Erkek İnfertilitesi SPERM DNA HASARI AZALMASIYLA TÜP BEBEK YA DA NORMAL YOLLA HAMİLELİK DENEMELERİ VE HİKAYELERİ

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Büyük ihtimalle öyle olur zaten Kaan hoca da dna bozuk ken tüp bebekte tutmayabilir diye düşünüyor. Düzeldiğine göre olur diye düşünüyorum. Peki aşılama yaptırdınmı hiç birde tüp bebek için nereye gidiyorsunuz?

Hiç aşılama yaptırmadik çünkü aşılama için çok daha iyi sperm değerleri gerekiyor. Geçen yılki başarısız denememiz izmirde özel smyrna tüp bebek merkeziydi şimdi ki ise devlette izmir tepecik tüp bebek merkezi.

Anladım hayırlı sonuçlar alırsın inşallah gelişmeleri buraya yazarsan bizede umut olursun :)

Merhaba kimseler yok mu?
Tedaviler, surec nsl gidiyor sizler de. Bu sperm dna hasarı madem bu kadar önemliyse neden tüm aşılama ve tüp bebek denemelerinden önce dna hasar testi yapılması ve ona göre tedavi duzenlenmesi yapılmıyor

Merhabalar aynı soruyu tüp bebek merkezine sordum 3,4 defa tüp bebek başarısızlığı olursa dna hasar testi istiyoruz dedi çok mantıksız aslında en başta yapılmalı

Sanki çok zor ya da maliyetli bir testte 3-4 başarısız deneme bekliyorlar. Tabi amaç 3-4 kez vatandaşı maddi anlamda sömürmek. Tabi bu süreçte manevi yıkım da cabası. Sperm Dna hasar testi spermiogram testi numunesinin alinmasiyla aynı kolaylıkta sadece laboratuvardaki işlemi biraz daha zaman alıcı. Tüp bebek merkezlerinde erkek faktörlü infertilite de olsa erkek de sadece spermiogram testi yapıyorlar genelde ilaç tedavisi bile uygulamiyorlar ama kadını A dan Z ye inceliyorlar. Asıl incelemeleri gerekeni nedense incelemiyorlar. Tabi bu da genel de başarısızliği getiriyor

Merhabalar. Bugün yumurta toplama işlemi yapıldı 10 tane iyi göründügu söylendi. Sperm örneğimizde verildi geçen yıla göre çok büyük oranda dna hasarsiz(%7) ve iyi bir beslenme ile verilmiş şekilde. Bakalım kaç günlük bir embriyo oluşacak ve kaçıncı gün transfer olacak. İnş hepimiz bu süreci olumlu bir şekilde atlatiriz

İnşallah Rabbim hepimize anne olmayı nasip etsin hayırlısıyla
Güzel haber bekliyorum senden bu sefer olucak inşallah

Merhaba. Dün yumurta toplama ve sperm örneği verme işlemleri yapılmıştı. Bugün embriyolog ile telefon da konuştuk. Toplanan 10 yumurtaydi. Bunların bugün sabah 24 saat sonunda önce 8 tanesinin döllenip 6 embriyonun şuan yoluna devam ettiği ve cuma günü yani 3. günü tekrar aramasini ve gidişatla ilgili son kararın söylenecegi aktarıldı transfer yada başka bir bilgi olsa gerek. Sanki biraz sevimsiz bir gidişat gibi geldi. Sanki yumurta ve sperm kaynaklı sıkıntı var gibi ya da bu kadar eleme normal mi bilemedim. Oysa sperm dna hasarı %7 lere kadar düşünce umutlamistik. Yumurtarda mı beklenmeyen bir durum gelişti yoksa. Ne bileyim içinden çıkılmaz sorular girdabındayım

Kızlar eşimin sonuçları resimdeki gibi 1 yıl bile olmadı evleneli yaşım 31 acaba doğal yollarla hamile kalır mıyım. İçim içimi yiyor cevap verirseniz çok mutlu olurum

Eklentiler

• B649DF24-4F27-4FAE-AB4B-7A6414F05E33.jpeg
    257 KB · Görüntüleme: 433
Kızlar eşimin sonuçları resimdeki gibi 1 yıl bile olmadı evleneli yaşım 31 acaba doğal yollarla hamile kalır mıyım. İçim içimi yiyor cevap verirseniz çok mutlu olurum
Hareketlilik ve morfoloji iyi sayısı biraz düşük çok da düşük değil sen keçi boynuzu pekmezi içir her gün sabah akşam hatta çayını da yap sayıyı artırır bence doğal yolla kalabilirsin stres yapma

Fatmaecem çok teşekkür ederim biraz olsun rahatladım hep stres yüzünden bu işler bu hafta başlıyorum keçiboynuzuna

Merhaba. 10 yumurta toplanmıştı 8 i işlem görmüş 7 si dollenmis 1. gün ancak 3. gune 2 embriyo kalmış. Bunlardan birini bugün transfer edecekler diğerini de 5. gune gider mi diye bakacaklar ama 5. gune gitme ihtimalide zayıf. Sperm ve yumurta kaynaklı sorunlar varmış. Bugün transfer olacak kalan 1 embriyo tutmazsa bütün uğraşlar yine boşa

Bugün bildiginiz gibi transfer oldum. Sadece 1 yumurta kalmış 3. Güne giden 7 hücreli 2. Kalite embriyo(kaliteler 1 en iyiden 4 en kötüye sıralanıyormus) transfer oldu. Geriye dondurulmusta kalmadı. Ya altın vuruş olacak ya da umutlar başka bahara...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…