlar eşi sperm hızı ve sayısı için felixon man kullanan yada bilgisi olan var mı aranızda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…